Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Po 8 január 2024 - 18:12

Jaro123444 napísal:U mňa to bolo tak že sa mi v hlave rozprávali dve osoby a komunikovali spolu, alebo som vždy nie počul ale ako v hlave mi hovorí nejaká osoba svojím hlasom, veľa krát nejaká konkrétna. Spočiatku som si myslel že mám len OCD a veril som v to veľmi, ale niekto mi povedal že hlasy v hlave dokazujú psychózu, ani som popravde nevedel že už detská psychiatrička mi dala akútnu psychotickú poruchu a táto mi po ďalšom ataku potvrdila chorobu. Ale prejavuje sa to aj tak ako napísal Enax

Toto mi hodila UI Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 CWHVKFTTSU-20240108181233

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1260
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 18:14

Ano aj takto by sa to dalo opísať Wink tam je to asi najlepšie vysvetlené
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 18:41

@jaro123444 presne tie rozhovory, prv bola len jedna osoba inside mé a tá ma nabádzala k takým veciam, že buď by som skončila na psychiatrii alebo vo väzení, úplne rozklepaná, s úzkosťou a malou dušičkou som požiadala partnera, nech má objedná k psychiatrovi čo najbližšie, lebo počujem hlas, ktorý ma chce donútiť zabiť alebo vážne ublížiť synovi, do týždňa som mala termín a rovno od psychiatričky som sa šla pobaliť a išla do nemocnice.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 18:55

@Patty ty si to mala teda horšie, ja som sa nemocnici vyhol, spýtala sa doktorka či nechcem hospitalizáciu, nasadila mi lieky a povedala že nemyslí si že je to ešte až v takom stave a že zaberú. To som musel ísť k nej s mamou, aj vtedy k tej detskej musela ísť mama so mnou, nechápal som čo sa to deje a čo to môže byť. Dovtedy som sa liečil na úzkosť a netušil som na čo mám nábeh
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 18:56

Mne to skôr tak ako keby myseľ povedala, že zabi sa. Ale neveril som tomu. Tieto stavy som mal možno aj 4 krát za život ale iba 2 krát som to povedal a šiel s tým k doktorke, hanbil som sa a nevedel som vôbec čo mi je. Myslel som si že som nejaký blázon a že mi preplo
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 19:18

Jaro123444 napísal:Mne to skôr tak ako keby myseľ povedala, že zabi sa.
Aha, takže ty si nevnímal žiadne "reálne" hlasy, len si to tak "cítil"? Btw. moja mama cíti (resp. neviem ako to pomenovať) realitu, ktorá nie je skutočná. A je paranoidná (aj ja) - to je veľmi nešťastná feature-ka. Napr. minule sa "vcítila" do registračného systému na stráne nejakého ministerstva a bola presvedčená, že jej dá termín o týždeň (bola o tom skalopevne presvedčená, ale ničím to nebolo podložené). Ale nebolo to tak, že by jej niekto do ucha rozprával, že "dostaneš termín o týždeň".

Ja mám zase magické myslenie a to funguje tak, že pozerám film, ktorý sa dotkne niečoho vo mne (minulosť, krivda, osobnosť) a "cítim", že mi Boh poslal indíciu - že ten film bol (ak to preženiem) natočený pre mňa a vysielajú ho práve teraz kvôli mne. Samozrejme je to nezmysel a čistá náhoda, ale takto to proste môj mozog hodnotí. (ako keď ráno opisuješ sen, ktorý sa ti sníval - tiež ho nevytváraš, ale je v "hlave")

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 19:22

No ano cítil som to tak ale rozprávali sa v mojej hlave aj osoby a nechápal som tomu, stále som niekoho podozrieval za niečo až neprimerane dosť, moja babka tiež inak hovorí vkuse ako ju odpočúvajú a ako sa sesternica ide vydávať s kriminálnikom, ale doteraz sa nevydávala. Neviem veľmi či sú to moc pravdivé veci, skôr mi to príde ako typický príznak paranoidnej schizofrénie ale zas môže to byť starobou aj.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 19:24

Patty_Pillow napísal:lebo počujem hlas, ktorý ma chce donútiť zabiť alebo vážne ublížiť synovi
Toto už je masaker - našťastie si požiadala o pomoc. Pretože (a neviem, či sa to aj stáva), ak je človek zároveň paranoidný (pocit, že mu hrozí neustále nebezpečenstvo), tak ten hlas môže hovoriť, aby to nikomu nepovedal, "lebo mu lekári ublížia" etc.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 19:28

@saladin tak to mágické myslenie máme dvaja, tiež pripisujem náhodné udalosti, že sa stali presne pre mňa napríklad aj dnes som šla busom, prvý som zmeškala a druhý meškal, tak už som mala pocit, že mešká preto, aby som vymrzla, lebo som zmeškala predošlý a vôbec mi nenapadlo, že mohol mať červenú na semafor alebo na neriadenej križovatke ho nechceli autá pustiť na hlavnú, až teraz keď si to napísal, normálne ako o mne keby čítam
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 19:30

Jaro123444 napísal:hovorí vkuse ako ju odpočúvajú
To je IMO paranoidná symptomatika.
Jaro123444 napísal:a ako sa sesternica ide vydávať s kriminálnikom
A to je práve to magické myslenie - spájanie vecí, ktoré spolu nesúvisia. Been there, done that.. V umení je to skvelá vlastnosť (Salvadore Dali), ale v živote to výrazne obmedzuje.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 19:37

Patty_Pillow napísal:@saladin tak to mágické myslenie máme dvaja, tiež pripisujem náhodné udalosti, že sa stali presne pre mňa napríklad aj dnes som šla busom, prvý som zmeškala a druhý meškal, tak už som mala pocit, že mešká preto, aby som vymrzla, lebo som zmeškala predošlý a vôbec mi nenapadlo, že mohol mať červenú na semafor alebo na neriadenej križovatke ho nechceli autá pustiť na hlavnú, až teraz keď si to napísal, normálne ako o mne keby čítam
Áno, áno, presne to takto funguje. Niekedy sa na tom až smejem. Našťastie pre mňa mám "testovanie reality intaktné" (lepší prípad) = prítomnosť slabého vedomia toho, že bus v skutočnosti mohol meškať kvôli červenej alebo jednoducho šofér zaspal. Ale moja mysel je aj tak presvedčená (dominantný, najsilnejší pocit), že bus zmeškal, aby som vymrzol alebo ako trest za niečo alebo ako nasmerovanie v živote (message od Boha Smile ). Blud by to bol, ak by som nemal testovanie reality a bol skalo-pevne presvedčený, že bus zmeškal, lebo ... a neuvedomoval by som si, že príčinou môže byť obyčajná náhoda.


Naposledy upravil Saladin dňa Po 8 január 2024 - 19:40, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 19:38

@saladin ja som tie hlasy počúvala 18 mesiacov a keď som bola na dne síl a bála som sa to niekomu povedať, veď ma zavrú a budem mať nálepku psychiatrický pacient, keď v rodine nikto na psychiatrii nebol liečený, ale bola som aj vyhoretá po skúškovom, lebo okrem toho, že som bola mama, tak ešte som sa snažila si urobiť školu, ale vyšťavovali ma veci z každej strany, keď som bola doma sama s malým, tak on do 18 mesiacov vedľa v izbičke sa hral a ja na chodbe plakala kvôli hlasu, ale snažila som sa aj keď horko ťažko venovať, bol aj plné dojčený aj nosený aj v posteli s nami spáva, ale asi po prvej hospitalizácii som cítila to také materinské puto a lásku, po príchode z nemocnice som plakala už cestou, že malý je zdravý, šťastný a len môj, som ho nosila v šatke ešte dobrý rok a užívala som si, že mu môžem hocikedy dať pusinku, teraz má už 6 rokov, ale večer v posteli sa pritúlime k sebe a užívame si jeden druhého, čo pred prvou návštevou psychiatričky nehrozilo
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

dzuli08 and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore