Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 64 z 71 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 67 ... 71  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 20 august 2024 - 14:53

Mne to trvalo dlho veľmi, po liekoch to trocha ustúpilo. Už nemám toľko takých myšlienok. Čiže asi to bolo ozaj tým, možno ak ti psychiater nastaví antipsychotika sa to upraví. Ťažko povedať , niekomu záberu lieky niekomu nie. Držím palce nech to prejde
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Matej, regina, rasto, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 20 august 2024 - 19:47

Ja mu nenavrhnem PNku, uvidim ci ju navrhne on. Som fakt zvedava co na to povie. Ja uz ani neviem, na co som myslievala ked som toto nemala. Na co myslievate vy?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 21 august 2024 - 9:17

Tak uz som tam volala, mam dojst o 11. Docela mam z toho strach, ked mu budem toto vysvetlovat, je to dost trapne. Co si o mne pomysli?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 21 august 2024 - 11:05

Ahoj  @Catherin4 ,
netrap se tím, co si o tobě psychiatr pomyslí. Psychiatři jsou tu od toho, aby zjistili, jestli ti mají nasadit léky a jaké. Všechno ostatní by od něho bylo neprofesionální.
Myslím si, že maximálně by ti vynadal, kdyby sis byla antipsychotika prve vysadila sama (nepamatuju si už, jestli jsi vysazovala sama nebo pod lékařským dohledem).
Čeho konkrétně se obáváš?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 21 august 2024 - 11:18

Vysadil mi ich on. Teraz je to asi 3 mesiace co ich neberiem. Som teraz uz v cakarni u neho. Bojim sa  co si o mne pomysli, ze som uplne sibnuta.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 21 august 2024 - 11:24

@Catherin4 Nejsi šibnutá. Možná jsi jen znovu nemocná. Psychiatr by se k tobě měl chovat s úctou, jinak by byl těžce neprofesionální. Ať už jsi zdravá nebo nemocná, pořád jsi lidská bytost.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 21 august 2024 - 12:10

Tak uz som tam bola, som rada, ze som to zvladla. Doktor sa tvaril uplne neutralne. Predpísal mi zase Aripiprazol 15 mg a voľajaky Lorazepam (Tavor) 0,5 mg dva krat denne. Co je to, poznáte to? Ten mam brat len do nedele, ak sa to teda potom zlepsi tak uz nie, ak sa to nezlepsi, tak dalej. Dal ma na PN do utorka, ak sa to dovtedy nezlepsi, tak mam zase zavolat a prist, predlzi mi PN. Pytala som sa ho ci je to psychoza, on ze ano. Tak som fakt zvedava ci sa to zlepsi. Ja uz sa s tym hlasom aj hadam, hovorim mu nech drzi hubu, ale neposlucha.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 21 august 2024 - 12:15

@Catherin4 Vygooglovala jsem, že Lorazepam je benzodiazepin, čili anxiolytika - proti úzkostem.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek St 21 august 2024 - 12:55

Milí přátelé,
včera večer jsem se vrátila z poslední dovolené. Jeli jsme nejprve ke tchýni na severní Moravu a odtud druhý den do Varšavy.
Ve Varšavě jsme strávili víkend a v pondělí jsme jeli přes Krakov zpátky na Moravu a včera z Moravy do Prahy. Vše vlaky. Z Varšavy jsme do Krakova jeli Pendolinem, ale ne takovým starým, jako jezdí do Prahy, ale modernějším, které jezdí až 200 km/h. Musím ale dodat, že tak skvělé to zase nebylo. Ve vlaku bylo míň místa než ve starém Pendolinu a dvoustovkou jsme jeli jen kousek. Zhruba od půlky cesty skončila rychlodráha a najeli jsme na staré hnusné koleje, na kterých se vlak třásl jako vlaky za starých dob. Smile Poláci ale mají vlaky krásné, moderní a čisté, aspoň z vnějšku; myslím, že Česko má v tomto co dohánět. Smile
Ve Varšavě jsme hlavně cestovali městskou dopravou - vyzkoušeli jsme metro (jsou tam 2 linky metra), tramvaje, autobusy i příměstské vlaky - a stihli jsme si projít i malý kousek "historického" centra. Historické píšu v uvozovkách; Varšava byla během 2. světové války vybombardována a kompletně srovnána se zemí a později bylo vše postaveno znovu, i "historické" budovy v centru, podle starých předloh.
V centru města jsme kromě "historického" centra viděli i moderní prosklené výškové budovy, takřka mrakodrapy, plné kanceláří. V okrajových částech, kde jsme se pohybovali, byla zase nezrevitalizovaná komunistická sídliště.
Jestli se mi to povede, načtu pár fotek do tématu "Dnes ma teší".
A jedna dobrá zpráva na závěr: Test na boreliózu vyšel synovi negativní. it is perfect
Děkuji vám, přátelé, za pozornost a přeji krásné letní dny. Sun 1
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, Patty_Pillow, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 21 august 2024 - 13:23

Tak som bola v lekarni a bohuzial Aripiprazol nemali, ten si mam vyzdvihnut az zajtra od 8 hod. Dali mi len ten Lorazepam. Ja som dnes rano mala zajacie umysli, cítila som sa zas dobre a zahravala som sa s myslienkou, ze tam nepojdem. Ale nakoniec som sa odhodlala, vytocila cislo a dojednala cas. A som fakt rada ze som tam bola. Cestou v aute - cesujem tam az 3/4 hodinu ma ten hlas zas otravoval a bol neznesitelny. Tak som sa utvrdila v tom, ze robim dobre. Inak po tom Lorazepame by som nemala soferovat, hovorl ze aspon 4 hodiny.

Motylek, to musi byt super dovolenka, ja tiez rada chodim pozerat mesta a pamiatky. Vo Varsave som nikdy nebola, v podstate ani v Polsku okrem Osviencimu, ale to je uz hodne davno. Ja rada citam knihy co su podla skutocnych udalosti, v poslednej dobe som si objednala viac knih z 2. sv. vojny. A prave jedna, ktoru som teraz citala bola o tom co pises. Vola sa Irenine deti, a je o Irene Sendlerovej, ktora pomahala zachranovat Zidov z Varsavskeho geta, hlavne deti, ktore potom umiestnovala do roznych rodin, alebo do sirotincov. A tam pisu, ako na konci vojny Nemci uz boli pomaly na ustupe a Rusi predo dvermi. Partizani a bojovnici proti nacizmu sa dohodli s Rusmi, ze zacnu proti nacistom bojovat a Rusi im pomozu. Bojovat zacali, ale Rusi im nepomohli. A nacisti ich porazili a este zrovnali Varsavu so zemou, vsetko nicili, kazdeho Poliaka na ktoreho narazili zabijali (Zidovske geto bolo v tom case uz zlikvidovane). Velmi zaujimava kniha. Ja rada citam taketo knihy, aj z 2. sv. vojny, potom si mozem povedat, ze nam sa tak zle nezije.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Juraj, Mous, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 St 21 august 2024 - 14:24

Tak ja som si pozrela PNku ktoru mi dal, a pribudla mi tam nova diagnoza. Okrem diagnozy F 33.3 G ktoru mam diagnostikovanu uz dva roky mi tam pribudla F 25.1 G. Pozerala som co to je, a je to Schizoafektivna porucha depresivny typ. Som z toho trocha mimo. Prave si o nej citam. Neviem, ci to budem mat uz nadosmrti, alebo ci sa z toho vyliecim. Neviem, ci budem musiet brat do smrti lieky. Doktor mi nic nepovedal. Som z toho zmatena. Neviem, ci je toto vsetko dobre alebo zle. Dobre to, ze sa dostanem k liekom ktore mi snad pomozu, alebo zle, ze mam hentaku chorobu ktorej neviem ci sa zbavim.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 21 august 2024 - 15:30

@Catherin4
Aj mne psychiatrička raz dá jednu diagnózu, inokedy zas druhú a v nemocnici mi dali opäť ďalšiu - nie je to vždy nosné vzhľadom na to, že na predpis niektorých liekov musí byť uvedená konkrétna diagnóza (politika zdravotných poisťovní).
Každopádne je hlavné teraz, že ti lekár nasadil
účinný liek v dobrej dávke (antipsychotikum aripiprazol) a k tomu na upokojenie BZD lorazepam - ten nie je na Slovensku ani v Čechách dostupný, každopádne moja psychiatrička, ktorá robila zhodou okolností v Nemecku, ho veľmi chválila ako účinné sedatívum s rýchlym nástupom účinku.
Hlavné je teraz, aby si si odpočinula od stresov navyše a zajtra bez okolkov určite vybrať z lekárne antipsychotikum, pevne verím, že ti rýchlo zaberie a prinesie úľavu 😉
Držíme ti palce ✊
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 71 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 67 ... 71  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore