Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 27 z 83 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 24 október 2023 - 23:51

@Sweetheart A kde teď pracuješ, když v té Boudě (nebo jak tomu říkáš) už ne?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin St 25 október 2023 - 1:21

Sweetheart napísal:Ale dobre a co teda sem nemam uz pisat alebo co?
Sak toto je forum pre ludi, co maju problem, nie? Ja mam tazku diagnozu. A mam problemy. A co, ze napity pisem. A jaky mam pisat, ked pijem. Co tu mam o zahradke pisat?! Ja zijem takto, tak pisem tak jak zijem. Sak napity napisem, lebo pijem. A mne vino ZACHRANILO zivot a za tym si stojim!!!! Keby neni vina, uz som davno mrtvy, co som v Bude robil, Vino bolo moj zachranca. Sak to je toto forum pre ludi, co maju problemy. Aj ja mam problemy, som chory na hlavu. Doma som mal problemy, ze som na facebooku vypisoval, sestra sa bola materi stazovat.  A chceli ma dat do Zaluzia. Aj toto je zivot. A vino je moj zachranca. Nech sa tu obuje do mna kto chce. Toto je pravda!!! Uz by som bol MRTVY bez vina. V Bude som prosil, nech umrem a prve kroky z Budy boli, ze som si vino isiel kupit. A jak mi dobre ostalo, tak to zhejtujte. Ja tak zijem a vino je MOJ pomocnik. Ja takto zijem, nebudem tu pisat o vnucatkach, lebo ziadne nemam, o com mam pisat, sak takto zijem. Zhejtujte ma kolko chcete. Sak uz nenapisem, ak ma tu nechcete. Ja mam tiez diagnozu a nikomu som tu nenadaval
Áno, toto je fórum pre ľudí, ktorí majú problém. Ty si to pletieš s reklamou na chlast. Viacero(?) ľudí tu riešilo svoje problémy alkoholom (napr. aj ja). Nebol som žiaden alkáč ako ty, ale nechcem sa k tomu vrátiť. Som abstinent. A nepotrebujem tu čítať, aký je chlast úžasný.

To je z tvojej strany rovnaké svinstvo, ako by si v skupine narkomanov rozprával, aký je gambling úžasný a dal ti zmysel života. Píš si čo chceš, nie je tu žiadna cenzúra, aj to, že citujem "si buzerant" alebo "máš chuť na chlapa" (potom si to zmazal, lebo si vytriezvel, že), ale toto proste NIE!

Príklad, aby to pochopili aj ostatní (ktorých sa to týka). Suicidálne myšlienky sú nedílnou súčasťou duševných problémov - veľa schizofrenikov pácha samovraždy. Štatistiky sú katastrofálne - priemerný vek schizofrenika je 48 rokov. Tak si teraz predstavte, že tu budem pravideľne vypisovať, aké je úžasné myslieť na sebevraždu. Začnem popisovať, že mi to dáva adrenalín (je btw opioid a teda anxiolitický, znižuje úzkosť/frustráciu/neg. emócie). "Óóó, kamaráti, včera som si znova priložil nožík na zápesie a jemne som ním prechádzal po žilách - to je taká paráda. Toto ma drží nad vodou. Cítil som sa pri tom super. Odkedy robim túto "meditáciu", lieky vôbec nepotrebujem."

Niekoho to môže aj povzbudiť - A TO PREDSA NECHCEME, že..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj St 25 október 2023 - 14:00

Čo sa týka toho propagovania alkoholizmu, tak mne vadí napríklad to že na Senzi TV hrajú množstvo odrhovačiek ospevujúcich ožranstvo a ožranský spôsob života. Za marihuanu sú drastické tresty, ale ožranstvo je u nás možné beztrestne propagovať.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 25 október 2023 - 14:38

@Juraj
Senzi TV nesledujem, ale je fakt pravda, že je u nás hlboko zakorenená zhovievavosť k alkoholizmu. To, že nadmerné užívanie akejkoľvek návykovej látky neprospieva telu, si hovoriť nemusíme. Ale väčšina spoločnosti sa tvári, akoby sa to etylu netýkalo. Viete si predstaviť nejaké posedenie bez toho promile? Či opekačka, návšteva, hostiny, oslavy - tečie alkohol potokom, kým nie si v bezvedomí, často nie si in (prepáčte, ale u nás na východe bez debaty) a je to ÚPLNE normálne!
Len mi tak napadlo v mojej fantázii, žeby prišla návšteva ku mne a ponúkol by som im miesto prípitku tabletky diazepamu. To by bolo klopkanie po čele, však? Ale veď ja len v dobrom, aby ste sa uvoľnili...
Veď preto sa vlastne v 3/4 prípadoch na návštevy chodí - chľastať (prvá otázka - kto šofér?).
A dlhodobé následky jeho nadužívania skutočne menia osobnosť človeka (tzv. alkoholická charakteropatia), spôsobujú trvalé poškodenie nielen pečene, ale obzvlášť nervovej sústavy a to už zvrátiť možné nie je! O násilí v domácnostiach, rozvodovosti a mnohých tragédiách už ani nepíšem, vieme všetci...
Každopádne, nejdem sa tu hrať na svätuškára. Tiež som si prešiel závislosťou a viem, čo to všetko obnáša. Preto k tomu som chcel aj napísať svoj názor.
@Saladin - preto chápem tvoju tvrdú reč
@Sweetheart - nemáme v pláne ťa tu hejtovať, len vyviesť ťa z omylu, ako je "hej" v stave opilosti, ktorá lieči všetky neduhy tela i duše... Nie je to tak a človek po vytriezvení si to rýchlo uvedomí (poniektorí).


Naposledy upravil Lucas dňa St 25 október 2023 - 18:19, celkom upravené 1 krát.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Juraj, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 25 október 2023 - 15:44

@Juraj Dá se srovnávat alkohol s marihuanou? Ptám se proto, že nevím. Obojí se dá zneužívat. Alkohol může člověk ale pít s mírou, třeba když si jednou za 3 měsíce dá 2 deci vína při oslavě a do němoty se neopíjí. Proto si myslím, že je alkohol tolerovaný (že lidi tolerují i ochlasty, kteří se opíjejí pravidelně, to je pak ale už přehnaná tolerance).
Otázka je, jak je to s marihuanou. Existují lidé, kteří si dají nějakou menší dávku jen občas? Já spíš vídám "huliče", kteří ji užívají pravidelně. Včetně těch, kteří jí propadli a vykouřili si mozek z hlavy, nebo přešli na tvrdé drogy, nebo se jim spustila schizofrene. Proto mi přijde marihuana jako těžší kalibr než alkohol. Ale já to spíš sleduju v médiích. Osobně žádného uživatele marihuany neznám. Myslím si ale, že jestliže se marihuana zlegalizuje (nejen pro lékařké účely), stoupne i její tolerance. Bude to byznys stejně jako prodej alkoholu.
Mohli bychom se bavit i o cigaretách. Je to taky závislost, která zabíjí, jen pomaleji než alkohol, takže někdy člověk stihne zemřít dřív na jinou chorobu, než ho zabije kouření.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

dzuli08, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj St 25 október 2023 - 16:35

@motylek, keď som bol mladý tak som marihuanu niekoľko rokov fajčil. Najprv to bolo bez následkov, boli to veľmi pekné chvíle, keď som si ju dal. Napríklad počúvanie hudby, to bolo úžasné. Keď som ju nemal, tak mi veľmi chýbala, takže si myslím že minimálne psychickú závislosť som mal. Časom mi marihuana začala vyvolávať psychotické stavy ktoré boli tak zlé, že som ju prestal fajčiť.  Mal som v škole spolužiačku ktorej spustila schizofréniu. Takže myslím si že táto droga môže byť nebezpečná. Aj keby bola u nás legálna, ja by som ju už nefajčil. Ale tie tresty za ňu mi prídu príliš prísne. Podľa mňa, keď je legálny alkohol, tak by mala byť aj marihuana. Alebo keď je marihuana zakázaná, tak zakážme aj alkohol.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

regina likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 25 október 2023 - 17:20

@Juraj
Inak ohľadom marihuany som ozaj čítal viacero kazuistík, že spustila toxickú psychózu (obdoba schizofrénie ako vieme) v celej sile. A opäť je to o tom, niekto môže pofajčievať sporadicky a iný zas aj 3x denne. Ďalšia dôležitá vec je hodnota THC, ktorá má priamy vplyv na zážitok - a opäť niekto má pozitívny, iný vracia a halucinuje.
A zachytil som aj odborný názor, že nie je vhodné nazývať marihuanu mäkkou drogou vzhľadom na možný rozvoj duševných porúch ako pri tvrdých drogách.
Ja osobne som zažil dvoch chalanov na akútnom oddelení práve pre toxickú psychózu z marihuany - jeden mal ani nie 18 rokov, správal sa veľmi nevhodne, arogantne až agresívne, takže často musel byť prifixovaný a pacifikovaý injekciami...
Bolo mi ho úprimne aj ľúto.
Druhý príklad bol vzdelaný mladý chalan právnik, ktorý si, žiaľ, takisto privodil podľa jeho slov častého fajčenia marihuany paranoidnú schizofréniu. Miestami s ním bola fajn komunikácia, no náhle došlo k rapídnemu zvratu v správaní a museli ho opakovane pacifikovať.
A zákaz alkoholu by akurát tak rozbehol čierny obchod s ním...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Juraj, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 25 október 2023 - 18:56

Ja som mal par razy marihuanu, ale uz by som si to nedal. Mne to spustalo psychoticke stavy tiez. No ja som mal toxicku psychozu, ale z pervitinu. No z marihuany som mal raz taky stav, ze mi chcel volat kamarat zachranku. Som nevedel dychat, asi taky pocit, ako keby mi hlava vypla ten dychaci reflex, ze som prestaval dychat. A som si myslel, ze ma nahanaju Indiani, ze som v nejakej rezervacii. A inak, mne to strasne smrdi. A inak nebol som zavisly ani na pervitine, ani na marihuane. A pervitin je o nicom, podla mna. Mne to nic extra nerobilo, ze by mi nejako super bolo, len psychozu mi to urobilo. Uz by som si to nedal. A aj tabletkami som sa otravil, od bolesti tabletky, som bol v nemocnici, ale som podpisal reverz na druhy den. A vtedy som citil, ze prestavam dychat a necitil som ani prehltanie. Ale v sanitke mi pichli volaku protilatku alebo co. A bol som vtedy na izbe na psychiatrii so zavislakmi, ale vacsina boli alkoholici, ked som mal toxicku psychozu.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 St 25 október 2023 - 19:47

Ahojte...tak ja som tiež skúsila marišku asi 2x v živote, ten prvý krát to bolo dosť skoro cca v 15tich, boli to možno 3 šluky, nemala som žiadne stavy resp. halucinácie z toho len náladu. Neviem či mne toto spustilo psychózu alebo moje ochorenie, lebo fakt je že cca v 16tke sa to prejavilo. Ja si ale myslím osobne, že to bolo skôr zo stresov v škole a v zmene môjho prežívania vecí a situácií. Druhý krát som si potiahla z jointa až na VŠ, a nič mi to nespravilo. To som už aj lieky samozrejme brala. Teraz aj ja kúsok k tomu alkoholu napíšem. Nebudem ho propagovať, je to každého osobné rozhodnutie či abstinuje alebo nie. Viem, že kombo alkohol a lieky je (hlavne podľa letákov) vylúčené, no napriek tomu si dám buď na oslave, u kamošky alebo aj s našimi niekedy vínko alebo pivo. Alkoholik nie som a niekedy si ani nedám aj keď ma ponúknu. Za tie roky sa už v tomto smere dosť poznám a viem svoju mieru. Kedy už prestať. Ale naposledy som mala prvý a posledný burčák v tomto roku, bola som u kamošky a veľmi dobre mi padlo, ako sme si fajn pokecali. Tiež sa mi nepáčia do nemoty ožratí ľudia, hlavne niektorí muži vedia byť otravní a mám z nich viac menej strach. Na mňa väčšinou alkohol zaberá v zmysle že som veselšia, otvorenejšia a komunikatívnejšia, čiže taká klasika asi.

A ako sa mám? Dá sa povedať, že veci zatiaľ zvládam, aj prácu aj zžitie sa s novým bývaním a platením účtov Very Happy Very Happy Teraz budem mať pondelok utorok dovolenku, ale na utorok som sa objednala na kontrolu ku Dr.psycho Smile neviem čo jej tam poviem, v podstate som OK, v pohode. Sem tam mávam smutné chvíľky, minule aj vyšlo zopár sĺz, kvôli citovej záležitosti, ale už som sa z toho vyspala. Inak som si celkom zvykla na novú posteľ, čiže zas nastáva obdobie kedy sa nútim ráno do vstávania. Ešte keď sa posunie čas bude to ťažšie si myslím. Len teraz mi ráno chodí až 1 autobus, ktorý musím stihnúť. Tak väčšinou sa snažím vstať na prvé zvonenie budíka.

Neviem čo ešte napísať, teším sa už na pár dní voľna, chcela by som ísť aj niekam na wellness, a hlavne masáž. Uvidíme, či sa niečo podarí vybaviť.

Prajem všetkým pekný večer. Držme sa !

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj, Sweetheart, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Highlander St 25 október 2023 - 20:55

Tak taky napíšu něco k tématu. Marihuanu jsem nikdy nezkoušel a myslím, že u naší diagnózy je to dost nebezpečné (léčím se taky se schizofrenií). Piju ale dost alkohol a to téměř každý den. Doktorka o tom ví a nezakazuje mi to, i když nadšená z toho asi není. Piju už víc než 20 let a stejnou dobu beru léky. Takže na játra nic moc, mám zvýšené jaterní testy. Ale žádnou ataku mi to nerozjelo, měl jsem jen jednu před 20 lety a neopakovalo se to. Nikdy jsem nekouřil. Píše se, že snad 90 procent psychotiků kouří. Znám lidi, kteří zemřeli kolem šedesátky na následky kouření. A přitom třeba pili, ale zabilo je kouření. Takže těžko říct, co je horší. Řekl bych, že nějakou neřest člověk musí mít, já nekouřím, nefetuji, tak trochu piju, no..
Highlander
Highlander
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 19.04.2023

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina St 25 október 2023 - 20:59

Tak ja napíšem o záhradke Smile Konečne sme vybrali mrkvu, petržlen sme nestihli, lebo začalo pršať, teda až nabudúce... A vnúčatá? Tie sú znova u nás. Ten starší, 4-roťný mal dnes veľkú radosť, pretože manžel vyvážal malotraktorom s vlečkou konáre a burinu do mestského kontajneru a vždy vzal so sebou aj toho vnuka, takže sa vozil sem a tam Smile

Čo sa alkoholu týka, tak k nemu nemám veľmi pozitívny vzťah. Vzal mi totiž otca. Otec bol tzv. hladinkár. Nikdy nebol na mol, ale už ráno pred prácou si dal na uvoľnenie, v práci tiež a aj po práci. Šlo to tak roky. Cítil sa tak lepšie a vždy vravel, že nikomu neubližuje. Bol dobrák a nebýval agresívny. Potom dostal nového vedúceho a ten sa mu vyhrážal prepustením kvôli tomu popíjaniu. Začal mať aj zdravotné problémy, zle spávať a prišla aj depresia. Predtým s ničím nechcel ísť k lekárovi, lebo vedel, že nemôže brať lieky a popíjať. Mal vysoký tlak a už aj fľaky na koži zrejme od pečienky a zväčšené lymfatické uzliny pod pazuchami. Už -už sa k tomu lekárovi odhodlal, že v pondelok ide, no v nedeľu predtým dostal porážku a upadol do bezvedomia. 9 dní bol v kóme, potom zomrel. Mal len 49 rokov. Pritom to bol jeden inteligentný chlap, no postupne sa stal otrokom alkoholu. A to len preto, že keď si vypil bolo po probléme. Bolo mu lepšie.

Nehovorím, že si občas nedám nejaký alkohol. Občas v spoločnosti, ale len trochu. Aj tak mám pečeň poškodenú liekmi.

Inak sa mám dobre. Aj výlet v Ždiari bol skvelý. Boli sme na dvoch túrach, wellnessovali sme a ja som sa nevedela vynadívať na Vidlu a Havrana - vrcholy Belianskych Tatier, čo sa týčia nad Ždiarom. Cestou domov šoféroval prevažne syn, lebo manželovi nebolo dobre pri šoférovaní na diaľnici. Cestu som tentoraz dala s menšími úzkosťami.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 25 október 2023 - 21:30

Highlander napísal: Piju ale dost alkohol a to téměř každý den. .... Řekl bych, že nějakou neřest člověk musí mít, já nekouřím, nefetuji, tak trochu piju, no..

Tak piješ trochu nebo dost? Udělej si v tom jasno.
"Trochu" piju já - jen příležitostně při oslavě si dám 2 deci vína. To je možná tak 4-5x do roka. Nekouřím, skoro nepiju, nefetuju, tak si dopřávám neřest internetových diskuzí. Smile
Jestli je to u mě závislost, nevím. Na internetu jsem ve chvílích, kdy nemám nic na práci. Když jdu třeba s kamarádkou do čajovny/restaurace, whatever, na internet se nedívám.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

regina and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 83 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore