Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 60 z 83 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 71 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 17:11

@Jaro123444, sorry, nemám čas čítať tvoje príspevky (priznám sa, že ich preskakujem). Vyjadrím sa k prvej vete: prečítaj si svoj príspevok znova. Celý je písaný v duchu "Saladin, ty si zlý človek". Písal si niečo v zmysle (nechce sa mi to hľadať), že "ma Boh neobdaril rozumom" t.j. že som blbec - jednoducho samé hodnotenia na mojú adresu typu "ty si takový-makový zlý". Samozrejme som sa neurazil, len pripomímam, že to, čo si napísal, bol učebnicový príklad nadávok a urážok.

"Kluku ušatá" nie je IMO urážka - je to oslovenie na odľahčenie situácie ("holka nešťastná", "chlapec môj"). Nevyjadrujem tým, že si zlý človek, ani že máš nízke IQ, ani sa nesnažím naznačiť, že máš uši. Ak ťa to uráža, tak si IMO precitlivený. Ak by som ti napísal, že "si d.e.b.i.l" alebo "že si hlupák" - áno, je to naozaj objektívna urážka, nebol by si precitlivený.

Pekný deň,,

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Po 18 december 2023 - 17:56

Ahojte, ja málokedy vstupujem do konfliktov, osobne ich neznášam a vyhýbam sa im a tiež sa radšej stiahnem po väčšine. ALE teraz mi to nedá.
1. Myslím si, že všetci tu sme tak trocha vzťahovační, vyplýva to aj z väčšiny našich diagnóz.
2. Prikláňam sa k Regine.
3. Saladin, nemyslím to v zlom, ale ty máš silnú potrebu analyzovať druhých. Ja napr. neviem ani samu seba zanalyzovať a to sa už ako tak poznám Very Happy
4. Myslím si, že Jarova reakcia, ktorú si spomínal bola ovplyvnená trocha hnevom, ako sa vraví "pretiekol pohár" , ale isto to v takom rozsahu nemyslel.

Prosím, zachovajte kľud, veď sviatky pokoja už klopú na dvere. Buďme k sebe milí a rešpektujme sa navzájom, o tom by to malo byť. Samozrejme treba aj určité pravidlá, preto podporujem aj Mateja, ktorý sem tam dá aj ban.

Hawk. Peace.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 18 december 2023 - 18:16

Dzuli to napísala veľmi výstižne a nekomplikovane, analyzovať druhých. Je to dosť zlá vlastnosť mimochodom. Nepoznáš týchto ľudí ani v realite, i keby poznáš by to nebolo na mieste, lebo nemôžeš vidieť do druhého ako cíti, ako vníma, čo prežíva, ako to myslí ale ty očividne to vieš. Samozrejme všetko negatívne analyzuješ, nikdy nie v dobrom.
Moje príspevky čítať nemusíš ale očividne ich čítaš, keď na každý reaguješ a analyzuješ ma či si vymýšľam a neviem čo.
Ďalšia tvoja zlá vlastnosť je, že ty do druhých strkať môžeš aj sa navážať ale ak tebe niekto niečo napíše alebo ťa upozorní sa ohrádzaš že je to urážka a neviem čo. Nevieš prosto prijať kritiku aj napriek tomu že ty sám ju rozdávaš veľmi umne. Neviem kvôli čomu chodíš k psychologičke a čo je vravíš ale nechcel by som ňou byť. Mala by ťa naučiť pokore, empatii, ako sa správať k druhým. Lebo to ti očividne chýba, ostatným členom fóra nie, ale tebe áno bohužiaľ. Najväčší problém je ale, že ty si nič z toho neuvedomuješ vôbec.
To je všetko, teraz len čakám na to ako si moju kritiku zameníš s urážkami a neviem čím
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 18:32

Dzuli, myslím, že je na čase trochu vyvetrať. Priznám sa, že som už pri písaní vedel, že sa vyjadríš v podobnom duchu ("ak bude mať niekto nutkavú potrebu hodnotiť situáciu" - myslel som teba). Áno, síce píšeš, že málokedy vstupuješ do konfliktov, lenže skutočnosť je taká, že si sa vyjadrila teraz a aj naposledy. Takže si sa z 2 prípadov vyjadrila 2 krát (to je matematicky 100%). A pritom (budem sa opakovať) je táto téma už dávno uzavretá, viď diskusia s Reginou. Veď som jasne (a po slovensky) napísal, že "nebudem toľko mudrovať" v kontexte mojich analýz. Odvtedy tu nereagujem na žiadne príspevky (okrem Vladovi včera, ale to snáď nebola analýza - alebo je zakázaná celkovo diskusia? alebo mám len ja zakázané diskutovať?).

A priznám sa, že ma konsternuje tvoje ospravedlnenie agresivity ("pretiekol pohár, ale nemyslel to tak") - čakal by som od teba trochu viac objektivity (keďže si učiteľka a určite riešiš spory medzi deťmi). Alebo si zvyknutá, že niekto na teba naziape a na druhý deň ti stroho šplechne do ksichtu, že "sorry, pretiekol pohár"? "Sorry, vyprovokovala si ma"?? Si happy, ak sa tak k tebe niekto správa?? Pochybujem. Skús teda otočiť stôl aj mojim smerom..
_____
Okrem toho, drahý Jarko, v dobrej viere som tu napísal veci, ktoré som nikomu nikdy nepovedal. A nepotrebujem, aby mi niekto, komu podľa Júlie prepli "iba" nervy ("pretiekol pohár") a podľa Katarínky sa "len" bránil (pretože som ťa údajne vyprovokoval) vykrikoval citujem, "že si tu liečim traumy a komplexy". Áno, nemal som šťastie na rodinu ako väčšina ľudí. Dedo moju mamu vyhodil, keď som mal pár mesiacov. Bývali sme po ubytovniach. Ale to neznamená, že sa tu s tým zdôverím v dobrej viere, že to pri prvej príležitosti použiješ proti mne ako argument a začneš mi to vykrikovať.

Neviem si predstaviť ten oheň na svete, ak by som tu o niekom napísal, že je blbec a vyslovene by som mu nadával. Ste dospelí inteligentní ľudia, viete rozdiel medzi "kluku ušatá" a urážkami na moju adresu. Ale záhadne je to tolerované voči mne.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Po 18 december 2023 - 18:51

Moje konečné vyjadrenie znie, už sa k ničomu vyjadrovať nebudem. Ale páči sa mi tvoja štatistická analýza že 100%. Opäť raz analýza. Ja nemám nič proti nikomu, len si myslím, že by sme sa sem tam mali brzdiť v určitých veciach. Veď ja chápem, že sa ťa dotklo, čo napísal Jaro. No jemu tvoje postoje a vyjadrenia tiež nepomohli.A nemusíš riešiť aká som (učiteľka). Chcela som byť v tomto inkognito, i keď sa to dalo pekne zistiť ns základe príspevkov, čo robím.
A týmto prehlasujem, že už sa to tu nebudem snažiť calm down, never ever.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 18:53

Jaro123444 napísal:Dzuli to napísala veľmi výstižne a nekomplikovane, analyzovať druhých. Je to dosť zlá vlastnosť mimochodom. Nepoznáš týchto ľudí ani v realite, i keby poznáš by to nebolo na mieste, lebo nemôžeš vidieť do druhého ako cíti, ako vníma, čo prežíva, ako to myslí ale ty očividne to vieš. Samozrejme všetko negatívne analyzuješ, nikdy nie v dobrom.
Moje príspevky čítať nemusíš ale očividne ich čítaš, keď na každý reaguješ a analyzuješ ma či si vymýšľam a neviem čo.
Ďalšia tvoja zlá vlastnosť je, že ty do druhých strkať môžeš aj sa navážať ale ak tebe niekto niečo napíše alebo ťa upozorní sa ohrádzaš že je to urážka a neviem čo. Nevieš prosto prijať kritiku aj napriek tomu že ty sám ju rozdávaš veľmi umne. Neviem kvôli čomu chodíš k psychologičke a čo je vravíš ale nechcel by som ňou byť. Mala by ťa naučiť pokore, empatii, ako sa správať k druhým. Lebo to ti očividne chýba, ostatným členom fóra nie, ale tebe áno bohužiaľ. Najväčší problém je ale, že ty si nič z toho neuvedomuješ vôbec.
To je všetko, teraz len čakám na to ako si moju kritiku zameníš s urážkami a neviem čím
Aha, čiže ty môžeš analýzovať moju osobu, ale vadí ti, ak to robím ja? Chápem to správne?? Alebo ti znova pretiekol pohár? Pekný môj, rozdiel medzi nami je v tom, že ja sa psychicky nerozložím, ani neurazím, ani nevyhrážam, že odídem, ak napíšeš čokoľvek na moju adresu. Pretože všetko je to len a len tvoj názor. Tomu sa nadáva vedomie seba samého (aka sebavedomie).

A nelám si svoju hlavičku, prečo chodím alebo nechodím k psychologičke, ani čo by mala alebo nemala urobiť. Ona najlepšie vie, čo má alebo nemá so mnou riešiť. Radšej sa sústreď, aby si si našiel tú svoju psychologičku a začal si konečne riešiť problémy. Vlastne mi to je jedno - rob si čo chceš..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 18:59

dzuli08 napísal:Ale páči sa mi tvoja štatistická analýza že 100%. Opäť raz analýza.
Rozumiem. Upozornenie, že sa mýliš, nie je žiadna analýza. Analýza by to bola, ak by som ti napísal, prečo to robíš (a to netuším a je mi to jedno) - čiže ANALYZOVAL by som to.


Naposledy upravil Saladin dňa Po 18 december 2023 - 19:00, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 18 december 2023 - 18:59

Julka, ti to napísala slušne. Povedala len svoj názor. Nemusíš jej ho brať, myslím že si nezaslúži od teba písať to aká je a prečo to napísala. Nechaj jej pohľad na vec. Sme predsa v demokracii, každý môže svoj názor vyjadriť. Ona a ostatní ti ho vyjadrili slušne narozdiel od teba. Regina ti to tiež viac slušne napísať nemohla. Skôr by si ju mal obdivovať za to, že je učiteľka. To je náročná pozícia aj pre zdravého človeka a nie každý dokáže vyštudovať učiteľstvo a následne učiť a mať na starosti celú triedu. S jej diagnózou si zaslúži veľký obdiv a pokoru. Nie každý by sme to predsa dokázali. Katka tiež, že dokáže pracovať v zahraničí pod blbým šéfom ešte. Za to odhodlanie by si ich mal obdivovať a nie sa tu hádať s nimi, kvôli tomu že ti napísali názor.
To že si nemal šťastie na rodinu ma úprimne mrzí, možno preto si taký a poznačilo ťa to celé. Nenapísal som ti nadarmo, že si riešiš traumy. Možno predsa len na tom niečo bude. Každopádne rodinu by si zaslúžil každý normálnu. Každý by mal mať aspoň to detstvo pekné.
Ja to tiež mám všeliaké v rodine, počúvam denno denne narážky, na čo pijem lieky, nič mi neni, čo budú robiť so mnou, že som si choroby vymyslel, ako odíde on od nás ( otec) . Vlastná starka mi povedala ako som dopadol. Neni to príjemne počúvať a viem že ak ma nepodrží rodina, teda rodičia a sestra, tak skončím na ulici proste. A neni to ľahké s nimi, keď nechápu že máš veľké problémy. Ale to neznamená, že kvôli tomu teraz sa budem správať voči druhým neempaticky a arogantne. Beriem to ako lekciu všetko. Nejak bolo nejak bude, ani nechcem aby ma niekto ľutoval. Mimochodom neni príjemne, ak povieš u doktora alebo sestričke do telefónu, že máš veľké problémy ale oni ti povedia že už ti nemajú ako pomôcť. Ak zlomí už aj doktor nad tebou palicu a nechá ťa tak, tak je to dosť ťažké, ale nevadí.

Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 19:03

..ale ja nepíšem aká je. To si robil ty vtedy, keď si mi nadával a urážal si ma. Uvedom si to prosím!! Aspoň to skús rozlíšiť preboha. Chceš byť snáď (psychicky) zdravý človek alebo sa mýlim? Viac som z tvojho komentu nečítal, na tvoje projekcie naozaj nemám čas. A hlavne, bolo by zbytočné čokoľvek napísal, a vybojoval si si, že mám zakázané sa ku všetkému vyjadrovať (dnes na mňa zaútočila, mám výnimku sa brániť).

Neviem, aká je Júlia, nežijem s ňou. Vyjadrujem sa k tomu, čo napísala. To je jadrom každej "diskusie". Ak vadí, že reagujem na jej komentáre, potom okay, beriem, ale ona nemala reagovať tiež.

A otázka znela, či ty môžeš analyzovať mňa, len ti vadí, keď to robím ja - je to otázka typu áno, nie..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 18 december 2023 - 19:43

Čo to tu je? Však je tretí advent. Very Happy A Matej bude mať tu asi prácu. Bohužiaľ táto téma je o tom, že ako sa máme a nie o osobných útokoch typu ja chleb, ty kameň. Ja zase kameň a ty chleb. Very Happy Veď tu ošaleje z týchto hádok teraz mnoho ľudí v tento adventný čas. Venujme sa radšej niečomu zmysluplnejšiemu. Hádky na fórach s takýmto osadenstvom ako je tu nepomôžu nikomu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 19:51

kimi2028 napísal:Však je tretí advent. Very Happy
Veď práve.. Inak nečakám, že sa nájde niekto odvážny a pomenuje veci pravým menom.. že tentoraz som v tom objektívne nevinne a tento konflikt som nevyvolal ja. To je snáď jasné aj Stevie Wonderovi.. Pôvodne som sem prišiel napísať ako sa mám, len nevydalo..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 18 december 2023 - 20:00

Ty si vždy ako inak vo všetkom nevinne. Budeš mať už možno 3. ban v poradí... Very Happy Osobne je mi to akože šumák, ale tu sa nemajú urážať žiadni ľudia. Tu majú ľudia držať spolu, pomáhať si a podporovať sa. A to Katka robila. Keď odídu členovia, tak fórum bude veľmi smutné... Musíme bojovať o každého člena. Prosím vyjadrujte sa už ku témam. Skončil som v tento adventný čas a majte... Vždy sa teším na normálne príspevky a keď týždeň sa neozve nikto, tak začnem myslieť na to, že ako sa títo ľudkovia asi majú... Teším sa už na normálne písmenka..
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 83 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 71 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore