Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 St 25 september 2024 - 4:39

Catherin4 napísal:Saladin to naozaj nemozes prist ked ti je zle? Tak to je neprijemne. Toto by mal riesit kazdy psychiater a brat surne pripady, vsak az tak velmi mu to z casu neubere. Naplanovat si ich trebars na koniec dna, ked pride posledny pacient.
U nás tiež musíš čakať. Majú veľa pacientov a nedá sa s tým veľmi, čo robiť. Čakačka je týždeň aj viac, kým sa dostaneš ku svojemu. U nás je tak, že každý deň robí iný doktor.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 25 september 2024 - 15:41

Ahojte moji mili, tak ja som dnes bola u psychiatra. Vyrazne mi znizil Venlafaxin, na 75 mg. Ostatne, ako Aripiprazol a Trazodon nechal tak. O tyzden v piatok mam kontrolu. Hovori, ze je tu riziko, ze spadnem zase do depresie. A ze pri Venlafaxine je riziko, ze sa moze objavit mania, mozno mi bude treba zmenit liecbu. Tak uvidime za tyzden. Mne sa podarilo posledne dva dni nic neobjednat. Uz som dost v minuse.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Št 26 september 2024 - 9:15

Dufam, ze nebudem musiet vysadit Venlafaxin a prejst na nieco ine. Ten ma dal krasne dokopy, upokojil, ked som bola rozhadzana. Mozno tak zaucinkoval spolocne s Aripiprazolom, oba mozu sposobit maniu. Dnes som si este dala staru tabletku Venlafaxin 225 mg, lebo v lekarni mi objednali novy a ten pride az dnes. Tak uvidim, ci to pomoze. Teraz ta mania uz vyrazne ustupila ale stale to nie je uplne dobre.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 27 september 2024 - 10:34

Ahojte moji mili. Tak strasne zle spravy. Menia mi pracovnu zmluvu len na 6 hodin denne. Robila som normalne 8. Sef to vysvetluje tym, ze chodim fajcit a mam vela hodin v minuse, tak to bude pre mna za jedno. Ale aj ini chodia fajcit a nemaju zmluvu na 6 hodin. Podla mna sa ma chce sef zbavit. Nejak mu nie som sypaticka, hoci som mu nic neurobila a pracujem viac nez ini. Je to des. Ja teraz len mozem dufat, ze priatel sa konecne rozmysli a budem sa moct k nemu nastahovat a tam si najdem novu pracu. Nejaku normalnu, snad s normalnym sefom. Zivot je pes. Ja mam teraz este aj to minus na konte, jak to zarobim ked budem mat zmluvu len na 6 hodin.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 27 september 2024 - 14:26

Uz som sa spamätala z prvotného šoku. Rozhodla som sa, že to nepodpíšem. Čo mi môže? Vyhodiť ma tak ľahko nemôže, mám ZŤP. Bude to nepríjemné keď mu budem čeliť, určite na mňa bude robiť nátlak, ale ja sa nedám.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, regina, Juraj, Patty_Pillow, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj So 28 september 2024 - 15:49

Ja som bol dnes na hubách, lebo po tých dažďoch začali rásť. Našiel som masliaky, bedle, a prášnice bradavičnaté. Tých prášnic bolo veľmi veľa, len boli malé ešte, tak sa mi ich nechcelo brať. Rozmýšľam že počkám pár dní a pôjdem po ne. Rýdziky ešte nerastú. Som zvedavý či v októbri budú.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, rasto, dzuli08, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ne 29 september 2024 - 9:59

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Som veľmi rád, že môj ľahší denný režim funguje, čo mi veľmi pomáha. Stále sa učím tomu, ale približujem sa ku tomu, kde by som chcel byť. V súčasnosti aj tie negatívne príznaky sú celkom znesiteľné. Cvičím, píšem šachové články skoro každý deň, chodím vonku, pozerám šachové videá a rozmýšľam či ešte niečo nepridám...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, rasto, dzuli08, Juraj, Mous, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mous Ne 29 september 2024 - 16:28

Čaute, ja len že sa ohlásim, čo nové... hrávam trochu na gitare. Mám celkom dosť práce, no dobre mi padne hranie a spievanie. Chodím sa prechádzať pravidelne, tie 4-5km denne, no plávať sa mi nechce chodiť. Vyhováram sa na opravu bazéna, ktorú mali realizovať u nás:))) knižky stále čítam a užívam si ID. Tiež by som mal dakedy ísť na koncert, už som dávno nebol. Šachy sa mi darí hrať raz týždenne. Pozdravujem.m.
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 937
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, dzuli08, kimi2028, relouth, Juraj, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  rasto Ne 29 september 2024 - 16:47

ahojte vsetci.ja len ze juraj nasiel huhy aj tu na liptove zacali rast brat bol vcera a nasiel 2 plne tasky nadhernych bedli.tak ze sa oplati potulat sa po horach.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 29 september 2024 - 18:58

Po čase vás znovu zdravím, přátelé,
potvrzuju, že houby rostou... i v Praze. Smile
Šly jsme se v pátek projít s kamarádkou do Divoké Šárky, to je taková přírodní rezervace v Praze. Cestou jsme procházely malým lesíkem a našly jsme docela dost hub. Jen jsme je nesbíraly... neměly jsme do čeho. Smile
Jinak se mám stále stejně... po probuzení mi trvá několik hodin, než se dostanu do provozuchopného režimu. Už to trvá půl roku. Čert ví, jestli se tohle někdy změní k lepšímu a kdy. Už jsem to řešila i s psycholožkou, protože si myslím, že to může být psychologického rázu, když mi tyto stavy začaly po výroku mého bratra, že nebýt lékařů, tak mi syn mohl umřít. Psycholožka mi poradila akorát, že když ráno musím něco dělat a je mi špatně, mám se odměnit něčím dobrým. Podle mě rada k ničemu. Čím dobrým se má člověk odměnit, když má depku a jediné, co mu přijde lákavé a dobré, je ležet v posteli? Jen škoda, že mě to nenapadlo na místě jako dotaz psycholožce.
Včera jsem byla po dlouhé době u kosmetičky na úpravu obočí. Byla jsem v novém kosmetickém salonu u Vietnamců. Myslela jsem, že mi bude Vietnamka obočí protrhávat. Ona mi ale obočí upravila žiletkou. Asi mi to brzy znovu naroste... ale aspoň to nebolelo.
Teoreticky bych si mohla obočí upravit sama... stačila by žiletka v nástavci... ale to by se mi nesměly třást ruce. Psychiatrička mi na třes nabízela Akineton. Mně se ale ruce netřesou pořád; když jsem doma a v klidu, tak se mi ruce netřesou.
Jinak vše při starém. Teď jsem 3 týdny neměla žádný pohyb navíc, žádný sport. Jen běhání po doktorech, proto nebyl na sport čas. Až v pátek jsem byla na tom výletě. A cítila jsem to potom na sobě v sobotu a ještě i dnes dopoledne. Smile Doufám, že se už situace s doktory ustálí a budu mít víc času.
Děkuji vám za přečtení, přátelé.
Přeji hezký začátek podzimu.   Rain 5 welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, rasto, Juraj, Mous and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Po 30 september 2024 - 14:22

Ahojte kamaráti, tak ja som si skúsil dnes niečo jednoduché u mamy v kancelárii na 4 hodiny včera ako aj 4 hodiny na dnes. Mal som prepísať jednu stavebnú normu z papierovej do elektronickej podoby, ktorá bola logicky dosť odborná. Navyše prepisovala sa, preto že mala veľa zmien. Tak bolo treba dávať veľký pozor, ale danú úlohu som zvládol. Pričom pred 6-7 rokmi by som nemal šancu ani také jednoduché niečo urobiť. Mamka nastavila mi aj štýly a držal som sa línie celý čas. Výsledkom je niečo skutočne veľmi pekné a užitočné. Som rád tomu, že som to zvládol. To je len a len dobre. Tak sa teším z toho, že už zvládnem aj menšiu záťaž pár dní v rade. To je super zistenie. Bohužiaľ nemám už čo robiť, tak opäť oddych. Dnes som bol už aj vonku a pôjdem hrať futbal do haly. To bude fajn relax...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, rasto, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 30 september 2024 - 15:20

Dnes som bol opäť na hubách. Toto sa mi podarilo nájsť.
Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 74 P9301610
Pri čistení som časť masliakov vyhodil, lebo boli červivé, ale aj tak je plná sušička.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, rasto, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore