Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 8 január 2024 - 21:37

Inak Jaro, ty sa mylis, co si pisal, ze si vyberes platit odvody, ci chces. To v ziadnom pripade. Prvy rok zivnosti neplatis odvody, druhy rok podas danove priznanie a ak prekrocis sumu zarobku, danu statom. Tak druhy rok musis platit odvody. Prvy rok neplatis, dalsi rok platis a si povinny ich platit. Ja som sa omeskal o jeden den zaplatit odvody a dali mi penale platit. Musis ich platit a do osmeho v mesiaci
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

regina, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 8 január 2024 - 21:52

Ja som platil odvody osmeho a im o prislo deviateho na ucet do pokladne a vyrubili mi penale za oneskorenu platbu. Do osmeho dna si povinny zaplatit socialne odvody, lebo kazdy den oneskorenia ti vyrubu nove a nove penale + tu platbu, co si nezaplatil. Prvy rok podnikania neplatis odvody, ale na druhy rok podas danove priznanie a ak prekrocis sumu, co si zarobil minuly rok, ta suma je teraz nejak okolo 7000 eur, tak si povinny bud od jula, alebo oktobra, ak si si odlozil podanie danoveho priznanie, PLATIT. A musis, jeden den sa oneskoris, vyrubu ti penale, do osmeho dna v mesiaci musi byt platba na ucte statnej pokladnici
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 22:23

regina napísal:Na tretíkrát som sa z toho zbláznila.
Veď aj mňa zlomili - až sa čudujem, že som toľko vydržal..

Inak môj otec mal tiež nezdravý vzťah s jeho mamou - operatívne to nazývam "emocionálny incest", ale odborne sa to volá Oidipovský komplex. Moja babka môjho otca ovládala, aby jej slúžil a infantilizovala ho, aby ho mohla ovládať. Takýto muž (technicky skôr dospelé dieťa) nie je schopný a často aj ochotný prerušiť vzťah s matkou, aby vytvoril zdravý vzťah s partnerkou. A matka (aby nestratila vplyv a moc nad svojim "zvieratkom") rozbíja vzťah medzi synom a jeho partnerkou (manželkou). Totiž, keďže reálne vzťahy nie sú iba dobré udalosti, ale aj problémy a občasné konflikty, stačí ich trochu zveličiť a poukázať, aká je nevesta zlá.. a vzťah medzi manželmi je po čase rozbitý a maminka môže pokračovať v manipulácii synčeka (a on môže slúžiť jej potrebám).

Nepoznám kontext, ani nehodnotím, ale podľa toho, čo píšeš, je štastie v nešťastí, že sa tvoj muž pridal na tvoju stranu.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ut 9 január 2024 - 3:11

Sweetheart napísal:Inak Jaro, ty sa mylis, co si pisal, ze si vyberes platit odvody, ci chces. To v ziadnom pripade. Prvy rok zivnosti neplatis odvody, druhy rok podas danove priznanie a ak prekrocis sumu zarobku, danu statom. Tak druhy rok musis platit odvody. Prvy rok neplatis, dalsi rok platis a si povinny ich platit. Ja som sa omeskal o jeden den zaplatit odvody a dali mi penale platit. Musis ich platit a do osmeho v mesiaci

Zase tie odvody za poistné sa budú platiť jednorazovo a nie mesačne. Ich výšku si určíš sám. Musíš si vybrať len niečo medzi minimom a maximom, a to trafiť... To maximum je veľa peňazí, ale vyplatí sa... Ja som platil 2 roky skoro maximálne vymeriavace základy a mám taký aj dôchodok...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Ut 9 január 2024 - 19:27

@Sweet ano viem, že pri živnosti si zo začiatku oslobodený od odvodov, len ja živnosť nemám ani si nejdem zakladať. Myslel som že si budem musieť platiť zdravotné poistenie keď nebudem zamestnanec, študent, dôchodca alebo na úrade keď ma vyradia, tým padom budem dobrovoľne nezamestnaná osoba a máš povinnosť si platiť zdravotné poistenie, sociálne odvody sú dobrovoľné pri tomto ale aj to zdravotné je už fakt dosť
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 10 január 2024 - 17:34

První výsledky (moč a krev) jsou v pořádku.
Tak jdeme do dalšího kola předoperačních vyšetření.
Včera a dnes jsem si trochu odpočinula a nabrala sil, už jsem to fakt potřebovala.
Zítra nás čeká rentgen (sestra neřekla čeho, ale nejspíš ledviny, čeho asi Very Happy ) v nemocnici, takže cesta ráno v tom mrazu přes půl Prahy.
Zítra večer přijede tchýně a bude u nás týden. Jsem tak ráda, že na to všechno nebudu sama.
I když, manžel se pochlapil a plánoval si zařídit výjimečně dovolenou, i když má jet na služebku na utajované místo. Nakonec teda bude v práci a pojede, když tu nebudu sama. Dovolenou si pak vezme, až tchýně odjede.
Pozítří půjde syn na prohlídku k dětské lékařce a tím se kolečko prohlídek uzavře.
Myslím, že držíte palce svědomitě, protože zatím všechno jde jak na běžícím pásu. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 10 január 2024 - 18:43

Kimi, to som nevedel, ako sa to plati, ked doplacas do dochodku odvody. Len, ked mas zivnost, tak to platis mesacne. A socialne odvody sa nemozes ani o jeden den omeskat, oni ti hned vyrubia penale. A Jaro, ano. Ked si samoplatca, socialne odvody su dobrovolne, ale zdravotku si musis platit povinne. Keby to neplatis, oni ta daju exekutorovi, najprv zacnu chodit "vyhrazne" dopisy a keby im to nezaplatis, alebo sa nedohodnes na splatkovom kalendari, tak poslu exekutora. Kamaratka to tak mala, sak, ked jej prisiel list od exekutora, tak do doplatila, ale este musela aj exekutorovi platit za exekucne konanie, ci jak sa to vola. Tak to musela zaplatit a este platila aj exekutorovi dalsie peniaze.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 11 január 2024 - 12:32

Právě jsme se vrátili z nemocnice, kde jsme byli na rentgenu.
Pak jsme dlouho čekali, než si lékař snímek prohlédne.
Nakonec nám sestřička sdělila lékařův veridkt: JE to na operaci.
Musím se smát, nebo bych tam už vážně někoho vzala pod krkem.
Tak oni 4 měsíce plánují operaci a pak některý pitomec si neumí přečíst zprávu ambulantního urologa, který syna na tu operaci posílá?
Zvlášť když ta ambulance dětské urologie je jen naproti přes chodbu od té lůžkové části, kde jsme dnes byli.
A kvůli tomu nás tahají v ranním mrazu přes půl Prahy a půl dne je zabitý.
Odbornosti lékařského personálu sice stále věřím, ale chování mají někteří mizerné.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Baja Št 11 január 2024 - 21:35

Ahojte som tu nova a aký som mala deň? Som rada ze všetko beží ako ma, stavy žiadne všetko ide pekne po sebe bez nejakých vybočeni ale mam obavy neviem prečo....
Baja
Baja
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 11.01.2024

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, EnaXnaY, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Št 11 január 2024 - 21:56

Baja napísal:Ahojte som tu nova a aký som mala deň? Som rada ze všetko beží ako ma, stavy žiadne všetko ide pekne po sebe bez nejakých vybočeni ale mam obavy neviem prečo....

Tak teda vitaj, medzi nami Wink

A vieš aj pomenovať, z čoho máš obavy? Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Baja Št 11 január 2024 - 21:59

Ahoj, že sa mi vráti to co som si prežila a ešte by si ma mohol naučiť ako odpovedať priamo napr. tebe 😁
Baja
Baja
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 11.01.2024

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Št 11 január 2024 - 22:02

Baja napísal:Ahoj, že sa mi vráti to co som si prežila a ešte by si ma mohol  naučiť ako odpovedať priamo napr. tebe 😁

Nuž, tak vraj funguje "karma", že všetko dobré i zlé, sa ti vráti Wink

Ale aj keby to malo BYŤ "zlé", neboj sa toho, možno to bude bolieť, ale každá aj zlá skúsenosť, je na NIEČO dobrá Wink

Človek tak rastie, silnie, múdrie Wink

Karma TI nemá ublížiť, ale pomôcť TI Wink

V každom príspevku máš v pravom hornom rohu CITOVAŤ A ODPOVEDAŤ Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 74 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore