Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 36 z 83 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 59 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 4 november 2023 - 19:29

Volal som ja materi, pre zmenu, ze ci je OK. Ale je v pohode, sak napita je, ale pri zmysloch. Mi odlahlo, lebo som sa bal, ze sa ozaj natrula tych dvoch flas Malibu. Ale v pohode bola. Bojim sa o nu. Sak my ta rodina napita 😂 lebo boli excesy, aj mater porobila. Ja to napisem 😂 Kuchynu podpalila, napita varila zemiaky a zaspala a tie zemaky horet zacali. Nastastie, otic z krcmy vtedy prisiel a byt zacmudeny. Co ten aj druhy den robil za cirkuse. Mater ani necekla, laknuta bola. Ale odvtedy nevari, ked si vypije 😂 ale to sa aj bojim, uz mama hrknute, aby varit nezacala...lebo vyhorime. Lebo som videl pecienky nachystane jak sa odmrazuju na kuchynskej linke. Boha, len ta nech cil nic nevari, lebo vyhorime
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

janka,janka likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 4 november 2023 - 21:56

Ještě k těm (ne)kamarádům:
Zrovna od kamarádů, kterým platím jídlo, bych nečekala, že mi půjčí větší částku. Když má někdo dost peněz na to, aby mi půjčil, tak má i dost peněz na jídlo a nenechá za sebe platit, no ne?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Saladin, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 5 november 2023 - 9:25

Ahojte moji mili, ja sa mam vcelku obstojne. Nie je mi zle, len sa mi nechce chodit do roboty. Minuly tyzden bol kratky, v pondelok som mala este dovolenku, v stredu bol sviatok ale teraz bude zase dlhy tyzden a vobec sa netesim. Uz som prestahovana, bol to dost zaberak na psychiku, nastastie mi pomohol kamos. Tak teraz snad uz bude klud. V novom byte sa mi paci, len este tu nemam upratane, rozbalene krabice a tak. Ani nabytok este nemam tak ako by som chcela. Dost som leniva, nic sa mi nechce. V decembri za mnou pride mama, chce vidiet ako byvam. Ja som jej pritom ani nehovorila ze sa stahujem, nechcela som jej robit starosti. Tak dovtedy musim ten byt upratat. Bude tu so mnou tyzden, potom ja mam tyzden dovolenku a to ideme spolu domov na Slovensko. Medzi sviatkami sa stretnem s priatelom, ten nechce aby sme si davali vianocny darcek. Stretavame sa dost malo kedze mame vztah na dialku. Naposledy sme sa videli na zaciatku septembra, ale piseme si kazdy den. Ja uz sa tesim na tu dovolenku, ked uz nebudem musiet chodit do roboty. Majte sa pekne a drzte sa.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Sweetheart, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 5 november 2023 - 10:46

Cez tyzden som sa bol strihat a mam to cele krive. Cele vlasy mi pokazila. Musim si to opravit zajtra rano. Uz tam nikdy nepojdem. Cele vlasy si musim dorovnat. Vcera som nemal xanax, ani dneska si nedam, chcem vydrzat bez neho.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

kimi2028, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Po 6 november 2023 - 8:13

Ako sa dnes Dušan má 02

Ahoj

Píšem zhruba po mesiaci a veci sa nezmenili. Stále pokračujem v hernom režime. Včera a dnes boli pokusy k návratu študijného režimu, ale mám k tomu odpor. Rozhodol som sa teda, že štúdium ITechnológií ukončím, alebo odložím na neskôr, nevidím v tom budúcnosť a využitie. Síce chcel som s programovaním pracovať ako programátor, ale je to komplikované. Buď, ako SZČO alebo ako zamestnanec firmy. Ponúk práce je vraj kopa a dobre platené, ale nemám na to, a ani neviem, či by som to dal. Kurzy sú čoraz komplikovanejšie.

Mám k tomuto štúdiu akýsi odpor.  Nevidím sa jednoducho v tom a chcem toto trápenie sa ukončiť. Dosť myslím na čítanie motivačných... knižôk. Takto do leta 2023 som mal tri aktivity, po ňom len jednu a dnes uvažujem, že by som si zmenil organizér a doň vtlačil tie knižky späť. Knižiek mám kopec, momentálne mám rozčítanú biografiu od Einšteina. Jedna prečítaná knižka mi trvala, od slova k slovu spolu s optickou a kinetickou technikou, jeden týždeň. 100 strán tak na desať hodín čítania aj s prestávkami.

Zo zákulisia zamestnania je to tak, že chodím aj na pohovory, ale stojí to za prd, keď uprednostnujú asi mladších žobrákov, ako som ja. Psychicky som na tom veľmi dobre, priam bez psychoPatológie a aj fyzicky. Avšak doktor, papiere a diagnózy tvrdia niečo iné.

Rád by som sa zamestnal a prilepšil si tak k dôchodku, ale papiere, doktor a diagnózy ma obmedzujú. Stále si požičiavam peniaze na potraviny, čo nechcem, a neviem, kedy sa z toho vysomárim. Takto už od leta minulého roka dlžím cca. 2500€.

Idem teraz konečne dočítať toho Einštaina a potom načnem Tantru od oSHo.

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 210
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 6 november 2023 - 9:04

Přátelé, já jsem si od včerejška nevzala Neurol. Už mě štvalo, že mě uspává na celé dopoledne, ať dělám, co chci.
Jsem pevně odhodlaná vzít si ho teprve, až mi bude nejhůř.
Včera mi bylo dobře. Dnes mi je divně, ale pořád mi je líp, než kdyby se mi chtělo spát celé dopoledne.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 6 november 2023 - 16:14

Ahojte moji mili. Citam dalsiu knihu o autizme a som na pochybach ci to mam. Mnohe priznaky na mna nesedia, napr. hlavny, ze nerozumie ludom a ich emociam. Ja ludom rozumiem, aj ich emociam, len neviem prejavovat tie svoje. Tiez ze nerozumie vtipom, tym zvacsa tiez rozumiem. Tak neviem ci nemam len vyhybavu poruchu osobnosti co som si predtym myslela ze mam, alebo je to nejaky iny druh autizmu. Je to kniha s nazvom Aspergerov syndrom a na zaciatku je vysvetlene co to je, potom je tam rozhovor s jednou Aspergerkou. Aj to mam pocit ze sa lisime, ona nema socialnu fobiu, pokojne robila aj predavacku. Ja sa na to najblizsie spytam mojho psychiatra, nech ma bud diagnostikuje on, alebo niekam posle. Ta vyhybava porucha osobnosti na mna sedi viac, ale nieco mam aj z autizmu. Tak kto sa v ma vyznat.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 6 november 2023 - 21:01

Ahoj Catherin4. Z toho si nerob nič. Nikto nie je totiž dokonalý. Ja som bol tiež aj v zdravom štádiu v niečom zvláštny. Bol som taký plachší no, ale duševná choroba ma donútila aspoň pracovať na tom. Na stacionári som sa zdokonalil veľmi. Už ma každý ospevuje, že ako som na tom parádne... Very Happy Najnovšie aj všeobecná doktorka si všimla veľkú zmenu, ale trénoval som za tých 5 rokov, čo som chodil na stacionár reč. Vraj vidno, že je to už lepšie. Tak som rád... Dokonca pred cudzími ľuďmi sa dokážem už skvelo uvoľniť (a nemám na mysli teraz prdíky), teda aspoň tak pôsobím už ... Very Happy Hoci svoju rolu hrajú možno aj lieky, že som taký spontánnejší. laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Sweetheart, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ut 7 november 2023 - 9:07

Kimi tak to mas super, a ake lieky ti na to pomahaju? Ja beriem antidepresiva ale tie mi na to nepomahaju. Je super, ze si urobil taky velky pokrok 😊 Ja na to len cakam.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ut 7 november 2023 - 14:58

Tak ja beriem reagilu a výsledok sa dostavuje...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 7 november 2023 - 15:05

Milí přátelé,
včera jsem měla slušné abstinenční příznaky, když jsem sama sobě chtěla dokázat, že vydržím nějakou dobu bez Neurolu. Naštěstí mi poradil  @Lucas - a tímto mu veřejně děkuji - že si mám vzít trochu Neurolu dřív, než bude pozdě a budu muset nasadit stejnou dávku jako dřív.
Stihla jsem to asi na poslední chvíli a prozatím se mi podařilo zmenšit dávku na 0,125 mg, kterou budu prozatím užívat denně a třeba se mi podaří za dalšího půl roku brát tuto dávku už jen obden. Benzodiazepiny se prý mají vysazovat velmi pomalu, jinak hrozí tak velký propad dolů, že je potom potřeba nasadit stejnou dávku jako předtím, a snižování se nepovede.
Dnes už jsem víceméně ve své kůži. Jen ráno jsem byla unavená, ale to může být tím, že šla spát později než obvykle a syn si se mnou před spaním ještě dlouho povídal, takže jsem toho v noci moc nenaspala a musela jsem ten spánkový deficit ráno dospávat.
Pak jsem šla ven zařídit pár věcí a nakoupit a teď už je mi dobře.
Syna mám pořád doma a přemýšlím, jestli ho nenechám doma až do hospitalizace. Ve čtvrtek to bude 6 týdnů od doby, kdy mu zavedli stent do močové trubice, a tedy by ho teoreticky měli ve čtvrtek vytáhnout. Jenomže šedá je teorie a zelený strom života. V praxi to vypadá tak, že jsem tam dnes dvakrát volala a nakonec mi bylo řečeno, že mi zavolají zpět. Totéž mi už říkali dvakrát v minulosti a nikdy to nesplnili. Takže limitní termín pro vytáhnutí stentu se blíží a my pořád nemáme termín! I disagree
Jestli se mi dnes neozvou, budu tam volat zase zítra. Musím je nějak uhánět, i když se to příčí mojí mírumilovné povaze. Já už fakt nevím, jak, nedokážu být dostatečně asertivní a prosadit se.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 8 november 2023 - 16:14

Motylek, ani ja som nevydrzal si nedat ten xanax. Uz som si musel potom dat. To sme dostali abstinecne priznaky, ci co?
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 83 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 59 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore