Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 70 z 83 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 76 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 7 január 2024 - 18:05

@Lukas, s imunológiou mám vtipnú skúsenosť Smile. Pani doktorka mi dopichala obidve ruky a poslala ma do čakárne. Celý čas som striehol, či mi sčervenie nejaká bodka a stále nič. Vyslovene som bol sklamaný Smile (čo je paradox, pretože by som sa mal tešiť - lenže mne naozaj objektívne nebolo najlepšie). Zrazu jedna bodka "zareagovala", tešil som sa ako malé dieťa na LEGO. Keď ma sestrička zavolala na zhodnotenie, tak som víťazne doktorke zvolal, že "aha, jedna bodka zareagovala (v preklade "našla sa príčina, čo mi spôsobuje problémy, ktorú stačí vyriešiť a bude super"). A ona sa začala smiať, že "áno, áno, to je testovacia komparatívna vzorka - tá musí zareagovať, aby sme vedeli, či boli vzorky OK" Very Happy.

Takže z pohľadu imnulogógie mi nič nie je - čo ma zaskočilo, pretože moja imunita nebola zrovna najlepšia v detstve (furt som bol chorý, vybrali mi mandle etc). Našťastie pre mňa sa to cez výšku zmenilo, klop klop. Dokonca aj moja údajná alergia na chlad (nesmiem piť nápoje s ľadom, klimatizácia mi nerobí dobre ap) vraj nie je pravá alergia, ale len silnejšia reakcia imunitného systému.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 7 január 2024 - 19:12

@Saladin
Jasné, to si zareagoval vlastne na prvý podkožný vpich Prick testu - histamín 😁 čo je prirodzené
Inak ja obdobne, čo sa týka inhalačných alergénov, nemal som žiadnu pozitivu (trávy, roztoče, peľ atď.), avšak chorý a unavený mesiac čo mesiac.
Skutočný imunologický rozbor je zo žilovej krvi, ktorá sa v labáku dôkladne testuje (nič lacné inak) práve na množstvo imunoglobulinu, T lymfocytov, NK buniek, pomocných T lymfocytov (CD3+CD4+CD8+ atď.), čiže komplexný imunologický test, nie klasický krvný obraz, ktorý ti urobí obvodak... A práve tam môže byť problém únavy, ak je ich hladina nízka! Samozrejme, zvykne ísť s tým aj častejšia chorobnosť (no nemusí)
Nehovoriac o kľučkovaní na endokrinoloógii - okrem štítnej žľazy môže byť pokojne problém s hladinou voľného testosterónu, ktorá vekom klesá (to som lekárku k testu dokopal po porade s andrológom-sexuológom). Takže kým sa niekedy príde ku skutočnej príčine (nemusí to byť vždy len nízka hladina B12, vitamínu D či hypotyreóza), môže to trvať pekne dlhý čas a zožerie to veľa nervov...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 7 január 2024 - 19:36

Mimochodom, kamarát mal doslova tragikomickú príhodu u alergológa. Nebol tam síce nejaký rok-dva, no v poslednej dobe sa akosi nevedel vyhrabať z opakovaných infektov dýchacích ciest. Sestrička najprv od neho pýtala poplatok 20 €(!) akože za založenie karty - wtf, to už je čo za biznis?! Samozrejme, nezaplatil. Tak že aspoň 5 € - zjednavanie ako na trhu. Následne mu urobila spirometriu - netuším doteraz z akého dôvodu, keďže netrpí astmou ani problémom s dýchaním, aha, jasné + poplatok za náustok je 3€! (samozrejme blud - nezaplatil).
Takže na záver týmto "dôkladným" vyšetrením uzavrela PANI doktorka, že problém nie je v imunite... 🤯
Takže, žiaľ, nájdu sa aj takí - nezodpovední lekári, neskúsení, prípadne neskúsení a nezodpovední - a takí isto nestoja, aby dostali od poisťovne čo i len cent za akoževyšetrenie! Utekať preč od nich.
Niekedy ozaj dlho trvá, kým človek natrafí na dobrého lekára, veľká úcta im!  🙂
Mier ✌
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll Ne 7 január 2024 - 20:20

Ahojte Wink

na margo o čom sa tu píše...ja som konečne na konci decembra si urobila prehliatku a doktorka mi ju neuzavrela a teda ju ani nemam...namiesto toho, že mam prisť zase ale vysetrila ma....a tak som v novom roku zase bola na prehliatku a o pol roka zase mam ist na kontrolnu prehliatku....no hej niečo tam na usg videla...tak ako nič tragické snad....ale uz som v tom veku, že čakam čo prvé sa na tele pokazí...ked to tak mam napísať...ako lieky z psychiatrie beriem pravidelne a uz aj viem, že nejak opravitelne to nie je ani nebude....ale viete, čakala som kadečo, ale toto nie....no, ako vravim prvý krat mi povedala že preventívka nie je a ze je tam problém...jako pre mna je najtazsie si zapametat ze o pol roka na kontrolnu preventivku aj som si to zapisala do kalendára...ale okolo toho este ine veci....tak no šak dobre bude...jo, a nemožem napisať, že kvoli tomu....ani preto...ale, mam pocit že som tak sama od seba chvíločku rozmyšlala nad vztahom a priatelom...ale teda skor vztahom...a napisem otrepane kliše...ale prišla som na to....že, platí čo do vztahu dáš, to sa ti vráti....a že ano je to zrkadlenie....a aj to že ja sa vo vztahu vobec nesnažím, ako je par chvíl ked moja aktivita vyskočí na stupnici na max....ale vedšinou som pasivna...a proste preto sme tam kde sme a teda, že stojime na mieste nič sa nedeje nikde sa neposuvame...hej vyhovuje mi to....ako to uz teraz tažko vysvetlim...no, ja mam krásne sny ohladne vztahu...ale prišla som na to, že malo pre to robim....alebo ešte lepšie povedane malo hovoríme nie o snoch...ale celkovo malo hovoríme o hocičom...no, čistý začarovaný kruh...ako dalo by sa pokračovať dalej..ale uz aj tak je to dlhý príspevok...

Prajem krásny zvyšok večera.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 12:48

Ahojte spolubojovníci,

mňa do dvoch týždňov čaká operácia a už mi sťahuje zadok, ale vraj je to bežný zákrok, tak snáď to dobre dopadne. Vianoce boli ťažké, zvládla som ich s lexaurínom, inak by som sa asi zosypala, ale som rada, že už skončili prázdniny a malý išiel do škôlky a veľký do práce. Inak ako sa rieši PN po roku? Musí sa nejak prerušiť? Alebo môžem pokračovať ďalej a komu čo mám posielať? Teraz posielam fotku papiera do práce a papier do sociálnej poisťovne.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Po 8 január 2024 - 13:49

Po roku PN ides na posudkovu komisiu Socialnej poistovne a ta ta bud uzna alebo neuzna invalidnou. S tvojou dg. je velmi moc pravdepodobne ze ti daju plny invalidny. Ale asi ta nepotesim v tom, ze invalidny je o dost nizsi nez PNka.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Po 8 január 2024 - 13:53

Ahojte, inak mam sa... no presne na tie tri bodky ako som prave uviedol. Zacal novy rok a prve co bolo, som utekal do liecebne vyplakavat doktorke ako to nezvladam. Citim sa mizerne a k nicomu, najradsej by som neexistoval, doslova a dopismena. Ale inak sa snazim zit, niekedy pajdavo ale snazim sa. Sem tam kuknem tu na forum, a dost ma to inspirujete by som povedal, takze vsetkym velka kolektivna vdaka. Majte pekny dnik. A vsetko dobre vsetkym do noveho roku, nech tie choroby uz niekam zalezu do certa Very Happy
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Po 8 január 2024 - 13:57

animusmeus napísal:Ahojte, inak mam sa... no presne na tie tri bodky ako som prave uviedol. Zacal novy rok a prve co bolo, som utekal do liecebne vyplakavat doktorke ako to nezvladam. Citim sa mizerne a k nicomu, najradsej by som neexistoval, doslova a dopismena. Ale inak sa snazim zit, niekedy pajdavo ale snazim sa. Sem tam kuknem tu na forum, a dost ma to inspirujete by som povedal, takze vsetkym velka kolektivna vdaka. Majte pekny dnik. A vsetko dobre vsetkym do noveho roku, nech tie choroby uz niekam zalezu do certa Very Happy

Vytrvaj, po každej noci, víde zas SLNKO Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1257
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Saladin and animusmeus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 8 január 2024 - 14:29

@animusmeus a to ma predvolajú alebo čo, treba mi nejaké papiere? Doma mám len od psychiatričky a nemám ani odrobené roky, keďže dlho som študovala a počas štúdia otehotnela, potrebovala by som ešte aspoň dva roky porobiť
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 8 január 2024 - 14:55

Ja mám podané o invalidný ale nemal som to robiť ani. Teraz to ľutujem lebo viem že mi to zmietnu zo stola. Najskôr som im podal posudok od psychiatričky a psychologičky ale nestačilo im a pýtali papiere z hospitalizácie a záznamy od psychiatričky. Lenže ja som bol hospitalizovaný pár dni a potom som podpísal reverz. Nestihli ma ani vyšetriť a veľa tam toho nie je popísané. Navyše od psychiatričky som im dal len pár papierov a myslím že mi nedala ani ten kedy som prišiel s atakom, prvý atak som mal ešte u detskej a ďalšie 2 u tejto ale neni to tam ani v papieroch. Čize oni ani nevedia koľko sa liečim na toto a musím sa minimálne rok, čo sa. Doktorka mi napísala že pracovná schopnosť narušená a že chronifikuje to ale v podstate konkrétny nález nemám. Aj to ze viac menej som ušiel z nemocnice hneď nepridá moc k tomu. Takže myslím že nejde ani tak o diagnózu ale podľa toho aká závažná je choroba a konkrétne nálezy. Nemyslím, že každý schizofrenik ma invalidný čo i len polovičný. Ale samozrejme vy ste tu väčšina boli viac krát hospitalizovaná a mali elektrošoky, tým pádom vám pravom patrí plný dôchodok a nikto nič nemôže povedať. Ale ja ho tu ako jeden z malá mať nebudem. Aj keď pre mňa je to jediná možnosť žiaľ a nádej. Spravil som to zo zúfalstva za tie problémy s bruchom nekonečne len na problémy s bruchom sa invalidný nedáva. Lenže bráni mi to sa zamestnať viac ako samotná schiza. Bohužiaľ. Už su tie papiere inak dlho na sociálke a asi sa vykašlem na nich keď ma predvolaju a ani neprídem. Viem že to nemá význam. Nemám odvahu sa postaviť pred komisiu ked som nebol viac menej hospitalizovaný ani resp. Som zdrhol pred tým ako ma vôbec stihli vyšetriť. Pochybujem že je niekto na tomto fóre kto poberá invalidný a nebol ani v nemocnici
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 8 január 2024 - 15:04

Dnes už má každý normálny schizofrenik invalidný. Síce aspoň polovičný, ale má. Niet sa už veľmi čoho obávať. Už stredne ťažký stav je po novom na 45-60%, čo je už istý ID... Jedine vraj ľahká schizofrénia nie je na invalidný. Ľahkú má minimum ľudí... Kedysi nebola ani v tabuľkách - ľahká schizofrénia, lebo je to hlúposť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 8 január 2024 - 15:06

@Jaro123444 Imho bys před tu posudkovou komisi měl jít. Myslím si, že máš určité šance ID dostat, zvlášť když posudkový lékař uvidí, jak je ti špatně. Chápu, že se bojíš, že ID nedostaneš, ale neměl bys o tom být přesvědčený. Když tam nepůjdeš, tak ty šance úplně pohřbíš. Dotáhni to do konce, když už jsi to začal.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, regina and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 83 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 76 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore