Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 78 z 83 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth Ut 8 október 2024 - 16:39

Mischelll napísal:Ahojte Wink

tak dlhšie som sa neozvala, tak teraz reku napíšem.....ja sa mam v podstate dobre...co ma trápi? ...je to zdražovanie/ respektíve ako sa vyvíja cela situácia na Slovensku....nechcem nadávať alebo obviňovať....mňa reálne trápi to, že ak o rok mam zaplatiť viac za transakčnú daň a ešte všetko okolo toho....tak niekto to počítal a že okolo 1000 eur za rok....no keď si to prepočítam na mesiace...proste ja toľko nemám.....jasne, že keď to bude treba tak to bude sa musieť zaplatiť.....

Prajem krásny zvyšok víkendu community together

Nepozeraj fajsbuky
Transakcnu dan budu platit len podnikatelia a firmy
Odkial niekto zobral 1000€ netusim, to by si musel poslat niekomu 25 x 10000€
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 8 október 2024 - 18:59

Ahojte moji mili. Ja by som chcela prestat fajcit. Vo svojom zivote som prestala uz dva krat a vzdy som znova zacala ked som mala psychicky zle obdobie. Druhy krat som prestala s liekom Champix a to bolo ovela lepsie ako ked som prvy krat prestala bez nicoho. Odburava to tu fyzicku zavislost, nie su abstaky. Bola som dnes u lekara a nechala si to predpisat, len v lekarni mi povedali, ze to nie je skladom / neda sa to objednat. Tak som zistovala na googli co s tym liekom je, a zistila som, ze uz od roku 2022 sa nepredava. Co je dost zle, neexistuje ziadna alternativa, ktora by mala rovnaku ucinnu latku. Ale nasla som liek Zypan, co je vlastne atodepresivum ale vraj to tiez pomaha pri prestati fajcit. Ma to celkom dobre recenzie, len sa stazuju na neziaduce ucinky. Ale to nejak pretrpim. Budem musiet ist zase k lekarovi, aby mi to predpisal. Inak sa mam dobre, mam dobru naladu.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ut 8 október 2024 - 19:03

Tak bohužial z facebooku to nemam....ale z rádia...z celkovej situácie na Slovensku...ako nezvyknem pozerat spravy alebo tak...ale ked sa uz ku mne dostalo to ze bude od noveho roku zdrazovat respektive nove dane sa premietnu do nakupov všetkých ludi a teda všetci zaplatime štatu viac...teda tak to chapem...ale kludne ja radšej uz na to nemyslim.....radsej o dacom inom krajsom sa bavme... flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ut 8 október 2024 - 19:05

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre, ale dnes som musel vynechať stacionár. Mám pocit, ako by na mňa niečo liezlo len teplotu nemám. Mám občas sople, tak som nechcel tam taký ísť, že budem to sledovať ešte. Aj doma bolo veľmi fajn. Síce som len písal normu v češtine a bolo to celkom ťažké, ale snáď nejako som to zvládol. Som veľmi rád, že za 2 dní som dokončil to do zdarného konca. To sa mi páči, že dokážem také vecí a sústredím sa celkom dobre na to. Inak aj s inými aktivitami bola to dnes bieda. Bol som len dvakrát vonku, a to bolo všetko. Teraz pozerám TV.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ut 8 október 2024 - 19:07

@Catherin4 A jak to dopadlo v práci? Snížili ti úvazek na 6 hodin denně, nebo nechali tak jako doteď?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ut 8 október 2024 - 19:09

Mischelll napísal:Tak bohužial z facebooku to nemam....ale z rádia...z celkovej situácie na Slovensku...ako nezvyknem pozerat spravy alebo tak...ale ked sa uz ku mne dostalo to ze bude od noveho roku zdrazovat respektive nove dane sa premietnu do nakupov všetkých ludi a teda všetci zaplatime štatu viac...teda tak to chapem...ale kludne ja radšej uz na to nemyslim.....radsej o dacom inom krajsom sa bavme... flower

To s tými daňami je pravda, že kvôli tým 13. dôchodkom dáme viac štátu ako pominulé roky. Vraj ten dopad je taký, že napr. starobným dajú populisticky 606 eur, ale za rok ošklbú ich min. o 450 eur naviac. Tak neviem no reálne je čistý 13. dôchodok 150 pre starobných dôchodcov, 50 eur pre invalidov nad 70%, invalidi do 70% neuvidí nič. Podľa mňa je to celé zle. Mne to nevadí. Ja mám rodičov...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 8 október 2024 - 20:17

@Catherin4
No veru, Champix má u nás stopku od konca roka 2021. Veľmi ťažko povedať, či ešte uzrie pulty našich lekární.
Naďabil som však na liek Defumoxan (100ks), ktorý sa používa na uľahčenie odvykania od nikotinizimu.
Zypan je doplnok výživy na trávenie, čo pozerám...
Mimochodom na odvykanie sa používa aj bupropión - antidepresívum NDRI, asi to si mala na mysli, či?
(u nás kedysi Wellbutrin SR, teraz Elontril - je to však indikácia off label), ale používa sa v tomto smere. Tu však nastáva otázka kombinácie Alventy ako SNRI a bupropiónu ako AD na báze NDRI.
Každopádne držím palce ✊ je to tvrdý boj, sám som si ním prešiel, no a fakt sa vyslovene ľahšie dýcha bez cigariet a odvďačí sa ti aj rodinný rozpočet.


Naposledy upravil Lucas dňa Ut 8 október 2024 - 20:25, celkom upravené 1 krát.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth Ut 8 október 2024 - 20:24

Mischelll napísal:Tak bohužial z facebooku to nemam....ale z rádia...z celkovej situácie na Slovensku...ako nezvyknem pozerat spravy alebo tak...ale ked sa uz ku mne dostalo to ze bude od noveho roku zdrazovat respektive nove dane sa premietnu do nakupov všetkých ludi a teda všetci zaplatime štatu viac...teda tak to chapem...ale kludne ja radšej uz na to nemyslim.....radsej o dacom inom krajsom sa bavme... flower
Fakt netreba vsetkemu verit 😉 Duplovanie nie spravam, ktore sa snazia zaujat co najnegativnejsimi vecami
Urcite to zaobalili do „vaty neurcitosti" ako napriklad.. „Hrozi vyrazne zdrazovanie cien" alebo „Beznemu obcanovi zrejme stupnu naklady az o 1000€ rocne.. 😄
Ja som prestal sledovat spravy pred rokom a pol a vyrazne mi to upravilo psychiku. ✌
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Patty_Pillow, Catherin4, motylek, Lucas and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 9 október 2024 - 3:50

Motylek: sef mal tyzden dovolenku, od pondelka je zase tu, ale zatial ma nevyhladal a ja sa mu vyhybam. V kazdom pripade som od pondelka prestala fajcit medzi prestavkami, takze ked za mnou pride, poviem mu, ze uz tu novu zmluvu netreba, minosovych hodin sa postupne zbavim, aj tento tyzden robim nadcasy. Nemienim tu novu zmluvu podpisat. Problem je, ze ja mozem robit nadcasy len obcas, ale tak momentalne mam dost roboty, teraz sa to da.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, regina, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 9 október 2024 - 4:03

Lucas, dikibza tip, Defumoxan som ani nepoznala, vyzera to byt dobre. Ale tu v Nemecku sa to neda kupit, ja este pozriem ci sa to len nepredava pod inym nazvom, ked budem mat viac casu. Ale som rozhodnuta si ho nejak zohnat. Ano myslela som bubropion, to antidepresivum. Na webe to ma celkom dobre recenzie, len tam pisu o neprijemnych vedlajsich ucinkoch, ale to pretrpim. Ano rozmyslala som, ci to mozem brat v kombinácii s mojimi liekmi, mozno si to dam predpisat od mojho psychiatra, ale kontrolu u neho mam az za mesiac. Tak uvidime, ale celkovo som rozhodnuta prestat fajcit. Presne ako pises, aj financne to pomoze, cigarety stoja kopu penazi a tu v Nemecku su este drahsie. Aj zdravotne si polepsim a nebudem konecne na tom zavisla.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 9 október 2024 - 4:20

Nasla som jednu stranku, kde sa da objednat Defumoxan, posielaju to z Rumunska. Ja sa k tomu dostanem 🙂
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 9 október 2024 - 10:39

@Catherin4
Len v dobrom píšem, veľký pozor na objednávanie liekov na predpis cez rôzne internetové stránky (veselo sa tak protizákonne predávajú aj stimulanty, opioidy či benzodiazepíny...).
Uf, a ešte z Rumunska...😬
Prvým dôležitým faktorom totiž je, aby o danom lieku vedel tvoj ošetrujúci lekár - či nie je v interakcii s liekmi, ktoré chronicky užívaš, eventuálne kontraindikovaný pri zdravotnom probléme. Mohlo by to následne spôsobiť závažné problémy!
Druhým faktorom je, že často sú to napodobeniny, fejky. Niektoré môžu byť účinné, no iné nie. Navyše je tu riziko aj možných prítomných nečistôt a zámeny liečiva! Je to až príliš riskantné celkovo.
Teda za mňa, ak by ti to bolo odklepnuté lekárom, že ok, choď do toho lieku, najlepšie by bolo si dať predpísať a vybrať priamo z kamennej lekárne na Slovensku. Uvedený liek nemá ani indikačné, ani preskripčné obmedzenie a je na plnú úhradu pacientom (jednoducho povedané - môže predpísať aj praktik pre dospelých komukoľvek). Tak máš zaručenú bezpečnosť a účinnosť. Navyše liečba trvá 25 dní.
Samozrejme, je to na tebe.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 83 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore