Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 82 z 83 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth Pi 11 október 2024 - 20:18

Toto pisala 16. septembra. Uz vtedy som jej pisal, ze to vypada ako psychoza.. very sad3
Zrejme o tom hlase nevie ani jej psychiater – inak by nehladala vysvetlenie na nete a tiez by mala zvysene davkovanie alebo iny liek, kedze tento jej evidentne nezabera.

Ahojte, tak co som pisala posledne ze zle spim, ono to suvisi zrejme s tym, ze posledny tyzden som v takej miernej manii. Mam proste dost dobru naladu. Aj teraz je uz po polnoci a ja nemozem zaspat, som plna energie. Dala som si Trazodon aj levandulovy olej, zatial nepomohlo. A to zajtra mam pred sebou dlhu cestu, idem do Nemecka, soferujem, no fasa. Aj som rozmyslala aky je vlastne rozdiel medzi dobrou naladou a maniou, ale uz na to prichadzam, nespavost, kopa energie, kopa myslienok. Nejak sa to stupnuje. Dufam, ze na mna nejde psychoza, ale snad nie, vsak stale beriem aripiprazol 15 mg. Nechapem preco sa tu objavila ta mania a co to znamena. A kedy to prejde. A teda dufam, ze to nespadne do depresie. Inak hlas je stale pritomny, denne, ale ako som spominala uz v ovela mensej miere. Niekedy rozmyslam nad niecim inym, a ten hlas do toho zacne kecat, zase to svoje, ja si ho za chvilu uvedomim, lebo vsak rusi ma pri myslienkach. Boze co to mam za stavy. Ale keby ste ma stretli tak si na mne nic zvlastne nevsimnete. "
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 12 október 2024 - 7:08

Moj psychiater o tom samozrejme vie, vsak som k nemu hned isla. Preto mi predpisal ten aripiprazol 15 mg. Len ja som mu nehovorila uplne podrobne o tom hlase, on mi totiz skace do reci a ma na mna malo casu. Ja sama pochybujem o tom, ci je to psychoza. Ale mozno je. Napisala som este jednej psychologicke a cakam na odpoved, som zvedava, ako sa k tomu ona vyjadri. Inak psychiater mi stanovil schizoafektivnu poruchu.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Peto2024 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 12 október 2024 - 20:43

@Catherin4
Budeme ti silno držať palce v boji! Teraz je fakticky úplne jedno, o čo konkrétne ide (konkrétna dg.). Chápem, že si z toho veľmi znepokojená, avšak takéto psychotické ataky sa potláčajú zásadne antipsychotikami.
Je pravda, že AP chvíľu trvá, kým sa jeho účinok naplno rozbehne (4 - 8 týždňov), neraz treba ešte dávku navýšiť (aripiprazol je možné zvýšiť až na 30 mg!), eventuálne pridať ešte k tomu do liečby ďalšie AP na zosilnenie efektu alebo posledná úprava je vymeniť za iné...
Nuž a to, že si ťa lekár nemá čas dostatočne vypočuť v kombinácii s prístupom "skákania do reči", je z môjho pohľadu neprofesionálne a smutné, pretože takto neraz zlyháva i liečba. Nejdeš za ním s boľavým hrdlom a čakáš len na recept na ATB.
Verím, že sa ti stav čoskoro zlepší. Ak nie, opätovne navštíviť psychiatra je absolútne na mieste a správne!
Určite je fajn sa obrátiť o pomoc i priamo na psychológa, ktorý ťa vypočuje, ako si napísala. 🙂
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow So 12 október 2024 - 20:49

Ahojte, tak mne dr. zvýšila haliperidol na 9 tbl denne po tri, tri krát denne a dnes v nici som spala 17 hodín, šla som spať včera o 19 a zobudila dnes pred 12, budem jej musieť zase napísať, že nem dobre
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 12 október 2024 - 21:25

@Patty_Pillow
Inak to znie priam strašidelne - 9 tabliet haloperidolu denne, samozrejme, vieme, že sú len 1.5 mg tablety alebo kvapky na doma.
Apropo, keď ti sedí haloperidol, neuvažovali ste prejsť na depotnú formu Haloperidol decanoate? Predsa len by to bolo odľahčenie od toľkých tabliet a dá sa tam podľa potreby pružne upraviť liečba (ten Fluanxol depot ešte picháte?) 🤔
Takisto silno držíme palce, nech ti čím skôr uľaví! ✊
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow So 12 október 2024 - 21:29

@lucas áno fluanxolom mi nahradila depotný haloperidol, keď bol výpadok a už sme sa k nemu nevrátili ... už len 9 tabliet denne hocičoho znie desivo a to mám ešte kventiax, akineton a parnido k tomu a ešre tebokan
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 12 október 2024 - 21:50

@Patty_Pillow
Aj dokelu, práve pozerám, že depotný Haloperidol je stále vo výpadku podľa ŠÚKL, škoda... 😖
Chápem, nie je toho málo, ja som podobne užíval takéto kombinácie - a to som NIKDY nebol psychotický. A teraz tiež mám vlastne 4 druhy liekov na úzkosť a depresiu. Niekomu stačí jeden liek, iný potrebuje viac, žiaľ.
Bude to tam treba nejako opatrne prekopať, lebo evidentne je takáto kombinácia AP neefektívna na tvoje symptómy. Hm, čo si budeme hovoriť, najlepšie by to bolo pod dohľadom na nejaký ten týždeň-dva, lebo fakt sa trápiš v jednom kuse - pár dní dobre a zas tie nešťastné hlasy + úzkosti...
Verím, že ti lekárka vyšpekuluje nejakú vhodnú kombináciu ✊
Liečba našich stavov fakt nie je šprint, ale dlhý maratón.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Catherin4, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 13 október 2024 - 5:28

Ahojte. Teraz je štvrť na šesť a už od druhej som hore. Zobudila som sa a nevedela zaspať. Tiež mám problémy so spánkom z tých liekov, stane sa aj, že spím extrémne dlho (menej často) a potom zase neviem spať. Niečo som si čítala, ale keď si nečítam, zase mám v hlave ten hlas ktorý si opakuje to svoje. Už z toho začínam byť unavená, rozmýšľam aj, že sa nechám hospitalizovať, nech dajú moju hlavu do poriadku, takto sa žiť nedá. Nech mi dajú nejaké lieky, ktoré na to zaberú. Ale uvidím ešte. Začala som zase brať ten levandulový olej, počkám ešte, či ten nezaberie. Potom pôjdem k psychiatrovi, nech mi prípadne navýši alebo vymení lieky. Len nechcem zas brať také, z ktorých sa priberá, už som kvôli liekom pribrala 15 kilo. Neviem čo mám robiť, som v noci hore, nejak ma to celé začína unavovať. Ešte keď si predstavím, že zajtra zas musím ísť do roboty, 8 hodín tam tvrdnúť, je mi ťažko.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 13 október 2024 - 7:21

@Catherin4
To je mi ľúto, že ešte aj spánok máš narušený - vlastne základný faktor pre telesnú a duševnú pohodu.To je potom človek celý deň naopak.
"Potom pôjdem k psychiatrovi" - ak ti môžem poradiť, choď k nemu už zajtra. Nech rozhodne o ďalšom postupe, lebo nabaľuje sa to ako snehová guľa - neutíchajúci hlas, narušený spánkový rytmus a úzkosť z vyčerpania, to sú tri silné faktory minimálne na PN-ku! Všetko mu treba povedať, rázne a otvorene. Ty sa totiž trápiš, nie on! Navyše takto to je náročné fungovať vôbec doma, nie to ešte v práci.
A keby aj bola nutná hospitalizácia, za seba poviem, nečakal by som už viac. I za cenu pribratia nejakého toho kilečka (ja viem, štve to každého z nás), ale čo je dôležitejšie - byť ako-tak v pohode hoci s pár kilami navyše alebo sa trápiť?
Navyše sú v dnešnej dobe možnosti nasadiť liečbu, ktorá spôsobuje minimálne prírastky na váhe, i keď základom je vždy vhodné stravovanie a pohyb.
Nech sa rozhodneš akokoľvek, želám ti rýchlu úľavu! 🙏
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, dzuli08, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 13 október 2024 - 8:20

Dakujem Lucas za povzbudive slova. Ano, mozno by nebolo od veci dat sa na PNku. Ale uvidim este, ako sa budem mat dnes a zajtra. V pondelok totiz musim prist do prace, ja som si odlozila so svojej skrinky jednu rozrobenu zakazku a ta je zamknuta. Ja si to tam takto casto schovavam, aby to nerobila druha smena a aby ta praca ostala mne. Nemam totiz tak casto moc vela roboty a takto sa chcem poistit, ze budem mat co robit. Ten pondelok nejak vydrzim a v utorok este uvidim ci pojdem, podla toho, ako sa budem citit. Ak tak ako teraz tak nie. Inak zvlastne, ze sa to stalo prave mne tato choroba, com som nefajcila marisku, nebrala ziadne drogy ani huby. Prave takym sa to stava. Na psychiatrii som spoznala jedneho, co fajcil muchotravku cervenu, dovtedy som netusila, ze sa to da fajcit. Tam sme sa trocha skamaradili, potom ze pojdeme na huby. Ja som zbierala masliaky, on muchotravky cervene, este mi to aj ponukal, no riadny exot. Viac som sa s nim nestretla.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, Lucas and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 13 október 2024 - 9:28

@Catherin4
Vďačne ☺
Hlavné je, aby si sa teraz ešte viac nestresovala (čo máš tie peripetie so šéfom), preto mi napadla PNka ako vhodná voľba. Darmo, inak človek vníma vonkajšie vnemy, či už pozitívne alebo negatívne, keď je "nad vecou" a stabilizovaný, ako keď ledva stojí na nohách.
Nuž, to je častá otázka - prečo práve ja? Zožiera to väčšinu ľudí a je to prirodzené. Áno, počúvame mnohé príbehy, keď mamička troch detí, ktorá nepije, nefajčí, stravuje sa vhodne, žije plnohodnotný život - a zrazu príde ako blesk z jasného neba rakovina... Je to vari trest za niečo? Alebo životná skúška? Neraz sa mi potvrdilo, že choroba, či už telesná alebo duševná, dokázala zoceliť okolie chorého a ukázať pravú tvár jeho blízkych a priateľov v pomoci s bonusom pre všetkých viac si vážiť zdravie a život...
Raz som videl zaujímavý obrázok - škoda, že ho neviem nájsť, skúsim vysvetliť aspoň.
Sedí muž v starom aute a vedľa neho zastane nový Mercedes. A povie si v duchu: "Kiežby som mal možnosť si kúpiť také perfektné auto!"
Popri áut bicykluje muž  a povie si: "Kiežby som si mohol kúpiť aspoň staršie auto!"
Po chodníku kráča iný chlapec a povie si: "Kiežby som si mohol kúpiť aspoň bicykel!"
A z okna sa naňho díva mladý muž a s bolesťou v srdci zavzdychne: "Kiežby som mohol chodiť..."
Áno, život často nie je fér. Ale bojuješ, bojujeme - to je podstatné 🙂
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, motylek and Peto2024 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 13 október 2024 - 9:55

Lucas presne to bol pripad mojej tety, ktora nepila, nefajcila, zdravo sa stravovala a dostala aj tak rakovinu. Dva krat sa jej to vratilo a nakoniec na nu v 50-ke zomrela. Taketo pribehy zial su. Je to nespravodlive, ale nic s tym nenarobime.
Ten obrazok poznam a ano, je pravdivy. Je jasne, ze su na tom ludia aj horsie ako ja. Mozno nemaju tri diagnozy ako ja, ale maju len jednu ale ta je tak vazna, ze nemozu pracovat a musia ostat na invalidnom dochodku. Ja zatial pracovat mozem a na invalidny sa nechystam nikdy, len dufam, ze ten bordel v hlave sa podari nejako upratat.
Pocuj, ty si pisal v jednej teme, ze si skusal Aurorix a ze nezabral, plus si mal k tomu neprijemne neziaduce ucinky. Ja som ten Aurorix tiez chcela lebo pisu ze je dobry na SF ktoru mam. Ale moj psychiater mi ho odmietol predpisat. Teraz ked som citala co o nom pises uz o neho ani nemam zaujem. Ale musi existovat nejaka vhodna alternativa. Tebe sa podarilo nieco najst, co ti pomohlo a je to dobre?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Peto2024 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 83 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore