Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Ut 27 január 2015 - 20:40

Ahojte.

Tuto asi je to aj počasím, aj ja som tak nejak nanič...ale zajtra bude lepšie!!! Určite!!!

Ja sa tiež mám tak všeliako. Jeden deň keď večer hodnotím deň, tak si poviem, že dnes bolo fajn a na druhý deň si poviem...hm, nič moc. Ale nie, že by bol nejaký deň blbec, ale ten blbec deň si robím sama. Zistila som, že som samorozčúlivá very unhappy Neviem, či ma chápete, ale proste sama v sebe začnem zvádzať boj a potom ma to tak vytočí, že nedokážem mať na vec triezvy úsudok. Napr. aj dnes v práci...už si aj hovorím, že kľud, kašli na to...no nie vždy to dokážem...teda zväčša to nedokážem. Ale od zajtra sa musím viac snažiť, lebo takto zničím sama seba...

Matej, aj ja ťa rada "spoznám" na zello jumping vieš, aj ja som bola z toho, resp. u nás doma Razz neboli nadšení, že som sa začala takto zapájať do diskusie, je to už také trochu osobnejšie, ale som zistila, že je to fajn. A nemusíš nič hovoriť, povieš ahojte a budeš počúvať Smile ale my ostatní budeme vedieť, že si tam a budeme mať z toho radosť Very Happy Je to však samozrejme na tebe a nikto ťa nebude do toho tlačiť...

Dávno som tu nevidela Venušu, Shadowa, Kvecko, hypomaniak a iných...čo je s vami? Dajte vedieť ako sa máte...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 27 január 2015 - 21:20

...dnešok bol taký akýsi všeliaký. Dneškom dominovala pasivita a tak trochu aj smútok. Tak trochu akoby som fázoval do akejsi slabšej depresívnej nálady...

asi je to aj počasím, aj ja som tak nejak nanič...

Pridávam sa do klubu. Dnešné večerné pesimum je mocnejšie, než včera. Cítim sa vyslovene mizerne. Ani sa mi nechcú dávať tie smajle. Cítim sa skleslo. Celkovo. Nie je mi proste dobre.

Idem niekam do kúta izby.
S pozdravom
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 28 január 2015 - 8:51

Ahojte,
pár dní som tu ani nebola, až dnes som si prečítala vaše príspevky. U mna je to opačne ako u mnohých z vás.

Som zrejme v mensej mánii, bo život ma viac baví Smile Čo to spôsobilo a čo mám nové? Rozhodla som sa čiastočne rozpredať našu knižnicu, ktorá zaberá podstatnú časť z našej obývačky. Teda tých kníh máme dosť veľa, niektoré aj duplicitne, niektoré už určite čítať nebudeme a niektoré som už vytriedila po maľovaní. Najprv som myslela ze ich posuniem tie vytriedené niekam zadarmo, napr. do Domova použitých kníh, no potom som si povedala, že skúsim niektoré predať v skupinách na facebooku. Na moje počudovanie celkom to ide a veľmi ma to baví. Aj chodiť na poštu a posielať balíčky. Teší ma, že knihy budú ďalej čitané a že som niekomu spravila radosť. A čo nepredám, posuniem zadarmo, už mám na to viacero záujemcov.
Z toho rozrušenia okolo toho občas neviem zaspať, no psychologička mi poradila nejaké techniky na upokojenie mysle a čo sa čudujem, funguje to. Ako nevravím, že zaspím hneď, ale podarí sa mi to po nejakom čase bez lieku na spanie.
Naši doma samozrejme majú o mňa trochu obavy, ale ja som rada, že som dala svojmu žitiu nový impulz, dni sa mi zdajú zmysluplnejšie a trochu tú moju psychiku zaťažujem. Verím, že takto - primeraným zaťažením - ju môžem posilniť.

Teším sa na zello, zdá sa mi, že som vas dávno nepočula, posnažím sa zapojiť a dúfam, že nás bude viac ako 2-3.

Držte sa, priatelia!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 28 január 2015 - 9:31

Ahoj Regina,
ja som trochu manické naladenie mal v nedeľu po zabudnutí rannej dávky. Na zellu pribudne možno nový hosť - Jindřiška, už tu čosi napísala. Veľmi empatický človek, zdá sa. Pôjdeme spolu aj na organizačné stretnutie slyšeni hlasu, aby sme nejak pohli so skupinkami či stránkami a tak...

Verím, že na zellu nás bude viac ako 3, snáď zvolený čas - štvrtky 20:00 vyhovie väčšine a dokážeme udržať pravidelnosť a všetko sa zjednoduší.

Dnes som kľudnejší, ale všetko je fajn Smile.

Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 28 január 2015 - 18:57

Ahojte,
dnešok je našťastie lepší ako deň predtým. Spal som plných 9 hodín, takže som nadpriemerne odpočinutý a spokojný. Bol som u kamaráta na káve a prehodiť zopár slov, ešte sme aj vybehli do mesta a pochodili sme nejaký ten kúsok. Zastavili sme sa v takej malej krčmičke, kde som si dal nealko pivo, prekvapilo ma to, že bolo cenove skoro rovnako ako v obchode.
Od vtedy som doma pozrel som si reláciu Duel na STV1 a plánujem pozerať aj správy. Po nich by som si síce rád pozrel Krstného otca, ale mal by som skôr riešiť samoštúdium, prípravy na prácu mám už hotovo.

A propo, práca. Všetko sa po troškách denne rozbieha. Stránka, ktorá je nevyhnutná by mala byť onedlho hotová, len stále neviem, čo to znamená to onedlho. Hlavné, že sa to stále niekde posúva. Tomu som rád.

Zdravotne som dnes celkom fit. Nekvári ma žiadna zimná potvora, že by som bol chrípkový. Tá naša chorobnosť je u mňa taká, ako bola v predchádzajúcich príspevkoch, teda nič nové.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 28 január 2015 - 19:28

Ahoj Tuto,
práve som si mrkol tú stránku, čo si mi posielal. Neviem, či chceš zverejňovať tu, tak radšej konkrétny odkaz neuvádzam. Vyzerá to solídne. Rýchlym prehliadnutím netu som na to nenašiel nejaké negatívne názory. Čo to je ale konkrétne za prácu u teba, neviem. Zdá sa, že to bude niečo pomerne exkluzívne, tak hádam si chytil dobré miesto a držím ti palce!

Majte sa, zajtra už máme zello. Ja budem zrelaxovaný dúfam po masáži Smile. Teším sa na vás, ahojte!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 28 január 2015 - 21:18

Ahoj xkrchnav,
vlastne sa jedná o to, že na Slovensku niečo podobné jednoducho nie je. Keď bude urobená slovenská stránka, uverejním to aj tu. Nateraz sa pripravuje, keď bude hotová, až vtedy má zmysel ju zverejňovať. Odkaz, čo som Ti dal, maj zatiaľ pre seba.

Dobrú noc Ti želá Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 29 január 2015 - 19:48

Ako sa mám?
Otrasne. Som nahnevaný. Na seba, aký som sprostý, že sa hrám na duševne chorého, a pritom po svete behajú ľudia, ktorým píšu na recept rovnakú diagnózu, a oni halucinujú a majú delúzie. Akú hodnotu má moja F25, trebárs oproti Tutovej, ktorá je na vlas rovnaká, ale ja som v živote nepočul hlasy, ani som nikdy nemal problém kontrolovať svoje správanie, takže som ani nemusel ísť do uzavreté oddelenie, ale vždy som všetko vysvetľoval ako keby ma gniavila nejaká depresia? Jáj, jaký som ja sprostý. Okamžite kašlem na celú psychiatriu. Len som tomu venoval veľa rokov, tak ešte si musím nájsť dačo náhradné, čo mi bude vypĺňať dni. Nejaká iná téma. Okamžite si ju idem hľadať.

Je mi zo seba zle. Aký som len hlupák. Presne ten typ ťuťka, za ktorého ma považoval v práci môj nadriadený.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 29 január 2015 - 23:28

Matej Skalík napísal:Akú hodnotu má moja F25, trebárs oproti Tutovej, ktorá je na vlas rovnaká, ale ja som v živote nepočul hlasy, ani som nikdy nemal problém kontrolovať svoje správanie, takže som ani nemusel ísť do uzavreté oddelenie, ale vždy som všetko vysvetľoval ako keby ma gniavila nejaká depresia?

No teda Matej, Ty to akosi berieš opačne oproti bežnej praxi. Osobne nie som príliš nadšený, že mám takéto "skúsenosti" z prvej ruky, vlastne mojej ruky. Aj ty buď rád. Zodpovedne užívaš lieky, dostávaš aj depot. Ani nevieš akoby som bol rád, keby to aj so mnou bolo aspoň tak. Pekne si študuješ, dokážeš aj pracovať ako sa má. Čo k tomu dodať? Čo sa týka Tvojho vysvetľovania tu na fóre, mávaš našťastie skôr problémy neurotického charakteru a nech Ťa netrápi, že nie sú najmä psychotické. Ja Ti dosť fandím, aby to bolo všetko práve tak ako je teraz. Práca a jej možnosti, štúdium na Mgr., nekonfliktný život v rodine, znalosti okolo Netu, zvládanie každodenných starostí a pod. Ak mám písať aj za ostatných sme radi, že Ťa tu máme.

....................................

Matej Skalík napísal: Okamžite kašlem na celú psychiatriu.

Na psychiatriu kašlem aj ja. Nemám na ňu dobré spomienky ako inštitúciu. Ako obor je však zaujímavá. Matej, veľa si tu vytvoril, na fóre. Je to hodnota. Aj ja si Ťa cením. Zostaň a to najmä pre ľudí, ktorý sme tu. To čo tu tvoríš má omnoho väčšiu hodnotu ako si sám myslíš, Tvoja významná investícia je tu Tvoj rozum a altruizmus. To sa vždy cení.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 30 január 2015 - 10:31

Ahoj Tuto.

Ďakujem Ti veľmi za úprimné a pekné slová podpory a povzbudenia. Až som bol prekvapený, že ste mi za môj čudný hnev nevynadali, ale naopak - vzal si to pragmaticky a priateľsky.

Dal som si oxazepam a trochu som sa upokojil. Ešte som sa triasol na posteli, počúval hudbu a vyplakával sa. Bolo mi smutno aj všeobecne, hádal som sa vo svojom vnútri. Nehovoriac o intenzívnom pukaní nábytku. Hádal som sa s vyššou mocou, vyčítal som jej všeličo. Bol to vzhľadom na motorický nepokoj a rýchle myslenie vyslovene výkyv smerom k agitovanej depresii. Proste večerné pesimum... Večery mávam zväčša smutné, len akurát teraz včera sa k tomu pridala aj podráždenosť, za ktorú sa dnes ospravedlňujem.

Ešte raz ďakujem za pochopenie, Tuto.
Želám všetkým všetko dobré.
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 30 január 2015 - 14:31

Ahoj priatelia Smile

Myslím, že začínam nachádzať určitý duševný mier. Totiž moje hádky s vyššou mocou sa upokojili a naopak cítim akési vyrovnanie, ktoré zreje k zmiereniu a duchovnému zotaveniu. Smile

Čo sa týka psychiky, dnes ráno som si znovu dal Oxazepam, že či reku sa nebudem cítiť príjemnejšie. A vskutku, cítim sa lepšie, nie som tak veľmi agitovaný, nemám nutkanie na pohyby a nepokoj končatín. Dokážem aj obsedieť pri PC. Dokonca som si čítal knihu, čo ma obvykle znervózňuje. Cítim sa pomerne psychicky dobre, aj keď má to ešte muchy, no to nevadí, veď netreba sa zas mať úplne skvele - to už by niekto mohol povedať, že sa človek prehupuje do hypománie alebo vyššie.

Čiže zdravotne mám akýsi stred, taký ten normál. Smile

Fyzicky zhoršene, chudnutie zhoršené. Neurózy zlepšené, flush zhoršená.

Dnes plánujem trochu venovať sa schizo.sk, lebo tam mám rozrobené nejaké články. A tiež si čítať tú knihu, ktorú som doobeda začal. Večer si asi pozriem seriál Vraždy v Midsomeri, je to môj obľúbený detektívny program a dávajú nové časti, ktoré som ešte nevidel. Smile Do brigády ma nevolajú, ale poslal som životopisy a žiadosti na nejaké inzeráty, zatiaľ bez odozvy. Momentálne som v štádiu, že čakám, kým zverejnia rozvrh letného semestra, aby som sa podľa neho zariadil a podľa neho si hľadal aj možnosti brigádovania (z časového hľadiska). Smile

Želám Vám všetko dobré, nech sa Vám darí, priatelia. Teším sa na Vaše príspevky, že ako sa máte a čo porábate. Smile
So srdečným pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 30 január 2015 - 19:38

Ahoj Matej,
som rád, že Ti je už lepšie, čo dokazuje nielen predchádzajúci príspevok, ale aj viacero príspevkov, ktoré si tu za krátku dobu napísal.

........................

Ahojte,
dnes mám taký stred. Pasivita je žiaľ prítomná, a tak som cez deň aj polihoval a v zásade som toho priveľa neporobil, skôr naopak. O 14-tej som si ľahol a zaspal som. Už teraz sa mi nechce predstavovať, čo bude zasa v noci. Ostatné celkom v norme. Hlasy na balkóne sa pre dnešok zmiernili, ale ani netuším prečo, možno to zaspanie... Ťažko napísať, čo je lepšie.

Väčšinu času som bol doma, vybehol som akurát do obchodu po niečo na večeru. Dosť silne tu sneží. Možno aj preto som si neurobil nejakú prechádzku, alebo podobne. Padlo asi tak 30cm snehu. Mestské služby, ani cestári nestíhajú, a tak je to tu celé ako biela krajina. Je to napriek nepraktickosti to je pekné.

Inak asi nič nové. Práca zatiaľ Ok. Telesné zdravie podmienené fajčením, nadváhou a vysokým tlakom. Psychicky ustálené.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore