Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 13 júl 2013 - 10:35

Ahoj Applause 

Tak, mám po trojdňovke. Dopadla vlastne dobre, hoci bola dosť náročná, lebo máme mimoriadne rozsiahlu vratku, ktorá zaberá strašne veľa času a námahy. Ale inak som to zvládol. Trošička som pociťoval emočnú vyčerpanosť a nechcelo sa mi byť k zákazníkom milý, ale v priebehu piatku sa to nejak upravilo a zo dňa som odchádzal v podstate spokojný a pokojný. Teraz odpočívam, v pondelok ešte na deň vybehnem do práce, v utorok mám dovolenku, lebo som na zápise, stanem sa opäť študentom. Už viem aj, kedy začína škola - v utorok 24. septembra je prvý školský deň, deň predtým je slávnostné otvorenie roka.

Psychicky sa mám teraz pomerne ustálene, no som rád, že môžem regenerovať a odpočívať už. Požičal som si z práce dve knihy - o tréningu mozgu, zrýchlenom učení a rýchločítaní, a potom druhá kniha o fantastickej pamäti. Veľmi sa mi páčili, a tak si ich čítam. Snáď mi to pomôže nájsť vhodné metódy lepšej koncentrácie a pamäti, ktoré tak veľmi potrebujem a po ktorých dlhodobo túžim. Isteže, nepôjde to bez tréningu, ale už som tak trochu odhodlaný, že budem myseľ podľa tých kníh trénovať.

Neurotické príznaky sú zlepšené, ale trhám si dosť pery. Nálada sa drží v normále, resp. kolíše len v norme. Spánok v pohode. Fyzicky lepšie, trávenie polepšené, avšak veľmi ma včera i predvčerom dulo. Chudnutie - stále tých klasických 82,8 kg, avšak pribral som 1 centimeter na páse, lebo som preferoval v ostatnej dobe fastfoody.

Dnes plánujem si ešte čítať, surfovať, asi si aj niečo zahrám. Prípadne prechádzka.

Ďakujem za prečítanie príspevku a prajem Vám všetkým krásny čas, držte sa.
Všetko dobré praje
Matej
community together sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam So 13 júl 2013 - 13:05

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 21:00, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik So 13 júl 2013 - 23:34

Ahojte, drahí priatelia! flower 

Milá liam, teší ma, že aj dnes si zrejme mala produktívny deň. it is perfect Asi aj ja tento rok skúsim zavárať. Budem v tom pomáhať mame, lebo sám som to ešte nerobil, takže to neviem. V ostatnom čase sa beriem do varenia, takže ma teraz také veci celkom bavia. Jednoducho som si povedal, že sa to musím naučiť. To je predsa veľmi zmysluplná činnosť. jumping 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 17 júl 2013 - 11:38

Ahoj priatelia Idea 

Dneska som tak trochu oťapený. Ale inak by sa mi asi aj darilo, keby som sa reálne do niečoho pustil. Totiž nič nerobím. Už bude obed a ja sedím a čumím "doblba", prípadne sa prechádzam po byte a otravujem mamu svojimi plánmi (do ktorých plnenia sa mi ale moc nechce). Včera som mal zápis - som opäť študent. Škola vyzerá moderne, nemá síce dobrú povesť vraj, lebo je v tieni iných miestnych univerzít, ale aj tak moje prvé dojmy sú dobré. Pravdepodobne sme "v triede" dvanásti, čo je príjemný počet. Bol som zvyknutý aj na desať predmetov, takže som rád, že vlastne teraz v zimnom semestri budem mať len 6 a v letnom dokonca 5, prípadne ak nerátam diplomový seminár, tak 4. Predmety mám zaujímavé, ale sú väčšinou po štvorhodinových prednáškach, takže sa nemusím obávať, že by som mal minimálny rozvrh. Skôr bude problém vmestiť sa do 4 dní, si myslím. Čoskoro si začnem u psychiatra vybavovať individuálny plán zo zdravotných dôvodov, hoci by som teoreticky ani nepotreboval, ale chcem to použiť kvôli tomu, aby som mohol školu kombinovať s prácou. Vyzerá to nádejne a optimisticky. Čo sa týka spolužiakov, mal som z nich dobrý dojem, pohlavia sú čo do počtu vyrovnané, verím že medzi nich dokážem zapadnúť snáď. Uvidím. Suspect 

Teraz sa venujem tak trochu písaniu, chcel by som aktualizovať našu stránku, napísať nejaké blogové články a píšem aj malú e-knihu, tak snáď to už do konca júla dokončím. Časť dňa snáď využijem aj na čítanie, ale moc sa mi nechce, som akýsi zlenivelý dnes. Už včera, keď som prišiel zo zápisu, všetko zo mňa spadlo a ja som zabuval ako drevo. A dnes tá ležérnosť pokračuje. Voľno mám až do soboty, na víkend nastupujem na dvojdňovku. silent 

Dúfam, že sa Vám ozvem čoskoro s tým, že som niečo aj porobil, lebo som nespokojný sám so sebou, ako lenivo dnes pristupujem k voľnému času. Ale občas asi treba odpočívať aj pasívne, len tak sa vyvaliť a nič nerobiť. Však? Embarassed 

Želám Vám krásny čas a prajem, aby sa Vám mocne darilo. Držte sa! it is perfect Very Happy 
S úctou
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik St 17 júl 2013 - 23:42

Ahojte, milí priatelia! I love you 

Apatia je naozaj nepríjemná. Človek sa veľmi nudí, keď to naňho príde. Ja si však teraz myslím, že aj v takom stave sa treba pokúsiť za celý deň urobiť aspoň nejakú maličkosť. Niečo, čo nám ako-tak pôjde. Arrow Keď máme apatiu, každá robota ide ťažko, ale ak napriek tomu čosi vykonáme, posilní nás aspoň kúštik dobrého pocitu, že sme predsa len voľačo zvládli. it is perfect Keď som bol naposledy v takomto stave nechuti do akéjkoľvek činnosti, aj tak som sa snažil niečo robiť. A priznám sa vám, že mi to išlo naozaj ťažko. very sad3 Ale potom som si povedal: "Idem variť!" A len čo som sa pustil do krájania zeleniny, tá lenivosť sa okamžite stratila. S tým varením bolo roboty až-až, ale veľmi ma to bavilo. Išlo o dusenie cukety. Tak sa mi pritom zlepšila nálada, že som celý zvyšok dňa bol aktívny. Aj v záhrade som potom pracoval. jumping2 

Ale v prípade, že sa naozaj do ničoho nemožno donútiť, možno stačí spraviť aspoň nejakú tú malú vec a potom si dopriať, povedzme, aj to ležanie. A netreba sa na seba za to hnevať! Lebo aj tá nespokojnosť so sebou, čo vyviera z ničnerobenia, nám kazí náladu. Ale my predsa nie sme žiadni lenivci! Exclamation Jednoducho v dôsledku choroby niekedy máme horšie dni. Keď príde taký ťažší čas, musíme ho trpezlivo prečkať a zas bude dobre. Opäť sa odhodláme robiť činnosti a úlohy, ktoré máme radi. sunny jumping flower 

Matej, dúfam že čoskoro sa to zlepší, táto nuda pominie a Ty sa pustíš do plnenia svojich plánov. Skús sa chvíľu venovať nejakej veci, ktorá Ti snáď aj pôjde. Napríklad si zahraj hru. Povedz si: "Dnes mám oddychový deň," a dopraj si ten relax. Treba prelomiť ten bludný kruh apatických myšlienok typu: "Mne sa dnes do ničoho nechce, ja dnes nič nezvládnem!" Ja som ho už neraz lámal tým, že som začal variť. Keď niečo vykonáme a zaujme nás to, ten bludný kruh sa naruší a my znovu získame dôveru vo vlastné sily. cheers Želám Ti veľa trpezlivosti a šťastia, Matej! giving a hug 

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 18 júl 2013 - 10:34

Historik, vrúcna vďaka za Tvoj príspevok, ktorý bol okrem iných venovaný zaiste aj téme môjho posledného príspevku, však? Ďakujem za povzbudenie a rady. Máš pravdu, musím sa naučiť odpočívať a necítiť sa vinný, keď pasívne relaxujem. Inak gratulujem k Tvojim úspechom vo varení a k tomu, ako Ťa to zaktivizovalo! cheers jumping 

Včera som predsa len lenivel celý deň. Len tak som behal a surfoval po nete. Nič som nerobil, občas som pozeral dokonca telkáč, čo nezvyknem. Dneska to vyzerá tiež na lenivý deň, ale už viac verím, že by som mohol niečo aj robiť. Dobrý nápad je tá hra, proste si zahrať len tak PC hru. Computer Azda i čítať si... study 

Psychicky sa mám vlastne v poriadku, si myslím. Neurotické príznaky sú ale zhoršené, poriadne si robím zádery až do krvi, neviem sa tejto obsesie zbaviť. Nálada je akurát, kolíše len mierne, včera večer som cítil smútok, lebo mi prišlo kopec vecí ľúto. Spánok v poriadku, sny ako obvykle, ale pri zaspávaní som musel nechať na seba trošku fúkať ventilátor, lebo mi inak bolo dosť horko. Fyzicky je to ustálené, ale som nafúknutý. Chudnutie - pribral som ďalší centimeter na páse, ale váha zostala v priemere. Musím ubrať, lebo sa prežieram, zajedám niektoré menšie prejavy vlastnej frustrácie a stresu, a niekedy zajedám zas nudu, ako napríklad včera. Dnes chcem stopercentne dodržať limit. Aj som upozornil ľudí vôkol seba, že mi nikto nesmie hovoriť, že už nemusím chudnúť, že som už vraj akurát, lebo okamžite sa začnem prežierať. Jednoducho ja ako závislák na jedle sa musím už navždy kontrolovať, tak ako alkoholik musí navždy abstinovať. Pod slovom kontrolovať myslím hlavne písanie si kilojoulov, čo už mi nerobí žiadny problém, lebo väčšinou to všetko už po toľkých mesiacoch viem bez ťažkostí odhadnúť aj z hlavy.

Zajtra idem na včeličku. Ale snáď sa ešte ozvem dovtedy. Yes Applause 

Prajem každému forumákovi veľa síl na zvládanie svojich dní, nechže sa Vám darí a zaznamenávate v bojoch úspechy. Držím palce. it is perfect clown 

Ahoj.
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 18 júl 2013 - 22:08

Ahojte, drahí priatelia! cherry 

Áno, Matej, to, čo som včera napísal, je reakciou na ten Tvoj príspevok. Písal som to kvôli Tebe ale aj kvôli všetkým ostatným, ktorých sužuje apatia.

Mne sa i naďalej darí udržiavať dobrú náladu. Vôbec sa nenudím, lebo celé dni niečo robím. Dnes som zase s mamou dusil cukety. Toto jedlo mi síce nikdy veľmi nechutilo, ale teraz ma baví jesť ho a aj tak robím vo veľkom množstve. Ja sa teraz vrhám na všetko, čo je ovocie alebo zelenina, lebo nechcem pribrať. A dokážem sa nasýtiť aj takým jedlom, ktoré spolovice pozostáva zo zeleninového šalátu. No je pravda, že po večeroch pociťujem hlad, lebo večeriam len "ľahké" jedlá.

Dnes som ešte nič nečítal, ale zato včera som si prečítal 5 rozprávok (4 zo zbierky Pavla Dobšinského a jednu Andersenovu). Ja teraz zase maľujem obrázky vodovými farbami. Majú to byť ilustrácie k mojim básničkam pre deti.

Zajtra si nahrám dokumenty o histórii a potom ich budem pozerať.

A teraz si idem dať trochu tej dusenej cukety.

Tak zatiaľ toľko. flower farao king 

historik

historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Pi 19 júl 2013 - 23:34

Ahojte, priatelia! Very Happy 

Prispievam sem každý deň, lebo som sa naučil písať všetkými desiatimi. Jednoducho som si zaumienil, že to stoj čo stoj musím zvládnuť. Celý mesiac mi trvalo, kým som sa naučil prstoklad. Robil som také cvičenia na na to určenej internetovej stránke. A teraz sa v tom potrebujem zrýchľovať. To chce cvik, veľa cviku. Toto fórum je pre mňa na to ideálne, pretože ma vždy napadá, čo sem písať a veľmi ma to baví. Zrejme je len otázkou času, kedy príde to zrýchlenie. A potom to už bude len tak fičať. typing Už sa na to veľmi teším. it is perfect 

Teraz prežívam také krásne chvíle. Ide jeden pekný dník za druhým. Z tej depresívnej krízy som sa už dostal. :jumping:Takto je to lepšie, keď užívam tú vyššiu dávku antipsychotika Serdolect. Mám stabilnejšiu náladu, nejde to ani do mánie, ani do depresie. Bol som na kontrole u kardiologičky, lebo ten liek môže mať nepriaznivé účinky na srdce tým, že preslžuje QT interval. Ale u mňa je to v poriadku, takže Serdolect môžem užívať i naďalej.

Včera večer som si stihol prečítať jednu rozprávku. A potom sa mi podarilo zaspať bez akejkoľvek tabletky na spanie. Síce nie hneď, ale spal som. Sleep No žiaľ, často sa mi snívajú nočné mory. scared 

Dnes som zase maľoval, cvičil, venčil psa, sám som bol v obchode a večer sme všetci pracovali v záhrade. Teším sa na zajtrajšok. flower dancing sunny
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam Ne 21 júl 2013 - 19:19

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 20:59, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam Po 22 júl 2013 - 12:29

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 20:58, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Po 22 júl 2013 - 23:17

Ahojte, drahí priatelia! albino 

Milá liam, to je veľmi dobre, že chodíš niekam von. it is perfect Inak, aj ja sa modlím zopár modlitieb, a to každé ráno a každý večer. Robím tak už veľa rokov.

Čo sa týka fyzickej stránky, dnes je to so mnou veľká bieda... very sad5 Tlak mám 87/59, pulz 51 a pociťujem neskutočnú únavu. Skúšal som cvičiť. Dennú normu mám teraz takú, že istý ťažký cvik musím urobiť 50-krát a okrem toho cvičím aj inak. No ale dnes som sa horko-ťažko dostal k číslu 40. Avšak potom som sa na tú únavu poriadne napajedil, začal som poriadne makať a skončil som, až keď som ten cvik vykonal 100-krát. Potom som ešte cvičil iné cviky, lenže to mi už išlo skutočne ťažko. very sad 

Dnes som si pozrel 2 dokumenty o histórii. jumping 

Nateraz toto musí byť všetko, lebo nevládzem ani písať. Verím, že zajtra budem mať lepší deň. flower
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam Ut 23 júl 2013 - 17:59

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 20:57, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore