Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 30 z 83 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 56 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Pi 27 október 2023 - 3:15

M4tvi ludia rozpravaju. Su mrtvi a aj tak rozpravaju.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Pi 27 október 2023 - 5:54

@Sweetheart
Ak ti môžem poradiť, ešte dnes choď do nemocnice na príjem. Ak nie si toho schopný, volaj 155.
Potrebuješ akútne odbornú pomoc.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Arabela Pi 27 október 2023 - 8:41

Dobrý deň, ahojte ,

píšem ohľadom liekov,asi to sem nepatrí,no..
Skúsenosti s injekciami , depotnymi verziami liekov? Je to bezpečné?
Chcu mi nahradiť liek Parnido injekčnou formou.

Všetko dobre vsetkym čo to čítajú.


Naposledy upravil Arabela dňa Pi 27 október 2023 - 19:00, celkom upravené 2 krát.
Arabela
Arabela
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 27.09.2023

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Pi 27 október 2023 - 9:51

@Arabela
Ahoj, užíval som kedysi buď depoty, ktoré nebolo možné prijať v tabletovej forme (Afluditen, Fluanxol), alebo potom zrejme ako je to u teba - prechod z tabletkovej formy na injekčnú (olanzapín - inj. Zypadhera). Zväčša sa to robí z dôvodu, aby nemusel denne človek hltať pilulky a je stabilizovaný tabletkami, a tak sa jednoducho raz za mesiac spravidla podá injekcia do najväčšieho svalu a robí si pekne svoju prácu. Navyše je tam benefit, že ťa každý mesiac vidí lekár a môžete prebrať prípadne efekt liečby (zlepšuje sa spolupráca lekár-pacient v porovnaní s automatickým predpisom cez sestričku povedzme).
Z hľadiska bezpečnosti je to na porovnateľnej úrovni, dokonca niektorí si injekcie pochvaľujú viac ako tabletky, čo sa týka nežiaducich účinkov (myslím že admin @Matej pri Risperdal Consta spomínal, že si sa cítil lepšie na depote ako na klasickom Rispene tbl, ak si dobre pamätám).
Verím, že aj iní zodpovedajú na tvoju otázku.
Všetko dobré
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, motylek and Arabela like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Pi 27 október 2023 - 14:19

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa veľmi dobre. Len akosi neviem sa prinútiť ku ničomu. Mám na mysli to, že aj by som rád robil niečo, ale dlhodobo je to stále problém. Som aj trochu sklamaný, lebo mám zaujímavé vízie, ale nedokážem ich naplniť. Týkajú sa hlavne šachu. Chcel by som napísať viacero kvalitných nových šachových materiálov, ale neviem sa donútiť. Dní ubiehajú a ja nemám nič napísané. Tiež chcem pozerať športové zápasy v TV, ale dopadne to väčšinou tak, že pozriem tak jeden zápas denne. Včera som pozeral Lille-Slovan. Chcel by som pozrieť toho viacej z ligy majstrov. Zajtra by malo byť však o 16:15 El Classico a teším sa na neho. Nenechám si ho určite újsť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 28 október 2023 - 10:41

@Matej, pozri sa do administrácie, či je tam nastavenie, že nemôžem vidieť, či niekto prispieva na fórum, tak ako je to napr. na facebooku? Pretože toto php fórum je žiaľ nešťastne naprogramované, že príspevky vidím, aj keď toho človeka mám vo foe.
_____
Tento týždeň je mierne vďaka stresu a zhonu paranoidný, chaotický. Negatívom je, že reagujem samozrejme tým, čo je u mňa dominujúce. Analýza, premýšľanie, ruminácia. Teóriu poznám, viem čo by som mal a čo by som naopak nemal, ale je to silnejšie (tak od toho sú emócie, že.. aby ich človek myšlienkami len tak "nevypol"). Tu je vidieť, že to nie je ako za starých čias - keď bola laťka mojej tolerancie o mnoho vyššie.

Jednoznačne potrebujem pevný väzenský režim (kontrétne časy, keď môžem robiť toto, inokedy tamto). Nepáči sa mi to. Nie je to sloboda, akú si predstavujem. Je to nuda.. ale iná cesta nie je.

Minulosť je (zdá sa) mŕtva. Čo už, škoda. Nádej, že to bude ako predtým, dnes zomrela Smile.. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 28 október 2023 - 13:40

Ahoj @Saladin.

Žiaľ, nie je v administrácii nič, čo by foe-politiku nastavovalo. Na desktopovom zobrazení to dosiaľ stiahlo príspevok foe-užívateľa, avšak ponechávalo možnosť si ho "rozbaliť". Na mobile mi to nejak zlyhávalo úplne, videl som foes aj s celým obsahom príspevkov bez akéhokoľvek skrytia. Keďže nemám dosah na php kód fóra, ani na databázu užívateľov a príspevkov, tak som to poriešil aspoň obkľukou cez javascript, kedy sa užívateľom skryje príspevok jeho foes úplne, čiže ani nedá možnosť si ho rozbaliť. Aj na desktope, aj na mobile. Samozrejme, je to strašne nedokonalé vo viacerých aspektoch (neskrytie lajkov foe-užívateľa, neskrytie autorstva foe-užívateľa, pokiaľ jeho príspevok je najnovší v danej téme, nenahradenie skrytých príspevkov ďalšími v poradí (čiže ak máme na podstránke 12 príspevkov, z toho trebárs 3 napíše foe, tak podstránka ukazuje najviac 9 príspevkov, nedoplnia sa do konštantnej dvanástky tie, ktoré by mali nasledovať po ňom).

Snáď ale pomôže aspoň to úplné skrytie príspevkov, ktoré som implementoval teraz... indifferent

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 28 október 2023 - 15:07

Ahojte, mám sa celkom dobre. Dnes som sa venoval trochu šachovým diagramom. Menšie mínus, že nestihol som sa venovať aj stratégii, ale snáď napravím to. Chcel by som si prehrať za 100 dní minimálne 100 šachových partií na šachovnici. Uvidíme. Šachové materiály si robiť asi nebudem. Nevidím zmysel opakovať už vecí z kníh, ale mohol by som skúsiť robiť konečne svoj šachový repertoár. To by bola tiež cesta. Tiež dnes som nehral ani jednu šachovú partiu na internete a dám si oddych dnes od toho... Teším sa el clasico, ktoré sa začne už o jednu hodinu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 28 október 2023 - 15:41

Ahojte, priatelia.

Mávam sa v tomto období trošku zhoršene, žiaľ. Nemám sa tu moc s čím pochváliť. Cítim sa v stave, ktorý by sa možno mohol označiť ako potlačovaná depresia. Neviem, asi to nie je korektný termín, ale vnímam u seba tendenciu potlačovať smútok a zlé myšlienky, pričom cítim napätie a nervozitu z mnohých tlakov, ktoré sú na mňa vyvíjané. Žiaľ, objavuje sa opäť u mňa aj útek, uzavieranie sa do seba - to je nejaká moja naučená stratégia, ako sa chrániť, hoci zažívam rôzne situácie, v ktorých je to jedna z najhorších stratégií, aké si môžem vybrať. Napriek tomu to robím. Často utekám do spánku, spal by som aj 15 hodín denne, ak by som mohol. Inokedy utekám tak, že nekonám. Napr. v práci, keď sa toho nahrnie a nezvládam ten tlak, tak sedím meravý, v napätí, čumím "doblba" a nič nerobím. Minúty idú, hodiny sa nezastavujú a za mnou nie je žiaden uchopiteľný výsledok. Zlyhávam v tomto zmysle aj v škole - mám už dva tímové projekty, rysuje sa tretí, a strašne-strašne mi nevyhovuje takýto typ spolupráce. Mám na mysli spoločný brainstorming a dohadovanie sa na tom, ako si kto predstavuje výstup projektu. Buď si rád všetko premyslím v kľude sám osamote, alebo nech mi povedia "ty urob toto a toto" a ja to urobím k spokojnosti všetkých. Ale tie debaty, kedy dopredu nikto nevie, o čom sa vlastne bude hovoriť, to mi nejde. Nemám dar z fleku vypľuť nápady a názory. Viem rozpracovať vcelku komplexné riešenia a analýzy, ale osamote, keď sa nikto nedíva a nie je nikto v miestnosti. Hentam namiesto sústredenia sa na podstatu projektu moje podvedomie rieši stále akurát tak vnemy všelijakých jemných nuansov v tvárach druhých ľudí, všelijaké podprahové signály v mimikách, som v tomto dosť citlivý aj na zrkadlenie nálad druhých ľudí, všetko vnímam, všetky emócie veľmi silno u všetkých v miestnosti. Navyše som v prítomnosti ľudí aj veľmi vnímavý na hlúposti typu "padnutie špendlíka na zem na opačnej strane triedy". Všetko sa to na mňa valí v jednej nezrozumiteľnej guče emočnej nálože, ktorá ma tak zaťaží, že sa neviem dočkať, kedy si už konečne budem môcť od všetkej tej interakcie odpočinúť a byť konečne sám. Momentálne som v stave určitej paralýzy, ktorú som už viackrát za toto štúdium zažil, kedy moc tým zadaniam nedávam...

Našťastie mi padá vhod, že dnes sme mali predmet, ktorý už mám spravený z minulého roka, takže som nemusel ísť na vyučovanie. Nasledujúce dušičkové obdobie a rektorsko-dekanské voľná tiež trochu znamenajú zníženie tlaku na mňa, a teší ma aj to, že si budem môcť kvôli zmene času o hodinku dlhšie pospať. Dnes som sa zobudil celý nervózny už pol šiestej, a to je sobota, dokonca taká, kedy nemusím vstávať. Mám však pocit, že aj vďaka tomu skorému vstaniu mám už všeličo dnes za sebou a keď si predstavím, že je teraz po novom iba pol tretej, tak sa teším ešte viac. Žalostne totiž túžim po voľnom čase. Potreboval by som fakt vypnúť aspoň na dobrý mesiac. Veď aj v práci som už nemal dovolenku dlhšiu ako 1 deň vyše rok a pol. Hoci niekedy sa mi podarilo aspoň to spojiť s víkendom, takže občas sa pošťastilo na piatok+sobota+nedeľa, vzácne tri dni za sebou doma. No, sezóna už začala a semester je tiež v plnom prúde, takže teraz už nejaká dovolenka na viac dní nie je možná. Som si vlastne aj sám na vine - nemám sa nechať toľko využívať. Pre kúsok lásky sa zodrať... Crying or Very sad

Dnes som teda trošku kódikoval v rámci fóra, teda vlastne mimoškolsky. O chvíľu sa doperie tretia várka, medzičasom si čítam články na webe. Po večeroch si teraz čítam jednu novú motivačnú knižku (55 trpkých právd, ktoré ti osladia život). Som asi v polke - zatiaľ mi celkom pomáha, páči sa mi.

A tak. Mohol by som vypisovať ešte všeličo, lebo čo som v reáli ticho, tak tu by som najradšej zo seba vytáral aj to, či mi chutili dnešné raňajky. Čiže taká tá zvláštna kompenzácia písomným stykom. Ale chápem, že to nemusí byť pre druhých až tak sympatické, alebo "čítania-hodné". Takže už len na záver zhrniem, že čo sa týka otázky "ako sa mám", dal by som asi takú tú dvoječku.

Ďakujem Vám veľmi za prečítanie. Držím Vám palce, kamaráti, nech sa Vám hojne darí a máte sa čo najlepšie. community together

S úctou
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, kimi2028, Juraj, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 28 október 2023 - 16:34

@Matej
Ahoj, ty si vyše roka a pol nemal poriadnu dovolenku??? 😳
A do toho škola... a nie základná, prvý stupeň! Very Happy Matka Zem, čo si ty stroj? 😀 Veď aj ten vyhodí do poruchy. Kádrujem ťa v dobrom, nedá mi, ale myslíš trošku aj na seba? Nevravím, niektoré typy osobností sú extrémne odolné a doslova si nedoprajú ani tú minútu odpočinku, aby sa následne nedostavila výčitka, že mrhajú zbytočne časom. Nepísal ti už náhodou niekto, že si na seba veľmi prísny? (@motylek náhodou?)
Ja ti veľmi fandím aj v práci, aj v štúdiu, ale človek fakt potrebuje istú rovnováhu medzi výkonom a odpočinkom. Čiže keď už cítiš tzv. výpadky a najradšej by si prespal aj 3/4 dňa, myslím, že telo dáva jasný signál! A ďalšia šálka kávy to neporieši...
Lebo viem, že čoskoro už nastúpi skúškové obdobie (stres), hromada práce pred Vianocami (dobre si pamätám?!) a nadčasovanie (stres), nedajbože nejaká tá viróza (dodatočný stres) - nechcem tu byť ako baba Vanga pri všetkej úcte, ale potom nie div, že koniec roka je každoročne o život, nielen o zdravie!
Inak v tej komunikácii to mám podobne, neviem, či to riešite ako teamsy tzv., kde sa čaká, čo povie ten druhý, nedajbože na seba ešte vidíte. Alebo rovno z očí do očí (pre mňa horor). Každý je individuálny, niekto je výborný plánovač a potrebuje na to aj primeraný čas, iný zas dokáže rýchlo riešiť problémy a prichádza s inovatívnymi riešeniami, niekto je do počtu... A ja ako veľmi emotívny človek mám tiež problém pracovať v tíme, keďže za každým pohľadom, za každou intonáciou si neraz niečo domyslím - byť emotívny a empatický je požehnanie i prekliatie. Vieme často len z pohľadu vycítiť, čo mi dotyčný chce naznačiť, ale ak máme zlý deň, nemusíme to dobre interpretovať, resp. nás to hádže do nervozity, úzkosti až znechutenia. A mám to, žiaľ, aj doma tak...
Aspoň keby si si vedel cez tie víkendy dopriať blahodárny odpočinok...
U nás sa vraví - neciskaj bars na pilu bo zlameš list!
Všetko dobré 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 So 28 október 2023 - 17:06

@Matej
Ahoj, ja ťa veľmi obdivujem, čo sa týka tej dovolenky. Ale naozaj úprimne, niet sa čo čudovať, že sa ti žiada vypnúť na viac ako len predĺžený víkend. To, že pracuješ a zároveň aj študuješ je fakt aj na koňa veľa. Ešte naviac s "našimi" stavmi a diagnózami. Takže si vôbec ale vôbec nič nevyčítaj, ani že niekedy čumíš do blba alebo, že si proste pasívnejší niekedy. Veď nikto nie je stroj, aby zvládal permanentne vysokú záťaž. Takže si dopraj oddych aj ničnerobenie, šlofíka alebo nejakú meditáciu... A aj ja pridávam radu: "Nebuď na seba taký prísny" Smile
Drž sa a prajem čo najviac pohody do dní ...

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Saladin, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 28 október 2023 - 17:13

@dzuli08
Ahoj, ďakujem za posilu, už sme na Mateja traja 😁 (samozrejme len a len v dobrom)!!!
Kto sa ešte pridá?
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 30 z 83 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 56 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore