Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 64 z 83 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 73 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 23 december 2023 - 14:52

EnaXnaY napísal:porobil SOM čo to na stránkach
Pekné obrázky, v čom to generuješ??

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY So 23 december 2023 - 14:58

Saladin napísal:Pekné obrázky, v čom to generuješ??

V Bing Image creator od Microsoftu Wink

https://www.bing.com/images/create Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 23 december 2023 - 19:47

Můj příspěvek bude mírně "nechutný", tak předem upozorňuju lidi se slabým žaludkem, velkou představivostí a ty, kteří chtějí o Vánocích číst jen hezké věci, ať můj příspěvek raději nečtou. Wink
Ve čtvrtek mi vystoupala horečka až na 38,9°C a podařila se srazit 2 Paraleny až po 3,5 hodinách. K tomu od rána průjem a v noci na pátek ještě dvakrát zvracení.
Nebyla jsem si jistá, jestli jít za lékařem nebo ne. Napadlo mě, že je to asi ještě brzy, ale byl pátek, poslední den před čtyřmi dny, kdy bude otevřená jen pohotovost, kde by bylo o svátcích asi narváno, tak jsem to riskla.
Myslím, že jsem zase udělala chybu. Moje praktička měla dovolenou a zastupující lékař mě pořádně nevyšetřil. Jen mi prohmatal břicho, ale tak silně, že jsem cítila i to, co bych normálně asi necítila, a tak asi nabyl dojmu, že jde o zánět slepého střeva, a poslal mě do nemocnice na chirurgii na vyšetření.
Po 3 hodinách na chirurgii vyloučili zánět slepého střeva, ale protože jsem měla CRP přes 50, poslali mě ještě na infekční oddělení, kde jsem čekala další asi 4 hodiny na stěr.
Domů jsem se vrátila po 10 hodinách úplně vyčerpaná a se zvýšenou teplotou. Naštěstí nic horšího se mi nestalo. Wink
Teprve tehdy mi došlo, že syn zřejmě v úterý, když zvracel, neměl žádnou koliku, ale asi máme oba podle všeho střevní chřipku - syn má taky průjem, jen teploty neměl.
V noci jsem se konečně pořádně vyspala, spala jsem skoro 11 hodin. Dnes už je mi konečně líp, jsem bez teplot a je mi dobře od žaludku, tak peru prádlo poznamenané různými „nehodami“ Wink a umyla jsem horu nádobí.
Venku je bílo, napadl sníh a po letech máme bílé Vánoce. Dělám si legraci, že venku je krásně a uvnitř hnusně. Smile Zítra snad nazdobíme stromeček a budu koukat na pohádky.
Akorát co se týká jídla, si nemůžu dovolit těžkou štědrovečerní večeři, jsem na dietě. 28 hodin jsem nejedla vůbec nic, potom jsem si večer dala misku piškotů, dnes v poledne další misku piškotů, o 3 hodiny později jsem se „nacpala“ 3 míchanýma vajíčkama nasucho (bez tuku) s houskou a za chvíli si dám banán. Zatím mi to stačí a dokud bude stačit, budu jíst málo.
Postavila jsem se na váhu a za ty 3 dny jsem zhubla cca 4-5 kg. Asi to půjde pak zase nahoru, ale doufám, že ne moc. Zatím se cítím docela dobře, že nejsem tak nafouklá.
Synovi je ještě o něco lépe než mně, je poznat, že je oproti mně v nemoci 2 dny "popředu". Ve středu budu volat na svoje výsledky stěru i na synovy výsledky rozboru moči na nefrologii. Dětská doktorka ordinuje od čtvrtku, tak kdyby se synův stav nezlepšoval, zajdeme tam s ním. Kdyby se zlepšoval jako doteď, tak tam jen zavolám a budu ji informovat o tom, co se z "koliky" vyklubalo.
Děkuji všem, kdo to dočetli až sem. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 24 december 2023 - 10:20

Přátelé, kdo bude dnes na fóru,
přeji vám krásné a poklidné vánoční svátky strávené v kruhu nejbližších lidí, hodně zdraví, štěstí a lásky.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, Juraj, Sweetheart, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 december 2023 - 10:24

motylek napísal:Přátelé, kdo bude dnes na fóru,
přeji vám krásné a poklidné vánoční svátky strávené v kruhu nejbližších lidí, hodně zdraví, štěstí a lásky.

Ďakujem, JA prajem veľa POKOJa Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, regina, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Ne 24 december 2023 - 14:10

Ahojte, tak mne päťstý príspevok vyšiel akurát na Vianoce. Včera som mal pomerne rušný deň. Napadol sneh, takže som ho odpratával. Robil som to pomocou motorovej frézy, no aj tak to bola veľmi namáhavá robota. Potom od pol jedenástej do pol tretej som pracoval. Potom som vysával dom. Povysával som moju pracovňu, jedáleň, a otcovu izbu. Je potrebné aby bolo čisto, lebo v pondelok má prísť otcova známa, tak nech u nás nie je bordel.

Keď som sa dnes ráno zobudil, zistil som že napadlo ešte viac snehu ako včera. S lopatou som odhádzal aspoň cestičku ku bráne a potom som odhádzal sneh spred brány, lebo keď odhŕňajú sneh z cesty, tak nám pred bránou vznikne vždy kopa snehu. S frézou som dnes sneh neodhŕňal. V nasledujúcich dňoch sa má prudko otepliť, takže sneh sa pravdepodobne roztopí.

Dnes som sa kŕmil zemiakovým šalátom a vyprážanoy rybou, ktoré pripravil otec. Ten včera celý deň varil. Pripravil polievku, zemiakový šalát, vyprážanú rybu, rezne.

Ja sa snažím tieto sviatky prežiť aktívne a zajtra chcem ísť cvičiť do posilky.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, regina, EnaXnaY, Sweetheart, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 24 december 2023 - 16:23

První známky Vánoc u nás:
Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Img_0810
Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Img_0811
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, regina, dzuli08, EnaXnaY, Juraj, Sweetheart, Saladin and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 24 december 2023 - 18:58

Konečně máme i stromeček. Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Img_0812
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, regina, dzuli08, EnaXnaY, Sweetheart, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 december 2023 - 19:01

motylek napísal:Konečně máme i stromeček.

My už SME aj po štedrej večeri dávno Wink

Darčeky rozdané a už len odfukujeme Wink

JA filozofujem s priateľmi na mojom diskusnom fóre Wink

Vianoce ako majú BYŤ Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Sweetheart, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 24 december 2023 - 21:53

Síce lepšie neskoro ako nikdy. ale tak šťastné a veselé Vianoce...

Inak to sú prvé Vianoce mimo domova a ja mám divný pocit. Všetko je v poriadku. Som v Bratislave u sestry, ale neviem si pomôcť doma je doma... Navyše nemám tam ani lieky. Síce len pár dní, ale je to veľký test počas tých 4 dní. Mám len jednuu tabletku na tieto Vianočné dní. Neužil som dnes a nič sa nedeje... Ale zajtra si dám už tú poslednú...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, EnaXnaY, Sweetheart, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Po 25 december 2023 - 10:27

Ahojte, priatelia.

Želám Vám aj ja pekné a príjemné vianočné sviatky. community together

Ak by som mal zhrnúť uplynulé svoje obdobie, tak sezóna mi úspešne skončila a najväčší pracovný nápor sa pravdepodobne piatkovým odchodom domov pominul. Aj cez rok sú niekedy vlny veľkého náporu, ale vtedy to nebýva takto kontinuálne veľa týždňov po sebe. Takže sa vlastne teším a som veľmi rád, že to mám za sebou. Tento rok som nemal priameho pomocníka, iba jedna kolegyňka mi pomáhala robiť poriadky s papiermi. To je síce veľká pomoc, ale minulý rok mi pomocník pomáhal aj systémovo vo firemnom softvéri. Teraz to nejako možno ani nebolo potrebné... nejak som si to zorganizoval tak, že som to stíhal. Ale je pravda, že za cenu robenia aj z domu... Nevadí, je to za mnou a veľmi sa teším. Dojatie

V piatok a sobotu som si potom nakódil ďalší nástroj do práce, ktorý mi zautomatizuje určité práce s excelmi - som si to spravil vlastne tento raz špecificky pre seba, lebo dostávame čoraz častejšie ďalší, dodatočný typ agendy na starosť, kde sa takýto nástroj zíde, aby som to robil časovo efektívnejšie. A hlavne sa s tým toľko nebabral, lebo časová efektivita je síce pekná vec, ale viac oceňujem tie ušetrené nervy...  Very Happy Potom som bol ešte vypomáhať rodičom s vecami, určenými na nedeľu (predovšetkým príprava stola + upratovanie).

Na poslednú chvíľu v nedeľu doobeda som balil darčeky. Štedrý večer som strávil teda u rodičov; prišiel i brat s manželkou. Zatiaľ nemajú bábo, tak chodia takto tiež. Prebehlo to vcelku dobre, papanie chutilo, darčeky splnili účel... len mi bolo ľúto rodičov, lebo majú svoje choroby a bolo to poznať vo všetkom. A pritom sú ešte relatívne mladí... 69 rokov obaja. Ešte im prajem rôčkov čo najviac... Zronený

Čo sa týka školy... utorňajšia skúška dopadla na áčko, resp. všetci v tíme sme dostali áčko. Vlastne to nebola ani riadna skúška v zmysle nejakého testovania - iba sme zhodnotili tímovú spoluprácu a výsledky (našu apku). Od začiatku som sa bál, že sme si v apke nastavili latku príliš nízko, ale na moje potešenie to úplne stačilo takto. Na tomto predmete, koniec koncov, učiteľovi hlavne išlo o získanie zručností z tímovej spolupráce, a nie vyšperkovávať konkrétne "softvérové dielo". Mimo tohto ale prežívam, žiaľ, určitú krízu v prípravách na ostatné predmety. Som tak trochu vyfľusnutý... najmä v uplynulý týždeň toho bolo na mňa na pocit veľa a nedokázal som sa už primäť k takej proaktivite, ako predtým. Nejaké večerné makačky do polnoci, či jednej, to už nebolo. A pritom by sa to zišlo, ale neprinútil som sa. A tak skúšam opäť trochu prevetrávať nejaké poznatky, čo mám načítané o ľudskej motivácii, aby som sa naštartoval. Túto noc som si po dlhom čase nedal žiaden budík, tak som sa vcelku vyspal... apka v mobile ma pochválila a ohodnotila kvalitu spánku na 97%. Tak veľmi dúfam, že sa mi to stane akýmsi odrazovým mostíkom a že už hneď dnes teraz, ako toto dopíšem, vyštartujem k učeniu sa a prípravám na tie školské projekty. Držte mi, prosím, palce (ak popri Vašich ťažkostiach na to máte ešte silu, lebo priznávam, že čo tu čítavam, tak mnohí mávate viacrádovo vážnejšie starosti a moc Vám v nich prajem, aby sa Vám to všetko napokon v dobré obrátilo). Objatie 2

Ďakujem Vám opäť za prečítanie, kamarátky a kamaráti. Prajem Vám všetko dobré, držím Vám všetkým moc palce! Super!

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, kimi2028, Juraj, Catherin4, Jaro123444, motylek and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Po 25 december 2023 - 14:17

Matej napísal:A tak skúšam opäť trochu prevetrávať nejaké poznatky, čo mám načítané o ľudskej motivácii, aby som sa naštartoval.

JA to robím tak, že si definujem a hlavne zapisujem ciele, ktoré chcem dosiahnuť, aj malé blbosti aj totálne ciele Wink

Urobil SOM si na to apku, ty si tiež urob ak chceš Wink

Snažím sa ich plniť a teší ma keď sú už nejaké naplnené, viď. https://www.enaxnay.sk/#goals Wink

Tak teda veľa úspechov prajem Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 64 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 83 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 73 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore