Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 71 z 83 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 77 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 15:11

Kimi ja som teda ľahký stav, ja som nemal bludy ani napr. Ani reálne halucinácie iba intrapsychicke či ako to doktorka napísala. Ja som si svoju chorobu vždy uvedomoval a nikdy som neveril nejakým hlasom alebo bludom, čiže mne invalidný ani v tomto smere nepatrí žiaľ. Keby som ostal v nemocnici bolo by to možno iné, predsa len by tam bola hospitalizácia a takto budú brať dokonca aj že som odmietol liečbu. Lebo invalidný sa dáva ak sa vyčerpajú väčšinou všetky možnosti. Aj na depresiu môžeš dostať invalidný na stredne ťažkú. Lenže na depresiu sa lieči na psychiatrii každý 2. Človek a invalidný majú ozaj len vážme stavy. Oni to nechcú moc dávať. Aj keď samozrejme keď mi ho zamietnu môžem ísť rovno pod most lebo z úradu ma vyradia a ostane mi na krku zdravotná platiť čo je už 100 euro mesačne nejak. Nebude mi to mat kto platiť a keď nebudem robiť ani mat dôchodok nebudú sa mi počítať roky na dôchodkové sporenie, čiže nedostanem ani starobný dôchodok a budem úplne bez príjmu a z niečoho žiť človek predsa musí. Ja som už nahratý úplne a môžem si to rovno ísť hodiť asi
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Po 8 január 2024 - 15:29

Ani mne nedajú invalidný. Síce psychiatrička mi povedala že by mi dali 60 %, ale mne ho nedajú, lebo som si neplatil odvody do sociálky. Za celý život som si do sociálky platil dva roky, čo je málo. Teraz by som potreboval mať zaplatených desať rokov. Za dva a pol roka budem potrebovať pätnásť rokov. To nemám šancu dať.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 15:33

Juraj to ma mrzí, ty si teda pádom asi živnostník a platíš si sám aj zdravotnú a ostatné odvody sú už na tebe koľko odvedieš, že? To je už fakt dosť doplácať. Ja by som musel doplatiť rok lebo do 24 rokov musíš mať odrobený min. rok a mám 22. Ale je to riadna hovadina s tými rokmi lebo ak ochorieš počaš štúdia na vysokej nemáš ako mať predsa odrobené no nie? aj celkovo s tými rokmi odrobenými to je blbosť, podľa mňa by bohate stačilo aby ťa doktor uznal za invalidného, že máš na to diagnózu v takej miere na ktorú máš schopnosť vykonávať zárobkovú činnosť aspoň 40%. S tými rokmi odrobenými to nemuseli robiť, aj napr. Patty tu je, ktorej chýbajú roky odrobené ale ak študovala a potom bola na materskej nemá ako mať odrobené, je to blbosť celý systém v tomto smere.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 15:41

Možno bude lepšie to spraviť tak, že zmeniť psychiatričku ktorá mi dá viacej času a diagnostikuje mi depresiu alebo nejakú poruchu osobnosti, lebo depresiu a úzkosti mám také, na ktoré nezaberajú mi ani antidepresíva, je to následok už toho všetkého čo sa mi stalo a toho brucha, že mi bráni normálne žiť, čiže zanechalo to na mne fatálne následky aj psychické a potom doktorka bude na mne skúšať antidepresíva ako aj táto a nebudú zaberať tak to už je podľa mňa viac ako ľahký stav a skúsiť to možno tak, ale myslím že bude určite treba hospitalizácia a to nechcem. Lebo táto doktorka ma nevypočuje ani, len sa spýta ako sa mám a ostatné nemám ako povedať čo presne cítim, ako sa správam a tak. Tak možno to skúsiť cestou depresie ktorú mám určite vo vážnejšom stave ako schizofréniu. Ale nikdy som popravde nechcel byť invalid, je to málo peňazí. Ale tak niekedy to nejde inak
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Po 8 január 2024 - 15:43

@Jaro123444, je to blbosť, ale kým si mladý, tak si radšej doplať. To sa dá, kým je to málo. Ja už to mám príliš veľa doplácať.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 15:47

Ten rok by som určite doplatil, to by až taký problém nebol a čím viacej by som doplatil tým lepší dôchodok by som dostal ale problém bude v uznaní invalidity. To viem že mi neuznajú. Ty máš aj výhodu aj nevýhodu v tom, že keby si zamestnanec tak všetky odvody za teba zaplatí zamestnávateľ aj nemocenské, aj invalidné aj dôchodkové atd. A takto keď si samostatne zárobkovo činná osoba ti stačí zaplatiť zdravotnú a ostatné je na tebe či zaplatíš alebo nie, ostane viac pre teba a si sám sebe pánom, robíš toľko koľko uznáš za vhodné ale na druhú stranu potom zas ak potrebuješ invalidný alebo dôchodok a nemáš odvedené tak je to problém :/
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 8 január 2024 - 16:10

Keď už na schizofréniu nedostaneš %, tak už potom na nič. Práveže na depresiu nechcú dávať, koľko ľudí bojuje s tým a už na stredne ťažkú dostanú prd. Schizofrénia je najvážnejšia porucha vôbec. Má aj také rozpätia. Invalidný dôchodok získa skutočne na ňu takmer každý... Ja som mal tiež obavy, ale podal som a mal som 75%!!! Čiže taká pravda nebude to, čo som si myslel a tiež prihliada sa aj na to, že či si niekde pracoval, aký si šikovný a tak. Pokiaľ nie si tak dôchodok je skoro istý a nie je vylúčený ani celý... Mal som len 1 relaps za sebou a dostal som 75%...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 16:20

Ano chápem Kimi. Viem že toto je najzávažnejšia porucha vôbec. Len tým pádom ma musia uznať aspoň stredne ťažkého aby som dostal aspoň polovičný. Čo dosť pochybujem, ide aj o tie nálezy, doktorka mi asi nedala keď som prišiel za ňou s atakom. Sestrička mi len tak náhodne pár vytlačila keď som poprosil. V nemocnici sa ma pýtali na čo sa liečim, povedal a sestra v nemocnici mi povedala že to je vážne teda, že mám si podať na invalidný že mi napíšu papiere, niečo v tom zmysle. Lenže bol som zbabelec a z nemocnice som zdrhol 2 krát. Kimi čo som videl čo si písal bol si hospitalizovaný vyše troch mesiacov a aj na akútnom. To je iné po takej dlhej hospitalizácii. Tam ťa vo všetkom zanalizovali a napísali ti to do papierov, mňa nestihli. Čiže určite preto si dostal plný. Ja poznám napr. aj jednu čo dostala na depresiu polovičný a nebola ani v nemocnici a normálne pracuje, ciže jej choroba až tak neprekáža ani a dostala, ide podľa mňa o nálezy a na akého lekára natrafíš na posudku a aj o šťastie. Sú aj horšie stavy, ktoré nedostali a zas poznám kopu ľudí ktorý majú dochôdok ani neviem na čo. Určite sa horšie pracuje s psychickou chorobou ako fyzickou, lebo psychická ti zoberie veľa krát aj samého seba a nemáš chuť na nič. Ale tak je to individuálne. Len ja by som ho naozaj potreboval veľmi, ale ak mi ho zamietnu plne to budem rešpektovať a chápať. Najlepšie by bolo keby ma posúdili v neprítomnosti a len potom mi poslali rozhodnutie.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 8 január 2024 - 17:53

Čo sú to intrapsychické halucinácie a ako sa prejavujú? najlepšie príklady, vie niekto?

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Po 8 január 2024 - 17:56

Saladin napísal:Čo sú to intrapsychické halucinácie a ako sa prejavujú? najlepšie príklady, vie niekto?

Z google> "Veľmi časté sú tiež intrapsychické halucinácie. Pri nich majú chorí pocit, akoby im niekto myšlienky odnímal alebo naopak myšlienky vnucoval. Chorý môže nadobudnúť tiež pocit, že jeho myšlienky sú ozvučované, zverejňované alebo súčasne niekým iným komentované." Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 18:08

U mňa to bolo tak že sa mi v hlave rozprávali dve osoby a komunikovali spolu, alebo som vždy nie počul ale ako v hlave mi hovorí nejaká osoba svojím hlasom, veľa krát nejaká konkrétna. Spočiatku som si myslel že mám len OCD a veril som v to veľmi, ale niekto mi povedal že hlasy v hlave dokazujú psychózu, ani som popravde nevedel že už detská psychiatrička mi dala akútnu psychotickú poruchu a táto mi po ďalšom ataku potvrdila chorobu. Ale prejavuje sa to aj tak ako napísal Enax
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 71 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 18:10

A hlavne to boli tie ozvučené myšlienky teda, to bol hlavný príznak a mal som pocit že mi preplo neskutočný nepokoj a napätie som cítil ako keby, bolo to neznesiteľné to som vždy volal doktorke či môžem prísť, že sa mi veľmi zhoršil stav že mi je hrozne a bál som sa že niekomu niečo urobím aj keď som nechcel
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 71 z 83 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 77 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore