Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 38 z 83 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 60 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 9 november 2023 - 20:20

@Sweetheart
Uľavilo sa? 😁
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 10 november 2023 - 9:59

Hanbim sa za seba, lebo som odpad. A vystrajal som vcera. Ozral som sa po krcmach este potom vecer. Casnicke som vypraval, ze som sa zalubil do ukrajinca. Taku hanbu mam, ze nevylezem ani na ulicu. Prepnuty som, som odpad a mali by ma zavret volakde do ustavu. Hanbim sa za seba. Ukrajinec musel odpadat teda, take tela sproste jak som ja este asi nestretol. Hanbim sa. Aj na facebooku mam hanbu zas, cital to tam vselikto, co som vypisoval. Hanbim sa za seba. Nebudem uz nikde nic pisat, strapnil som sa vsade kde som isiel, hanba
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  janka,janka Pi 10 november 2023 - 11:25

Sweetheart napísal:Motylek, ja si zas xanax davam halabala. To neviem ci dobre robim, alebo zle? Ja si dam napriklad v noci 0,5 mg a potom si dam rano tiez. Dalsi den si nedam vobec. Potom si dam zase rano, potom mi na obed ostane zle, dam si. V noci si zas nedam. To je zly tento sposob? Ja neviem. Lebo xanax je na kratkodobe uzivanie. Je toto zle, co robim? Ja neviem. Ja ho nemam predpisany, ze rano-vecer. Ja si to davam halabala, ked mi je zle, si dam, ked mi je dobre, si nedam. Tak neviem. Ty ho mas pravidelne motylek, ze? A toto je zly sposob, co robim? Ja neviem, ani doktora som sa nepytal. Inak sa ma dnes opytal, ze ci nechcem ist na dochodok 😂 ja som sa opytal, ze ci som tak zle na tom. A on ostal ticho. A ja som mu povedal, ze ja si teda na dochodok nepridem 😂 ale ja si zalozim zivnost od decembra. A to by mi ani dochodok nedali, jak mi mozu dat, ked budem mat zivnost 😂 a ja nebudem cakat rok bez penazi, aby mi dali volaky polovicny. A zivnost je v pohode, mne aj uradnicka na urade povedala, ze keby ju chcem zrusit, alebo prerusit, neni problem, na pockanie mi to urobia 😂 sak vyskusam, uz som mal zivnost. Ale ten doktor ma zarazil, to co si o mne mysli, ja si zase taky nepridem. Ako som prepnuty, ale az tak na dochodok, si nepridem teda. A dam si zivnost, vyjde- nevyjde. To zalozia, prerusia, zrusia na pockanie 😀 uradnicka mi povedala, ze zivnost mozem zrusit a zalozit si ju zas, kedy chcem, ze neni problem

tie lieky maju sice rovnaku ucinnu latku, ale su v s;pojeni nosicmi ktore sposobuju ze inak posobia, lebo tie pridavne latky su ine, mne uplne inak posobia lieky ktore maju tu istu ucinnu latku ale rozne prodavne latky. pripadne mi aj prestali ucinkovat ako neurol. Crying or Very sad  Ako si davas lieky na ukludnenie zalezi na tom ako sa citis, ci musis pravidelne, alebo podla potreby, zavislosti, lieky su barlicka, clovek musi na sebe pracovat a s nasimi ochoreniami je to o to tazsie, pomalsie mozno, ty mas v sebe potencial fungovat, len mi pripadas ako nevyzrete decko pubertalne, ktore si vobec neuvedomuje konecnost zivota, cas, zodpovednost, a pritom na to mas potencial v sebe, prirodzenu inteligenciu, co nema kazdy, len si strateny, poblazneny, neviem ci to hras aj pred sebou, ten alkohol, co necitas nevidis realne objektivne, kam to privadza ludi, rodiny, deti, vsak ty si poseres cely zivot zobudis sa 50 rocny a zivot za tebou, pocitaj s casom, mas potencial a aj cas, takto si v nejakom kruhu, co bolo, niekde si sa zasekol, nieco si nespracoval v sebe toto ries, ze sa skus ukludnit a postupne riesit ze o co ide v tvojom zivote, co vlastne chces, ako chces prezit zivot vsak vies pocitat vies si zratat ako preslo doteraz casu a ako prejde tak aj ostatok, a ked uz budes strasi to bude ine, od 40 uplne ine nieco pride, vlastna skusenost, ina kvalita zivota a ty nebudes na to pripraveny,  bude to zbytocne boliet viac, lebo boli to kazdeho to uvedomenie si nevyzrety ?uplne nezodpovedny si, nerataj s tym ze vsak nedozijes, to je najvacsia blbost co si ludia hovoria,  ok daj si zivnost co je blbost, jasne ze si nebudes platit zdravotne lebo je to tak nastavene ale ver mi, ze ta to dobehne, ze nebudes mat odrobene roky, v 60 tke treba mat 40 rokov odrobenych , ta zivnost odvody 300, musis si pytat na hodinu minimalne viac ako 10 eur , aby si aj zarobil aj odvadzal dane, a to v odvodoch nemas ani urazove poistenie a tusim ani poistenie v nezamestnanosti. takze ked sa ti nieco stane nebudes mat urazove, na co doplatili co v praci spadli z rebrika atd, nebudes mat na zivnosti ani dovolenku ani stravne listky, proste ides k lekarovi nemas v ten den prijem,  to si preto musis pytat navyse na hodinu. jasne ze si podaj na invalidne ale to ti ta nevytrhne z biedy ak dostanes polovicny kolko to bude malo, to je nic, teraz je boom psychiatrickych chorob, uz u deti je treba psychiatricke vysetrenia, rodicia zhanaju terapeutov pre desat rocnych, alebo sedemrocnych, tak si podaj cim skor, hladaju aj takych co maju ID aby platili nizsie odvody, jmatka pije tvoja to je tiez pre teba prostredie ze kolo dokola, nechces mat nikdy svoju rodinu, zenu deti, alebo nieco nejake sny,  nemrhaj casom len to som chcela povedat sweatheart giving a hug lebo hentoto co zijes stojis, stojata voda smrdi, to nechces, zobud sa,  mas problem mozno nie alkohol, mozno len zapijas realitu lebo mas tazku realitu toho co nosis v sebe, nieco tazke si prezil ani nevies si to uvedomit vsetko ze to neni jedna vec co ta tazi, musi to byt strasne trapenie co mas v sebe, co si zazil je mi to luto very sad4 ale da sa to zmenit ty si neni hlupy ako sa robis, ja ti verim, ze mas na to sa dokopat k nejakym krokom, aj ked to bude trvat par rokov, a bude asi aj zazrak, vela ludi tak zije nie v pravde a najkrajsie je zit v pravde teda snazit sa denne lebo to je  cesta, vela ludi takto premrhalo zivot zobudili sa az vplyvom casu ale uz bolo neskoro, to sa neda nikdy napravit a nikdy znamena ten cas ze az vek ich zobudil ale uz bolo neskoro, neda sa vsetko napravit, ale ked budes uprimny k sebe da sa to este, aby si zil viac plnohodnotne, napriek nestastiu mozes byt stastny ale to co mas s alkoholom to chvilkove, prejde, zas si na sanitku, s tvojimi liekmi kam ta cesta vedie neviem? skus zacat s pokojom premyslat, ze co dalej budes robit co je pre teba dobre


Naposledy upravil janka,janka dňa Pi 10 november 2023 - 20:41, celkom upravené 1 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

dzuli08, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Pi 10 november 2023 - 12:48

Ahojte priatelia. Chcem sa Vás spýtať a poradiť v niečom.
Catherin mi písala, že sa mám dať na dlhodobú PN. Môžem sa dať na PN aj ak nepracujem? ak nemám zamestnávateľa? lebo z úradu ma posielajú do roboty a ja si robotu nehľadám bohužiaľ, nebol by som schopný do nej každý deň chodiť. Trápi ma to brucho a potom už aj psychika ide s tým. A ak by sa dalo hodil by som sa na rok na PN, len neviem či sa dá a čo treba na to, akú diagnózu a kde s tým ísť. Ja nemôžem napr. ani robiť nič manuálne lebo stačí trošku námahy a začne ma napínať, je to katastrofa. Nikdy som to pred tým nezažíval a neviem prečo mám takéto problémy ale poviem Vám, že je to horšie a viac obmedzujúce ako schiza. Radšej by som popravde pretrpel ďalší atak ako toto. Za rady vopred ďakujem
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  janka,janka Pi 10 november 2023 - 13:01

Jaro123444 napísal:Ahojte priatelia. Chcem sa Vás spýtať a poradiť v niečom.
Catherin mi písala, že sa mám dať na dlhodobú PN. Môžem sa dať na PN aj ak nepracujem? ak nemám zamestnávateľa? lebo z úradu ma posielajú do roboty a ja si robotu nehľadám bohužiaľ, nebol by som schopný do nej každý deň chodiť. Trápi ma to brucho a potom už aj psychika ide s tým. A ak by sa dalo hodil by som sa na rok na PN, len neviem či sa dá a čo treba na to, akú diagnózu a kde s tým ísť. Ja nemôžem napr. ani robiť nič manuálne lebo stačí trošku námahy a začne ma napínať, je to katastrofa. Nikdy som to pred tým nezažíval a neviem prečo mám takéto problémy ale poviem Vám, že je to horšie a viac obmedzujúce ako schiza. Radšej by som popravde pretrpel ďalší atak ako toto. Za rady vopred ďakujem

Ahoj, mozes samozrejme, zanesies PN na UP, skus od lekara vhodne casovo vychadzky dobeda aj pobede nech napise, keby nahodou prisla kontrola. Tak skolu si prerusil?
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Pi 10 november 2023 - 13:08

@Janka školu mám prerušenú od marca, vtedy mi začali tieto problémy. Chýbalo mi polroka na bakalára. Preto ma to mrzí aj, myslel som že v septembri nastúpim ale zdravie je proti. Čert to ber schizofréniu, s tým som sa už vysporiadal a bol odhodlaný s tým fungovať a dokončiť školu, žiaľ prišlo do toho niečo iné a nečakal som že práve toto, ale dovolím si povedať že je to viac obmedzujúce ako schiza a dosť. To ma stojí toľko nervov a psychického zdravia že až, dostal som sa kvôli tomu do takých ťažkých depresíí a úzkosti že už sa z toho nevyhrabem. Už ani neviem u koho mám hľadať pomoc a neviem či mám nejakú nezistitelnú chorobu alebo čo proste ale je to o nervy. Rozmýšľal som či mi zlč nemôže dráždiť ten žalúdok kedže sa mi vracia do žalúdka, čo by sa nemalo ale doktor sa k tomu nevyjadril. Poslali ma do riti už aj na gastre. Ostal som odkázany sám na seba. Len sám to nevyriešim.
A tu PN vystavuje obvodný doktor že? alebo má s tým niečo aj psychiater? lebo neviem či mám ísť na PN kvôli schize teda alebo kvôli problémom s bruchom a či sa vlastne na to PN aj vystavuje, ale nebudem mať asi inú možnosť žiaľ. Invalidný mám podaný ale to čakám že mi zamietnú a nedostanem ho
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 10 november 2023 - 13:15

Jaro123444 napísal:Môžem sa dať na PN aj ak nepracujem? ak nemám zamestnávateľa?
Nie.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  janka,janka Pi 10 november 2023 - 13:47

Jaro123444 napísal:@Janka školu mám prerušenú od marca, vtedy mi začali tieto problémy. Chýbalo mi polroka na bakalára. Preto ma to mrzí aj, myslel som že v septembri nastúpim ale zdravie je proti. Čert to ber schizofréniu, s tým som sa už vysporiadal a bol odhodlaný s tým fungovať a dokončiť školu, žiaľ prišlo do toho niečo iné a nečakal som že práve toto, ale dovolím si povedať že je to viac obmedzujúce ako schiza a dosť. To ma stojí toľko nervov a psychického zdravia že až, dostal som sa kvôli tomu do takých ťažkých depresíí a úzkosti že už sa z toho nevyhrabem. Už ani neviem u koho mám hľadať pomoc a neviem či mám nejakú nezistitelnú chorobu alebo čo proste ale je to o nervy. Rozmýšľal som či mi zlč nemôže dráždiť ten žalúdok kedže sa mi vracia do žalúdka, čo by sa nemalo ale doktor sa k tomu nevyjadril. Poslali ma do riti už aj na gastre. Ostal som odkázany sám na seba. Len sám to nevyriešim.
A tu PN vystavuje obvodný doktor že? alebo má s tým niečo aj psychiater? lebo neviem či mám ísť na PN kvôli schize teda alebo kvôli problémom s bruchom a či sa vlastne na to PN aj vystavuje, ale nebudem mať asi inú možnosť žiaľ. Invalidný mám podaný ale to čakám že mi zamietnú a nedostanem ho

PN vypise vseobecny lekar, len si tam daj vychadzky, https://www.upsvr.gov.sk/obcan-hladajuci-zamestnanie/som-uchadzac-o-zamestnanie-na-urade-prace-socialnych-veci-a-rodiny/ako-mam-postupovat-ked-ochoriem.html?page_id=232097&urad=240511 porozpravaj sa najprv s odbornym lekarom psychiatrom, aby Ti to predlzovali, mozno ti napise odporucenie, ale vseobecny Ta vypise, samozrejme ze najprv zdravie si treba poriesit najprv, len si daj vychadzky lebo mozu prost na kontrolu,  ta skola to mi je luto, ale mozno teda od buduceho roku sa bude dat, ak lekar nebol dobry, skus druheho. Podla mna na PN od psychiatra, mozno tu niekto poradi ako lepsie by bolo. Drzim palce aby si sa nevzdaval nikdy bojovat za seba. ahoj.


Naposledy upravil janka,janka dňa Pi 10 november 2023 - 13:48, celkom upravené 1 krát.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

regina and dzuli08 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 10 november 2023 - 13:47

Ahojte. Dnes stručne, lebo nestíham.. Čítam si vo voľnej chvílke pdfka, ktoré som si počas "temnoty" pripravil (výcucy z článkov ap) a ku ktorým som sa vracal. Veľmi výživné texty ₋ žiadne klišé, často texty od psychoterapeutov. Tak napr. zhodou okolností v kontexte Jara som pred 5 minútami narazil na toto:

-- Ak sa chcete zmeniť, pretože sa máte radi, máte šancu na zmenu.
-- Ak sa však chcete zmeniť, aby ste sa mali radi, pravdepodobne neuspejete.
-- Zmena je možná iba vtedy, ak sa budete plne akceptovať v danej situácii - že pred ňou nebudete utekať. Pozn.: práve toto vás totiž mení a formuje.
-- Je rozdiel medzi človekom, ktorý sa snaží zmeniť (a zmena je niečo, čo je mimo a čo sa snaží dosiahnuť) a meniacím sa človekom (keď zmena je súčasťou prežívania a samotného bytia).

Mal som aj pdfko, ktoré komentovalo neprimerané čítanie motivačných kníh (@Matej), ale nechcel som (tu) robiť zbytočné vlny a hrať sa na mudrlanta Smile. Ale v skratke.. psychológovia odrádzajú od ZLO-zvyku čítať motivačné knihy alebo knihy o tom ako byť ideálna matka etc etc. Vyvolávajú totiž príjemné pocity (preto k nim inklinujú ľudia s preferenciou Cítenie) a odkláňajú od reálneho prežívania, ktoré nie je až tak príjemné.

Pekný deň,,

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 10 november 2023 - 14:09

"Veľa ľudí sa stotožňuje s prvou stabilnou fázou, keď majú pocit, že všetko vedia, keď sa domnievajú, že zmena nie je potrebná. Považujú to za prejav vyzrelosti, je pre nich métou, cieľom. Zmena často znamená rozpad starých istôt, životným rolí - keď nevieme, skúšame, váhame, experimentujeme. Túto časť života chápu ako zlo, zlyhanie, prechodné nepríjemné obdobie, ktoré svedčí o ich slabosti a že predchádzajúci život viedli nesprávne. To je nebezpečné uvažovanie."

Takto to som prežíval aj ja. A samozrejme som sa tomu bránil zubami nechtami. A čím viac som sa tomu bránil, tým to bolo silnejšie. Zmena nastala, až keď som povolil uzdu a nechal sa unážať zmenou (ako prúd rozbúrenej rieky v horách).

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Pi 10 november 2023 - 14:32

Ahoj @Jaro123444 , taky si myslím, že by byla lepší PN od psychiatra, ti myslím nemají takový problém napsat PN na delší dobu, praktikům bych v tomto moc nevěřila.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Pi 10 november 2023 - 15:02

Jaro PNku ti moze vystavit psychiater aj vseobecny, tak je na tebe na koho sa obratis. Ku komu mas vacsiu doveru. Neviem ako na SK, ale tu v Nemecku moze byt PNka vystavena na mesiac, potom mas kontrolu a ti ju vzdy predlzi.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 38 z 83 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 60 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore