Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 19

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  Lucas St 16 október 2024 - 15:39

@motylek
Za chorobu sa skutočne nemusíš hanbiť, ani za všetko, čo ti zobrala. Nemôžeš za to. Samozrejme, chápem tvoje rozpoloženie. Je to prirodzené.
Hoci mi tento "dotazník" príde ako absolútne neobvyklý spôsob, doslova pre psychiatrického pacienta nevhodný, ale - ako si napísala - máš dostatok času na jeho vyplnenie. Nádych - výdych 😉 pokojne ho daj teraz bokom z dohľadu očí.
Ja osobne by som proste tam pekne-krásne napísal to, ako sa v skutočnosti cítim a prečo nemôžem pracovať.
Chcú to mať čierne na bielom? Nech sa vám páči!
Nebudeš ani klamať, ani zavádzať.
A v pokoji to preberieš so svojou psychiatričkou.
Držím ti palce ✊🙂
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  Jaro123444 St 16 október 2024 - 16:50

@Motylek toto je od sociálky trápne až by som povedal. Veď keď to chcú riešiť nech si vypýtajú nálezy a posudok od doktora čo navštevuješ, aký má on názor na tvoj stav. Načo posielať takéto trápne listy? veď keď to chcú skontrolovať nech sa vypýtajú nové papiere a predvolajú ťa a keď tak tam ťa sa ťa spýtajú nejaké otázky, ale normálne. Na čo posielať takéto listy? Máš invalidný lebo ti ho vtedy dali a tým to končí
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 485
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Matej, regina, rasto, Juraj, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  regina St 16 október 2024 - 19:11

Ahojte,
Stále striedam denne 10 a 5 mg Aripiprazolu a mám sa celkom fajn, nemôžem sa aťažovať. Keď ste tu písali o AD, tak ja som dlhodobo brala Alventu rano a nejaký čas navečer aj Mirzaten. Dnes som bez nich a neviem akým zázrakom ich ani nepotrebujem. Aj úzkosti, čo som mala mi akosi ustúpili. Akurát v aute aj ako spolucestujúci mám stále nejaké obavy. Ja by som šoférovať určite nemohla. Už pri menšej kolízii či ako to nazvať, by som panikáírila. Kedysi mi dr. odporučila na cestu autom Xanax, no neužívala som ho nikdy. Viem, že by ma len otupieval.

A čo robím? Vyváram a starám sa o rodinu, hlavne vnúčatá. Dnes sme vyberali s manželom v záhrade poslednú zeleninu - mrkvu, petržlen, pór, zeler. A zajtra musím so sestrou na cintorín, dať doporiadku hroby. Mesto tam pokosilo a všetko je tam vraj od pokosenej trávy...no a blížia sa dušičky. Nemám rada tento sviatok, aj keď rada spomínam na zosnulých predkov, no nerada chodím na hroby, keď je tam plno ľudí. Vždy idem radšej skôr alebo potom neskôr.

Prajem vám, aby ste sa citili aspoň tak dobre ako ja a tešili sa s peknej jesene.
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek, Lucas and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  kimi2028 St 16 október 2024 - 20:46

Zase stále 100x lepší ten dotazník, ako keby sa pýtali tie vecí osobne na posudkovej. Pamätám si niektoré otázky toho svojho. Bol síce veľmi zlatý, ale odpovedal som mu hodinu na rôzne otázky, rôzneho typu. Niečo aj o svojich problémov, hoci nevedel som o svojej diagnóze až toľko, koľko viem dnes. Tiež niečo aj o stacionári, že aké výrobky tam robím? A ešte nejaké ďalšie vecí... Pochopil som, že tam ide aj o to, aby vedel napísať posudok. Tak som mu niečo porozprával. Napr. ja čakám už na posudkovú 1 rok a stále ma nikto nevolá. Ťažko povedať asi majú veľa práce momentálne a nechcú sa zaoberať niečím, čo je stratou času. Very Happy Hoci zvažujem stále už v poslednom čase nejakú prácu. Neviem sa odhodlať a nechcem si to pokaziť. Nejakú tú cestu som už aj prešiel. Uvažoval som o nejakých brigádach v administratíve... Pochybujem, že by som bol úspešný a prešiel všetkými pohovormi...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, Catherin4, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  Patty_Pillow St 16 október 2024 - 21:48

Ahojte, tak my s dr upravujeme lieky, aby ostal vlk sýty aj obca celá, podarilo sa rozhýbať počet hodín spánku zo 17 hodín na zatiaľ dnešných 13, uvidím ako po dnešku bude ten spánok, len dnes ma začalo triasť okolo 16tej, a to mám akineton aj injekčne aj lieky beriem, tak dúfam, že je to len prechodné. Majte sa zatiaľ krásne.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  regina St 16 október 2024 - 21:49

@motylek
tiež si myslim že ten dotaznik je lepší ako keby ťa predvolali na komisiu a davali ti tam napr. tieto otázky. Bola by si nepripravená a tu si rozmysli a popíš všetky svoje potiaže a dôvody prečo nevieš pracovať - napr. že v praci pociťuješ stres, uzkosti, paniku alebo že sa zároveň boríš s depresiou, anhedoniou a z toho vyplyvajucou unavou a fyzickými nevolnosťami. Netreba zabúdať na narušený spánok, ktorý takmer u každého z nás spúšťa psychozu ... alebo niečo podobné. Napíš tam aj všetkých lekárov ktorých navštevuješ. Je zvláštne že si nepýtaju nejaké posledné lekárske nálezy.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4, Jaro123444, motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  animusmeus Yesterday at 8:47

Ahojte, nemam sa dned dobre. Trapia ma silne sui uvahy very sad3 , navyse som dnes sam bez nikoho... a aby toho nebolo malo, asi mam nejaku crevnu virozu, lebo ma boli brucho. Tak asi tolko...

@motylek - neboj sa, v klude vypln so svojou lekarkou ten dotaznik, pravdivo, nemas sa preco hanbit. Kto iny nez ty by mal mat invalidny dochodok, a samozrejme aj my ostatni, kto iny by mal mat ak nie my. (snad nie zdravi ludia...)

Ja napriklad pracu mam, a tiez vela krat rozmyslam, aby mi ten duchod nevzali, lebo ako kazdy potrebujem z niecoho zit , nie len ja , ale aj moja rodina a naozaj 100% vykon naozaj nepodavam s touto chorobou, viac som doma nez v robote, na PNke alebo v nemocnicni...

Tak si drzme spolocne palce, pozdravujem vsetkych. it is perfect pekny slnecny den.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 76
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin

regina, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  Catherin4 Yesterday at 9:42

animusmeus: to je mi luto ze sa zle citis a mas sui uvahy, to velmi dobre poznam, naposledy som to mala pred asi 2-3 rokmi. Zver sa s tym svojej doktorke, nech ti upravi liecbu, takto by si sa nemal citit. Asi to bude chciet navysit AD.

Motylek: velmi neprijemne otazky, ja by som tiez nevedela ako to vyplnit. Ale je aspon fajn, ze to mozes vyplnit so svojou doktorkou, ta uz bude vediet. Verim tomu, ze vsetko dobre dopadne.

Ja sa mam tak napoly dobre, napoly zle. Dobre psychicky, hlas neotravuje. Ale sadla na mna nejaka viroza, mam trocha kasel, bolest pluc. Ale nie je to tak zle, aby som nemohla ist do roboty takze aj dneska idem (na poobednu). Uvidime, ako sa budem citit zajtra, prip. si urobim covid test ak horsie. Ale snad to rychlo prejde. Naposledy som mala virozu mesiac, to sa vlieklo, ale chodila som do roboty, to bolo na jar.

Mne uz prisiel liek na odvykanie od fajcenia Defumoxan. Ten je bez lekarskeho predpisu. Ten druhy liek, teraz som zabudla nazov moze predpisat len lekar. Ja by som uz mohla zacat to brat, ale pockam, kym budem zdrava. Dost sa toho ale desim, ja som tak zvyknuta fajcit, ze si neviem predstavit ze uz nebudem moct. Snad to zvladnem.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 573
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

animusmeus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  Catherin4 Yesterday at 9:55

Inak o tom Defumoxane citam velmi dobre recenzie. Su tam dokonca ludia, co fajcili hodne vela a desiatky rokov a s tymto liekom prestali. Pise tam ale aj par ludi, ktorym to nepomohlo. Ale vacsina je jednoznacne pozitivna.

Ja som mala vcera narocny den v praci, som bola dobre unavena. Mam vela prace a dali mi zaucat jednu Ukrajinku ktora nerozumie nemecky, alebo len velmi malo a popri tom som si musela este robit svoju robotu. No na konci dna mi kolega povedal, ze vidno mi v ociach ze som unavena. Snad bude dnes lepsie, uvidime. Este dva dni a potom konecne zas vikend.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 573
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 19 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 19

Odoslať  motylek Yesterday at 11:03

@regina Máš pravdu, že si můžu takto odpovědi připravit, tak je to asi lepší, než kdyby mi tyto otázky položili naživo. Asi ale vědí, co dělají, protože kdyby tyto otázky kladli naživo každému bez přípravy, domnívám se, že skoro nikdo ze schizofreniků by jim tam nesestavil v odpověď kloudnou větu.

Včera jsem jen byla strašně nervózní a zaskočená z toho všeho, tak moje reakce podle toho vypadaly. Musela jsem do sebe včera hodit několik Neurolů na uklidnění. Tak se případně omlouvám. A hlavně bych chtěla poděkovat všem, kteří mi vyjádřili podporu, i všem, kteří mi radili (bylo vás hodně, tak nebudu jmenovat, abych někoho nechtíc nevynechala).
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

regina, Patty_Pillow, Catherin4, Jaro123444, animusmeus, Lucas and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore