Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 66 z 83 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 74 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 28 december 2023 - 23:32

Motylek, ale jemu nic nebolo do 23teho, este stekal na mna, ked som jedol salat zemiakovy, aby som mu dal. Ja to nechapem. No Rokynkovi ostavaju dva dni, doktor povedal, este zajtra mu skusi dat infuziu. Ale on uz necikal dneska vobec, jemu uz uplne zlyhali oblicky. A to tiez tak necakane prislo? Lebo toto zo dna na den, on ostal na Stedry den dezorientovany, prestal jest a pit a zo dna na den horsie a horsie. Uz je uplne odpaleny. Toto som si nikdy nemyslel, ze ho takto budem vidiet, ani v kutiku duse ma to nenapadlo. Sak on je maltezak, cely zivot bol besny, jak z divych vajec, vymyslal, behal, stekotal, zle porobil, temperamentny, za dverami stekal hocikedy, lebo von chcel ist a teraz ho vidim na smrtelnej posteli, nevladneho, pohnut sa nevie Crying or Very sad ja toto neprezijem, toto som nemal vidiet
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 28 december 2023 - 23:38

@Sweetheart U našeho kocoura to nebylo zase tak nečekané. Ledviny mu selhávaly už delší dobu. Veterinář mi říkal několikrát, že kocour už umírá, dával mu tak rok života. Nakonec to bylo půl roku. Když přestal jíst a chodit na WC a ztratil během pár dnů polovinu svojí váhy, tak veterinář řekl, že je to konec.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 29 december 2023 - 0:18

No aj Roky mal zhorsene krvne vysledky, ale zase na to, aky mal vek to bolo v norme este. Sak v marci bol na prehliadke. Ale toto ho zo dna na den chytilo, 23teho vyskakoval, vypytoval jest a 24teho ostal dezorientovany a prestal jest a pit. A odvtedy dole vodou. Zlyhane oblicky. Ved mal dva dni infuziu, este zajtra pojde na jednu
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 29 december 2023 - 0:30

Patty, ja mam este skrecka, ved to sa dobre dozila, skrecky sa dozivaju okolo 2 rokov. No ja skreckov stale kupujem, ked mi zomre, tak kupim dalsieho. Uz som mal 5. Ja mam zase skreckov strasne rad, to su tiez take besne zvierata, zvedave, hned pribehnu, pozeraju, behaju. A sa mi skrecky lubia aj vyzorovo, sedy pasikovy najviac. Ale len chlapcov mavam, to vzdy vyberam, aby bol chlapec
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Patty_Pillow and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 29 december 2023 - 0:55

Minulý rok na Silvestra vyplakávala nejaká holka na ulici - myslel som, že je pripitá. Ľudia sa zastavovali, že čo sa stalo. Pretože na zemi ležalo telo a ona vyplakávala. Mysleli sme, že to bol človek, ale bol to pes. Asi dostal infarkt z tých delobuchov a zomrel.. Takže, @sweet, tieto veci sa stávajú - na to treba byť pripravený. Hlavne ak má pes 15 rokov.

Btw. aj my máme jorkšíra, teda ja nie, ale mutter. Tiež je to taký deduško - minulý rok dostal nejakú porážku. Mysleli sme si, že je die Ende, ale dostal sa z toho. Vždy som mu dával tajne kúsok párku, tak sa na mňa tešil - mame hovorím, že to ho držalo pri živote Smile. Lebo on by len žral. Lenže už počítame s tým, že tu dlho nebude, lebo to ide s ním dole vodou. Tú porážku dostal z ničoho nič - ráno skákal ako mladík, vrtel chvostíkom, bol čulý. A mama išla s ním von a z ničoho nič padol na zem a nezodvihol sa.

Tiež sme sa modlili, aby ho nekleplo na Vianoce alebo na Silvestra, lebo to si potom spájaš do konca života..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 29 december 2023 - 18:43

Ahojte. Znova som začal kýchať a sopliť - tentoraz bola spúšťačom cibuľa (surovú už nebudem jesť). So seriálmi som sekol - aj tak už nie je nič zaujímavé. Momentálne mám obdobie rozhlasových hier (Moliér, Čechov, Dostojevský ap) - počúvam, keď umývam riad alebo upratujem. Cez Vianoce som pozeral rozprávky - vyslovene som dostal na ne chuť (Perinbaba, S čerty nejsou žerty, Byl jeden jednou kráľ, 3 oriešky pre Popolušku) - nemám káblovku a mal som absťak, zaujímavé. Tiež som si pozrel staré čiernobiele filmy, inscenácie (Kubo, Rysavá jalovica, Ženský zákon). V nedeľu na Vianoce som dostal takú strašnú chuť na zemiakový šalát, že som utekal kúpiť zemiaky a majonézu - robil som 1. krát v živote, ale podľa toho, že som to zožral za 2 dni, tak sa mi podaril. Tretí balíček mi stále neprišiel (drobné sklamanie).

Dnes som bol u mamy, dala mi trochu kapusty, ale na Silvestra nevydrží určite (zožeriem určite zajtra, lebo kapusta rýchlo trávi a nepriberá sa). Takže budem robiť svoju vlastnú z domácej kvasenej kapusty, len budem musieť ísť kúpiť mäsko a klobásu. Facekové konto sa mi už zrušilo, tak zažívam prázdnodu v kontexte sociálnych sietí (bol to zlo-zvyk). U mamy som sa pohral so psíkom, pretože (viď včerajšie príspevky) človek nikdy nevie - tiež je taký deduško, slepý, hluchý, ale žral by (furt pýta, hlavne odo mňa - ale naučil som si ho, no). Tým, že teraz nie som na sockách, tak sa nezúčastňujem rôznych filipík (ostré diskusie o témach) - na jednej strane málo adrenalínu, ale na druhej strane cítim vnútorný pokoj. Trochu ma hnevá, že mi všade vyskakujú politici - ak napriek tomu, že pravideľne klikám, že tento druh obsahu nechcem vidieť (zrejme preto ma s tým provokujú, ach).

Z tohto týždňa bol asi najemotívnejší resp. najnáročnejší sen (našťastie) - babka ma naháňala s injekciami inzulínu po ulici a chcela ma zabiť Shocked . Tento obsah sa so mnou zrejme bude vliecť do konca života. Btw. pozrite si Ženský zákon - hraje tam taká manipulatívna Megera, ktorá klame, vymýšľa si kvôli úplatku a ničí slušným ľuďom životy = modus operandi mojej babky. Keď som videl správanie tej herečky, skoro som odpadol. Ešte aj rovnako manipulovala, že jej je zle a že odpadáva (keď niečo zlé urobila) - presne moja babka.

Mama je z podobného cesta (hraničná porucha). Nonstop klame. Dnes som jej povedal, že nechcem nič na Vianoce, len nech mi neklame a že sa mi to nepáči. Začala po mne vykrikovať, či som sa prišiel hádať a vyhrážala sa mi, že sa nebude so mnou stretávať. Katastrofa, neznášam toto správanie. Slušný človek by sa prepadol od hanby, že ho prichytili, že klamal, ale títo sociopati s vážnymi poruchami osobnosti sa urazia Shocked a ešte k tomu z vás urobia toho zlého. Presne ako v Ženskom zákone. A pritom je to natočené podľa knihy, takže toto nie je ojedinelé správanie.

Chcel som písať o inom (trochu som odbočil), tak ale aspoň tu sa z toho vykecám. Držte sa a pekný Silvester (aj keď som si tento deň nikdy nevedel užiť)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 29 december 2023 - 19:15

Saladin, aj ja som si myslel, ze mal porazku, lebo ostal mimo. Ale doktor povedal, ze to moze byt aj z tych toxickych latok, co sa mu nevylucovali z tela. A bol aj dneska na infuziu, este aj zajtra ide. No, ale len lezi a pospava, sem- tam sa postavi, ale mota ho. No neviem... Sak budem vidiet do par dni urcite, ze co dalej. A Saladin, ako si napisal, ze si isiel za psom pohrat sa. Ja som kolko razy Rokyho aj potiahol, ze nech uz domov ide, co sa mi s nim nechcelo tolko chodit. Co by som teraz za to dal, aby ma von tahal... Taky besny pes, este 23teho vystrajal, vystekoval, sneh vonku oblizoval, este som mu hovoril, nech tam neoblizuje vselico zo zeme. A nechybaju ti tie socialne siete? Ja zase na facebooku mam aj lajknute skupiny, tak tam pozeram prispevky, alebo vselico mi tam vyskakuje, to lubim niekedy pozerat.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 29 december 2023 - 19:37

Ale ja som toto videl vlastne aj v tom ustave, ked tak nad tym rozmyslam a nie raz. Babke sa vecer robila toaleta, rozpravala, sedela na posteli a o druhej v noci ma volala sestricka, ze akutny pripad ma na oddeleni, nech je pomozem. Vedla postele bolo navracane a babka zavrete oci, nevnimala, len hlboko dychala, volali sme zachranku hned, doktor ju este odsaval, lebo si myslel, ze sa niecim dusi, nic neodsal, zobrali ju do nemocnice a o par dni volali z nemocnice, ze nasa klientka zomrela na zlyhanie organov. Proste staroba... A toto je len jeden priklad, to bolo viackrat, zo dna na den. Len ked to tak nahle prislo u Rokyho tiez... Ale asi fakt staroba... Tak bodaj by mu zabrali tie infuzie, keby len na par mesiacov by si mal pozit este, nech si este uzije svoj psaci zivot, ved sa ma jak v bavlnke, jak take babatko, ma vsetko co chce
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 29 december 2023 - 19:40

Napíšem ti na rovinu, že sme mysleli, že je už K.O.. Ale dostal sa z toho - dnes sú tie lieky pre zvieratá učinné. Tak ti držím palce. Odvtedy chodím k mame vyslovene kvôli nemu. Neviem, čím to bude, ale robí mi dobre, keď ho hladkám (vraj to uvolňuje oxytocín). EDIT: keď to takto naformulujem, tak to vyzerá ako nejaká úchylka. Ale on tiež vyslovene ťuká do mňa labkou, aby som ho škrabal za ušami.

Doteraz sme hrali spolu takú hru, že som mu dával pamlsky. On furt žobral jedlo a mamu to štvalo. Bože, čo všetko som mu za tie 3 roky dal. Ale bol happy, vyslovene sa tešil, keď prídem (čo mne robilo dobre, pochopiteľne). Lenže teraz už nemôže žrať, všetko vygrcia. Aj je mi ho ľúto, že mu nič nedám.. ale potom je v prdeli celý týždeň a len spí (asi je mu zle). Tak mu už nedávam žiadne pamlsky.

Aj u nás to bolo tak ako píšeš. Večer poskakoval ako kôň a na druhý deň išla mama s ním von a tam ho kleplo o zem. Ani chodiť nevedel, ale tiež dostával nejaké infúzie. Lekár mame povedal, nech sa pripraví na najhoršie. A to bol december, ona by revala aj na Vianoce. Našťastie mu tie infúzie pomohli. Ale on mal "len" porážku. Ty píšeš, že neciká - hat nem jo. Lebo sa nemá ako zbavovať odpadných látok.

Tak ti držím palce, aj som zapálil sviečku za oboch psíkov. My máme jorkšíra - taký flegmatik (neagresívny). Dobrák. Vyzerá ako Alf z toho seriálu Smile. Mám ho fakt rád.
_____
Čo sa týka fb, mám ešte druhé konto, kde mám inzeráty. Ale tam nechodím na žiadne diskusie a ani nechcem. Dávalo ma to psychicky dolu.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 29 december 2023 - 19:49

Sweetheart napísal:keby len na par mesiacov by si mal pozit este, nech si este uzije svoj psaci zivot, ved sa ma jak v bavlnke, jak take babatko, ma vsetko co chce
To isté sme si hovorili aj my: "ešte pár mesiacov". Lenže 14 rokov je pre týchto psov maximum, ty píšeš 15 - takže tu je vidno, že si sa staral, no.. U nich je jeden rok ako našich 7 (či koľko). Len ti poradím, aby si sa pripravoval na najhoršie, pretože vždy je to rana. Pes doma je ako brat alebo sestra. A ty si dosť citlivý. Proste si cez deň predstav v mysli, že nebude. Viem, viem, je to ťažké. Lenže potom to neni taký šok. Moja mama je hysterická a minulý rok revala a to ešte žil. Teraz už tvrdí, že je s tým zmierená, lenže vždy má mokré oči, keď to hovorí..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Sweetheart, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 29 december 2023 - 19:55

Neni chrumkavý? Mojenko. A samozrejme žobre jedlo Smile.
(...)


Naposledy upravil Saladin dňa So 30 december 2023 - 12:26, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 29 december 2023 - 20:16

Aha, no sak cikal dneska, tak neviem, ale nie je to ten pes, co bol. Ale zase pozor, aj v Bude boli, co chodili na dialyzy a oni mali plienky a sa im menili tiez, mali ich mokre, len oblicky nefiltruju to, co by mali. No moj bol besny cely zivot, on este zle porobi narocky, besny pes uplne, on sa mi hodil v zime do rieky a plaval tam 😀 takeho mokreho som ho na rukach bral domov, co mu to primrzalo. Aj mi usiel do krikov hocikde, ked som ho na volno pustil a ked som jedol, tak stekal na mna dovtedy, dokym som mu nedal volaco 😀 ale ja som ho oblaznil, pre jeho dobro, som si na tanier prichystal jeho granule a to som mu podsunul potom a on bol spokojny, ze jedol to co ja 😀 on mal light granule pre starsich psov, teraz uz ma kupene take uplne light, na tie oblicky, ale neje ich, ale striekackou ich mal rozriedene s vodou do papulky. Ale jeden kamarat ma dobre nasral, ze len vrazame do neho peniaze a on uz je stary a umre, ze uz som mohol mat noveho, toto mi povedal. Dilino, ten pes je sucast rodiny, on bol so mnou 15rokov, ja nechcem ziadneho druheho. A mozem sa vysr.t na tie peniaze, tak nebudem zrat tyzden keby aj, aspon tlsty nebudem. Ten ma asi tiez empatiu nula bodov. A veterinar povedal, ze ked tam je takato moznost s infuziami, tak to vyuzijeme. Ved to doktor povedal, ze vysledok je nejasny, moze mu to pomoct, ale mame byt pripraveny aj na najhorsie... Ja som si to nevymyslel, to veterinar povedal, tak mu verim, sak on je odbornik a na tie peniaze sa mozem vysr.t, tak usetrim na sebe, aby on mal, to je moje zlaticko. A co ako mam nechat umret psa a do konca zivota si vycitat, ze po 15 rokoch som na neho neminul par korun, ked bol stary a mozno by mu to pomohlo. Sak aj veterinar povedal, ze vysledok je neurcity. Ja na neho miniem hocico, tak nebudem zrat tyzden, aspon tlsty nebudem, ale Rokynkovi doprajem starostlivost, ked veterinar dal este aku-taku sancu, ked aj s nejasnym vysledkom. Aspon vidim, ake ma myslenie hinten... To sa potom aj na mna takto vybodne, ked budem potrebovat... Sak nech mam problemy, najde si druheho kamarata, podla jeho zmyslania... Sak sr.t na mna, kamarat bol aj bude, podla jeho zmyslania teda
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 83 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 74 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore