Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 73 z 83 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 20:04

A aby sa nepovedalo, tak som neštudovala na hocijakej škole, ale na jednej z najťažších, na matfyze učiteľstvo matematiky a deskriptívnej geometrie a áno radím sa géniom s IQ 148, len nástup ochorenia ma totálne zvalcoval, ale opäť sa zaujímam hlavne o tú geometriu
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

regina, Juraj, Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 8 január 2024 - 20:29

Patty, to musis byt ozaj ucenliva, to si neviem ani predstavit studovat matematiku. Ja zas napisem, som bol dnes prvykrat sam doma, odkedy Rokyk zomrel. Ja som ho volal dneska, ze Rokyk, pod ideme cikat, no pod von. A nikto neprisiel Crying or Very sad este som si doniesol menu z restiky, uz by pribehol a vypytoval. Nikto neprisiel pytat odo mna Crying or Very sad Mne tak chyba. Sak to bol besny pes, uz by pribehol, jak strela, keby len pocul, ze otvaram dvere, uz by hned jest zacitil. Uz by isiel pozerat na stol, ze co som doniesol, hned by stekot zacal, keby zaciti jedlo. A dneska bolo ticho v celom byte cely den, este som bol pozret do obyvacky, ze ci tam nelezi nahodou Crying or Very sad a nikto tam nebol, len ticho Crying or Very sad
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 8 január 2024 - 20:39

Ja som mal asi intrapsychické halucinácie zhruba, také že som si myslel, že som ako Lightman zo seriálu Klamári. Vedel som presne, že čo si akože ľudia myslia, či som študoval ich mikrovýrazy. Potom som sa dal aj na telenovelu a z nej som sa scvokol ešte viac. Tam bolo tých mikrovýrazov hnev, láska, pohŕdanie, hnus, strach atď. Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 20:41

Patty, pre mňa je napodstatnejšie, že si požiadala o pomoc. Pretože ono sa to nezdá, ale vyžaduje to odvahu. Moja mutter napr. dodnes nemá podľa nej jediný problém (ďalší pseudoblud) a premieta si do mňa svoju temnú stránku. Keď som chodil k psychologičke, tak mi "veštila", čo u nej robím a čo jej hovorím.. že "psychologičke non-stop klamem, že prikrášľujem, čo sa mi hodí a zatajujem, čo sa mi nehodí". Vyslovene som čumel s otvorenými ústami a nechápal som, na základe čoho robí takéto závery. Našťastie dnes už viem, že mi de facto popisovala, čo by robila ona u psychologičky a čo bežne robievala (robí) - niečo ako spoveď..

Snažil som sa jej vysvetliť, že je to len jej fantázia, ktorá nie je ničím podložená.. že to môže takto "cítiť" a že jej verím, že to takto cíti.. ale že je to pseudo-blud - na čo ma odbila, že ma má prekuknutého = vyslovená arogancia. Podľa mňa takýmto ľuďom nepomôže ani kilo liekov denne, ani tisíc najlepších doktorov na svete. Inými slovami evil. Slušný človek (matka) by aspoň spozornel(a) a zamyslel(a) by sa nad paradoxom "môj syn je najhorší človek na svete, ale nemám žiaden reálny argument, ktorý by to potvrdil".

Aj som sa pýtal, či mi vie povedať 10 príkladov, prečo si myslí, že som najhorší na svete - zahovorila to.. Ale Boh vie ako ona v skutočnosti premýšla - možno som najhorší človek na svete, pretože som sa narodil (nezmysel, že.. pretože sexovala ona Smile ). Slušní ľudia s empatiou takto nepremýšľajú, ale toxické kreatúry bežne.


Naposledy upravil Saladin dňa Po 8 január 2024 - 20:46, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 20:46

Patty držím ti palce aby si našla zas niečo v sebe, to čo si mala pred tým. Mňa tiež ochorenie trocha zaskočilo ale nemôžem povedať že práve to ma vyradilo zo života, bol som aktívny aj som študoval napriek ochoreniu, celkom sa to dalo ani som si to neuvedomoval že čo mám a mne sa tak darí. Či by som prácu zvládal neviem úprimne povedať, lebo zatiaľ som si privyrábal len popri škole brigádne a nechodil teda každý deň dlhodobo do roboty, ale hádam by sa niečo našlo čo by som dal. Mňa zastavilo žiaľ niečo iné, z môjho pohľadu ak môžem povedať o dosť horšie ako táto choroba, mal som všeliaké stavy v atakoch ale prežil som to nejak, ale toto ma úplne odrovnalo a nechápem tomu. Nešťastný som z toho, keď si predstavím že už nikdy nebude nič ako bolo. Obdivujem inak Dzuli, Mateja,Catherin, Juraja že pracujú dlhodobo , študujú alebo študovali a dali to. Fakt klobúk dole. Aj ostatným samozrejme, ktorí tu pracujú a študujú. Aj tí čo ste na invalidnom tak veľa z vás sa vzdeláva, programuje napr. tiež klobúk dole keď vlastne nemusíte ani. Hlavne nech sú tu všetci zdraví a šťastní, nech choroba každého čo najmenej obmedzuje a je život ku každému čo najmilší, každý si tu prešiel svojím a každý si zaslúži to najlepšie aj keď osud je občas krutý.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 20:48

Samozrejme nechcel som tým napísať že hento je horšie, myslel som tým len môj uhoľ pohľadu a ako to cítim a vnímam
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 20:52

@saladin no žiť v toxickom vzťahu nie je výhra a to je jedno na akej úrovni, či už rodič-dieťa, partner-partnerka, kamaráti, zamestnávateľ-zamestnanec... Stačí len trochu prejav toxicity a už má v hlave blikať červená, že tu nie je niečo dobré
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 21:12

V prípade toxického šéfa môžeš požiadať o výpoveď. V prípade toxického partnera sa môžeš rozviesť. Toxického kamaráta vymažeš z mobilu.. Vzťah rodič-dieťa je z definície asymetrický, preto je zodpovednosť primárne na strane rodiča. A keď je toxický rodič presvedčený, že s ním je všetko all right.. je to to isté, ako slepý šofér autobusu, ktorý cestujúcim tvrdí, že vidí perfektne Very Happy..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Po 8 január 2024 - 21:19

Jaro,
prosim ťa, prestaň veriť svojim domnienkam. Uvedom si, že je to len tvoja domnienka, že ťa neuznajú invalidným. Vôbec tá domnienka nemusí byť správna. Najmä ak máš diagnozu schizofrenia. Všetko sa uvidí až pred komisiou. A nevymyšľaj, že tam nepôjdeš. Hocijako rozklepaný len tam pekne choď a pekne im tam odpovedaj na otazky. Viac nemusíš, Invalidita by pre teba v tvojom stave bola nejlepším riešením - sám to tvrdíš. Však máš problém chodiť aj na ten úrad práce, nieto do práce. Prestaň si kadečo namýšľať čo ako bude, uvedom si, že to sú len tvoje myšlienky, ktoré ťa úplne zbytočne znepokojujú. Nie je to tak, nemusí to tak byť. Je to len domnienka, ktorú si netreba všímať.
Ja som bola úplne v šoku, prekvapená, keď mi priznali plný ID. Mám "len" schozoafektívnu poruchu", teda vtedy som mala, teraz už je tam aj diagnoza paranoidná schizofrenia.

Patty,
obvodný lekár by ti mal po ročnej PN vypísať žiadosť o invalidný dôchodok. Tlačivo si možno treba doniesť zo sociálnej poisťovne a doložiť k tomu aj nález od odborného lekára, najlepšie extra z toho dôvodu podrobnejšie čerstvo vypísaný. Myslím, že tak to bolo u mňa. Až na komisii, po schválení ID, mi PN ukončili. Roky sa dajú samozrejme doplatiť.

A ako sa mám?
Konečne dnes po takmer 4 týždňoch cítim zlešenie a prestávam byť zahlenená. Zajtra doberiem posledné antibiotiká. Takto sa mi to možno ťahá aj kvôli tomu, že takmer neoddychujem. Do soboty tu bol okrem dcery s rodinou aj syn. On v sobotu odišiel len preto že zať v piatok zistil, že má covid a syn sa nechcel nakaziť tak odišiel do Bratislavy na podnájom o deň skôr. Zať sa izoluje v ich dome, ale dcera s detmi chodia k nám stále pravidelne. Sama s dvomi malými deťmi má toho dosť, pretože sú to riadni šintry, vkuse behajú, skáču, všade je ich plno. Preto im pomáhame ako vieme aj s rizikom, že ten covid donesú aj k nám. Takže doobeda varím a poobede zas niečo vypekám, niekedy bavim nejaké vnúča zas. Takto je to už tri týždne. V stredu sa dcera s rodinou chystá na byt do Bratislavy, dúfam, že to vyjde a ja si konečne trochu oddýchnem. Chceli ísť už v nedeľu, lenže zať dostal ten covid a tak sme im sami navrhli nech tu ostanú, kým sa z toho on nedostane.


regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 21:23

Regina ďakujem, ano pre mňa je aj na ten úrad ísť už hrôza lebo nevieš kde ťa pošlú, nie to ešte pred komisiu keď je to pre teba jediné riešenie a nemáš na to moc podklady, tebe ten invalidný právom patrí lebo si si prežila toho viac. Liečili ťa šokmi aj a to je jasné, že to je na plný a iné ako plný dostať nemôžeš, lebo to je posledná možnosť už.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 21:32

No ja som sa snažila o ... lásku s mojou toxickou matkou, keď som mala 16 mesiacov ma súd odobral rodičom a dal do pestúnskej starostlivosti starým rodičom... Ona si zatiaľ išla ruka hore a opila sa kedy sa len dalo a sem tam jej napadlo, že ahá ja mám deti a na jedno mám dosah, tak mu urobím peklo zo života. Prišla za mnou poväčšine naliatá a trvala na tom, aby som ju vysadila na piedestál, že ona je tá naj a keď sa tak nestalo, tak ma za chrbtom ohovára la, aký som omyl, hlúpa, škaredá neschopná, trvalo to do mojich 8 rokov, keď starí rodičia povedali a dosť tu už opitá neprídeš a vyhodili ju z domu... Išla na prednú horu na proti alkoholické a dostala sa do žakoviec, tam farár zbiera takéto prípady, keď nemajú kam ísť... Tým že prestala piť si vsugerovala, že som jej odpustila, ale príbeh sa opakoval, prišla síce triezva, ale ak nebolo po jej, tak ma za chrbtom ohovárala, čítala som sms ona a moja sesternica, neskôr nevlastná sestra a to mi otvorilo oči, že s ňou nechcem mať nič spoločné, nemali sme dobrý vzťah, nemáme a ani nebudeme, teraz sa mi do zadku pchá, lebo mám syna, tak aká ona je super babka, fotky, ktoré som nosila pra dedkovi si fotila a posielala kade komu, že akého má vnuka, ale on ju tiež nemusí, asi cíti zo mňa nepokoj, tak aj on je taký... Ale ja vravím, keď sa ma pýtajú na rodičov, tak vravím, že nemám rodičov, aj keď sú na dosah, ja sa nechcem nechať osočovať, aby si oni honili ego
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Po 8 január 2024 - 21:35

Saladin,
ja som mala toxickú svokru a žila som s ňou. Dvakrát som od nej aj s dvomi detmi utiekla a teda aj od muža, ktorý nechcel sa z tej domácnosti odsťahovať. Davkrát ma však presvedčili, že už to bude lepšie a ja blba naivka som sa dvakrát vrátila. Na tretíkrát som sa z toho zbláznila. Vtedy si manžel uvedomil, že by bolo najlepšie keby som sa už z liečebne nevrátila do jednej domácnosti so svokrou, tak svokra odišla k dcere, našej švagrine. No ani tam im to samozrejme nefungovalo až si ona podala žiadosť do penzionu, kde ju aj vzali. Odtiaľ sa ešte pokúšala manžela uhovoriť, aby sa mohla vrátiť k nám aspoň na jeden dvor do "letnej kuchyne", no okrem toho , že by sa to tam muselo celé prerobiť, ja som už bola absolutne proti a muž konečne stál pri mne. Takže svokra dožila v tom penzione. Tam sme ju často pravidelne navštevovali, ale naše vzťahy so švagrovcami ochladli, pretože mužova sestra sa dlho nevedela vyrovnať s tým, že jej mamu akoby sme vyhnali z domu do penzionu. Až po svokrinej smrti sa vzťahy so švagrovcami dali do poriadku.

Takže neostava nič iné len s toxickými manipulatormi popretrhať vzťahy.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 73 z 83 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore