Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Mous Ut 1 október 2024 - 15:12

Ahojte, dobrý deň, fórumáci

mám tu taký nápad: každý tu na fóre má svoj jedinečný životný príbeh, aj odkedy sa mu do neho priplietla schizofrénia a iné ochorenia tohto typu.

Napadlo mi, či by ste sa nechceli zúčastniť ako spoluautori pri napísaní knižného diela, o tejto chorobe či iných psychózach?

Nosným by bol príbeh, ktorý sa vám skutočne stal. Vopred by sme si vymedzili maximálny rozsah pre jedného, napríklad 50 strán. Aj osnovu....to ešte porozmýšľam a upresnil by som to.

Samozrejme, všetko by bolo anonymné. Mal by som takú predstavu, že po napísaní by sa kniha skúsila vydať, a sprostredkovať príbeh pacientom aj rodinám. Samozrejme, nebolo by to vo veľkom náklade. Skúsil by som prípadne zohnať sponzorov a podobne.sám ešte nemám presnú predstavu.

Ale naozaj že sa tomu povenovať....žiadne flákanie;))) porozmýšľajte a dajte mi sem vedieť, či by ste sa pridali. Ja som už začal písať dávnejšie.také prípadové štúdie by mohli byť cenné aj v odborných kruhoch?možné to je. Ale skôr to brať ako hru s nejasným koncom-možno by to vyšlo len ako e-kniha....na to by sme sa vedeli aj zložiť.

Čaute
M.
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Juraj Ut 1 október 2024 - 15:41

To je dobrý nápad. Úplne ideálne by bolo, keby sa podarilo presvedčiť niektorého z veľkých vydavateľov, aby tú knihu vydal.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Ahoj

Odoslať  Mous So 5 október 2024 - 13:35

Ahoj,
tých pár dní som premýšľal nad týmto celým, ako nad projektom. No a dospel som okrem iného aj k záveru, že bude najlepšie, aby tí, ktorí sa chcú na tej knihe podieľať, mi napísali osobnú správu. Tou cestou si to potom ozrejmíme.
Inak je to vec na pár rokov, ako som spomínal, s nejasným cieľom. Možno sa to nedostatne ani k ľuďom. Čo ste mi písali, pošlem vám dnes nejaké info.
Zatiaľ tak.
ahoj Smile
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Mous So 5 október 2024 - 17:03

Posielam Vám ešte raz výzvu-kto by mal chuť sa podeliť o svoj príbeh, bez prílišného populizmu a pátosu, so snáď skromným cieľom, pomôcť ľuďom s podobnými problémami a prispieť do knižky-napíšte mi privátnu správu.ahoj))
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  EnaXnaY So 5 október 2024 - 17:14

Mous napísal:Posielam Vám ešte raz výzvu-kto by mal chuť sa podeliť o svoj príbeh, bez prílišného populizmu a pátosu, so snáď skromným cieľom, pomôcť ľuďom s podobnými problémami a prispieť do knižky-napíšte mi privátnu správu.ahoj))

Ja už sa moc minulosťou nechcem zaoberať, všetko, čo mi chodilo hlavou som spísal a je to na mojej stránke, radšej sa chcem sústrediť na prítomnosť s ohľadom na možnú budúcnosť Wink

A nemám momentálne tvorivé obdobie, čo sa týka písania, takže asi nie Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Saladin Ne 6 október 2024 - 8:45

@Mous, napísal som komentár o tom, že aj ja som chcel spísať moju životnú skúsenosť. Na druhý deň som to vymazal, keďže v ňom bolo na môj vkus príliš veľa hnevu. Len pre zaujímavosť, skôr zafungovalo moje magické myslenie. Ráno som sa snažil preformulovať niektoré vety a uhasiť večer zapálený oheň a toľko som ich prepisoval a premazával, až som omylom vymazal podstatnú časť komentu. A to bol pre mňa signál - klasika ,) - že tento komentár má byť zničený z "povrchu zemského" práve pre jeho pátos a neuhasiteľný plameň hnevu.  (predstav si zapálené ropné vrty v Kuvajte v 90' ,))

Obávam sa, že by som nebol schopný napísať súvislý text o mojej minulosti bez toho, aby bol písaný rukou Hádesa (dúfam, že som použil správny prímer z gréckej mytológie) a to nechcem. Zároveň by ma písanie retraumatizovalo a to nechcem tiež. Najradšej by som na všetko zabudol a posunul sa ďalej. Dúfam, že chronos urobí svoje a v tomto mi pomôže.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Mous Ne 6 október 2024 - 9:53

@Saladin v pohode, pri gréckych bohoch to chápem;)

Nie, samozrejme, pokiaľ sa človek na to necíti, nič nie je povinné. A tiež nie každý je na to.

Ale pre úplnosť...
Jeden významný psychoterapeut je názoru, že pokiaľ človek má sklon písať o probléme, je to vhodné a priam žiadúce... vraj to pomáha. Poznáme denníčky napríklad. Dá sa povedať, že ma trochu nasmeroval.
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Juraj, Saladin, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Mous Ne 6 október 2024 - 21:41

Ahoj.no len dodavam, že nás už je dosť.majtesa
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  EnaXnaY Po 7 október 2024 - 10:07

Mous napísal:Ahoj.no len dodavam, že nás už je dosť.majtesa

Držím palce, nech sa vám dielo zdarí Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, regina, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Saladin St 9 október 2024 - 13:36

Mous napísal:Jeden významný psychoterapeut je názoru, že pokiaľ človek má sklon písať o probléme, je to vhodné a priam žiadúce... vraj to pomáha. Poznáme denníčky napríklad. Dá sa povedať, že ma trochu nasmeroval.
M., keby si len vedel, koľko ceruziek a stromov padlo za obeť, aby som mal možnosť sa z toho vypísať ,).

A nemusí to byť vôbec kniha, to je už iný level. Úplne postačuje obyčajný papier na vyhodenie (šetríme prírodu, že). Dokonca to nemusí byť ani čitateľné, dôležitý je pohyb ruky t.j. zapájanie pohybových centier mozgu. Neskôr som vymenil klasický papier a ceruzku za textový súbor a nie je to ono.

U mňa to bol taký rituál: vypísať prúd myšlienok; prejsť si ich na druhý deň s čistou hlavou; roztrhať; zahodiť. Na druhý deň znova. A znova.

Na tomto princípe funguje EMDR, pomocou ktorého sa úspešne lieči PTSD. Len pre zaujímavosť, občas sa u mňa spustí tinitus a ak sa pozriem doľava, počujem iný šum ako keď sa pozriem doprava. Je to otravné a fascinujúce.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08, Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  EnaXnaY St 9 október 2024 - 14:42

Súhlasím s písaním, mne to výrazne pomohlo, vypísať sa z toho Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre Empty Re: Nová Kniha o schizofrénií písaná nami na fóre

Odoslať  Mous St 9 október 2024 - 23:29

Sal, dozvedam sa nove veci, díky. Na tinnitus je udajne dobre gingko,co asi vies. Ja si ale myslim, ze dlhodobo je najlepsie nefajcit a piť v triezvych mnozstvach zeleny caj miesto kávy. Mám najradšej Ilam. snad nemavas tocenie hlavy a nauzeu. Z liekov v obehu je urcite najlepsi betahistin, no porad sa so svojím lekárom. Tinnitus je pľuhač!
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore