Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 33 z 83 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Ne 29 október 2023 - 23:01

Ahojte,
čo sa týka diagnoz tak ja na ne už velmi neverím. Podľa mňa sú pre lekárov, aby si nás pichli do nejakého šuplíku a vedeli nám predpísať lieky, ktoré tomu šuplíku zodpovedajú. Je na nás či sa s tým budeme stotožňovať alebo nie.
Moja prvá diagnóza bola psychotická porucha s príznakmi schizofrénie. Tej schizofrénii či jej príznakom som moc veriť nechcela. Mala som pocit, že u mňa šlo skôr o psychospirituálnu krízu. Čosi sa mi marí , že som v nálezoch mala aj ťažkú depresiu. Neskôr, po ďalšej epizóde to preklasifikovali na schizoafektívnu poruchu - depresívny typ. Keď som si o tom viac naštudovala, roky som sa s tým stotožňovala. Neskôr som si v náleze všimla, že po ďalšej epizóde mám už zmiešaný typ schizoafektévnej poruchy. Raz mi psychiatrička povedala, že aby som sa nezľakla, že mi do nálezu píše okrem schizoafektívnej poruchy aj schizofréniu, že to je kvôli tomu, aby mi mohla predpísať liek, ktorý užívam. Najnovšie som sa pozrela do nálezu a okrem shcizoafektívnej poruchy tam mám aj paranoidnú schizofréniu.
Ako som už písala ja verím, že sa dá aj z tohto ochorenia uzdraviť - zmenou spôsobu života, zmenou myslenia, pochopením sameho seba... Je to ťažké, ale verím tomu aj keď mi dr. tvrdí, že to mám doživotne. Samozrejme jej to nevyvraciam a možno fakt budem brať lieky doživotne, ak sa mi nepodarí zmeniť tak, že by som sa uzdravila.
Lekári a lieky mi veľmi pomohli, ale vidím pokrok v tom, že hoci som na ID alebo práve preto v tomto režime sa mi celkom darí zotavovať, stačia mi nižšie dávky liekov - ale to je už iná kapitola.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Sweetheart, Catherin4, motylek, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 29 október 2023 - 23:23

Pozeram ten papier, doslova to napisem: autisticko dereist. sy hranicne socializ. Toto som doslova napisal aj s bodkami, ale mam tam na dve riadky pisane, v diagnoze, toto je len medzi tym. To som aj googlil, ze co to pise, tie nazvy 😂 a niektore som ani nerozlustil. Sak ani ja si teda autista nepridem. Ale asi viem co tymto myslel, ja chodim sa tulat sam po vonku a to chodim po lukach, po lesoch, po parkoch a dobre mi je samemu a ked sa mi chce, potom zavolam volakoho. Ale lepsie mi je samemu, jak medzi ludmi. A ked aj idem s volakym von, tak, aby sme my dvaja boli spolu a nie 20ti okolo nas, ze v nejakej parte von chodit, to nie 😀. Toto tym asi myslel. Nemam az tak rad spolocnost, v tom zmysle, ze aby sme 5ti boli vonku, ja tak rad z pozadia pozorujem ludi, sam chodim vselikde a ked mam naladu, tak zavolam volakoho a neznasam, ked mi volakto vypisuje a vyvolava ma. To ja musim mat naladu 😀 ja sa sam vyberem hocikde. A mne je dobre samemu a nikoho nepotrebujem. Ale autista som neni teda. Ale asi take "splechnutie" autisticke mam. Podla mna, toto tym myslel, lebo toto som mu hovoril. A jak tu pisali uz, ze im je dobre medzi styrmi stenami, to aj mne. Aj mam stavy, ked napriklad mama zacne doma vypravat a vypytovat sa ma, ze co robim a ja chcem byt sam, aj ujdem von kolko razy, aby som sa s nou nemusel vypravat 😂 nech mi daju vsetci pokoj, keby ma na Mars poslu, tak by mi dobre bolo samemu tam. Ale museli by mi poslat cigarety a ... (vino) a este internet. Musel som to spomenut, ked aj do zatvorky, sorry 😀 ale autista som neni urcite, ani si tak nepripadam. Aj ked ja mam skor take psychoticke tie nalady, nez autisticke. Mna prepne aj ked som s kamaratom a vyhanam ho. To s tymto mavam tiez problem, mi nadavaju za to, ja ich vyhnam, ze nech uz idu domov 😀 Ale skor take psychoticke to mam, by som sa sam zhodnotil, nez autisticke. Mna proste prepne 😀 ako sak beham po baroch, vselikde, som to tu pisal, ale neni som taky, ze by som tam ludi vyvolaval a fachcil s nimi. Ja to mam take narusene, celkovo tie vztahy. Som sam pol dna a potom si zmyslim, ze zavolam volakoho, ale musi mi dat pokoj, ked potrebujem. Ked zacne este rypat do mna, tak koniec 😀 ale rozpravame sa normalne, len mna prepne a uz chcem pokoj potom, hocikedy. To chytim aj agresiu, ked za to rype do mna a vadenice zacnu. Ked ostane ticho, mi to nevadi, ze je so mnou, sak nieco povedat moze zase, ale nie nejake debaty so mnou a hlavne sa ma vypytovat a vycitat mi to. Asi takto by som to zhrnul. Ale ja mam narusenych kamaratov, ani jeden neni "normalny", oni su prepnuti, kazdy jeden z nich 😀 So mnou sa taki "klasicki" ludia nebavia. Jeden alkoholik, druhy gambler, treti zavrety na byte furt, kamaratka furt napita, dalsich ani pisat radsej nebudem...
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 30 október 2023 - 4:11

Catherin4 napísal:Sweetheart ty autista urcite nie si, podla toho co pises mi prides spolocensky. S tym pitim, je pozitivne ze si si uvedomil ze mas problem a chces ho riesit. Alkoholici nedopadaju dobre a ty ides tym smerom. V Bude uz nie si, tak uz nemas dovod tolko pit. Robis teraz niekde? Najdi si nejaku prijemnu robotu kde budes chodit rad.
To, že ľudia s Aspergerovým syndrómom /autistické spektrum/, nie sú spoločenskí, je mýtus. Ja som napr. spoločenský - potrebujem k životu ľudí okolo seba. Elon Must má pod sebou až 140.000 zamestnancov, tak zrejme musí byť spoločenský! Okolo každej diagnózy kolujú mýty, niektoré šíria dokonca aj psychológovia a psychiatri. Najväčším problémom je keď, niekto extrapoluje seba na celok - t.j. ja tom mám takto a teda to takto majú všetci (s touto dg)..
______
Zase mám "nočnú". Všetci spia. Vonku nie je nikto. Strašný pocit. Potiahnem to do rána a pôjdem k Mutter na kafé a pohrať sa so psom. (dávka oxytocínu). Musím začať cvičiť - cítim to v kostiach. Som ako tento tu:




_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 30 október 2023 - 11:17

No sak neviem, preco mi to tam napisal, ale asi kvoli tomu, co som pisal o tych vztahoch, si myslim. Nepytal som sa ho na to. Ale vselico tam je este popisane. No budem ine robit, uz viem aj co, len potom napisem inokedy, lebo este nechcem o Bude hovorit, nenapisal som tu vsetko. A Catherine, psychiatra si sa nepytala na autizmus? A to nechodis medzi ludi? Ja zase beham vselikde, to je pravda. Ja som si myslel volakedy zase, ze mam nediagnostikovanu bipolarku, ale asi to bolo psychoticke a nie bipolarne, tie stavy. Ale mam inak aj lamotrigin, to je na depresivne fazy pri bipolarnej.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 30 október 2023 - 11:56

Ja nechodim medzi ludi, no mam par kamaratov (teda dvoch) s ktorymi sa stretavam. Nemam ale ziadne zenske kamaratky. Psychiatra som sa na autizmus pytat nechcela, lebo som sa hanbila. Ale uz sa pripravujem na to, ze sa ho na to spytam. Ak to nevie diagnostikovat sam, tak by ma mal niekam poslat. Je vela nediagnostikovanych dospelych autistov, lebo v tom case ked boli detmi to nevedeli dobre diagnostikovat. Dnes uz vedia diagnostikovat aj vysokofunkcny autizmus u deti, ale na dospelych sa nezameriavaju, tych stale obchadzaju. Co je skoda.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Saladin, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ut 31 október 2023 - 13:31

Ahojte moji mili, precitala som knihu Jeskyne Aspergeru od jednej ceskej Aspergerky. V mnohych veciach som mala pocit, ze pise o mne, ja som napr. v detstve mala tiez imaginarneho kamarata. Ale ona ma aj symptomy ktore ja nemam a naopak. V kazdom pripade uz som si ista ze ma Aspergerov syndrom, len to chcem dotiahnut aby mi to oficialne uznali ako diagnozu. Bude to tazke, kedze bezne to u dospelych nediagnostikuju.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 31 október 2023 - 15:31

Catherine a preco sa to nediagnostikuje u dospelych, nevies? Toto ma celkom zaujima. Autistu nepoznam, len jednu, co som videl. Asi 15 rocna, mala sluchatka na usiach a rukami klepkala po vode. To bolo prve, co ma napadlo, ze to je autistka. Dva razy tam bola s dedkom, ked som tam bol ja. Ona si nevsimala ludi, ale nejako ich musela registrovat, lebo ich obchadzala a ten dedko jej len rukou ukazal, ze kam ma ist a isla. Ale ziadny ocny kontakt s nikym. Chcel som aj blizsie napisat, ze kde, ale nebudem pisat radsej, nahodou to budu pribuzni citat. Ale to bola autistka asi silna teda. Ked sluchatka musela mat, ja teda o autizme moc neviem, ale toto bolo vidiet na pohlad. To si aj kamarat vsimol. Aj vymazem tuto spravu, ked si to precitate, aby to tu nahodou necitali pribuzni, sa mozu nahnevat. V aquaparku to bolo, cely cas mala sluchatka na usiach. A bola jak z filmu, autizmus jak vysity. Ale osobne autistu nepoznam a ani nikto z okolia autizmus nema v rodine. Jaj a este som chcel napisat, ze ja co som pisal to, co mne napisal, mne to nepisal diagnozu, to autisticko neviem co (nechce sa mi to zas kukat, to co som uz pisal v minulom prispevku, neviem to takto z hlavy povedat) , to som mal len v naleze, diagnozu mam f23.1, len tuto jednu. Lebo v tom naleze bolo na dva riadky pisane, taky opis osobnosti. To je tam ze, subjektivny nalez, co ja som doktorovi hovoril a podtym je objektivny nalez, co on zhodnotil.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 31 október 2023 - 17:53

Som chcel pridat novu temu a nikde sa mi to nezobrazuje. Sa neda? Ci to len mne? Som chcel pisat o typologii. Ako ci ste vyzorovo jar, leto, jesen alebo zima. Ako z kozmetickeho hladiska, to tu nikde neni. Co som bloknuty 😀 asi ano. Sak som len chcel o tom napisat. Asi som bloknuty
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ut 31 október 2023 - 18:30

Sweetheart, neviem preco sa to tak malo diagnostikuje u dospelych. Malokto to robi. Tu v mojom kraji nikto. Nasla som jednu doktorku co to diagnostikuje, je 2,5 hodiny odtialto. Skusala som sa k nej dovolat ale bez vysledku. Ale poviem to mojmu psychiatrovi a uvidim co ten povie. Nejak mi musi pomoct to diagnostikovat. To dievca mohlo mat tazsi autizmus, ktovie co jej bolo, na mne to na prvy pohlad nevidno. Co sa tyka typologie ja neviem aky som typ. Mam hnede oci a hnede vlasy.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 31 október 2023 - 20:12

Ani já nevím, jaký jsem typ. Asi smíšený. Smile Kdo mě chce vidět, musí holt přijet na nějaký sraz, kam dorazím. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 31 október 2023 - 20:19

Motylek, urcime 😀 ja ta tmava zima. Ten cirny typ
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 31 október 2023 - 21:03

@Sweetheart Já vím, měl jsi tu kdysi fotku. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 33 z 83 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore