Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 34 z 83 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 58 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej St 1 november 2023 - 9:34

Sweetheart napísal:Som chcel pridat novu temu a nikde sa mi to nezobrazuje. Sa neda? Ci to len mne? (...) Asi som bloknuty

Ahoj @Sweetheart.

Nie si na úrovni fóra ako takého bloknutý. V ktorej kategórii sa Ti nedarí pridať novú tému? Skontroloval som možnosť vytvárania témy aj na svojom účte v rôznych situáciách, aj na svojom alternatívnom účte (nick: Alojz, to mám len testovací účet tuná s bežnými užívateľskými právami, z ktorého oficiálne neprispievam), a všade mi to funguje. Aj na mobile, aj na desktope. Napadá mi len, či si nechcel založiť tému v sekcii "Ako sa dnes máš", lebo tam sa nedá užívateľom zakladať nová téma (ani v kategórii "Dnes ma teší"). Iba v ostatných sekciách/kategóriách sa dá... Tiež v prípade mobilu sa ponúkne tlačidlo na založenie novej témy jedine, keď sú zobrazené jednotlivé názvy tém vo vybranej kategórii, čiže nie vtedy, keď je užívateľ prítomný priamo na zobrazených jednotlivých príspevkoch. Ale to asi už z dlhodobej skúsenosti vieš...

Prípadne by mi pomohol screen-shot obrazovky, kde si si vedomý, že si mal v minulosti tlačidlo na "Novú tému", pričom ho tam teraz nemáš. Embarassed

Situácia ma mrzí, dúfam, že to čoskoro poriešime k spokojnosti.
Zatiaľ pozdravujem. Vitaj

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin St 1 november 2023 - 9:50

Catherin4 napísal:ja som napr. v detstve mala tiez imaginarneho kamarata.
Toto si neviem predstaviť. Ako to funguje? že ho reálne vidíš? alebo sa s ním rozprávaš v duchu, myšlienkách? Btw. aj Jakobus písal, že mal imaginatívneho kamaráta. A podľa mňa aj moja babka. Tak zrejme to nebude až taký ojedinelý fenomén.. popr. popíšte, ak to máte aj vy takto. Zaujíma ma to.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 St 1 november 2023 - 12:30

Saladin, ja som v detstve bola dost osamela, lebo som sa nevedela spriatelit s inymi detmi. Tak som si vymyslela kamaratku, predstavovala som si, ze niekde na svete je rovnako osamele dievcatko ktore mysli na mna a ja na nu. Tak som sa jej v duchu prihovarala. Nerobila som to ale casto, potom som mala vycitky ze ju zanedbavam. Samozrejme mi neodpovedala, ale verila som tomu, ze niekde je a mysli na mna.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 1 november 2023 - 12:38

Zdravím vás všechny, přátelé,

po nějaké době mám zase čas napsat, jak se mám.
Zatím je ticho po pěšině, nic se neděje, tak jsme zašli se synem aspoň ke kadeřnici nechat se ostříhat, neboť jsem si připadala, že už vypadám jako blbec. Smile No, teď už tak nevypadám, teď už vypadám jako ostříhaný blbec. Very Happy
Dnes jsem byla na odběru krve - za 2 dny se dozvím výsledky, jak jsem na tom s hladinou cukru a kyseliny močové v krvi.
Volala jsem před chvílí do nemocnice. Termín na vytáhnutí kamene mého syna stále nemají, zdálo se mi, že sestřička byla už poněkud nevrlá, že tam volám každé 2 týdny (jak jsem byla domluvená se staniční sestrou).
Nicméně blíží se termín, do kdy by měli vytáhnout synovi stent, který má zavedený v močovodu. Upozornila jsem sestru, že na vytáhnutí stentu zbývá už jen 8 dní. Prý mi zavolají zpět. Po zkušenostech, kdy mi už jednou slíbili, že zavolají, a nezavolali, jsem si vybojovala, že pokud se neozvou do týdne, volám já jim.
Stent musí už brzy ven, syna už bolí ledvina a má různé potíže při močení.To jsem jim bohužel nestihla už říct.
Příští týden bude tedy náročný. Manžel odjede na 3 dny pryč a já tady budu na všechno sama.  sad and unhappy  Vím, že to zvládnu, protože prostě už zase BUDU MUSET, ale bojím se, že když uvidím syna po zákroku zase na JIPce rozbolavělého a nešťastného, propadnu sama depce. Tentokrát totiž tady se mnou nebude můj vtipný manžel, který by mi šel svým klidem příkladem. Večer sice bude na mobilu, ale to bude jako kapka štěstí v moři smutku.
Budu-li mít čas, možná budu ty svoje smutky vylívat tady na fóru. Smile
Mějte se hezky, přátelé. welcome or bye
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 2 november 2023 - 17:27

Ahojte, přátelé,

dnes jsem měla perný den, zastavila jsem se až teď. very sad2
Začalo to hned ráno, kdy mi napsal můj syn ze školy SMS, že čůrá krev a co má dělat.
Zavolala jsem hned do nemocnice na ambulanci, kde mi řekli, že máme zajít k dětské dr. na kultivaci moči. Pak jsem psala synovi, ať přijede domů ze školy. Stihla jsem to taktak, protože zrovna celá třída odcházela do kina na film.
Dětská dr. mi vynadala, že jdeme pozdě, že jsme měli přijít už před pár dny, kdy syn začal mít bolesti při močení. A že jdeme na kultivaci moči bez vzorku moči ve zkumavce. Prý kultivace trvá několik dní a máme rychle donést vzorek, aby ho stihli do půl hodiny odeslat, jinak bychom museli přijít až zítra ráno. Rychle jsme pospíchali domů a když syn odebral vzorek, málem se mi udělalo mdlo: moč byla růžovo-červená. Exclamation
Stihli jsme se vrátit k dětské dr. s močí za čtvrt hodiny. Sestřička udělala rychlý test. Nevím, co testovala, snad pH, ale prý to takhle narychlo zatím nevypadalo na zánět ledviny.
Dr. navíc s hrůzou zjistila, že antibiotika Biseptol, který jsem měla synovi dávat po celou dobu, co má v sobě stent, jsem dávala jen do vybrání balení, tj. jen 14 dnů. Ukazovala mi v propouštěcí zprávě z nemocnice, že je tam skutečně psáno "po celou dobu stentu". Připadala jsem si jako blb, protože té formulace jsem si ve zprávě nevšimla.
Dr. tedy předepsala dvojnásobnou dávku (2x denně) Biseptolu na příštích 7 dní, syn má být doma v klidu a teple, má užívat i Urinal Akut, hodně pít a měřit teplotu 2x denně. Koupila jsem synovi i urologický čaj, třeba ho využije, akorát bude muset o to víc pít, protože je močopudný. Doma si syn změřil teplotu a naštěstí teplotu neměl. Akorát ho to při močení nesnesitelně bolelo, tak jsem mu dle rady dr. dala Ibalgin. Zítra by už měl začít účinkovat Biseptol a bolest při močení by se měla zmírnit. Pokud se bolest i přes Biseptol zvětší, mohlo by to znamenat koliku - že je v močových cestách ještě jeden kamínek, který se snaží jít ven - a museli bychom na urologii.
Zatím vše nasvědčuje, že zánět nemá, že je to skutečně tím, že jsem něco přehlédla a vysadila mu Biseptol předčasně.
Doma jsem se dívala do propouštěcí zprávy a zezačátku jsem byla z toho jelen. Nikde jsem neviděla zmínku o tom, že se má Biseptol užívat celých 6 týdnů. Až potom jsem si všimla, že se dívám na druhou stranu papíru a na té první jsou právě ty pokyny, které mi dr. ukazovala. Já jsem si prostě nevšimla, že zpráva je vytištěna na obou stranách papíru a četla jsem jen konec. Exclamation
Přátelé, dnes se cítím jako zpráskaný pes. sad and unhappy Že jsem potom, když jsem šla vynést odpadky, hodila papír do kontejneru na plast, je už jen taková třešnička na dortu, ukazující, jak jsem dnes zmatená.
Každopádně teď budu mít syna doma až do pondělka a v pondělí mám volat ohledně výsledků kultivace moči a poradit se, jak s léčbou dál.

Přeju vám všem a i sobě méně "dobrodružné" dny, než jsem měla já dnes.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 2 november 2023 - 17:48

Matej, ide mi to normalne. To ja debil som nevedel, ze musim kliknut na temu vseobecne a potom vytvorit novu temu, ja debil. Ide to normalne. Nehnevaj sa. Len mna prve napadlo, ze som tu bloknuty 😀 nehnevaj sa, ide to normalne, ked kliknem na temu a do tej temy chcem pridat novy prispevok. To ja som mantavy a som to nepoklikal poriadne  😂
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 2 november 2023 - 18:20

Ty kokos, ale mam problemy s peniazmi. Ja som taketo problemy nemal od vysokej skoly 😂 ci toto je karma nejaka. Ja, co som v Esplanade strceny bol barkedy.  Ako strasne, teraz si musim pozicat. Toto sa mi nestalo 5 rokov, aby som si poziciaval. Ako nechapem. Ale asi jak sa hovori: Raz je hojno, potom je (...). Ako nechapem, ale uz mi jeden povedal, ze "nema", ze nie. Vtedy nepovedal nie, ked som mu ja platil rezen s kroketami v Splendide. Vtedy NIE nepovedal. A aj druhi, cil ked ja potrebujem, nikto nema. Sak mne pridu peniazky, ALE NIKOHO nechcem vidiet. Ani cent nedam nikomu. Ked som debilom platil Esplanadu, cuba libre, vtedy nepovedal nie. Saaaak, CENT nedam nikomu. Budu mat, sa vyfarbili
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 2 november 2023 - 18:21

Motylek to je mi luto ze su taketo komplikacie, zelam synovi skore uzdravenie, drzte sa
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 2 november 2023 - 18:23

Sweetheart mas poucenie, to nie su ozajstni kamarati, uz im nic neplat. Setri pre seba. Ty teraz niekde robis ci si nezamestnany?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 2 november 2023 - 18:58

Raz je hojno, potom je hovno. Cil je u mna hovno, ale bude hojno. Ale 100 eur som chcel pozicat a neni toho, kto by mi pozical. Saaaak. Mne pridu peniazky, ale NIKOMU ani cent nezaplatim. Ked som v Splendide debilovi platil rezen a drinky, 40 eur som tam nechal, vtedy ani necekol. Ale ked mi ma pozicat, ani jeden sa nemal k cinu. Nikto nemoze zrazu, .....ch 100 pozicat. Nikto nema ...zrazu 100 eur, Ja som platil Esplanade, vina, drinky, mineralky. Splendid som platil, co zral ten kok..t ani necekol, ze nechce. Ale platit si nechal, 20 eur Esplanade, 20 splendid, 20 za cestu, to som mohol vysolit, ale teraz, ked potrebujem, neni toho ....a ,neni toho kto by pomohol. Nech nikto cent odo mna nechce. A cil nema mi kto pozicat. Sedlacich 100 eur na dva tyzdne. Ok. Nech sa mi nikto neozyva. CENT nedam nikomu. Nedam CENT nikomu. NIKOMU cent nedam, v Esplanade sa usmievat budem, ale cent nikomu nedam. Cil ked pomoc potrebujem, nikto nema 100 eur selacich, co to je suma, ze by umreli? Nikto zrazu nema. Ok. Aj ja nebudem mat, ani cent


Naposledy upravil Sweetheart dňa Št 2 november 2023 - 19:27, celkom upravené 1 krát.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 2 november 2023 - 19:23

@Sweetheart
Takto sa presne rozlišujú kamaráti a "kamaráti". Ja tiež som bol topka, keď som bol pri peniazoch ojojoj.
A potom? Ani pes po mne neštekol, cigarety mi na psychiatriu priniesol človek, od ktorého by som to čakal asi najmenej... Aj o tom je život
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 2 november 2023 - 19:46

@motylek
Ahoj, tak to si mala náročný deň. Ale musím na tvoju obranu povedať, že už aj nám doma sa stalo, že z lekárskej prepúšťacej správy bol človek doslova jeleň. Je tam toho hodne, doslova šalát a neraz unikne to najdôležitejšie, dokonca aj lekárovi (osobná skúsenosť)!
Zlyhal ľudský faktor proste, ono bolo by fajn, keby to nebolo len v správe, ale na takú dôležitú vec aby upozornili aj 3x pri prepustení z nemocnice, keďže Biseptol je gro teraz v liečbe a prevencii ďalších komplikácií. Mudrovať vie potom každý, teda ako sa vraví, po vojne je každý generál - niekto ti ho predsa mal písať na ďalšie týždne a u nás platí, že s prepúšťacou správou sa do troch dní hlási u praktika a menežuje ďalej liečbu - realita je asi taká často, že sestra sa spýta, či chcete ísť aj k lekárovi (?). Takže hlavná vec, podchytilo sa to v hodine dvanástej, lieky sú nasadené a verím, že sa bojovníkovi čoskoro polepší 🙏
Teraz výčitky bokom fakt... stáva sa to často, nie každý je v tom doma (aj majster tesár sa utne)
A ten odpad nerieš, minule u nás dávali zábery, ako všetko miešajú do jedného smetiarskeho auta 😂
Pokojný večer a hlavne si oddýchni
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 83 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 58 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore