Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 58 z 83 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 70 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 St 13 december 2023 - 16:25

Ahojte, mám sa veľmi dobre. V súčasnosti sú problémy minimálne a mám radosť aj z toho, že už 13 dní trénujem vkuse šachy, čo je asi môj rekord v poslednom čase. Venujem sa diagramom, ako aj praktickej hre. Mám radosť z toho, že som taký usilovný. Len obávam sa vianočnej cesty do Bratislavy, či nezruší mi to tréning. Tiež zajtra by mali mi dojsť 2 šachové knihy, čo je tiež super. Teším sa na ne, ide o vianočný darček... Momentálne mám tak viacero úloh:
1. Riešiť šachové diagramy.
2. Hrať partie na internete.
3. Čítať spomenuté knihy.
4. Založiť šachový denník a všetko šachové si písať do neho.
5. Študovať šachy správnym spôsobom.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 13 december 2023 - 22:40

Jak mam zastavit, ze mi hrabe? To sa neda. Pustil som inak Brit Till the world ends, uz to tu hra, v Srdiecku 😂 ja som prepnuty uplne, co maaaaam robit? Na psychiatriu nepojdem. Volake ine nazory mi daaaajteeeee . Na psychiatriu nejdem. Mna prepina, inak rozmyslam, ze dufam, ze ten chalan nemal moc zle. Sak jeho stara prisla jak furia a co nas videla, jak som bol na nom nalepeny. Co mi povedala, ze nech sa s nou nerozpravam 😂 mna prepina zas. Dajte mi volake tipy, na psychiatriu nepojdem. Ine volaco
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  ChoseCalimero St 13 december 2023 - 23:46

@sweetheart
Si gay? či to len tak si ho začal bozkávať? Very Happy

Ja len tak zo srandy sa pýtam, Very Happy


Naposledy upravil ChoseCalimero dňa Ne 24 december 2023 - 18:50, celkom upravené 1 krát.
ChoseCalimero
ChoseCalimero
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 30.11.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.1|F41.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg | Sertralin 50mg

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Št 14 december 2023 - 21:27

Zdravím. Mám sa dobre, len ten kávy pijem veľa. Včera som bol na rorátoch - super spirituálny zážitok (samé sviečky, hrali a spievali študenti z konzervatória). Miso som nakoniec dokončil, ale skoro mi odpadli nohy - chalan, ktorý to vyrába roky tvrdí v článkoch, že mu to trvá max. 2 hodky.. tak teda neviem, či som taký spomalený alebo používam zlú techniku alebo som perfekcionista. Kapusta už kvasí, ale neviem, či mi vykvasí do Silvestra (trvá to cca 3 týždne). Pôvodný zámer bol, že nebudem musieť kupovať z obchodu - tie mi moc nechutia.. ale z Lídla v mega plechovke je suppa (Mutter kupuje).

Chcel by som urobiť hrubú čiaru za minulosťou a posunúť sa ďalej. Mám papieriky s bodmi, ktoré chcem definitívne uzavrieť. Každý deň nad nejakým trochu popremýšľam; pripomeniem si udalosti, hajzlíkov, ktorí sa správali hnusne; zhodnotím, či som sa poučil; a odškrtnem si to. Pôvodný plán bol do Vianoc, ale zostali mi len 4 body, takže cez víkend by som to mohol uzavrieť. Dúfam, že definitívne.

Popri práci mám na pozadí pustené filmy (kvôli angličtine) - väčšinou také ňuňuňu zaláskované vianočné alebo seriály (Juraj odporúčil Stranger Things, tak uvidím). Trochu ma desí, že minulý december som písal, že by som sa mal vykašlať na seriály a je tu ďalší december - čiže 1) prešiel ďalší rok (strašne to letí) a 2) viac kecám, čo by som mal a skutek-utek. Samozrejme by som mal cvičiť, ale to je tiež podobná pesnička "mal by som a chcel by som".

Čakám balíčky z Číny - dúfam, že prídu včas. Už pár mesiacov triedim oblečenie - z piatich komínov som pretriedil polovicu. Trvá to, pretože to najprv vynosím (keď už je to čisté a opraté) a podĺa toho, ako sa v tom cítim, tak to vyhodím alebo darujem do zberného kontainera na oblečenie.

Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 14 december 2023 - 22:11

Zdravím všechny,
po pár dnech napětí a úzkostí se mám konečně docela dobře.
Začátek týdne jsem strávila obvoláváním nemocnice a asi po 10 telefonátech se mi podařilo akorát to, že mi řekli, že mám zavolat až po vánočních prázdninách. Doufám, že pak už mi řeknou konečně nějaký termín synovy operace, jinak už fakt nevím. Musím jim říct, že syn má při močení čím dál větší bolesti. Chtěla jsem už kvůli tomu volat urologům do nemocnice, jestli se mu tam ten stent nemohl třeba nějak posunout nebo něco... nakonec jsem se synem šla k pediatričce a ta mi řekla, že volat urologovi nemá smysl, že kdyby se mu stent posunul, byla by to taková bolest, že by jel do nemocnice hned. A že ty bolesti má proto, že tam má ten stent tak dlouho (2,5 měsíce místo 6 týdnů). Syn dostal opět dvojitou dávku antibiotik, až dokud se neukáže negativní výsledek moči (vyšetření trvá 3 dny) a k tomu tentokrát Algifen kapky proti bolesti.
Zítra budeme znát výsledek kultivačního rozboru moči. Pokud bude negativní, půjde syn do školy a doufám, že tentokrát už vydrží chodit do školy aspoň týden v kuse. Za posledních 5 týdnů byl ve škole asi 2 dny, je ve skluzu a jeho třídní učitelka už navrhuje, ať mu necháme prodloužit klasifikaci, aby byla uzavřena později než u ostatních studentů.
Po náročných posledních dnech mě čekaly a ještě čekají příjemné povinnosti - setkání s mými kamarádkami a kamarády. Včera i dnes jsem byla v čajovně s kamarádkami. Zjistila jsem, že přesně to jsem potřebovala - osobní setkání s lidmi, které mám nejen ráda já, ale kteří mají rádi i mě. O víkendu budu ještě slavit narozeniny kamarádky a kamaráda (samozřejmě s nimi Smile ) a Vánoce s kamarádkou.
Skoro to vypadá, že mám spoustu přátel, ale mám vlastně v Praze čtyři kamarádky a dva kamarády.... akorát se to nějak sešlo tak, že většina z nich se chce setkat zrovna teď před Vánocemi. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, regina, dzuli08, kimi2028, Juraj, Saladin, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 17 december 2023 - 11:03

Ahojte, priatelia. Skúmavý

Mám sa ako-tak. Zdá sa mi, že moja "akcieschopnosť" poklesla a aj moja tendencia sa zubami-nechtami držať optimizmu (a nepripúšťať si negatívne myšlienky) tiež stráca na sile. Je mi nepríjemné, že človek sa môže naozaj reťazovo celé dni poctivo snažiť a veľa odmakať, ale keď akurát posledný deň-dva pred odovzdaním "zlyhá" (mám na mysli - podľahne únave alebo depke), tak konečný výsledok nie je vlastne konečný, a tým pádom sa to považuje za žiadny výsledok. Celá robota a makačka vyjde navnivoč a berie sa to ako neodovzdaná vec. Len veci doklepnuté do konca sa berú do úvahy. Chápem, že to tak asi musí byť a nie je na tom nič neférové, ale aj tak som z toho trochu smutný, lebo sa mi už neraz stalo, že makám poctivo dlhú šnúru dní a nakoniec akurát na záver sa mi tá vlna aktivity pokazí a všetko odíde do stratena. Chybu vidím v sebe - ešte stále hľadám vzorec, ako si rozložiť energiu, spánok, odpočinok, povinnosti, prácu, domácnosť, rodičov a tak ďalej tak, aby to všetko fungovalo a aby som mal na všetko potrebné žiadaný čas a žiadanú energiu. Mám už odskúšané desiatky modelov, ako si to manažovať... Snažím sa zakaždým poučiť v zmysle citátu "Rob viac toho, čo funguje, a menej toho, čo nefunguje." Smile Je to dlhodobá cesta. Koniec koncov, vždy je to hra s prioritami v zmysle "Nikdy nie je dosť času urobiť všetko. Ale vždy je dosť času urobiť to najdôležitejšie." Vnímam, že vlastne všetko, čo mám na starosť, je v určitom čase a kontexte prioritou... a v určitom čase a kontexte zas nie. Takže už len ovládnuť umenie odhadovať, čo je kedy dôležitejšie. A vedome si dovoliť neurobiť to, čo je na druhom, alebo treťom mieste... (Práve táto nutnosť dovoliť si v danom čase a v danom kontexte niečo neurobiť, je často pre mňa dosť znervózňujúca vec... Very Happy ).

V práci tradične vrcholí sezóna, zákazníci sa valia v davoch, kasy nestíhajú. Počet príjemok sa mi drží v priemere na 80-100 denne, čo ma nepriamo núti robiť aj z domu... mám to nejak tak, že keď prídem o pol šiestej z práce, tak kým sa vyhrabem zo sprchy a z papania, tak je šesť, začnem robiť veci do školy a okolo deviatej/desiatej riešim prácu, lebo už nabehli nové dodáky. Mal som šnúru viacerých dní, keď som to riešil až po polnoci do nejakej pol druhej... dôvod bol hlavne asi v tom, že som mal čosi rozprogramované do školy a mal som takpovediac slinu, resp. som sa niesol na určitej vlne flow, takže som to nechcel prerušiť. A preto som prácu odkladal čoraz viac až smerom k polnoci. Embarassed Každopádne už len týždeň sezóny a pomaličky sa to bude vracať do bežnejších koľají. Predpokladám, že po Vianociach už nutnosť riešiť prácu z domu väčšinou už vôbec nebude treba, na čo sa vlastne teším.

V škole mi už skončilo výučbové obdobie. V utorok mám prvú skúšku, kde prezentujeme ako tím jeden projekt. Ide o jednu webovú apku, vlastne nie je nejako extra robustná, takže snáď to pôjde dobre. Čo robíme PC hru, učiteľ nás pochválil, aj menovite "moju časť", tak som bol happy z toho. Treba v tom však pokračovať, lebo ešte nie je hrateľná. Museli sme si už dať schváliť tému bakalárskej práce, tak som sa konečne k tomu dokopal... prijal ma pod svoje krídla jeden docent, ktorý nás učil minulý rok jazyk C#. Tému mám z oblasti asynchrónneho programovania - myslím, že sa mi náčrt toho, čo tam budem vlastne riešiť, páči a teším sa na to. Sadnúť si k tomu však stačí až budúci semester... Nuž, teraz bude priorita len vyraziť na cestu tých skúšok a zápočtov (resp. dotiahnuť tie projekty do konca). scared

Zo súkromia... hm, včera som bol relatívne dlho u rodičov... pomohol som im postaviť a vyzdobiť stromček. Žiaľ, majú svoje ochorenia... Obvykle stavia u nich stromček tatino, ale tento rok ho chemoterapia výrazne poznačila, tak sme sa dohodli, že prídem helfnúť. Brat s manželkou zas pomôžu mamine napr. tým, že všetko vysmážané budú robiť oni a donesú to k stolu už hotové. Aby nad tými panvicami nemusela stáť mama. Dojatie

Takže tak. Ďakujem Vám, kamaráti, za vypočutie, a prajem Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina, rasto, kimi2028, EnaXnaY, Juraj, Patty_Pillow, Mous and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 18 december 2023 - 3:56

Som v Prahe 😂 ako nechapem, ako som sa tu ocitol. Aj viem, ale to tu pisat nemozem 😂 aj sa bojim nieco napisat, lebo blok dostanem. Ale TOTO je perla teda. V tej Prahe som 😂
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

rasto, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll Po 18 december 2023 - 10:55

Ahojte Wink ,

ja len v krátkosti ....mam dovolenku az do konca roka....tak chcela som chodiť po preventívnych prehliadkach ale nevyslo som trochu nachladena...uz aj lieky na to mam....a tak mozno ešte stvrtok stihnem aspon jednu preventívku....inak sa mam dobre....spim aj viac ako treba...priatel no ide to nejako.... flower

Prajem krásny den community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 18 december 2023 - 12:59

Ahojte moji mili, nejaky cas som tu nepisala, ale precitala som si spatne vsetky prispevky. Ja sa mam dobre, som stabilizovana a uz mam konecne aj dovolenku - dva tyzdne. Som este v Nemecku, je tu teraz moja mama u mna na navsteve, cely tyzden. Zajtra veziem auto do opravy, nech mi ho celkovo pozru, niekedy robi zvuky, a to nie je dobre. Necham ho tam den a v stredu vyzdvihnem. Bude to drahe, ale je to potreba pred dlhou cestou, v stredu chceme ist s mamou na Slovensko. Tam ostanem do Vianoc a 25. odchadzam s priatelom do Egypta, kde budeme do Silvestra. Okrem toho som zacala uz nosit strojcek na zuby, ono je to vlastne taka priehladna folia ktora je vyrobena presne na moje zuby. Mam ich 16 kusov a kazde 2 tyzdne ich budem vymienat. Je to neprijemne mat v ustach, furt to tam citim, ale dufam, ze si na to zvyknem. Pred jedlom to davam vzdy dole, po jedle si musim vzdy umyt zuby a znovu nasadit. Vobec to nevidno ze to mam. Ja nemam velmi krive zuby, ale mam medzierku co mi vadi, tak za 8 mesiacov budem mat zuby uplne perfektne. Potom mi zo zadnej casti zubov primontuju este nejaky dratik, aby tie zuby drzali tak ako budu a aby sa zase neposuvali. Bolo to drahe, ale tuzim mat pekny usmev.
Tot vsjo, viac nove nemam.

Saladin, chcela by som ta poprosit aby si laskavo neurcoval diagnozy inym clenom skupiny, poruchy osobnosti a pod. Nie si psychiater a to si ani ten nedovoli urcovat diagnozy bez vysetrenia, len na zaklade mailov ci sprav vo fore. Ty vobec nevies cim Jaro prechadza, co vsetko uz vyskusal a ako to dopadlo. Ze je plny beznadeje sa mu nedivim, kedze to u neho trva uz dlho. Je trocha pesimista, ale vsetci sme nejaky. Prestan sa tu navazat do ludi, furt mas s niekym problem. Ja chcem na fore radsej Jara a Sweethearda ako teba. Nikto sa tu nenavaza do druhych, len ty furt. Staraj sa radsej o seba.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 15:33

Catherin4 napísal:Staraj sa radsej o seba.
Tak sa tým aj konečne začni riadiť a staraj sa láskavo o seba. Mám rád asertívnych ľudí, ale je rozdiel medzi slušnou asertivitou a drzou nevychovanou agresivitou.
Catherin4 napísal:furt mas s niekym problem.
Tvoje pocity ti samozrejme neberiem, ale odporúčam ich zosúladiť s realitou. A uvedom si, že keď poukazuješ na druhého ukazovákom, tak 3 prsty smerujú na teba. Mám na mysli, že TY máš opakovane problém so mnou (toto je už druhý krát, čo sa do mňa navážaš). Tak si to na budúce uvedom, keď budeš znova hodnotiť druhých a robiť zo seba morálny maják. A je zaujímavé, že motylika nespomínaš, ale z kauzy Jaro vyberáš selektívne iba mňa - to tiež svedčí o niečom..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 18 december 2023 - 16:18

Saladin. Ja by som sa starala o seba, ale ked sa tu furt do niekoho navazas a uz druhy clen chce kvoli tomu sem prestat chodit tak mi to pride skoda lebo ti clenovia su v pohode. Na rozdiel od teba. Keby si sem ty prestal chodit to by tu bol raj.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 18 december 2023 - 16:21

Prišla si sa sem hádať?? Pretože bez teba tu bol doteraz kľud. Jediná, kto tu momentálne vytvára úplne zbytočne konflit, si ty. A žiadne "ale", "lenže", "avšak". Apropos, ak sa ti moje príspevky nepáčia, prečo nevyužiješ funkciu, aby sa ti nezobrazovali?


Naposledy upravil Saladin dňa Po 18 december 2023 - 16:26, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 58 z 83 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 70 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore