Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Št 18 marec 2010 - 18:54

Ahojte kamaráti, ahoj Lapaj. Vieš, niektoré psychiatrické liečebne nevedia správne určiť-aspoň podľa mňa zdravotný stav a dĺžku pobytu na psychiatrii v nemocnici. Mne napríklad v Levoči vôbec nepomohli, iba ma tam "drogovali" so Zyprexou, Diasepanom, Hipnogenom a ešte neviem čím, a ešte chceli odo mňa, aby som nespal a ja som často spal aj keď som mal návštevu. Bolo to niečo hrozné. Som rád, že to už mám chválabohu za sebou Potom som prerušil štúdium, na vlastnú žiadosť ma hospitalizovali na psychiatrii, ale tentoraz v Košiciach, kde som bol hospitalizovaný kratšie ako prvýkrát v živote v tej už spomínanej Levoči. V tej Levoči som bol hospitalizovaný dva mesiace a lekárka s primárom si vtedy mysleli, že mám schizofréniu, čo sa ale našťastie nepotvrdilo. Na psychiatrii v Košiciach ma dali "do laty". V Košiciach sú dve psychiatrické oddelenia, jedno v "novej" nemocnici a druhé v "starej nemocnici". Ja som bol v tých Košiciach hospializovaný v "starej" nemocnici tri týždne a veľmi mi tam pomohli. Vysadili mi lieky, ktorými ma "napchávali" v tej sprostej levočskej nemocnici. Nasadili mi "lepšie" lieky, ktoré som bral pravidelne a bolo mi oveľa lepšie. Bral som aj Quajacuran-bola to taká zelená tabletka, ktorá je "dobrá" na pečeň v tele. Bral som ju dlhodobo, až kým mi ju nezrušili a pomohla mi. Tam mi zistili, lekárka aj primár z Košíc, že mám scnizoafektívnu poruchu, na ktorú sa lstále iečim. Teraz mám od svojej psycniatričky zmenené lieky, beriem Leponex, Anafranil, Kventiax a to pravidelne. Dosť často mi moja psychiatrička zvyšuje, znižuje miligramy na spomíaných liekoch, a zriedka mi napríklad jeden liek "zruší" a beriem taký, aký mi predpíše. Na recept mi dáva aj pečiatku, na ktorej je napísané: Zákaz vydať pacientovi generický liek. Ja tým generický liekom vôbec neverím a vy kamaráti? Majte sa krásne, Robo. pig sunny very unhappy exploding winner dog flower farao
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Št 18 marec 2010 - 23:35

Robo,a aký je to generický liek?Ináč v minulosti,mne tiež o veľa lepšie pomohli na psychiatrii v Pezinku,než v Blave.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Pi 19 marec 2010 - 9:18

Ahojte kamaráti, ahoj Laura. Generický liek je taký liek, ktorý nahrádza originál liek na danú diagnózu a je lacnejší. Dnes som nešiel do školy, lebo som bol pri svojej obvodnej lekárke na prehliadku kvôli dôchodku, ktorý mi po roku predĺžia. Overujú mi zdravotný stav mojej invalidity. V utorok som mal písomné maturity zo slovenského jazyka a literatúry a to test a slohovú prácu. Test podľa mňa dopadne super a sloh tiež. Na slohu som si vybral písať diskusný príspevok. Ostatné témy na sloh boli tieto: charakteristika osoby, umelecký opis, diskusný príspevok a úvaha. Pani učiteľka, ktorá nás učí slovenský jazyk si myslela, že tam bude aj beletrizovaný životopis, lebo minulého roku nebol. Nedali ho ani tohto roku, zrejme na budúci rok ho už dajú, čo ma už ale netrápi. Bola aj úvaha, ktorá je každý rok. V stredu som mal písomné maturity a slohovú prácu z anglického jazyka. Test z anglického jazyka nedopadol veľmi dobre, ale čo sa týka slohu, tak ten som podľa mňa napísal dobre na 70 percent. Zdá sa mi ale, že na sloh na aglinu trebalo miniálne 160 slov a ja som mal, ak som sa neprepočítal okolo 135 slov. Na to, že angličtina nie je mojím obľúbeným predmetom a že ju neovládam aktívne si myslím, že sloh mi uznajú. Bol na tému Birsthday Party, čiže narodeninová párty. Testy z angliny aj sloviny sa poslali do Bratislavy , výsledky by sme sa mali dozvedieť najneskôr 10 dní pred ústnou maturitnou skúškou.Ale podľa istých informácii by sme sa mali dozvedieť výsledky slohovej práce zo sloviny aj angliny oveľa skôr, lebo pani učiteľka si robí ešte nejakú výšku a popritom všetkom by nestíhala opravovať naše slohy. Myslím pani učiteľku-slovenčinárku. Celý čas pri písaní testu aj slohu v utorok na slovine a v stredu na angline sedela za katedrou naša triedna pani učiteľka. Predsedníčka komisie bola slovenčinárka zo zdravotky a v stredu bola predsedníčka komisie tiež zo zdravotky, ibaže už anlinárka. Celá trieda si myslíme, že test z angliny bol veľmi ťažký, dokonca aj "najmúdrejší" spolužiak z mojej triedy povedal, že taký tretí odposluch bol ťažký, a keď už to povedal spolužiak, ktorý je v angline "macher", tak to určite ťažké muselo byť. Ide študovať do Brna manažment, alebo politológiu. Tak nech sa ďalej "trápi". Takže asi tak. Majte sa krásne, Robo. sunny Basketball pig albino jumping2 flower study king
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Pi 19 marec 2010 - 9:33

Ahoj, Robo. Predbezne Ti gratulujem. Zvladnut skolu popri chorobe je velmi tazke, viem to aj z vlastnej skusenosti. Preto obdivujem Mateja, ktory sa bori s problemami psychickej poruchy a zaroven sa snazi zvladat aj skolu (hoci si teraz skolu odlozil, aspon sa mi zda). Chcem sa Ta opytat Robo...na aku temu si pisal ten diskusny prispevok? P.S:Matej, este stale mam titul moderatora?Smile)
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Matej Pi 19 marec 2010 - 9:57

Lapaj napísal:... Zvladnut skolu popri chorobe je velmi tazke, viem to aj z vlastnej skusenosti. Preto obdivujem Mateja, ktory sa bori s problemami psychickej poruchy a zaroven sa snazi zvladat aj skolu (hoci si teraz skolu odlozil, aspon sa mi zda).

Áno, teraz ju mám odloženu, prerušené do septembra. Ale keďže sa doma veľmi nudím, tak by som radšej do tej školy už chodil. Škoda. Question

Lapaj napísal:P.S:Matej, este stale mam titul moderatora?Smile)

No, nezrušil som ho, neviem či ho mám zrušiť. Na jednej strane je naše fórum maličke, takže tu nie je treba nejaké extra zásahy, na druhej strane sa mi to páči mať niekoho, kto by bol moderátor. Takže ak túto funkciu chceš, nechám Ti ju... ak nebudeš už chcieť, tak to ľahko vypnem. cyclops Oki? it is perfect
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Pi 19 marec 2010 - 10:01

Matej, ako sa vlastne mas? Ak nemas chut o tom hovorit, tak to pochopim. Ak ale mas, tak pis. U teba som zvyknuty na dlhe texty, tak dufam, ze nesklames. it is perfect Co sa tyka toho moderovania, tak rad zostanem moderatorom, hoci viem, ze je to urcita zodpovednost.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Robo Pi 19 marec 2010 - 10:04

Ahoj Lapaj. Písal som diskusný príspevok na tému Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokáže správať voči svojim najbezbrannejším. Chcel by som sa ťa Lapaj opýtať, že či ešte chodíš na denný stacionár a či si už bol niekedy v kúpeľoch Vyšné Ružbachy alebo Štós? Ja by som chcel moju psychiatričku po všetkých maturách poprosiť, aby mi dala návrh na kúpeľnú liečbu. Iba v tých dvoch už spomínaných kúpeľných mestách totiž liečia pacientov s dušenými ochoreniami. Ja som už v minulosti v kúpeľoch bol a to po havárii, ktorú som prežil v kúpeľoch Kováčová-špecializovaný liečebný ústav Marína a neskôr dvakrát v kúpeľoch Turčianske Teplice, v ktorých sme si všetci dobre rozumeli, lebo sme mali skoliózu, ľudovo povedané "krivú chrbticu" Kedysi som nosil aj korzet na telo od oropedickej lekárky. V kúpeľoch Kováčová som sa necítil až tak super ako v Turčianskych Tepliciach, lebo tam bolo veľa vozičkárov a jeden mi "záviel", že môžem chodiť po vlastných. V Turč. vozičkári vôbec neboli. Nič nemám proti vozičkárom, ale ten jeden v tých kúpeľoch Kováčová ma pekne naje--- a odvtedy už nijakého neľutujem. Predtým som si myslel, že treba ľutovať všetkých, ale predsa aj tam platí, že nie je vozičkár, ako vozičkár... Takže asi tak... Maj sa krásne Lapaj, majte sa krásne kamaráti, Robo. devil angel lol! saint I do not agree Shocked affraid it is perfect
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Pi 19 marec 2010 - 10:10

V kupeloch som nikdy nebol. Ani v obycajnych, ani pre dusevne chorych ludi. Na stacionar som samozrejme nechodil, pretoze som bol dva mesiace hospitalizovany, ale od pondelka idem zacat znovu chodit.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Pi 19 marec 2010 - 10:22

chalani, hravate trosku PC hry? Ja som vcera od jedneho znameho dostal beta kluc na Starcraft 2, takze teraz zavislacim Very Happy
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Pi 19 marec 2010 - 10:26

Jedine, co som hraval v nedavnej minulosti (3 roky:)) bolo Diablo 2. Neviem teda, co je to beta kluc very unhappy a hru Starcraft poznam len po mene. Chcem sa opytat ja teba:" Nevies, kedy ma vyjst Diablo 3?"
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Anonymný Pi 19 marec 2010 - 10:28

az v 2011 Smile tento rok blizzard vydava uz spominany starcraft 2 a datadisk k World of Warcraft...beta kluc je kod, ktory dostanes, aby si mohol testovat hru este pred jej vydanim a pomahat tak s problemami, ktore sa mozu v hre vyskytnut...v tejto ide hlavne o vybalansovanie troch hratelnych ras Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Pi 19 marec 2010 - 10:30

Aha. To Diablo si budem musiet zohnat, hoci netusim ci ho moj pocitac utiahne. I disagree
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore