Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 51 z 83 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ut 28 november 2023 - 16:03

Ahoj, motylek to ma veľmi mrzí, že sa máš horšie. Problém je aj ten, že o aké príznaky sa jedná. Osobne mám isté príznaky stále a bojím sa, že prídem neskoro na to, že sa deje niečo veľmi zle. Hoci tvrdím vždy, že by som to spoznal, ale neviem no. Tuším, kedy začínajú už pomaly bludy, čo je niečo, čo by sa malo už riešiť, ale mal som to len raz. Tak neviem, ako by som reagoval na to. Len ja mám tú výhodu, že chodím na stacionár. Môžem komunikovať s lekárom a nech on posúdi to. Tiež už viem, že jeden ojedinelý hlas nemusí znamenať veľký problém... Hoci lekárovi nemusím hovoriť na šťastie väčšinou nič také... Nemám sa vyslovene zle už dlhšie obdobie, čo je super... Mám ku dispozícii aj psychológa na stacionári...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Ut 28 november 2023 - 16:16

Kimi myslím, že stacionár je super vec. Spravíš niečo užitočné, ideš do spoločnosti a rozvíjaš zručnosti. Keby je u nás aj ja chodím, len ja to mám o to horšie že budem musieť do práce či chcem alebo nie a nikto sa ma nebude pýtať čo mi je a ako mi je
Motýlek inak ja sa cítim horšie už riadne dlhú dobu a ďalší atak to neznamenalo u mňa, ale zas môj atak neni taký strašný lebo ja nemám bludy ani nič podobné alebo že by som počúval nejaké hlasy a podľa nich konal. Ozvučené myšlienky mám furt aj s antipsychotikami a vyskúšal som už všetky antipsychotiká skoro ale aj tak ich mám. Chcem len povedať že nie vždy ak sa cítiš zle to znamená že ide atak, môžeš mať depresiu ktorú si ani neuvedomuješ alebo sa cítiš horšie kvôli okolnostiam a nevieš to ovplyvniť, že na ne tak reaguješ. A myslím, že ak máš správne nastavené lieky a nemáš enormný stres, tak atak by nemusel prísť tak ľahko.
Ja inak aj zbytočne pijem lieky možno lebo hlasy v hlave mám aj tak a počas ataku ja nepotrebujem nútenú hospitalizáciu, že by som mal bludy alebo pod vplyvom halucinácii a bludov konal inak ako zdravý človek, ja som počas ataku chodil normálne do školy a nikto by nepovedal na mňa že mi niečo je, mal som v sebe len neskutočný nepokoj a napätie a bál som sa že niekomu niečo spravím aj keď nechcem a mal teda hlasy v hlave ale nie také ktoré by ohrozovali mňa alebo niekoho iného.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 28 november 2023 - 19:59

Jaro123444 napísal:len ja to mám o to horšie že budem musieť do práce či chcem alebo nie
Sústreďuješ sa zbytočne na budúcnosť (čo bude a nebude). Sústreď sa na prítomnosť. Teraz do práce nechodíš, tak môžeš chodiť na stacionár. Možno ťa to posunie a už ho nebudeš potrebovať (to dopredu nevieš odhadnúť), keď budeš chodiť do práce.
______
Život bez facebooku je taký.. zvláštny ako bez kávy. Pripomína mi to pár dňový pôst - prvé dni boli síce najhoršie (potom si telo zvykne), ale zvyšok som cítil divný pocit, že nejem - predsa len to vypĺňa deň ap. Proste ten pocit, že nejem a fungujem spôsoboval protichodné pocity. Presne ako teraz s facebookom - holt čistá závislosť..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 St 29 november 2023 - 10:35

@Saladin máš asi pravdu, to je moja zlá vlastnosť, že riešim budúcnosť viacej ako prítomnosť, ale na druhu stranu sú tie obavy myslím prirodzené. Naša choroba je pre mňa určite menšia prekážka v práci ako to čo zažívam s tým bruchom. To mi bráni vo všetkom a je to ťažko ak nevieš ako to riešiť a čo to spôsobuje. Je to na nervy ak ti niečo také marí život. Každopádne som úzkostne ladený, je to aj na papieroch od doktorky vždy, či už čo sa týka toho premýšľania alebo obáv zo všetkého. Bol som dnes na kontrole aj, plná taška liekov a to mám ešte nízke dávky dosť.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin St 29 november 2023 - 12:05

@Jaro123444

Rozumiem a vrátim sa k tvomu pôvodnému príspevku. Písal si, že nemôžeš chodiť TERAZ na stacionár, pretože v BUDÚCNOSTI budeš musieť pracovať. To (mi) proste nedáva zmysel a na tento rozpor som chcel upozorniť. Pretože, ak naozaj-úprimne chceš chodiť na stacionár, práca v budúcnosti ti v tom nebráni.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 29 november 2023 - 13:46

Jaro123444 napísal:Naša choroba je pre mňa určite menšia prekážka v práci ako to čo zažívam s tým bruchom. To mi bráni vo všetkom a je to ťažko ak nevieš ako to riešiť a čo to spôsobuje.

Jaro, ale pro tebe s tím břichem přece existuje řešení. Ta laktáza, kterou jsi ještě nevyzkoušel (nevím proč). To je pro tebe velká naděje, stačí si ji koupit a užívat ji.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Juraj, Saladin, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj St 29 november 2023 - 16:41

Napíšem niečo po dlhšej dobe. Moje dni sa nesú v znamení strachu. Strachu z toho že sa môj zdravotný stav zhorší. Odkedy sa mi v lete zhoršili hlasy tak sa veľmi bojím. Trochu sa to zlepšilo koncom septembra, keď som si o pol miligramu zvýšil Rispen. Neviem či to bolo tým liekom, alebo to bol len krátkodobý prepad stavu. Psychiatrička mi hovorila že rovnako ako pri schizofrénii, pri mojej chorobe sa môžu vyskytnúť obdobia keď je môj zdravotný stav horší, alebo sa môže choroba vekom zhoršovať. Čo sa týka tých hlasov, niekedy je to lepšie niekedy horšie. Niekedy prejde viac nocí počas ktorých ich takmer nepočujem, potom príde noc, keď mám veľmi nepríjemné hlasy. Najhoršie je to že tie hlasy reagujú na moje myšlienky. Niečo si pomyslím a hlas na to okamžite zareaguje. Je to extrémne nepríjemné. To ako budem žiť a či budem žiť, bude závisieť od môjho zdravotného stavu. Mať hlasy je veľmi vyčerpávajúce, neviem si predstaviť že by som tak žil. To sa radšej zabijem. Ale najprv musím napísať závet, lebo keby som zomrel bez závetu, tak polovicu môjho majetku by zdedila moja matka, ktorá ma v detstve psychicky a fyzicky týrala. (V prípade že by som zomrel po otcovej smrti, tak by po mne zdedila celý majetok.) To by bola absurdná situácia a to sa nesmie stať. Preto musím napísať závet. Už som objednaný u notára, ale bude to až v januári, takže nejak musím vydržať.

Pozitívne je že sa mi podarilo znížiť dávku Zopiclonu potrebnú na to aby som zaspal. Predtým som užíval jeden a pol tabletky, znížil som to na jednu tabletku. Je to takto už dlhší čas. Toto zníženie sa mi podarilo ešte v máji, ale nechcel som sa tým chváliť, lebo som nevedel či to vydrží.

Stále chodím cvičiť do posilovne, už je to dva a pol mesiaca čo tam chodím. Keď som sa vážil pätnásteho septembra, tak som mal 67 kíl, keď som sa vážil dnes, tak váha ukázala 73. To je úplne fantastický prírastok na váhe, aj keď si myslím že časť z toho je asi voda. Ale pribral som, je to na mne vidieť a aj nohavice sú mi tesnejšie. Taktiež pri cvičení zvládam väčšie váhy. Dnes som skúšal urobiť zhyb na hrazde, podarilo sa mi vytiahnuť do dvoch tretín, plecia som mal kúsok nad lakťami. Ale ten posledný kúsok, aby som mal bradu na úrovni hrazdy, som nevládal. Verím však že behom pár týždňov by sa mi mohol podariť úplný zhyb. Kedysi, keď som bol vo forme, tak som vládal urobiť tri krát osem zhybov na hrazde. Ešte nie som taký starý aby som to nedokázal. Dnes som si kúpil kreatín, človek s ním dokáže vyvinúť väčšiu silu a intenzívnejšie cvičiť, verím že mi pomôže. Bol by som rád keby sa mi podarilo priberať až kým nebudem mať osemdesiat kíl. To by som mohol stihnúť do jari. Potom by som chcel trochu schudnúť, lebo mám strašne veľa tuku (keď som začal cvičiť, mal som to čomu sa hovorí chudá obezita). Tak budúci rok jar leto skúsim cvičiť dva krát týždenne v posilovni a dva krát týždenne budem jazdiť na horskom bicykli. Žijem v horách, takže môžem jazdiť v kopcovitom teréne a poriadne si zamakať a zbaviť sa tuku. Ale to je ešte ďaleko, takže to je taký predbežný plán. Držte mi place.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

dzuli08 and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 St 29 november 2023 - 16:48

Juraj držím ti palce samozrejme, berieš Rispen 3 a Hedonin 500mg ako máš v profile? ak áno to máš celkom vysoké dávky by som povedal, Rispen 3 je najsilnejší z Rispenov a Hedonin teda Kvetiapín je maximálna dávka myslím, že 1000 a ty máš 500 aj to je dosť.
Inak nechápem že máš viac menej toľko málo kilov na to že berieš antipsychotika, ja som po nich extrémne pribral a neviem sa toho zbaviť a to napr. kvetiapínu mám len 75mg
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin St 29 november 2023 - 17:24

motylek napísal:Ta laktáza, kterou jsi ještě nevyzkoušel (nevím proč). To je pro tebe velká naděje, stačí si ji koupit a užívat ji.
@motylek, mne na trávenie pomáha veľmi kefír (a pritom nemám alergiu na laktózu). Najprv som kupoval v Lídli a vláčil som domov flašky, teraz si vyrábam domáci - je to jednoduchšie a lacnejšie (a hlavne si vyrobím, koľko potrebujem). Akurát dnes som jednej pani poslal balíček kefírových zŕn aj s kombuchou ("mierne octový čaj" je tiež skvelý na trávenie mäska) a kultúrou na výrobu jogurtu (robím si aj jogurt - aspoň nemusím kupovať drahé s éčkami).


Naposledy upravil Saladin dňa St 29 november 2023 - 17:26, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 29 november 2023 - 17:25

@Juraj
V prvom rade sa teším, že sa ti podarilo nabrať svalovú hmotu a silu, je to veľmi príjemný pocit a vieš veľmi dobre, koľko úsilia i disciplíny to stojí. Paráda 👏a nech sa ti darí i naďalej v stanovených cieľoch.
Čo ma však, prirodzene, mrzí sú tvoje hlasy... Áno, je pravda, že naše ochorenia majú kolísavý a neraz nepredvídateľný priebeh. Celkovo sa podľa psychiatrov zhoršuje mnohým stav práve pre nedostatok slnečných lúčov a pobytu aspoň chvíľu na slnku - od sezónnych afektívnych stavov (depresie) až po závažnejšie psychotické. Myslím, že by bolo na mieste sa o tom zmieniť psychiatričke, užívaš dávky v strednom rozmedzí terapeutického účinku a dá sa neraz aj miernym navýšením výrazne zlepšiť stav (risperidon až do 10 mg denne) či kvetiapín (až do 1000 mg). Sám si spomenul, že zvýšenie Rispenu o 0.5 mg už prinieslo badateľný efekt - možno by tam viedla cesta po porade so psychiatričkou. Určite ti aj vrelo odporúčam dopĺňať kvalitné magnesium, vitamín D a keďže aj cvičíš, B-komplex ti urobí veľmi dobrú službu v sile i chuti do jedla (kedysi preslávený Pangamin bol topka).
Želám ti skoré zlepšenie zdravotného stavu 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Saladin, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj St 29 november 2023 - 18:20

@Jaro123444, teraz užívam už 3,5 mg Rispenu. Ja som strašne chudý, zabudol som napísať že tých 67 kíl som mal pri výške 187 cm. Ale trochu som z toho kvetiapínu pribral, ale nebolo to na mne vidno.

@Lucas, vďaka za povzbudzujúce slová. Čítal som že ľudia berú aj vysoké dávky Rispenu, aj moja psychiatrička sa raz zmienila o tom, že sú ľudia čo berú osem mg. Ale mne povedala že nechce aby som užíval viac ako štyri. Neviem prečo, nestihol som na to zareagovať, ale keď u nej najbližšie budem ,tak sa jej spýtam.
Tie hlasy sú naozaj nepríjemné, psychiatrička mi povedala že jedna štvrtina schizofrenikov má aj napriek vysokým dávkam silných liekov hrozné halucinácie. Aj tu na fóre je niekoľko ľudí, ktorí ich majú aj napriek tomu že berú lieky. Najhoršie sú podľa mojej doktorky hmatové halucinácie. Rozprávala mi o nich hororové veci.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 St 29 november 2023 - 18:29

Jaro tebe by na trávenie mohol pomôcť ten Manuka med, ak chceš môžem ti ho objednať tu v Nemecku, tu je o polovicu lacnejsi ako na Slovensku. Môžeš si o ňom nieco vygooglit a objednať ti ho mozem zo stránky www.manukadoctor.de. Až budem na Slovensku ti ho môžem poslať. Ja mám dokonca ešte 15% zlavu na tie ceny čo sú tam. Berie sa jedna lyžička denne ráno pol hodinu pred jedlom. Môžeš to skúsiť. Nie je to najlacnejšie, ale ludia s tým majú dobré skúsenosti.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 83 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore