Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 37 z 83 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 60 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 8 november 2023 - 16:24

@Sweetheart Ano, to byly abstinenční příznaky způsobené rychlým vysazením. Musí se vysazovat HODNĚ POMALU. Mně se zatím podařilo dávku snížit na 0,125 mg Neurolu denně, ale teď radši počkám zase pár měsíců, než budu dál snižovat.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 8 november 2023 - 18:11

Přátelé, dvě dobré zprávy:
1. Co jsem zapomněla napsat, synův vzorek moči je negativní, takže nemá v močovém ústrojí žádnou infekci.
2. Po 6 týdnech volání a zvlášť posledních třech dnech usilovného obvolávání několikrát denně konečně máme termín aspoň na výměnu stentu u syna. Sice až začátkem prosince (december), ale jsem ráda, že se na nás nevykašlali úplně.
Upřímně řečeno po tom, co mu 6 týdnů nebyli schopní dát termín aspoň na výměnu stentu, bychom se synem nejraději změnili nemocnici, ale nemám ponětí, jak se to dělá, co to obnáší, jestli to vůbec jde, jestli by to nebylo moc náročné atd.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 8 november 2023 - 18:54

Motylek, ja si zas xanax davam halabala. To neviem ci dobre robim, alebo zle? Ja si dam napriklad v noci 0,5 mg a potom si dam rano tiez. Dalsi den si nedam vobec. Potom si dam zase rano, potom mi na obed ostane zle, dam si. V noci si zas nedam. To je zly tento sposob? Ja neviem. Lebo xanax je na kratkodobe uzivanie. Je toto zle, co robim? Ja neviem. Ja ho nemam predpisany, ze rano-vecer. Ja si to davam halabala, ked mi je zle, si dam, ked mi je dobre, si nedam. Tak neviem. Ty ho mas pravidelne motylek, ze? A toto je zly sposob, co robim? Ja neviem, ani doktora som sa nepytal. Inak sa ma dnes opytal, ze ci nechcem ist na dochodok 😂 ja som sa opytal, ze ci som tak zle na tom. A on ostal ticho. A ja som mu povedal, ze ja si teda na dochodok nepridem 😂 ale ja si zalozim zivnost od decembra. A to by mi ani dochodok nedali, jak mi mozu dat, ked budem mat zivnost 😂 a ja nebudem cakat rok bez penazi, aby mi dali volaky polovicny. A zivnost je v pohode, mne aj uradnicka na urade povedala, ze keby ju chcem zrusit, alebo prerusit, neni problem, na pockanie mi to urobia 😂 sak vyskusam, uz som mal zivnost. Ale ten doktor ma zarazil, to co si o mne mysli, ja si zase taky nepridem. Ako som prepnuty, ale az tak na dochodok, si nepridem teda. A dam si zivnost, vyjde- nevyjde. To zalozia, prerusia, zrusia na pockanie 😀 uradnicka mi povedala, ze zivnost mozem zrusit a zalozit si ju zas, kedy chcem, ze neni problem
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 8 november 2023 - 22:50

@Sweetheart Nevím jak Xanax, ale Neurol je myslím lepší brát podle potřeby (jak píšeš, halabala Smile ). Jestli to takto zvládáš, tak ho nezačínej brát denně jako já. Já jsem začala, protože jsem ty úzkosti měla asi silnější, vždycky jsem byla tak dezorientovaná a bylo mi tak špatně, že jsem si po užití Neurolu musela jít na hodinu lehnout. A to jsem si tehdy s malým dítětem dovolit nemohla.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 9 november 2023 - 3:55

Sweetheart Xanax mozes brat podla potreby takze to dobre beries, len ked ti je zle. A co sa chystas robit na zivnost?
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Ako sa vyrovanavate s chorobou

Odoslať  Misiacik241 Št 9 november 2023 - 16:14

Ahojte som tu nová. Chcem sa spýtať ako sa vyrovnavate s diagnózou paranoidna schizofrénia? Ja veľmi ťažko už rok si nemôžem nájsť prácu a moje sebavedomie je na bode nula. Už ma ani nebaví hľadanie prace keď skoro všade mi povedia nie. Len doma nechcem byť lebo moja lenivosť ma oberá o všetko krásne čo sa v živote dá prežiť. Možno to znie tak že sa opúšťam ale len chcem vedieť váš názor ako s touto chorobou bojujete.
Misiacik241
Misiacik241
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 09.11.2023
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 9 november 2023 - 17:08

Motylek, ja mam tiez neurol, len som zvyknuty to volat xanax. Ale to je to iste obidve, ta ista ucinna latka. Este je aj frontin a to je to iste jak xanax a neurol. To je ta ista ucinna latka, to su len obchodne nazvy ine. Mam neurol, ale volam to xanax, uz som na to zvyknuty, neviem preco 😀 Ja mam Zalastu a volam to olanzapin, ale dali mi raz v lekarni olanzapin actavis namiesto zalasty a to je tiez to iste, len iny obchodny nazov. Mne to aj v tej aplikacii ukazuje, ze lacnejsie alternativy, kde su mensie doplatky. A mam aricogan a to je Abilify, arrispa a este aj ine, ale je to to iste. A zivnost si urobim na to, co som robil predtym, cez pocitac robotu. Len tam moc nezarobim, ale nejako to zvladnem, lebo este odvody platit. Ale dufam, ze mi to vyjde. Ja nezvladam teraz robit take roboty s ludmi a tak. Sak ma v tescu trase, nemozem si ist ani sam nakupit. A keby mam aj robit niekde, tak nocne chcem robit. V Bude mi nocne zobrali, lebo tam o mne rozpravaju, ze som na hlavu. Sa asi bali ma tam nechat sameho v noci. Mne tam aj zle ostalo cez den, asi som to uz tu pisal, kolegyne sa isli stazovat veducej, ze som dezorientovany a jedna jej povedala, ze nebude este aj na mna davat pozor, ze ona ma svojej roboty dost, som to pocul. A zavolali na mna psychologa, tam z ustavu a poslali ma domov potom. Este chcela aj psychiatrovi volat alebo mojej doktorke volat, to som hned zatrhol 😀 oni povedali, ze bola reorganizacia, ze mi zrusili nocne. Ale ja dobre viem, preco mi ich zrusili. Len mi to nechceli povedat otvorene, aby som sa nestazoval volakde, lebo to su haklive veci, ked niekoho preraduju, alebo chcu vyhodit alebo co, kvoli zdravotnemu stavu a len tak bez lekarskeho posudku, tak trepli, ze bola reorganizacia.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Št 9 november 2023 - 18:42

@Misiacik241
Ahoj, v prvom rade Ťa srdečne vítam medzi nami. Aj ja mám diagnostikovanú schizu. Ale žijem s ňou už 20 rokov. Neviem akú máš čerstvú túto diagnózu, čím si si prešla a pod. Ja to napíšem asi takto: Nie je to ľahké a chce to čas... ani ja sama dobre neviem, kde som našla silu na to všetko, doštudovať a teraz aj pracovať....ale asi to šlo postupne. Hlavne to nevzdávaj. Treba ísť na to postupne a nechcieť naraz príliš veľa od seba. A čo sa týka tej choroby, mám isté obmedzenia ale snažím sa žiť čo najviac naplno v rámci možností a okolností, a nejako si to nepripúšťam ani. Som vďačná za to, že mám aj rodičov, ktorí sú mi oporou a aj zopár ľudí okolo seba, ktorí poznajú moju diagnózu a napriek tomu ma neodsúdili. Horšie bude, keď ostanem sama ako prst. To si nateraz neviem ani predstaviť.
Takže podľa mňa ak sa správne nastavíš, nebudeš mať na seba veľmi vysoké nároky tak to bude fajn. Aj prácu si nájdeš, len musíš byť vo vnútornej pohode. Inak ja tiež nemám bohvieaké sebavedomie (bolo to tiež na bode mrazu) a priznám sa ani nie som nejak ambiciózna. Som rada, že som a fungujem ako tak.
Prajem ti všetko dobré, aby si sa netrápila.
Pekný večer všetkým.Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Sweetheart, Catherin4, motylek, Lucas and Misiacik241 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Št 9 november 2023 - 19:04

Ahojte, dlhšie som sa neozvala, ale priebežne som vás čítala, len nebola chuť a čas vám napísať. Mám sa fajn, dnes mi dr. znížila lieky o pol tabletky, tak beriem len 17ks na deň, z každého rožku trošku. Bola som aj na onkológii, kde mi urobili biopsiu z troch oblasti krčka maternice, pri vyšetrení dr. si hovoril čo vidí, znelo to ako keď sa veriaci modlí, tak som trocha vystrašená, o dva týždne majú byť výsledky, tak dúfam, že to nebude nič zlé a odídem len s nejakou mastičkou. Stále som PN od marca a nedarí sa mi nájsť prácu, aby som zvládala aspoň vyzdvihnúť malého zo škôlky, takže buď skrátený alebo skoro začínajúci úväzok, skoro nemožné nájsť.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 9 november 2023 - 19:10

Patty, drzim palce, aby si bola v pohode
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Patty_Pillow, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Št 9 november 2023 - 19:43

Misiacik241 napísal:Ahojte som tu nová. Chcem sa spýtať ako sa vyrovnavate s diagnózou paranoidna schizofrénia? Ja veľmi ťažko už rok si nemôžem nájsť prácu a moje sebavedomie je na bode nula. Už ma ani nebaví hľadanie prace keď skoro všade mi povedia nie. Len doma nechcem byť lebo moja lenivosť ma oberá o všetko krásne čo sa v živote dá prežiť. Možno to znie tak že sa opúšťam ale len chcem vedieť váš názor ako s touto chorobou bojujete.

Ahoj, ja som sa vyrovnal už s tým, že práca asi nebude. Snažím sa realizovať inak. Mám koníčky, ktoré zvládam ešte robiť. Ja musím byť len za notebookom, lebo iné vecí mi idú ťažko. Chodím aj na stacionár a snažím sa zlepšovať každý týždeň. Stále sa dozviem nové vecí. Síce zlepšenia nie je už ani veľmi vidieť a dosiahol som asi úplný potenciál, čo mám. Kupujem si isté vecí hlavne šachové knihy, a tie sa snažím študovať si. Aj veľmi ma to baví...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 9 november 2023 - 20:16

A klikate si tu. A mne nikto neklikne. Som nasraty na vas vsetkych. Sak som s kamosom. Kliknite aj mne, ze sa vam odpoved lubi, nikto mi neklikne. Kliknite mi na koment
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

rasto, Catherin4, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 37 z 83 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 60 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore