Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 77 z 83 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj So 5 október 2024 - 20:20

Mne psychiatrička tiež píše do papierov že som schizoidná osobnosť. Z toho čo mi povedala a čo som si naštudoval, schizoidná osobnosť = samotársky človek, ktorý neudržiava žiadne kontakty s inými ľuďmi. Takže to že tu píšem je vlastne v rozpore s tým že som schizoidná osobnosť, lebo keby som bol, tak by som to tu maximálne čítal, ale neprispieval by som.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 5 október 2024 - 20:24

@Matej
Podobné pocity vyslovenej ničoty života a celodenného smútku som zažíval dlhé roky. A nebudem klamať, aj teraz ma niekedy prepadnú.
A je fajn, že to dáš zo seba takto von - síce len písomne, ale ak ti to prinesie úľavu, každý takýto počin je pre tvoje duševné zdravie len prospešný.
Ale určite by o tom mal vedieť aj tvoj psychiater - neviem, ako často ho navštevuješ, ale bolo by fajn hodiť takú racionálnu náhľadovú terapiu - jednoducho povedané - "pokec". A áno, psychiatri to môžu robiť a majú za terapiu aj zaplatené od zdravotnej poisťovne, tak prečo to nevyužiť?
Súhlasím aj s @Catherin4 - antidepresíva môžu v tomto smere zohrať veľmi výraznú úlohu! Si myslím na de facto nízkej dávke sertralinu, ak sa odvtedy nič nezmenilo, určite by stála za zváženie po dohovore s lekárom úprava dávky.
Samozrejme, nemožno sa na ne spoliehať na 100%.
Avšak takéto stavy melanchólie často prichádzajú aj s únavou z mnohých povinností, aj z dôvodu sezónnej afektivity - slniečka nám rapídne ubúda, dni sa skracujú, prichádzajú chladné, upršané časy, o politike a veciach verejných už ani radšej nepíšem - to je potom rozpoloženie na ECT 😀 (aspoň u mňa, televízne noviny idú bokom radšej).
Rovnako omega 3 mastné kyseliny v rámci doplnku majú osvedčený efekt v liečbe depresívnych stavov.
Držme si palce, aby sme ďalšie dni a mesiace zvládli! ✊
A byť smutný, nahnevaný, frustrovaný - to je ľudské, prirodzené. Spoločnosť nám nastavuje akýsi model "nekonečného šťastia a životnej radosti" - ale to nie je reálne. Každý si nesie svoj kríž, to je realita. Ale tak ako máme chvíle plakať, tak potom prídu i chvíle úsmevu. Hoci možno neskôr. Ale prídu... 😉 A tešiť sa i z maličkostí, to je ozaj z môjho pohľadu veľká vec, sám to neraz nedokážem, vyslovene mi to uniká a príde mi to trochu ako "slniečkarsky tip" - až keď si neskôr uvedomím, že nič nie je samozrejmosťou: že som ráno otvoril oči, že som dokázal vstať z postele sám, že si môžem vychutnať kávu a ísť na brigádu, že môžem šoférovať, že mám strechu nad hlavou a kľúče od bytu, že žijeme v mieri, že...
Život je zvláštny, život je neraz pes, ale i tak je v nás zakódovaná sila a túžba žiť...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 5 október 2024 - 20:31

@Juraj
Mne už toho toľko popísali do papierov či z nemocnice alebo ambulancie, že mi vyslovene to len príde ako nutnosť pre poisťovňu a dodržanie zásad racionálnej terapie pre schválenie predpisu konkrétneho liečiva...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow So 5 október 2024 - 20:38

Ahojte, tak ja sa mám fajn, zvládla som mužovu služobku s malým ukážkovo, dnes okolo polnoci sa má vrátiť, jedine čo ma trápi je synček, v pondelok dobral antibiotiká na šarlach a v štvrtok som ho zo školy vyzdvihla s teplotou a včera večer mal už 38,5, teraz má už len 37,5, tak dúfam, že do zajtra to prejde a pôjde v pondelok do školy, lebo pani učiteľka im zozbierala štvrtok pracák z matiky a v pondelok im ho bude rozdávať, aby nezaostával v učive. Včera mi začala písať taká dosť toxická známa, spoznali sme sa v nemocnici, ale je strašne otravná, lieky berie ako lentilky, keď je zle, dá si a čaká okamžitú úľavu, ak sa pohorší, alebo nezaberie ako si predstavuje, tak si nedá ďalšie dávky, ale dr vraví, že podľa pokynov berie a mňa potom bombarduje miliónmi správ ako jej je zlé, aké veľmi zlé sú psychiatrické lieky, ako jej nezaberajú a keď jej radím, že úľava príde po pár týždňoch, tak je to do vetra písané a ide si svoje, už som ju dva krát blokla, ale vytvorí si nový účet a píše z neho a začne, že minule sa nechala uniesť, či jej prepáčím a zase to isté milión správ za 10 minút a ja ako keby som len na telefóne sedela a čakala, kedy mi veličenstvo bude písať. Ja by som jej aj pomohla, ale to je obohratá platňa. Ja len toľko, pohovory sa mi nepodarili, tak idem hľadať ďalej prácu do obedu tak do 15:00, aby som zvládla aj malého zo školy vyzdvihnúť a ešte aj doučovať, mám 6 žiakov po jednej hodine do týždňa, takže aspoň neupadám a som aktívna. A ešte po doučku sa s malým učím. Majte sa krásne.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 463
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin So 5 október 2024 - 20:47

Patty_Pillow napísal:dosť toxická známa, je strašne otravná, mňa bombarduje miliónmi správ, milión správ za 10 minút a ja ako keby som len na telefóne sedela a čakala, kedy mi veličenstvo bude písať.
Nedávno sme tu riešili otravných ľudí. Dohováranie nepomáha. Vysvetlovanie nepomáha. Jediným riešením je ban. Blokovať, blokovať a blokovať. Môže sa stať, že nebudeš reagovať, to ju naserie a vyhecuje, takže zvýši intenzitu, ale po čase to vzdá. Tento druh parazitov je žiaľ rezistentný voči všetkému.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  relouth So 5 október 2024 - 21:07

Juraj napísal:Mne psychiatrička tiež píše do papierov že som schizoidná osobnosť. Z toho čo mi povedala a čo som si naštudoval, schizoidná osobnosť = samotársky človek, ktorý neudržiava žiadne kontakty s inými ľuďmi. Takže to že tu píšem je vlastne v rozpore s tým že som schizoidná osobnosť, lebo keby som bol, tak by som to tu maximálne čítal, ale neprispieval by som.

Schizoidna osobnost nie je to iste, ako osoba so Schizoidnou porucha osobnosti. V kazdom z nas su v urcitej miere schizoidne, narcisticke, paranoidne  a ine crty.... cele spektrum – patologicke to zacne byt az od urcitych hranic.

Ohladom toho, ci sa schizoidi socializuju.. ano, do istej miery .. kdesi najhlbsie v sebe citia tuto potrebu, zdeformovane.. (vid ten reddit co som linkol.. su tam vacsinou len ludia s diagnostikovanou Schizoidnou porucha osobnosti)
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 240
Reputácia Reputácia : 56
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek So 5 október 2024 - 23:45

Milí přátelé,
ozvu se taky s tím, co je nového u nás a jak jsem se měla uplynulý týden.
První půlka týdne pro mě byla docela zátěžový test na moji psychiku. V pondělí jsem byla se synem na nefrologii. Doufala jsem, že SONO ledvin dopadne dobře, když dopadla dobře preventivní prohlídka u dětské doktorky koncem srpna (august). Bohužel syn má zase na levé ledvině (na té, kterou mu na jaře operovali) zase nález. sad and unhappy Tentokrát "jen" písek... ale pro mě je i toto špatná zpráva, protože je to předzvěst dalšího kamene a protože mu to tam vzniká i přesto, že bere léky tak, jak má.
Syn dostal tedy příkaz hodně pít, aby ten písek vyplavil ven. Ptala jsem se nefroložky i na příčinu, proč se mu v ledvině stále něco tvoří a proč mu pořád navyšuje citrát draselný. Nefroložka mi odpověděla, že příčina tvorby ledvinových kamenů není známá a že se synovi přece jen trochu zvyšuje množství vylučovaného citrátu, když ho navyšuje, a že se snaží, aby to bylo aspoň fyziologické množství.
Syna teď víc hlídám, aby hodně pil, a napsala jsem o tom i jeho třídní profesorce, aby ho profesoři a profesorky na gymnáziu neměli problém pouštět v hodinách na WC. Nefroložka si vzala od syna moč a za týden a půl mám volat ohledně výsledků. Podle výsledků se domluvíme na termínu další kontroly a zda citrát znovu navýšit. Další sběr moči je naplánován na leden (január) 2025.
V úterý odjel manžel na služební cestu, tak jsem byla sama doma se synem. A padla na mě celodenní depka a trochu i úzkosti. Nerada bývám doma se synem přes noc sama. Cítím pak příliš tíhu zodpovědnosti za syna. A dostala jsem strach. Syn bude za rok plnoletý a co když se potom vykašle na pravidelné návštěvy lékařů? Už teď má řeči typu "No a co? Tak umřu." Když bude dospělý, nebudu už na něho mít takové páky jako teď. Budu se muset spoléhat jen na svou přesvědčivost, která vůči němu ani obecně není valná. Jemu je schopný víc domluvit můj manžel, ale ten se často staví na synovu stranu a jsou pak dva proti mně. Navíc mám dost velké obavy, že manželovi jde víc o svou kariéru než o synovo zdraví.
Koncem týdne jsem si dopřála myslím že zaslouženou odměnu. V pátek jsem s kamarádkou šla na procházku centrem Prahy. Prošly jsme Staroměstské náměstí, Karlův most a Kampu a skončily jsme v restauraci Malostranská Beseda, kde jsme si daly na večeři zvěřinový guláš.
Dnešek jsem strávila s bratrem a mým malým synovcem. Synovec chodí už do (české) školky, takže rozumí česky už líp a trochu se už i rozmlouvá. Jen to bude ještě nějakou dobu trvat, než začne česky i víc mluvit. Máma ho zapsala do němčiny a sama na něho mluví laosky a anglicky, takže synovec umí říct "one, two, three" i "eins, zwei, drei" (a laosky mluví ve větách), ale "jedna, dva tři" ještě neumí. Doufám, že z toho nebude mít trochu lingvistický guláš. Smile
Říkala jsem bratrovi o tom, že jsem byla na koncertě Elánu (viz co jsem psala do tématu "Dnes ma teší"), a bratr na to, že on taky. Smile Já jsem seděla čelně, naproti pódiu, a on zboku vedle pódia nad hlavami kapely.
Pak mi ukazoval nahrávky ze své dovolené na Ibize, kde vedl převážně noční život. (Ibiza je ráj music clubů, je tam i nejlepší music club na světě.) Večer jsme šli do obchodu s nábytkem (potřebovala jsem koupit misku na müsli) a pak ještě na večeři.
Poslední dva příjemně strávené dny jsem potřebovala jako sůl a pomohly mi dostat se z deprese ze začátku týdne.
Děkuji za přečtení a přeji vám všem pevné psychické i fyzické zdraví. welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 6 október 2024 - 5:06

Motylek to ma mrzi ze syn ma zase piesok. Chapem, ze z toho mas depky, to proste dava cloveka dole. Tie jeho reci su take typicke pubertalne, snad z toho rychlo vyrastie a bude sa o svoje zdravie starat. Ty sa o jeho zdravie mozes starat aj ked bude plnolety, vsak tak skoro sa z domu asi neodstahuje. U mna sa mojou osemnastkou doma nic nezmenilo, musela som posluchat, kym som tam byvala. Mozno by to chcelo porozpravat sa so psychologickou, ako takeho pubertaka motivovat, aby sa viac staral o svoje zdravie.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Matej, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ne 6 október 2024 - 10:41

Ahoj Matej, toto má veľmi veľa ľudí aj pri klasickej schizofrénii. Tiež mám anhedóniu, ale snažím sa byť aspoň trochu aktívny, pokiaľ dá sa to. Dá sa povedať, že je to jeden z mojich posledných príznakov ochorenia, ktoré mám. Nebude to v emočnej oblasti asi nikdy skvelé. Nevadí nič, mi nezabráni robiť vecí, ktoré mal som rád. Hoci niekedy vo väčšej, inokedy v menšej miere. Tým chcem povedať, že nie si sám taký Matej. Skús na tom popracovať a uvidíš výsledky. Ja pracujem na tom a učím sa prevziať zodpovednosť aj za aktivity. Možno pridám sumár toho, čo by som chcel robiť a ako to robím, ale to bude v inej téme Smile Zatiaľ sa tomu učím. Tiež, keď niečo preženiem, tak zvyčajne si to odskáčem. Napr. včera prepisoval som mame stavebnú normu z papierovej verzie do elektronickej. Písal som to asi 16 hodín ako hlupák naraz. Bál som sa si to rozdeliť na viac dní, že zostane to nedokončené. Tak som prevzal zodpovednosť za to a dokončil som to expresne skoro... Dnes cítim dosť veľkú únavu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ne 6 október 2024 - 13:50

Ja som bol túto jeseň po štvrtý krát na hubách, tentokrát aj s otcom. Boli sme v lese ktorý rastie hneď za našim plotom. V okruhu asi dvadsať metrov od bráničky sme našli veľké množstvo masliakov. Potom pri čistení som ich dosť vyhodil, ale aj tak sú toho asi dve tretiny sušičky.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ne 6 október 2024 - 18:07

Ahojte Wink

tak dlhšie som sa neozvala, tak teraz reku napíšem.....ja sa mam v podstate dobre...co ma trápi? ...je to zdražovanie/ respektíve ako sa vyvíja cela situácia na Slovensku....nechcem nadávať alebo obviňovať....mňa reálne trápi to, že ak o rok mam zaplatiť viac za transakčnú daň a ešte všetko okolo toho....tak niekto to počítal a že okolo 1000 eur za rok....no keď si to prepočítam na mesiace...proste ja toľko nemám.....jasne, že keď to bude treba tak to bude sa musieť zaplatiť.....ale neviem z čoho budem žiť....a áno výplata sa zvýši...asi v nejakom paralelnom vesmíre....nie tu u mňa....proste si budem musieť nájsť asi aj job pomimo hlavného....aby som len vyžila...a to teda ja už vôbec nemíňam na blbosti.....a dosť už o tom....lebo upadám do mini depresie...v podstate nič nie je ideálne...nič nie je, že som spokojná až na byt....ten mi len radosť teraz robí...jo, na huby som chcela ísť, ale nakoľko sa v hubách nevyznám ani rodičia tak nejdeme aby sme náhodou nejakú muchotrávku nezjedli...a priateľ no to čo stále každý okolo mi vraví, že mu veľmi ustupujem....ja to aj viem, ibaže mi keď sme spolu ja mu už ani nič nevyčítam, lebo ma choré srdce....a no, po pravde výčitky mu nepridávajú k zdraviu...ja, už ani neviem, čo chcem.....ako vážne, vždy som vedela ako a čo chcem od vzťahu od života...ako vážne...môj veľký sen sa rozpadol...by som povedala...a ďalší sen je na rozpadnutie ....čiže nič nie je ideálne...a už vôbec nevravím o mojich ideáloch....asi tak...

Prajem krásny zvyšok víkendu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ut 8 október 2024 - 15:43

Dnes som bol na hubách. Našiel som masliaky, krásne zdravé. Nevyhodil som ani jeden. Okrem nich som našiel väčšie množstvo prášnic bradavičnatých. A našiel som prvé rýdziky. Les je v týchto dňoch plný húb. Väčšinu z nich však tvoria druhy ktoré nepoznám a nezbieram.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 661
Reputácia Reputácia : 174
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 77 z 83 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore