Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa učím zodpovednosti...

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa učím zodpovednosti... Empty Ako sa učím zodpovednosti...

Odoslať  kimi2028 Ne 6 október 2024 - 10:44

Oblasti zodpovednosti za posledný mesiac:
1. Zdravie
Tu bolo to o tom, aby bol môj stav čo najlepší, čo sa mi darilo. Bral som lieky, tak ako som mal (až na jednu výnimku) a usiloval som sa aj o rôzne pohodové aktivity. Chodil som aj na stacionár, tak ako som mal predpísané. Výsledkom toho všetkého bola úplná pohoda počas tohto mesiaca.
2. Domácnosť
Tu som si určil 3 domáce povinnosti pre lepší začiatok. Vyberal som umývačku riadu, umýval podlahu v byte, či upratoval izbu podľa potreby bez nútenia a napomínania.
3. Vzdelávanie
Táto položka bola najhoršia, keďže som mal len minimum takýchto dní, kde by som sa „šprtal nad knihami“. Ale nevadí nedá sa mať na začiatku všetko a ide sa ďalej. Snáď v októbri bude to lepšie.
4. Hobby
Tu som robil rôzne šachové tréningy, pozeral šport v TV, seriály alebo filmy. Chodil som na športové podujatia v meste, čo sa mi rátalo.
5. Práca
Bol som veľmi aktívny a skúsil som si prvý pracovný mesiac v plnom nasadení, odkedy som chorý. Dovtedy som 6 rokov písal len 1 článok za týždeň. Venoval som sa dobrovoľníctvo – písal šachové články. Napísal som vyše 28 článkov za necelý mesiac, čiže spokojnosť (sľúbil som len 8-12 článkov 🙂)
6. Životný štýl
Bol bez pozoruhodností. Snažil som sa veľa cvičiť aj doma, neprejedať sa, či nepiť sladké vody. To sa mi všetko celkom darilo. Hoci na váhe nevidno to veľmi, ale vidno na postave aspoň asi trochu. Dostal som niekoľko pochvál za lepšiu postavu.
7. Vzťahy
S rodičmi a kamarátmi som vychádzal väčšinou celkom dobre. Hoci je tam ešte aj priestor na zlepšenie, ale nevadí. Nemôže byť už na začiatku všetko dokonalé, lebo nebolo by už čo zlepšovať...

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, EnaXnaY, Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore