Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 19 z 83 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Pi 22 september 2023 - 11:31

Ahojte, mám sa celkom dobre. Som rád, že psychicky som na tom OK. Fyzicky je to od utorka horšie. Mal som menší úraz pri futbale, pri ktorom som si narazil 2 prsty, ale nič vážne. Zlepšuje sa to každým dňom pomaly, ale isto aj keď sa obávam toho, že zotavovať sa budem z toho cca. mesiac. Nevadí.

V posledných dňoch sa venujem svojim hobby naplno. Chodím na prechádzky. Tiež hrávam aj šachy na internete. Chcel by som si nájsť čas na nejaký šachový tréning, ktorý by mohol zlepšiť moju hru. Nejakú tú predstavu mám už, ale musím popracovať na tom a zlepšovať sa. Tiež pozerám aj nejaké tie futbaly na magio go, čo mi pomáha tiež. Jednoducho zábava musí byť. Inak začali už všetky v športe u nás. Tak zajtra i pozajtra idem na dobrú hádzanú. Bude sa hrať európsky pohár...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Felix2000, Mous, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 23 september 2023 - 22:18

Co nove?


Naposledy upravil Sweetheart dňa Ne 24 september 2023 - 9:47, celkom upravené 1 krát.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 24 september 2023 - 9:10

Ahojte.

Príspevky, týkajúce sa volieb, som vyčlenil do samostatnej témy Voľby 2023. Vitaj

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Juraj, Sweetheart, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 25 september 2023 - 15:13

Zdravím vás, přátelé,
momentálně mám nějaké horší období.
Psychicky se cítím sice zatím silná, ale pod tou slupkou se skrývají pořád stopy paranoiy - hlavně přecitlivělosti, podezíravosti, vztahovačnosti a sebestřednosti.
V sobotu jsem byla na procházce, což bylo fajn, ale od té doby mě bolí nohy, záda a ruce. Zaskočilo mě, že mám tak špatnou fyzičku.
Už abych začala chodit na cvičení do Ondřejova. Vlastně jsem tam měla začít chodit už dnes, ale v pátek mě kontaktovala nefroložka, že objednala syna na prohlídku na urologii na pondělí (dnešek).
A tak jsme tam dnes byli. Ještě jsem stihla v pátek ráno před telefonátem nefroložky proaktivně donést lékařskou zprávu z nefrologie synově pediatričce, takže jsem ji dnes nemohla ukázat na urologii. Příště tak aktivní nebudu, je vidět, že se to nevyplácí.
Minulé pondělí jsem se od nefroložky dozvěděla, že vzhledem k nízké hladině citrátu (asi v krvi) bude syn muset brát citrát doživotně. Dnes udělali synovi na urologii akorát SONO ledvin a zbylé vyšetření se bude muset udělat zítra, protože se bude muset udělat rentgen ledvin, aby se zjistila prostupnost kamene, a syn musí přijít nalačno. Takže zítra jdeme na urologii znovu.
A na závěr to nejdůležitější - urolog nám řekl, že syn nejspíš bude muset jít na operaci, kámen je příliš velký na drcení ultrazvukem, budou ho muset odstranit operativně. sad and unhappy
Ale pořád nějak doufám, že to dopadne nakonec dobře.
Přeji vám vše dobré.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 27 september 2023 - 20:08

@motylek
Ahoj, mrzí ma, že má syn také zdravotné ťažkosti, to zamáva s každým rodičom. Obličky majú neskutočne zodpovednú úlohu v tele, mnohí si myslia, že to je len o cikaní, avšak sú akýsi kontrolór vnútorného prostredia organizmu a riešia prípadne nezrovnalosti (od hladiny TK až po filtráciu). Hlavne, že je v rukách odborníkov. Isto, nikoho to neteší, ale radšej podchytiť problémy včas, aby do budúcna mohol viesť plnohodnotný život...
Želám veľa zdravia a trpezlivosti 😊
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 27 september 2023 - 22:48

@Lucas Díky za slova podpory.
Dnes to dokonce vygradovalo. Synovi se udělalo ve škole špatně, bolela ho ta ledvina a zvracel, tak jsem mu zavolala záchranku. V nemocnici zjistili, že má kámen trochu posunutý, a tak si ho tam nechali, zatím na pozorování a v závislosti na tom, jak synovi bude, ho buď časem propustí (nejdřív v pátek), anebo naopak podstoupí plánovaný zákrok odstranění kamene přednostně, tedy před termínem, který byl dohodnutý (původně bylo dohodnuto, že nám termín dají vědět telefonicky).
Zítra by mu měli dělat menší zákrok, kdy mu udělají něco jako "obchvat" kamene, aby kámen stabilizovali a aby neucpal vývod z ledviny.
Přeji vám všem méně dobrodružné dny, než zažívám teď já se synem.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 28 september 2023 - 9:15

@Motylek
Tak to si teda prechádzaš poriadnymi stresmi, verím ti, že je terajšie obdobie pre teba mimoriadne náročné. Našťastie si dosť silný človiečik a racionálny (čo som mal možnosť tvojimi príspevkami odpozorovať) - isto mi porozumieš, keď si teraz povieme, že aj to zlé, čo tak náhle v škole prišlo, je na istú vec dobré. Myslím tým teda, že nečakáte na "nejaký" termín, ktorý sa môže preložiť neraz na ďalší neistý termín, lebo raz toto, potom hento (u nás na SVK to je klasika v zdravotníctve). Práve naopak, bojovník je v plnej opatere lekárov a čokoľvek sa prihodí, rieši sa bez zbytočného odkladu. Verím, že bude chalan čoskoro fit 😉
Želám ti ešte raz veľa síl do ďalších dní 🤞
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 28 september 2023 - 11:04

@Lucas Nepřipadám si racionální, v reálu jsem někdy docela emocionální, ale silná teď musím být. Obávám se, že až nastane po "boji" klid, tak se nějakým způsobem sesypu, přinejmenším mi hrozí úzkosti. Ale s těmi už mám své zkušenosti, mám i tipy, jak je zvládat/přečkat bez léků, a pokud to nepomůže, zavolám psychiatričce a zvýším si dočasně dávku Neurolu.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 28 september 2023 - 21:43

@Motylek
Mám to prežívanie podobne, ak treba zabrať na plno, dávam do toho všetko-všetko (pre niekoho by to možno bolo 50 percent) zo psychických i fyzických síl. A následne príde veľké vyčerpanie a človek by najradšej strčil pred svetom hlavu do piesku, ja teda minimálne do hĺbky stredu Zeme...
Ale o to teraz nejde, ak ti môžem pri všetkej skromnosti a dobrej vôli poradiť, nestrachuj sa, čo bude potom (ako ľahko sa to píše, že?) - keď sa situácia upokojí. To nie je v našich silách ovplyvniť.
No predsa len,  už teraz máš racionálny plán, že keď sa ti priťaží, proste sa poradíš s lekárkou a upravíte liečbu. To sa mi veľmi páči, vynikajúci prístup!  😉
Čo si budeme hovoriť , väčšina z nás tu denne  balansuje medzi raciom a emóciami, niekedy fakt stačí len zrniečko strachu či istoty na pomyselnej miske váh... V nastávajúcich dňoch ti budem držať ako vy vravíte pěsti šťestí...
Pekný večer 🖐
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Št 28 september 2023 - 22:22

Dnes jsem svého syna viděla poprvé na JIPce cca hodinu a půl po zákroku. Bylo zajímavé, že nás na JIP pustili a dokonce bez všech možných opatření (ani mi neřekli, že si mám dát na ruce dezinfekci, bohužel mě to napadlo a všimla jsem si jí až skoro před odchodem). Když jsem byla v nemocnici před pár lety já, na JIP jsme návštěvy mít nemohli, ale nás dospělých tam tehdy bylo cca 8, dětské oddělení mělo JIP jen se 4 lůžky a ležel tam jen můj syn, ostatní lůžka byla prázdná.
Syn byl unavený a bolela ho cévka zavedená do močového měchýře. Nicméně se během návštěvy dvakrát na chvíli na lůžku posadil, což znamená, že zákrok nebyl tak velký, jako jsem měla operaci já, a že se tedy cítí líp než já tehdy.
Byli jsme tam u něj jen hodinu a touto dobou už by měl být na normálním pokoji.
V ideálním případě by ho měli v sobotu propustit a jsem zvědavá, jaký režim mu pak lékař nařídí. Doufám, že nebude muset cvičit v tělocviku (protože právě fyzická aktivita v tělocviku mu zřejmě způsobila onu koliku) a že mu zařídí co nejdřívější nástup do nemocnice na odstranění kamene.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Tuto and regina like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mous Pi 29 september 2023 - 13:58

Zdravím Vás,
Ozývam sa aj ja. Nemám dobré správy. Môj metabolizmus sa vzopiera. Aripiprazol a iné neuroleptiká sú síce dobré lieky, no sú to aj jedy. Budem asi musieť užívať čosi proti zvýšenej kyseline močovej (dna). Aj napriek tomu, že nepriberám, hodnoty z krvi sa zhoršili- cholesterol, triacylglyceroly, kys.močová, pečeňové enzýmy... je to krvný obraz 55-60 ročného muža. 2x denne prechádzka, raz týždenne plávanie, občas túra... No veľmi mi tieto novinky nepridali. S frajerkou sme asi len kamaráti čo je vlastne asi dobre. Nechce sa mi to rozoberať😅 Pajdo ma ale teší aj moja práca. Tak sa držte kámovia a kamky, snáď som vás veľmi neotrávil😏 zajtra voľby no a nechcem aj rodičov zaťažovať s týmito problémami, tak radšej som písal sem.
Pozdravujem
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Pi 29 september 2023 - 14:30

Ahojte, tak ja mám za sebou dva týždne cvičenia v posilovni. Na začiatku som sa bál, či na to nie som už príliš starý, bál som sa že si niečo natiahnem alebo presilím. Ale našťastie nič zlé sa nestalo a moja adaptácia na tréning prebieha dobre. Zatiaľ cvičím iba s ľahkými váhami. Na ťažšie váhy zatiaľ nemám silu a svaly. (Napríklad drepy robím len s prázdnou tyčou. Ale tá tyč má 20 kíl, takže aj to sa počíta.)

Myslím aj na to že ak chcem priberať, tak musím veľa jesť. Toto je trochu problém, lebo ja sa nemôžem najesť pred spaním. Keď to urobím, tak nemôžem zaspať. Takže posledné jedlo mám okolo tretej. (Spať chodím po deviatej.) Mojim hlavným jedlom je mäso, väčšinou s nejakou zeleninou a ryžou. Otec má rád mäso a stále varí mäsité jedlá, takže mám mäso každý deň. Okrem toho jedávam ovsené vločky. Pripravujem ich tak, že ich zalejem studenou vodou a rozmixujem v mixéri na kašu. To aby boli ľahšie stráviteľné. Kúpil som si aj proteínový nápoj, a ako posledné jedlo počas dňa si dávam ovsené vločky s proteínom.

Po tréningu v posilovni sa zvyknem prejsť po meste a pozrieť čo je v obchodoch. V H&M sa mi v pondelok podarilo kúpiť peknú vestu, budem ju nosiť keď bude chladnejšie. Dnes som videl v New Yorkeri také šedé kabáty, veľmi sa mi páčili, tak som si ich vyskúšal. Bohužiaľ, veľkosť M sa mi zdala že mala príliš krátke rukávy, a veľkosť L na mne visela. Je mi to ľúto, lebo tie kabáty sú veľmi elegantné a nestoja veľa. Možno kúpim tú menšiu veľkosť a dám si na tom predĺžiť rukávy. Neviete náhodou či sa v opravovni odevov dajú na kabáte predĺžiť rukávy? Stačilo by o centimeter a pol.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Tuto and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 83 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 51 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore