Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 57 z 83 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 11 december 2023 - 3:28

Inak čo mám nové?? Mám zase nočnú. Ľahol som si o pol 8 na 20 min. a zaspal som.. Celý svet spí. Vonku ani noha, len ja ťukám do klávesnice.

V sobotu večer som fermentoval ryžu nejakou japonskou ušlachtilou plesňou (či čo to je). Všetko išlo ako po másle. Naozaj som si dal záležať na hygiene (kriticky dôležité) a postup som dodržal. Zabralo mi to dokopy 3 hodiny. A včera na obed som omylom zle nastavil termostat, ktorý začal zohrievať a nevedel sa vypnúť. Keď som prišiel do kuchyne, tak na display-i bolo 40oC - ďžízs, asi som tie zvieratká uvaril. Nasratý som bol, toľká práca navnivoč. Ale veď to poznáte, hlavne dievčatá - pečiete, pečiete, všetko precízne vážite a nakoniec vám to prihorí. Tak neviem, či to vyhodiť alebo mám pokračovať. Pretože o takomto čase to malo už generovať vlastné teplo aj o 4oC a u mňa len pol stupňa. Nechcem, aby sa mi to zvrtlo divokou fermentáciou (ľudovo povedané splesnivelo to).

Držte sa a hlavu hore. Bude lepšie, cítim to v kostiach  winking . Každému prajem, aby našiel pokoj v duši (blížia sa Vianoce a tak..)

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 11 december 2023 - 8:49

Ale ja som nebol opity vcera 😀 a nasiel som sposob, kde mozem vypisovat, ked mam potrebu, na inom mieste 😀 a ja za to nemozem, to ma same nuti vypisovat vtedy. A mne sa deju take prihody vselijake a ved to su smiesne prihody 😀 A to som nevedel, ze sa da takto varit ryza, ani som to nepocul este. A inak nemam co ani napisat teraz, tak nebudem pisat nic uz teraz. Len sa potom opytam na lamotrigin, nechce sa mi to teraz rozpisovat, potom inokedy sa pridem opytat.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Po 11 december 2023 - 9:25

Saladin,

prepač, ale tvoje príspevky mi nepridu empatické. Prídeš mi ako by si do všetkého a všetkých videl a sucho popisuješ problém. Nemala som sa doteraz potrebu k tomu vyjadrovať, lebo sme rôzni, no teraz sám píšeš, že by sme mali citlivo pomáhať. Ty si však vytváraš o ľuďoch domnienky, ktoré tu potom následne rozvíjaš a podsúvaš aj druhým.
A keď sa tu písalo o alkoholizme, praveže som sa ťa zastala - nájdi si v historii.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 11 december 2023 - 9:59

Ďak. za komentár. Pre teba platí presne to isté, čo som napísal Jarovi - to, čo cítiš nekorešponduje s realitou. Pretože nie je pravda, že sa vyjadrujem ku KAŽDÉMU. Nie je pravda, že vidím do každého (nie som veštec). Je to presne naopak - pýtam sa, polemizujem, čo by mohlo byť príčinou problému. A nerobím to vždy.

Preto ti tiež odporúčam zosúladiť tvoje pocity s realitou - aj napriek tomu, že to zrejme budeš považuješ za neempatické.

A čo sa týka toho, keď mi člen Jaro nadával do blbcov, a narcisov a že si tu liečim traumy a komplexy - všetci mlčali. Nikto na to nepovedal nič. Slovom nula, zero, nada, nichts. A pritom nadávky ad persona sú podĺa definície neemapické. Mne nevadí, ak si niekto o mne myslí zlé veci (kamarátov na internete nehĺadám) - čo ma však šoklo, že všetci mlčali.

Nepíšem to, lebo chcem vyťahovať staré krivdy, ale preto, že považujem za absurdné písať o mojich údajných neempatických príspevkoch, keď niekto iný je rádovo viac neempatický.

Možno je chybka v tom, že si vytváraš nesprávne domnienky, že "do každého vidím a každého odsudzujem" a voči tejto predstave sa vymedzuješ. Nie je náhodou magické myslenie súčasťou týchto duševných problémov??.
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Po 11 december 2023 - 10:50

Saladin,
ďakujem za tvoje odporúčanie.
Nechcem, aby sme tu bojovali, dohadovali sa, chytali sa za slovíčka, išli do osobných konfliktov.
Obaja sme tu predostreli svoj pohľad na vec aj na seba navzájom a tým by som to aj rada uzavrela.
Vráťme sa k téme Ako sa dnes máš? a nechajme ľudí popísať ako sa v tento adventný čas majú.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 11 december 2023 - 11:04

Súhlasím. A tiež trochu pribrzdím a nechám si svoje nevyžiadané múdra pre seba (je to zlo zvyk, priznávam). A naozaj, úprimne, zo srdca.. o nikom si nemyslím nič zlé, nikoho som nechcel "dať dolu", nikoho nekritizujem - mojim zámerom bolo a je pomôcť. Pretože mne pomohlo, keď mi vysvetlili prečo robím to, čo robím.

A čo sa týka neporiadku - neverím, že máš vyslovený bordel, zrejme ťa len mrzí, že neupratuješ ako by sa patrilo. Lenže v tom je kameň úrazu - miera toho, ako by sa malo, závisí od podmienok, možností a psych. kondície. A ty bojuješ s psychikou, že. Takže sa vykašli na veĺké upratovania a radšej sa sústreď na pohodu -dobrá pohoda je na nezaplatenie..

Zase múdrujem, mea culpa.. Smile
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Po 11 december 2023 - 17:50

Ahojte, ako ste na tom zdravotne? My sme celá rodina doma a soplíme a teplotujeme a aj známi z okolia, že na nich čosi lezie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 11 december 2023 - 18:05

Ahoj @Patty_Pillow , my jsme minulý týden covidovali a teď je zase nemocná kamarádka....pořád někdo.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 11 december 2023 - 20:26

Fermentovaná ryža sa mi podarila  jumping2 - Boh ma miluje! V noci budem robiť Miso (viď fotka dolu: takto by to malo vyzerať, ak všetko dobre dopadne a nepokazí sa to). Fermentovaná koji ryža na druhej fotke.

Boh mi dnes poslal indíciu (priznávam, že to znie trochu divne holt magické myslenie in nutshell), aby som vybral biely "do kostola" sveter z práčky. A tak som teda urobil a dobre som urobil, pretože mi nejaká vec zafarbila (síce obyčajné) biele tričká a teraz sú gay ružové.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 29314610
Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 36421010

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Po 11 december 2023 - 21:35

Patty, ja som bola chorá pred dvomi týždňami. Neviem či to bol covid alebo len dosť nepríjemná viróza. Teraz sme všetci doma zdraví.

Saladin,
tým fermentovaním u mňa boduješ. Fermentované potraviny sú zdravé. My robíme iba domácu kyslú kapustu a ja okrem toho kváskujem. Z kvásku pečiem slané cesnakové uzle, pizze, sladké croissanty alebo ...í chlieb. Všetci doma si na to dobre zvykli, chutí im to.

Mne sa dnes podarilo upratať kúpelňu, vrátane umytia miesta za pračkou. Je to tam dosť nedostupné, i keď pračku odtiahneme. Som teraz z toho celá dolámaná a unavená, ale zas spokojnejšia.
S manželom sme sa dohodli, že v stredu, keď ideme do Bratislavy na tú vnukovu besiedku, si z toho spravíme výlet. Nepôjdeme autom, aby on nemusel šoférovať, ale radšej vlakom a pôjdeme ešte doobeda, V Bratislave sa pred besiedkou naobedujeme a skočíme na vianočné trhy pozrieť.
Pekný večer, priatelia!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 12 december 2023 - 19:58

Regina, inšpirovala si ma a tak som dnes v Kauflande kúpil malú kapustovú "loptu", ktorú som nastrúhal a nasolil. Zajtra naložím do skla. Súdok mám zaprataný fermentovanou červenou repou (odporúčam, príprava je presne rovnaká ako v prípade kapusty), takže som túto jeseň kapustu nerobil.

Včera som nestihol urobiť to miso z cíceru (zaspal som o pol 10 a spal som až 10 hodín, čo už) a dnes som kukol do "inkubátora na fermentovanie" = trúba Smile a polovica ryže je "pocukrovaná" zelenými bodkami. Neznalý človek by povedal, že to spesnivelo. A nemýlil by sa, lenže tú ryžu fermentujem ušlachtilou (jedlou) plesňou, tak ako vo Francúzku fermentujú mlieko a robia rôzne mňam mňam drahé syry (samozrejme používajú iné ZOO).

Takže sa mi vytvorili spóry, tak ako v prípade hríbov. Inak vedeli ste, že hríb je len vonkajšia časť mycélia a väčšina huby rastie pod zemou?? Ja nie.. Tá malá zelená bodka na ryži (skúsim to odfotiť) je mikro-stonka so stovkami mikro-hríbikov. Už som si obaril vrelou vodou lyžičku a mixér na kávu a oberiem "úrodu" na ďalšie fermentovanie. Aspoň nemusím kupovať nové spóry (neodporúča sa to, neviem prečo, uvidím, max. to vyhodím), pretože ono to nie je zrovna najlacnejšie.

Takto sfermentovaná ryža je strašne sladká, celá kuchyňa mi voní orieškami - podľa môjho vkusu najpríjemnejšia vôňa zo všetkých fermentovaných produktov. Zvieratká totiž naštiepili sacharidy na jednoduché sacharidy, tak ako keď rozvaríte šošovicu alebo hrach (je sladší). Dá sa s tým natrieť mäsko a enzými naštiepia bielkoviny - skúšal som a naozaj to bolo chutné a jedlé (nezomrel som).

Modlím sa Vesmíru, Bohu a všetkým Anjelom strážnym, aby mi to miso vyšlo (fermentuje sa to 6 mesiacov až rok). Pretože je s tým toľko roboty ako na kostole. Ale chutí to úžasne, teda pokiaľ máte radi ázijskú kuchyňu.

Chcel som pôvodne písať ako sa mám, ale "zarozprával" som sa. Dostal som sa trochu do mikro-mánie s pocitom, že sa mi skvele darí a každý nápad je kozmicky úžasný a treba ho následovať. Vždy lepšie ako depresia Smile..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 13 december 2023 - 13:34

Mna vcera PREPLO, ale taka hanba hanbata. Co som odchadzal z baru, ked zavierali, o 5 rano som taxik volal. A co som dorobil, keby ma vcera vidi psychiater, tak ma beru na lozko 😀 bol tam chalan, taky agresor a hucal tam furt, som mu dal peniaze, aby bol ticho 😀 zavolal som ho na hajzle a zacal som ho bozkavat a on drzal jak hluchy dvere 😂 a rano tam prisla jeho zena a ona asi videla, jak som sa liepal po nom, agresivna bola na mna, keby tak vedela... ze nech sa s nou nerozpravam, mi povedala 😀 a ten chalan sa tam s nou velice objimal potom, jaky bol laknuty z nej 😀 Ako ja neviem co budem robit, mna prepne a som jak utrhnuty z retaze. Ale toto zas bolo. A taky stary volaco mudroval, ze nech som ticho a som mu objednal, aby bol ticho on 😀 a pustali tam Nohavicu pesnicky, v jukeboxe. Ja som im pustil Oops I did it again Britney 😀 ako neviem co budem robit, sak to je strasne, ked ma prepne. Sak ale mne sa take situacie stavaju, ze to druhi nezaziju. Sak hadam nebude mat zle od zeny ten chalan. Ale nevidela nic, len jak som sa liepal po nom 😀 takato hanba zas. Mne to hrabe v hlave 😀 to sa neda ovladat, to ma same tak prepne
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 83 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 70 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore