Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 36 z 69 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 52 ... 69  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 12 máj 2024 - 9:39

Rozumiem. Je to o ľuďoch. Absolvoval som jedno sedenie u psychiatra, mediálne známy. Väčšinu času rozprával o sebe a jeho pacientoch. Odchádzal som a v duchu som mu poďakoval, že ma "vypočul". Alebo skúsenosť na pohotovosti. Potreboval som predpísať lieky, lebo som sa presťahoval a nejaký čas trvá, kým si nájdeš lekára (k tomu som to odkladal.. že mám čas). Prvý krát som narazil na super lekárku, empatickú, dokonca som neplatil ani poplatok (prižmúrila oči). A druhý krát som si s ďalšou vôbec nesadol. Cítil som krivdu, pretože som chcel odísť a ona ma tam držala. Argumentovala tým, že aj tak mi príde faktúra za návštevu pohotovosti. Tak som zostal, ale bol som na ňu naštvatý.. ale dnes s odstupom času si uvedomujem, že ma nemohla len tak prepustiť. Prišiel by som domov a podrezal by som sa. A ona by mala opletačky so zákonom.

Dnes túto situáciu vidím úplne inak ako som ju videl vtedy. Okrem toho problém je často aj v tom, že napr. lekárka pripomína tetičku, maminku, otca, že.. a naopak pacient jej môže pripomínať dcéru alebo syna, alebo neterku. A už to ide. Negatívna špirála sa roztáča. Holt ľudia.. Celkovo mám šťastie (klop klop) na lekárov. A lekári si musia aj strážiť hranice, napríklad u psychologičky to bolo najvyditeľnejšie. Mala jasné hranice a nepustila ani o centimeter. Inak sa v pomáhajúcich profesiách zrejme nedá. Skvelí lekári, učitelia často vyhoria a odídu..


Naposledy upravil Saladin dňa Ne 12 máj 2024 - 9:46, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 12 máj 2024 - 9:45

Janka, no tu je fasistov kopa. Ja som kvoli jednemu fasistovi dostala psychozu. Ale tento automechanik je Srb, ktory, neviem ci sa tu narodil alebo tu minimalne vyrastal. Hovori tym ich svabskym dialektom. K sudu to dohnal jeho pravnik, uvidime, ako to dopadne.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 12 máj 2024 - 11:29

To, že ťa niekto "dá na súd", ešte absolútne nič neznamená! Prechádzajú si tým mnohí "ochrancovia" zákona, investigatívni novinári, často kriminálnici veľmi radi podávajú rôzne trestné oznámenia na osoby, ktoré im kazia kšefty. Samozrejme, je to zaberák na psychiku.
Vždy však platí prezumpcia neviny - kým človek nie je právoplatne odsúdený verdiktom súdu a je možné ešte podať odvolanie na vyšší súd - dovtedy sa osoba považuje de facto za nevinnú! I keď je naďalej obžalovaná zo skutku.
Často je to beh na dlhú trať, keď najprv rozhoduje vo veci okresný súd, podá sa odvolanie (obhajcom/prokurátorom) na krajský súd a vo výnimočných prípadoch až na ústavný súd.
Takže nikdy nič ešte nie je stratené 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 12 máj 2024 - 13:05

Ja sa budem obhajovat, ze ked to nevedel opravit, mal mi to povedat a nie vymienat rozne dobre diely. Plus nedal mi vobec vediet co tam ide vymenit, nieto aby ziadal moj suhlas. Ja mam pocit, ze ten jeho pravnik chce stoj co stoj zarobit preto to zenie pred sud. Mozno som nemala zrovna teraz vysadzat Aripiprazol, ale ma to vobec nenapadlo. Poradim sa s mojim lekarom.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444, motylek, Lucas and janka1 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Ne 12 máj 2024 - 14:59

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 20240510 dnes má špeciálne pusinkuje, aj kvietky mi natrhal na prechádzke, také zlatíčko v poslednej dobe
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

regina, Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Po 13 máj 2024 - 15:47

Zdravím všechny,

vypadá to skutečně, že se mi po úpravě načasování medikace můj psychický stav zlepšuje. Smile Dřív jsem mívala deprese a úzkosti každé dopoledne a teď už jen jednou za 5-7 dní.
Dnes jsem byla u psychiatričky a ani ona nebyla schopná zanalyzovat, jestli je tím, že už AP + AD neberu hned ráno, ale až 2-3 hodiny po probuzení.
Také jsem s ní mluvila o svých živých nočních můrách. Dřív se týkaly výhradně mojí nemoci, proto mi psychiatrička doporučila otevřít toto téma s psycholožkou. S psycholožkou jsme tedy probraly, jak se vyvarovat další ataky, a vlastně to částečně pomohlo, protože od té doby se mi o mojí nemoci skoro vůbec nezdá. Jenom ty noční můry neskončily, mají jen jiná témata: o tom, že je u nás válka, nebo obecně o všem negativním, co kde slyším.
Psychiatrička mi říkala, že živé sny dělají antipsychotika. A dřív (kdysi) jsem s tím tolik problém neměla, protože Neurol, který jsem brala 0,5 mg až 1 mg denně, tento vedlejší účinek AP tlumil. Problémy mi nastaly nejvíc poté, co jsem před rokem Neurol snížila na poloviční dávku.
Podle všeho se s tím nic moc tedy dělat nedá. Budu se s tím víceméně muset smířit.
Psychiatrička mi ale aspoň nabídla, že tam teď u ní pracuje přímo psychiatrická sestřička, která má bohatou zkušenost z Bohnic a má vzdělání na to, aby dělala poradenství... tak že bych k ní mohla párkrát jít na sezení (na pojišťovnu). Že by to třeba mohlo trochu pomoct.
Jinak poslední dny jsem úplně K.O. fyzicky. Tři noci jsem se pořádně nevyspala, hlavně proto, že nám tady v noci duněli Rammsteini, kteří měli koncert za sídlištěm. Smile Doufám, že ten spánkový deficit brzy doženu.
Mějte se hezky, přátelé. welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina, Juraj, Patty_Pillow and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 13 máj 2024 - 15:59

Ja som dnes písala Dr., že moje vidiny naberajú nový rozmer, tak mi zvýšila lieky na večer... bohužiaľ to vidím skôr či neskôr na nemocnicu, ak sa nestane nejaký zázrak a mne sa polepší
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 13 máj 2024 - 18:19

@motylek
Mrzí ma, že ťa sužujú nočné mory, je to skutočne vyčerpávajúce. Na druhej strane som príjemne prekvapený, že ti psychiatrička potvrdila, že to je dôsledkom užívania antipsychotík. Priznajme si, v takýchto prípadoch (aspoň čo som zažil), keď som sa sťažoval na NÚ antipsychotík, x-krát som počul od bývalej psychiatričky že: to určite nie, to nie je možné, to som ešte nepočula - alebo bola ticho (?).
Bežne som zažíval stav, na ktorý som sa náhle zobudil - že som akoby tvrdo spadol na posteľ. Bolo to mimoriadne nepríjemné a opakovalo sa to takmer denne. Alebo som sa strhol celý spotený a lapal som po dychu, hlavne keď ma "vyplo" cez deň (spánkové apnoe?).
Napríklad pri jednom AP som pri dlhodobom užívaní zažil halucinácie - a to mi nik nevyvráti, že to nebolo ním (dovtedy som ich nemal), užíval som ho na celkové upokojenie, a následne o pár mesiacov som z neho mal EPS. Čo je vraj výnimočné. Nuž...
Rovnako som počul o jednom z najlepších AP (nebudem konkretizovať, aby si niekto zbytočne nevsugeroval) v poradni psychiatra, že jeho častý NÚ je práve zvýšený výskyt halucinácií (!).
Podobne ako pri dlhodobom užívaní anxiolytík sa úzkosť môže viac prehĺbiť alebo sa zvýraznia prejavy depresie.
Nehovoriac o istom AD, ktoré ma malo vytiahnuť z depresie a stlmiť úzkosti a napriek trojmesačnej liečbe sa stal pravý opak - hlbšia depresia, ťažšie úzkosti prechádzajúce do paranoje. Čo jednému sadne, neznamená, že automaticky uľaví druhému.
Stabilizátory nálady, ktoré by na moju dg. mali fungovať, mali, žiaľ, paradoxný efekt.
Každopádne som veľmi rád, že sa ti polepšilo, darmo, slnko je lekár 😉
@Patty_Pillow
Mrzí ma, čím si prechádzaš. Toto by skutočne potrebovalo dať hlavy dokopy (psychiater + neurológ/neuropsychiater), aby sa nastavila adekvátna liečba, vykonali sa kompletné vyšetrenia (zvážiť eventuálne doplnenie CT, MRi hlavy - mne to robili), najlepšie keď sa to rieši v nemocnici v rámci konzília, a nie behať po ambulanciách a odberoch. Samozrejme, hospitalizáciu ti neprajem, ale ak by to mohlo pomôcť identifikovať problém a nastaviť konečne účinnú liečbu, aby si sa toľko netrápila halucináciami, myslím, že to stojí za zváženie, ak ani navýšenie AP neprinesie požadovanú úľavu...
Držím palce ✊
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 13 máj 2024 - 19:49

@Patty ono ja som najskôr nechápal ako môžeš mať stále tieto veci, teda pozitívne príznaky choroby, myslel som že sa vyskytujú len v atakoch, tak sa aj píše všade že oni by mali doznieť po ataku a človek je na nepoznanie od zdravého, až na tie negatívne príznaky, ktoré trápia asi každého z nás...
Ale ja mám tiež stále hlasy v hlave, neni to nič strašné ale sú to ako keby ozvučené myšlienky, myšlienky ktoré rozprávajú a rozprávajú sa mi 2 osoby v hlave a komentujú niečo. Nechápem tiež prečo to mám, lebo atak nemám ten už zažiť nechcem, lebo takmer som niekomu ublížil. Ale tiež to nejak nevie prejsť, ale neni to teda v takej intenzite ako pred tým.
Ja beriem detské dávky liekov, mám sice 4 psychofarmaká, dvoje antipsychotika a dvoje antidepresíva ale v detskej dávke, za tie moje ťažkosti s bruchom, tak doktorka nechce ešte viac robiť zle a dala mi naozaj minimálne dávky, beriem len 200mg Solianu a max. dávka je 1200mg a beriem len 100mg kvetiapínu a max dávka je 800-900mg. Čiže na chlapa ako ja ozaj minimálne.
Len doktorka sa vôbec nepýta na tie hlasy, ja som tam tak 5 minút a vybaví ma a je, spýta sa ako sa mám , či spím a čo brucho a idem domov. Neviem či to tiež mám s ňou riešiť alebo nie ale do nemocnice ja už určite nepôjdem, mňa tam už nikto nedostane za žiadnu cenu.
Nočné mory mám inak aj ja a myslím že je to naozaj AP, pred tým som také živé sny a nočné mory nemal, teraz mám také že si myslím že je to realita normálne. Čiže pravdy niečo na tom bude že je to AP.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 13 máj 2024 - 19:50

@lucas no mri mi robili v 2018 koncom roka a vo februári 2019 som sa začala liečiť u psychiatričky na akútnu psychotickú poruchu a od vtedy hľadáme to správne nastavenie, minulý rok EEG a tam vyšli nejaké epileptické ložiská, že to nie je epilepsia, len tá časť mozgu sa tak správa, tak ja neviem či požiadať o opätovné mri, nech sú novšie dáta
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 13 máj 2024 - 19:55

@jaro123444 len mňa najmenší diskomfort dostane do stresovej situácie a už to ide, taký mini atak, pár dní trvá, upokojí sa to pár dní je ako tak lepšie oproti predchádzajúcim dňom a zase niečo príde, čo ma vyvedie z rovnováhy
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Po 13 máj 2024 - 19:58

@Patty inak ja sa tiež liečim od 2019 na akútnu psychotickú poruchu, to som chodil ešte k detskej psychiatričke ale zažil som problémy už dávno pred tým, už v 10tich, 12tich rokoch som mal také paranoidné myšlienky že idem ovladnúť vesmír a že ho ovládnem, čiže ja som bol od malička iný, potom som mal ešte možno 2 ataky ďalšie. Aj keď som dostal papier o invalidnom dôchodku, tak ten posudkový lekár to zhodnotil, tak že už v roku 2020, 2021 moja doktorka definuje ochorenie zo schizofrénnych paranoidných typov. Lebo v Záluži som bol minulý rok takto a napísali mi akútna prechodná psychotická porucha a pri tom jasne dostala papier ta doktorka na čo sa liečim a ona mi aj tak napíše niečo iné a začne vystrájať že ma nepustí lebo tam je asi niečo vážne.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 69 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 52 ... 69  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore