Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 79 z 83 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth St 9 október 2024 - 10:59

S tym liekom pozor. Citam, ze to ma podobne mechanizmy ucinku na dopamin ako kokain a sposobuje nabudenie. Vedlajsie ucinky nespavost. Tusim si pisala, ze mas problem so spanim.
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 9 október 2024 - 12:06

Podľa SPC obsiahnutý prírodný alkaloid cytizín má účinok na acetylcholínové nikotínové receptory a napodobňuje účinok nikotínu tým, že spôsobuje len mierne zvýšenie hladiny dopamínu (podobne, ako sa vyplaví ten príjemný pocit po cigarete) a snaží sa zabrániť abstinenčnému prejavu po hormóne odmeny, ktorý následne časom nastupuje.
Avšak nemá taký priamy silný účinok na dopamín ako liečivá-stimulanty na ADHD (u nás metylfenidát, v zahraničí amfetamíny a pod.).
Tak či onak, najlepšie sa v tomto smere vždy poradiť s odborníkom-psychiatrom... 🙂
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 9 október 2024 - 14:09

Zdravím.

Ráno som sem napísal príspevok na tému zdražovanie, politici a potom som ho radšej zmazal. Socky sú plné hnevu a neprimeraného kritizovania, preto som aj odišiel zo všetkých fejsbukov.

______
Nemám sa najlepšie. Úzkosť, strach, obavy ma úplne paralyzovali. V pondelok tu bol nejaký týpek, budú nám prerábať rozvody. Vyrazil mi dych, že mi musia rozbiť záchod. Ďalší shit problém. Nemám tu ani vercajg, všetko zostalo na dome. Za sadrokartónovú WC stenu nafarbenú na bielo týpek chce "iba" 400 ojro bezdépehá (v preklade "bez dokladu"), ktoré momentálne nemám. Rozmlátiť je v rámci ceny, dostať to do pôvodného stavu si už musí platiť každý sám - vraj preto, lebo niektorí majú ešte starý umakart. To, že ja platím "solidárne" za výťah a revíziu, ktorý nepoužívam, nikoho nezaujíma. To, že "solidárne" platím za strechu (mne je jedno, či na poslednom poschodí je diera), nikoho nezaujíma.

______
Mám pocit, že som to úplne vzdal, aj keď fatal-ambíciu zatiaľ nemám. A vždy sa niečo nájde, čo pohladí poteší a vylepší aspoň týždeň (keď už nie deň). Lenže je toho čím ďalej tým menej. A tých problémov je čím ďalej tým viac.

Blíži sa ďalšia 5-ročnica. Na Vianoce 2014 na mňa megera zavolala policajtov. Hanba jak prasa. Toľko policajných aut nemal pred domom ani šéf mafie. Vtedy ma to stálo "len" dva mobily, ktoré som rozmlátil o zem. Na prelome 2019/2020 ma skoro zabilo Parnido - vtedy to už bolo vážne (akatízia je nebezpečná vec). No a teraz mi osud, karma, Creator naordinoval toto.

Podľa mňa sa nedožijem jari, cítim to v kostiach. Šanca, že toto prežijem, je jedno promile. Na začiatku každej takejto cesty je fascinujúci práve ten začiatok. Človek má energiu. Verí. Dúfa. Myslí pozitívne. Drží ho nádej. Nie, že to dobre dopadne, ale že to má ešte zmysel.. No a potom to začne postupne klesať a klesať, až sa nemá čoho chytiť.

Vidím to na starých členoch fóra. Niektorí prispievali každý deň. Lenže postupne ich optimizmus začal opúšťať. A teraz sem napíšu zriedkavo. Niektorí to možno majú za sebou. Súhlasím s @Matej om. Tvoj nedávny príspevok trafil klinec po hlavičke. Je to presne tak.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth St 9 október 2024 - 14:24

Ale ten pocit, keď sa problém vyrieši, tá úľava potom – sú na nezaplatenie.
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Saladin, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 9 október 2024 - 14:37

Áno, dopamín. Takto som to mal doteraz aj ja. Lenže teraz si namiesto hľadania riešenia pozerám tú švajčiarskú kapsulu s dusíkom. A neviem sa od toho odtrhnúť. Na akúkoľvek činnosť vedúcu k potencionálnemu riešeniu si duchu poviem "na čo?" resp. "aký to má zmysel?". Je to niečo, čo som predtým nevnímal. A trochu sa toho desím. Pretože to pramení v nevedomí. "Vykašli sa na to." "Nemá to význam." Už len to, že sem píšem, je dôkaz, že som to definitívne nevzdal.. ale tie negatívne pocity, emócie, strach, obavy sú otravné.


Naposledy upravil Saladin dňa St 9 október 2024 - 14:39, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 9 október 2024 - 14:38

Saladin napísal:"Vykašli sa na to." "Nemá to význam."

Možno je to podnet, nato aby si ten zmysel života začal hľadať Wink Aj ja som to mal Wink Ide asi o to ako sa k tomu postavíš, či to vzdáš, alebo sa tým hlasom vzoprieš Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, dzuli08, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin St 9 október 2024 - 14:44

Veď hľadám, hľadám.. ako to malé prasiatko trénované na hľadanie vzácnych húb. Inak po prečítaní tvojho komentu ma okamžite napadlo toto, citujem: "život nemá zmysel, všetko je stratené."


Naposledy upravil Saladin dňa St 9 október 2024 - 14:45, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth St 9 október 2024 - 14:44

Ja som sa naučil, že ak problém nemôžem ovplyvniť, kašlem naň, prestanem naň aktívne myslieť a počkám, ako sa to vyrieši samo. Pretože človek má len jeden život a bud bude riešiť každú hlúposť, alebo nie
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 9 október 2024 - 14:45

Saladin napísal:"život nemá zmysel, všetko je stratené."

Je to jeden z možných pohľadov Wink

Že ako taký nemá zmysel, ale je na tebe, aby si mu nejaký dal (z tvojho pohľadu ten pravý orechový) Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, dzuli08, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 9 október 2024 - 14:49

EnaXnaY napísal:aby si mu nejaký dal (z tvojho pohľadu ten pravý orechový) Wink

V podstate ide len o to, či budeš pasívnym elementom v tomto humbuku, ktorý prijíma, čo mu život prinesie, alebo tá druhá možnosť Wink

Teda, že si stanovíš nejaké ciele a pokúsiš sa ich naplniť Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, dzuli08, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY St 9 október 2024 - 14:58

A ešte jedna vec Wink

Principiálne máš možnosť zahratiť si hru s názvom život (nech už to pre teba znamená čokoľvek), alebo si sadnúť a čakať na SMRŤ Wink

Mne sa chce, ešte sa trochu pohrať, ale je to každého voľba Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 9 október 2024 - 15:06

@Saladin
Napíšem to priamo - vy, čo ste "hlbokomyšlienkari" a všetko analyzujete do poslednej kvapky krvi, aby všetko dávalo zmysel, význam - vy to máte z môjho uhla pohľadu najťažšie. Možno sa mýlim, oprav ma pokojne...
A presne, je veľmi fajn, že si to dal aspoň tu takto von zo seba, ešte si sa nevzdal! Jedna vec je istá, a to, že nik si neobuje tvoje topánky a nezvládne tvoje problémy, len TY. Len a len TY.
Ja sa zvyknem vtedy skôr uzavrieť, odmlčať.
A často vypnúť - dá sa to vôbec? No možno aj v zmysle typu Nejak bolo, nejak bude. Nie je to rada za milión, to teda vôbec nie, ale takto sa snažím prežiť krízu. Áno, lieky vedia veľmi-veľmi pomôcť. Ja keby som nebol nastavený na BZD, už dávno tu nie som. Tie jediné mi pomôžu zvládnuť brutálny nápor úzkosti, hnevu, frustrácie. Možno asi ani už preto nie som "hlbokomyšlienkar" ako kedysi.
Raz som prišiel k svojej psychiatričke plný znechutenia a začal som sypať zo seba všetko negatívne - a ona ma počúvala a po chvíli povedala: "Stop, Lukáš! Riešite veci, ktoré nezmeníte. Aj ja by som neraz najradšej strčila hlavu do piesku. Sme ľudia. Ale keď každú minútu života budete brať negatívne, keď si budete dookola opakovať životné krivdy, nabalí to na seba obludné rozmery a zosype sa na vás ako snehová lavína... Zapnite si obľúbený film, choďte sa von vykričať, objímte strom, hocičo! A pamätajte, hoci mnohí nad vami zlomili palicu, možno i vy, a pozrite - tu ste a fungujete. To je podstatné."
Tieto slová mi utkveli v pamäti. ☺
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, Patty_Pillow, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 83 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore