Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 63 z 71 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 67 ... 71  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 19 august 2024 - 19:10

Vďaka za rady, chlapi. Ja som pred návštevou obvodnej prehľadal svoje veci a našiel som množstvo papierov od psychiatričky. Našiel som aj tie z roku 2019, keď som bol u psychologičky v Bojniciach, ktorá mi diagnostikovala schizoafektívnu poruchu. Celú túto kopu papierov som dnes dal obvodnej. Myslím že je tam dobre zdokumentované ako dlhé roky chodím ku psychiatričke, sú tam zdokumentované moje problémy, ako mi kvôli zhoršujúcim sa hlasom musela zvyšovať dávky liekov. Mne psychiatrička hovorila že s mojou chorobou mi 60% určite dajú, stopercentný nie, lebo som nebol v nemocnici. Ale aj ten šesťdesiatpercentný by bol super, aj preto, lebo by som si nemusel platiť nemocenské. Tak sa spolieham na to že mi ten invalidný schvália. Potom mi povedia aj koľko si musím doplatiť. To je druhá vec, to bude zrejme poriadny šok.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, rasto, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 19 august 2024 - 19:11

@Jaro123444
Bližšie informácie ti neviem povedať, keďže som bol ešte vtedy drobec a o Crohnovej sa len začalo rozprávať, každopádne sa jej pre trojciferné CRP ihneď ujali na chirurgii, po kolonoskopii nasadili infuznu liečbu a prísnu diétu a následne jej po prepustení z nemocnice ambulantná gastroenterologička dlhú dobu predpisovala Pentasu. Údajne sa však Crohnova choroba ako taká jej nediagnostikovala. Hlavne, že liečba pomohla 🙏 klobúk dole pred lekármi, už jej šlo o život (rapídne chudnutie, krvavé hnačky, horúčka).
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mous Po 19 august 2024 - 19:46

@Juraj myslim,nemalo by sa doplacat nič. Vymeraju ti zaklad. Ak by si ale chcel dostavat viac, vtedy sa doplaca
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 19 august 2024 - 21:12

@lucas jooj to ma mrzí, aspoň že sa teda nepotvrdila ta choroba. Lebo je vraj riadne zákerná a po 15 tich rokoch vraj už skoro každý pacient s touto chorobou podstúpil nejakú operáciu. Ako tieto gastro ochorenia vedia riadne znepríjemniť život a narobiť riadne problémy. Nech sa sestra drží hlavne a je jej dobre.
@juraj nechcem samozrejme ťa strašiť , to vôbec ani ťa klamať ale ak nebudeš mať dostatočný počet rokov dôchodkového poistenia budeš musieť doplácať, lebo inak ti dôchodok nebude môcť byť vyplácaný…su na to tabuľky že v koľkých rokoch koľko musíš mať odpracovane resp. Byť dôchodkovo poistený.
Mne stačilo len rok lebo mám 23 rokov, vtedy 22 a do 24 stačí mať len rok. Len Juraj ak máš vyše 40 rokov alebo koľko myslím že 10 rokov min. Budeš musieť mať.
Ale samozrejme nechcem ťa zavadzať. Len ja som mal vyše 400 dni poistenia, oni ti to napíšu všetko a zrátajú a pošlú papiere. To som mal len z brigád popri škole lebo ja som nikdy nerobil normálne len študoval.
Len to mi vyrátali potom len okolo 120 euro dôchodok, tak som doplatil a mal by som dostavať vyše 620. Tiež mám 60% teda nie plný.
Keby doplatím viac mohol som mať aj 1000 dôchodok kľudne ale neva už.
Tak hádam Juraj ťa nezaskočia lebo su to iné pálky , ale keby chceš možno minimum doplatiť len niekoľko rokov by ťa to nemuselo zaboliet.
Len som chcel povedať ze ak chceš dôchodok či starobný alebo invalidný niečo musíš mať odpracovane žiaľ , ak ti teda nepriznajú z mladosti . Vtedy nemusíš mať
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 20 august 2024 - 10:30

Ahojte moji mili, nejaky cas som tu nebola, mne to prestalo posielat na mail informacie, ked niekto pridal novy prispevok. Ako sa mate, co mate nove? U mna to nie je moc ruzove, mam problemy s myslienkami, ake som v zivote nemala. Vcera som si uvedomila, ze je to uz neznesitelne, a ci to nemoze byt nejaky predpsychoticky stav? Ale neviem, nikdy som nic podobne nemala. Vcera vecer v praci (mam cely tyzden poobednu) som sa z toho citila uz tak zle, ze som si povedala, ze dnes doobeda pojdem mojmu psychiatrovi, ale ked som sa rano zobudila, tak som sa citila dobre, tak som nesla. Uvidime, ako sa budem citit dnes v praci. Ide o to, ze mam v hlave hlasy, nie su to ale zvukove hlasy, len myslienky. Ten hlas je moj a neustale sa prihovara mojim morcatam. Problem je, ze nedokazem mysliet na nic ine, furt tam je len tento hlas a furt hovori dookola to iste. Cele hodiny, nonstop. Od kedy vstanem az dokym nezaspim. Ked si citam, alebo ked sa s niekym rozpravam tak je prec, ale hned vzapeti sa zase vrati a zase dookola opakuje to iste. Ja pracujem sama, tak mam problem v praci, ze ten hlas je v podstate celu moju pracu prtomny a hrozne ma to otravuje, az nici. Vcera vecer uz som to nemohla vydrzat, tak som si v duchu zacala spievat jednu pesnicku, a aka strasna ulava, ten hlas bol konecne prec. Lenze on sa tam vsuval do tej pesnicky a velmi som sa snazila mysliet len na tu pesnicku, darilo sa mi to ale len ciastocne. Ked som dosla domov, nastastie som rychlo zaspala, so spankom nemam problemy. Doobeda s tym nemavam velke problemy, lebo to si vacsinou citam, a to ten hlas uplne zmizne a moje myslienky su len o tom, co citam. Ale najhorsie je to v praci, kedze pracujem sama a je to monotonna praca. Trva to uz par tyzdnov, ale sprvoti to bolo v pohode, to sa ten hlas objavoval len obcas a inak som myslela na nieco ine. Stale sa to ale zhorsuje a vcera som si uvedomila, ze uz to prekrocilo unosnu mieru a nici ma to. Ja pisem ze je to hlas, ale nie je to realny hlas ktory by som pocula, su to len myslienky. Zazili ste niekto nieco podobne, alebo poculi ste o tom? Co to moze byt? Momentalne neberiem ziadne antipsychotika, len antidepresiva a lieky na spanie. Ale nemam ziadnu paranoju ako som mala pri poslednej psychoze, nikto ma neprenasleduje.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 20 august 2024 - 11:30

@Catherin4
Ahoj, mrzí ma, aký nepríjemný stav posledné obdobie prežívaš. Ja osobne s tým skúsenosť nemám, viem, že @Jaro123444 zvykol spomínať výraz "ozvučené myšlienky" - možno ti bude vedieť k tomu viac povedať, respektíve iní spolubojovníci.
Každopádne, sama píšeš, že je to nepríjemné a zhoršuje sa to - ak ti môžem poradiť, vyhľadaj pomoc u svojho odborného lekára, isto ti pomôže (môže ísť totiž o prodromálne štádium). Najlepšie je čím skôr podchytiť takéto stavy...
Držím palce ✊
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ut 20 august 2024 - 12:23

Tieto hlasy/ozvučené myšlienky, to je asi najhoršia vec, čo sa môže duševne chorému stať. Je to extrémne nepríjemné a výrazne to znižuje kvalitu života. Myslím že tieto halucinácie sú jedným z hlavných dôvodov, prečo si duševne chorí siahajú na život.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ut 20 august 2024 - 12:56

Ja som tieto myšlienky ozvučené mal vkuse, proste sa mi hlasy rozprávali v hlave , boli to nejaké osoby konkrétne. Alebo som si niečo predstavoval a hlasy to komentovali proste. Neboli to len čisté myšlienky ale proste s hlasmi , mal som v hlave hlasy druhých ľudí alebo nejaké cudzie.
Napr predstavoval som si niečo a nejaké osoby tam rozprávali a ja som sa veľa krát s nimi.
Takisto mi hovorili aj nepekne veci aby som nieco spravil zle a ublížil niekomu.
Keď ma doktorka videla v akom stave som prišiel nemusel som jej nič ani hovoriť len ma chcela dať do nemocnice a potom som povedal o hlasoch trocha a pytala sa že ozvučené myšlienky? A ja že ano tak hneď vedela.
Najskôr som si nechcel priznať že som chorý tak som bol dokonca aj u druhej doktorky ktorej som hovoril že ja si myslím ze to nemám .
Ale potom som si pozrel a hneď ozvučené myšlienky su psychóza vlastne , že take myšlienky ma schizofrenik v hlave. Hneď mi to vyskočilo lebo som si nechcel priznať že som chorý len som vypisoval všade že asi mám OCD .
Vôbec som nemohol spať za to, len mi bežali hlavou myšlienky a hlavne neusporiadané , všeliake manie som mal, hypeaktivity, vesmír som chcel ovládnuť a predstavoval si ako ho ovládnem a tak.
Čiže Katka ano, toto čo zazivas je znak psychózy ,
Takže určite to rieš s doktorkou.
Ja som si neuvedomoval že mi nieco je a čo to môže byt.
Len keď ma to drapilo riadne potom mi doktorka povedala že nie som normálny veď to vidí na mne ale nakoniec som ju ukecal aby som nešiel do nemocnice.
Prajem teda skorú úľavu od ťažkosti Katka , určite to rieš čím skôr
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Matej, regina, Juraj, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 20 august 2024 - 13:25

Dakujem za rady. Tak som sa rozhodla, ze pojdem zajtra doobeda k mojmu psychiatrovi, uz len preto, ze sa to zhoršuje. Dnes este idem do prace na poobednu, tak uvidim, ako bude. Teraz pred robotou ten hlas tiez stale zas a znova hovori, ale nakolko vela citam, tak to este nie je take hrozne. Rozhodne to nie je normalne. Do nemocnice ale teraz nemôžem ist, za dva tyzdne mam dovolenku, idem do Gruzinska. A ani nemyslim ze je to take vazne, aby som musela do nemocnice. Dufam, ze mi da nejake lieky a to prejde.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ut 20 august 2024 - 13:28

Jaro a zmizli ti potom tie hlasy v hlave, ako dlho to trvalo?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Ut 20 august 2024 - 13:56

@catherin4 mne zmizli rok po hospitalizácii, ale Dr skúšala rôzne kombinácie a dávkovanie liekov
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ut 20 august 2024 - 14:31

@Catherin4
Veľmi dobre si sa rozhodla!
Ak teda máš skúsenosti s antipsychotikami, zväčša lekár siahne po takom, ktoré si jednak dobre tolerovala a jednak ti výrazne potlačilo psychotické prejavy. Možno by bolo vhodné aj zvážiť PN-ku, kým dôjde k úľave. 🤔
V rámci liekov prvej voľby dlhodobo vedú sedatívne olanzapín, kvetiapín, risperidón alebo nesedatívne haloperidol či aripiprazol...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 71 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 67 ... 71  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore