Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 19 december 2009 - 14:30

Este jednu vec ti chcem napisat.S takouto diagnozou ako mame my vacsina studentov VS nedokonci,to je overene lekarmi aj praxou.Zakazdu cenu to nejde. aj mna to vtedy hrozne mrzelo Sad
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej So 19 december 2009 - 14:34

Ja chápem Vás, ale ja nemôžem zostať bez titulu, a neviem na aký iný odbor by som šiel. Nikdy som nerozmýšľal nad iným. A prečo nie bez titulu? Nepoznáte moju rodinu, môj brat do mňa stále hučí že bez titulu nebude zo mňa nikdy nič. Argumentuje sebou samým, že nič neznamenal, bol otrok v práci, kým si robil výšku externe, ale akonáhle sa stal magistrom, šupho do veľkej politike a dnes pracuje na vysokej stoličke na jednom ministerstve. Proste má dôvod do mňa hučať, že len vysoká škola a titul môžu zabezpečiť aby som nerobil podradnú nejakú ručnú prácu, ktorú ja nedokážem z prirodzenej slabosti vykonávať.

Viete, 13 rokov som drel. Som sa od prvého ročníka základky snažil mať samé jednotky, stále som mal vyznamenania, pochvaly od učiteľa, riaditeľa. Bol som vždy najlepší žiak alebo som aspoň patril medzi tých najlepších žiakov. Bol som vždy poslušný a proste jednotkár. Mal som vynikajúcu povesť, učitelia mi dôverovali, zverovali mi kľúče od triedy, od školy a tak. A tento chlapec, v ktorého všetci dúfali, že hóó, ten to dotiahne ďaleko, tak skončí aj bez akéhokoľvek titulu??? very unhappy very sad Crying or Very sad

Neviem či ma rozumiete, ale čo už. Ach. very sad2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 19 december 2009 - 15:06

Matej aj ja som sa snazila a drela od prveho rocnoka az po ten treti na VS,patrila som k najlepsim ziakom ,stale som bola vyznamenana,chodila na olympiady,reprezentovala skolu ,ale VS som neukoncila.Minule som stretla mojho triedneho a pytal sa ma, ako sa mam, a co robim a mal plne oci slz,ked mi povedal,ze takto skonci moja najlepsia ziacka.Uvedom si ,ze brat je zdravy,aj mama,oni tuto chorobu nemaju a nemozu sa do teba vcitit ako my,co sme rovnako chory. V zivote sa da dobre uplatnit aj bez VS.A co by si robil,keby si v skole pokracoval a totalne by si sa zrutil a dali by ta na ID:Stoji ti to za to? Dobre o tom vsetkom porozmyslaj. Shocked Ja viem,ze si nakoniec urobis podla sebe a ze je asi zbytocne ta o niecom presviedcat,ale taky je moj nazor. Zostava mi len drzat ti palce. Wink
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej So 19 december 2009 - 16:18

Tak, riešil som to s mamou a skúsim v pondelok trnavskú psychiatriu. Budem nástojiť na elektrošokoch, aby to bolo rýchle a aby som stihol v januári školu. Dúfam, že to dobre dopadne. Ešte Vám sem napíšem rozlúčku. Maminu som, zdá sa, presvedčil. Ale ešte nad tým rozmýšľa. Uvidíme. Nie je to všetko isté, ale veď uvidíme. Dobre to prediskutujeme ešte aj zajtra.

Ale veľmi sa bojím, lebo som už mesiac nevyšiel takmer z domu, som zavretý medzi 4 stenami a opíjam sa svojimi myšlienkami a svojím utrpením. Takže sa bojím teraz vyjsť von a ísť medzi cudziích ľudí. Ale dúfam že to bude nakrátko, nie na mesiac a viac. Dúfam. scared
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  popoluska So 19 december 2009 - 16:26

Ja si myslim,ze si sa rozhodol spravne,ved mne uz bolo dobre po stvrtej elektroliecbe a bola som tam necele tri tyzdne. lol!
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka So 19 december 2009 - 19:16

Nahodou ja Mateja s tou VS uplne chapem. Koncila som skolu s podobnymi pocitmi a som hrda na to, ze som ju skoncila s cervenym diplomom a pochvalou rektora. Matej, zelam ti, aby ti konecne pomohli a mohol si sa sustredit na skolu. Ocakavania rodiny su dvojsecna zbran-na jednej strane zenu dopredu, na druhej strane dokazu vyvolavat neskutocne pocity uzkosti a strachu zo zlyhania. Ale kazda faza raz prejde..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica So 19 december 2009 - 21:20

pekne si to napisala, filipka. cerveny diplom, klobuk dole, to ja nedokazem. ja mam priemer 1,45 za cele (bakalarske) studium, to je uz vela. inak mna ocakavania rodiny strasne frustruju, celkovo ked niekto nieco odo mna ocakava tak ma to skor brzdi v tom co treba robit, som z toho v strese len a neviem sa sustredit na to co treba urobit, takze to nakoniec este pokaslem.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Ne 20 december 2009 - 17:30

Ahoj Matej,neviem či sa Ti od včera zlepšilo,no podľa toho čo si písal o svojej mame,je to inteligentná žena a čudovala by som sa,keby si prečítala Tvoj príspevok,aby sme Ti odsúhlasili,alebo vyzvali Ťa
k samovražde,pochybujem,že by mama po prečítaní toho,bola proti hospitalizácii.A čo sa týka školy,ja viem,že je to doležité,no teraz ľudia robia VŠ aj po tridsiatke.Ja som už písala,že u mňa sa choroba chvalabohu rokmi skľudnila.Veď v 42 rokoch ísť na štátnicu tiež nie je bežné.Ja viem,že štátnica nie je VŠ.No aby škola niekoho dohnala k samovražde Question Exclamation
Može sa stať aj to,že sa Ti podarí školu skončiť,ale zostane z Teba troska z vyčrpania.Podľa toho čo si písal dávnejšie,ani Tvoja mama nemá vŠ a to je mencená Exclamation Question
Postoj Tvojho brata na Teba neposobí dobre.Mal by s tým prestať.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Ne 20 december 2009 - 18:04

Ľudia, toto nemôže byť pravda. To nemôže byť realita. Ja viem že je, ale strašne nechcem aby bola. Ja som nechutne zlý. Prosím, povedzte že nie som zlý a že mám stále dobré srdiečko aké som mal na strednej a predtým. Prosím. Ja nechcem robiť zlo, naozaj, ale cítim sa strašne ovládaný... moja psychika, moja osobnosť sa kompletne degenerovala. Nemyslím len intelekt, ale najmä povahu. Ja som totálne skazený, ľudkovia. Ja som strašne zlý. Priam diabolsky. Som vlastne veľkňaz Satana. A to ja viem že to preháňam, ale zaiste nepreháňam, že je úplnou pravdou keď poviem, že som podlý, neľudský, hnusný, zákerný, škodoradostný. Ja taký byť nechcem. Prosím ja nechcem ísť do pekla. Prosím, naozaj. Ja si nevyberám zlo, ja si chcem vybrať Dobro, ale neviem to dobre ovládať, som proste tak povahovo diablami ovládaný, že nemôžem nič ja sám. Ja si sám nemôžem v ničom rozkázať. Neviete si predstaviť, aké hrozné hriechy a zlé činy som popáchal v týchto dňoch na rôznych chat-och. Toto nemôže byť pravda. Ja nemôžem predsa ísť do pekla, to nie, to sa nesmie stať, vy ste sa museli úplne zjašiť, celá realita je len taký matrix, ktorý sa mi snaží interpretovať realitu ako hru zápasu medzi dobrom a zlom. To nie. Toto ja nehodlám pripustiť a ziť v takej akože realite. Prosím, omilostite ma. Ten chlapec, ten miništrant predsa nemôže byť taký zlý a satansky podlý, aký je všade navôkol. To nie je pravda, povedzte, že to nie je pravda, prosííím. very sad very sad very sad very unhappy Crying or Very sad sad and unhappy very sad5
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Ne 20 december 2009 - 18:47

Jasné Matej,že to nie je pravda,že si zlý.Každý človek má niečo dobré aj zlé v sebe,len u každého je dobro a zlo ináč percentuálne zastúpené.Ja si myslím,že práve tí najhorší ľudia nedostanú duševnú chorobu.Čo také si mohol spáchať na četoch Question Exclamation
Je to len virtuálny svet,nie je to skutočnosť.Aj zdraví ľudia dokážu v roznych diskusiách písať otrasné veci o niekom.Pravdepodobne zveličuješ svoje podľa Teba zlé konanie.Za chorobu nemože nikto z nás.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Ne 20 december 2009 - 18:53

Matej, nie si zly. To su len depresivne myslienky. Poznam to...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Ne 20 december 2009 - 19:04

Nie sú to len depresívne myšlienky, lebo žiaľ sú za tým aj skutky. Ja som nadával vulgárne, hral sa na satanistu, robil bordel, zle robil, ubližoval ľuďom, vysmieval sa im, provokal ich a proste všelijak im robil zle, ako sa len cez chat dá. Pôjdem do pekla. Crying or Very sad very sad very sad5 very unhappy
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 84 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore