Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 21 z 83 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj So 30 september 2023 - 9:30

Ja keď som sa dostal do psychózy, tak som sa začal veľmi nezdravo a nevyvážene stravovať. V dôsledku čoho mi výrazne ubudlo zo svalov a pribudlo tuku. Jedného času som mával bolesti palca na nohe. Ale nebolel ma ten kĺb ktorý bolí pri dna, ale koncový. Ani to nebola taká silná bolesť že by sa nedala vydržať.

Kliatbou antipsychotík je aj to že spôsobujú zápchu. Ja z nich mám roky trvajúcu ťažkú zápchu. Skúšal som jesť veľa vlákniny, nepomohlo. Skúšal som užívať psyllium a piť veľké množstvo vody, fungovalo to desať dní a potom sa zápcha vrátila. Okrem zápchy mám aj hemoroidy. Je to brutálna kombinácia.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mous So 30 september 2023 - 10:50

Mňa už tiež aj pobolievajú kĺby-mám 37 rokov. Najhoršie je (nič pre slabé povahy), že doba dožitia sa skracuje, hlavne kvôli metabolickému syndrómu. Je to nezávideniahodné.

Ja mám tiež hemoroidy no našťastie bez zápchy-to musí byť aký zápas!

Som znechutený dnes hodne. Hlavne z antipsychotík všeobecne. Len zas bez nich by som zrejme bručal a prepytujem bláznil. Vraj je lepšie ich užívať, hľadí sa na benefity a celkové fungovanie. Aby človek nemal imperatívne hlasy a podobne... aby vykonával činnosti a vedel sa o seba postarať.

Ach jaj
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 30 september 2023 - 14:32

@Sweetheart
To ukazuje zrejme všetkým nám, mimochodom je rozdiel - interakcie (vzájomné ovplyvňovanie liečiv), ktoré sa môžu s výhodou využiť, napríklad ak treba pacienta utlmiť - a kontraindikácie (keď by sa vzájomne liečivá nemali užívať)... ALE!  aj tu sú tzv. relatívne (nazvime tolerovateľné) a absolútne (nekombinovať!). Toľko, čo viem laicky vysvetliť (na ostatné je tu @Mous 😁), každopádne najlepšie predpisujúci lekár (psychiater) vie, čo môže dať a čo nie, napríklad moja psychiatrička si vždy overuje kombináciu liekov. Vieš sa na to popýtať aj v lekárni pri výdaji liečiv na predpis. Tam hlavne musia dávať pozor "srdciari".
@Juraj
Inak k tej obstipácii, naposledy som ju zažil pri Anafranile (TCA antidepresívum), a teda to bol pôrod s hemoroidmi!
Viem, že v prípade dlhodobej zápchy môže gastroenterológ predpísať sirup Duphalac, ktorý je nenávykový, nevstrebáva sa a pri dostatočnom pitnom režime nastáva zmäkčenie stolice, a tým aj sa zmiernia hemoroidy (tie by ti tiež vedel účinnejšie preliečiť, napr. čapíky Doloproct). Sirup Duphalac sa bežne s úspechom podáva denne pacientom užívajúcich silné opioidy (lieky proti bolesti), ktoré spôsobujú výraznú zápchu.
Na voľný predaj je ešte prášok OptiFibre, ale nemám skúsenosti s ním. 
Pri veľmi krvácajúcich hemoroidoch výrazne pomáha aj Flebaven/Detralex tbl., ktorý zosilňuje stenu kapilár v okolí konečníka a zmenší až zastaví krvácanie. Každopádne sa dá pomôcť a poradil by som sa s lekárom.
@Mous
Obdobne sa dívam na niektoré ADečka. Tiež som väčšinu dňa utlmený, majú hodne NÚ, ale zas nie som v ťažkej depresii. To už si fakt neprosím.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mous So 30 september 2023 - 15:40

@Lucas no asi ťa sklamem. Ako nerobím, nevenujem sa veľmi medicíne (tak ako predtým). Veľa noviniek ide mimo mňa a ani nechodím na prednášky, nerobím testy a celkovo sa v medicíne intenzívne nevzdelávam už niekoľko rokov. Píšem síce zdravotné články no už to nie je ono (keďže nie som v praxi).

Všeobecne má ale medicína toľko dát, že je nemožné, aby to jeden lekár všetko vedel. Stačí si všimnúť všetky doplnky výživy-koľko ich je- tá veta "poraďte sa s lekárom" je ako gilotína. Práve som nad tým včera rozmýšľal, že stále nové výrobky výživové a kto to má všetko sledovať. Nehľadiac na nové nozologické jednotky o chorobách, liečení, nové odborné štúdie...

Vzdelávanie na celý život. Niekedy som ozaj rád, že už nerobím v praxi. Je to v niečom zabiják. Ty ako zdravotník to asi chápeš...

Dnes budem čítať. S frajerkou sme sa teda dohodli len na kamarátstve- je to trochu ako telenovela 😄 je fajn niekoho mať na pokec ale. Najviac ma štve, že chodím aj plávať a takéto hodnoty krvné... no obmedzím bezkof.kávu. Kdesi som čítal, že káva obsahuje dosť purínov.

Knižky mám rozpísané, no nebol veľmi čas pokračovať. Chcel by som ale do konca roka dopísať jeden príbeh z farmy. Mám menej času. Po večeroch volávam s touto kámkou no a bolo treba aj písať články.

Pozdravujem
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 30 september 2023 - 16:05

@Sweetheart Co je to za aplikaci? A jak se jmenuje?
@Juraj Zkusil jsi proti zácpě Lactulosu? Ta by neměla být návyková.

Hlásím, že syna dnes propustili z nemocnice.  it is perfect
Má v močovodu zavedenou endoprotézu, takže ho čekají ještě minimálně 2 operace (odstranění endoprotézy a odstranění kamene). Pokud se zadaří, provedou oba zákroky v rámci jedné hospitalizace.
Budu mít syna týden doma a do operace nesmí nosit nic těžkého a cvičit, takže bude nadlouho omluvený z tělocviku.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj So 30 september 2023 - 16:42

@motylek, @Lucas, Lactulosu ani Duphalac som neskúšal. Preháňadiel sa bojím, že môj stav ešte zhoršia, moja babička bola závislá na Guttalaxe.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 30 september 2023 - 17:09

@Mous
Jaj takto, prepáč, nevedel som, tak potom budeme sklamaní obaja, ani ja nie som v zdravotníctve 😁 som len trošku zanietený samouk pre farmakológiu so základným zdravotníckym vzdelaním. Nič viac. Len keď môžem, rád pomôžem, poradím. Odmalička ma to priťahovalo. Nakoniec som sa však vydal úplne iným smerom...
Ale úplne ťa chápem, držať v dnešnej dobe krok s vývojom medicíny je o držku. Odborník má čo robiť, nieto ešte praktik (nie div, že sú často z nich len administrátori tlačenia výmenných lístkov).
Fakt, s výživovými doplnkami je explózia, pritom, žiaľ, 1/2 z nich len biznisový blud. Lekárnici majú často v tom boome doplnkov riadny chaos. Kto by nie?
@Juraj
Duphalac = laktulóza, veď si to pokojne naštuduj, o čo ide. Zabil by si vlastne dve muchy jednou ranou - nebude zápcha - nebudú hemoroidy. Laktulóza sa neradí medzi drastické návykové preháňadlá typu guttalax, zaječička horká atď. (dokonca aj list senny sa môže len krátkodobo).
Myslím, že pri dlhodobých problémoch to stojí za zmienku 🤞
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 30 september 2023 - 21:12

Motylek moja, to slovenska poistovna ma aplikaciu a tam mi ukaze, kedy a ake lieky mi doktor predpisal a ukaze mi aj lacnejsiu variantu. A ukaze mi presne kolko budem doplacat. Vy to nemate v Cesku? To nemate taku aplikaciu? Mne to aj ukaze, ze Pozor riziko kontraindikacii. A ked kliknem na ten liek, tak mi ukazalo, ze Mozne riziko sedacie, alebo Mozne riziko predlzenia QT intervalu. Ale nepytal som lacnejsie varianty, to bolo par centov rozdiel. A mne v lekarni, kde chodim aj tak objednavaju lieky, nemaju to tam. Ale to mi objednaju tak, ze na druhy si to mozem ist vybrat 😀 Ja som tam bol minule pytat tu vec na rozpolovanie tabletok na olanzapin a lekarnicka mi to predala, ale mi povedala, ze tento liek by som nemal delit bez suhlasu lekara 😂 a vy to nemate v Cesku takuto aplikaciu? Mne tam este aj ukaze, kedy som bol u doktora a aby som pridal hodnotenie 😂 vsetko vidia do ..., sleduju vsetko 😂 vsetko vidim v tej aplikacii. To musis aj ty mat, si to nainstaluj, neviem aku mas poistovnu v Cesku, ale to bude mat tiez, tam ti to ukaze vsetko
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 30 september 2023 - 21:51

@Sweetheart Mám nainstalovanou aplikaci svojí ZP, ale ta umí s prominutím prd.
Zobrazuje akorát limit na doplatky léků, kolik stála ZP moje lékařská péče (můžu si zjistit i ceny za každou návštěvu u doktora) a můžu přes ni zažádat o příspěvky, které moje ZP nabízí, třeba příspěvek na nepovinné očkování, příspěvek na dentální hygienu atd.
Ohledně zdraví neumí nic, na to bych si musela nainstalovat hromadu jiných aplikací a vlastně nevím, jakých.
Vlastně mám na mobilu defaultně nainstalovanou nějakou aplikaci Zdraví, akorát jsem si ji ještě pořádně nenastavila. Ta by možná něco z toho uměla. Jsem technický antitalent. Embarassed
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 1 október 2023 - 9:10

Ahojte, priatelia.

V posledných dvoch týždňoch sa mávam trošku zhoršene, žiaľ. very sad2 Cítim sa v podstate v depresii, hoci takej nejakej čudnej, pri ktorej ešte ako-tak fungujem. Mám na mysli, že naďalej chodím do tej práce a riešim školu, ale cítím "na pozadí mysle", že som akoby rezignovaný. Mám pocit, že sa iba vláčim na akejsi zotrvačnosti, zabezpečenej mojimi návykmi, resp. režimom, ktorý mi diktuje práca a škola. Som v tomto rád, že mám určité zabehnuté rutiny, o ktoré sa opieram a ktoré ma nejak držia pri tom, aby moje pocity rezignácie neprešli do zlyhávania vo výkone mojich sociálnych rolí. Vnútri som však dosť vyprahlý a asi naozaj najlepšie slovo, ktoré sa tu hodí, je tá spomenutá rezignácia. Myslím, že tým, že tlačím na to, aby som robil to, čo sa odo mňa v práci a vo veci školy očakáva, tak sa po novom tým nepríjemným emóciám staviam na odpor, aby ma v praktickej rovine nepotápali, no daňou za to mi je určitá podráždenosť, možno hnev. Obvykle obraciam v rámci depresií problém do seba, a teda cítim a prejavujem napr. smútok, ľútostivosť a podobne, takže skúsenosť, že zrazu obraciam depresiu smerom von vo forme vzdorovitosti, je pre mňa nová vec. Čítal som, že skôr muži prejavujú depresiu smerom von a ženy smerom dovnútra. V tomto som obvykle (ako koniec koncov aj vo viacerých iných veciach) dosť feminínny, iba teraz okusujem opačný prístup.

V práci vo všeobecnosti to mám naďalej vcelku obstojné. Veci sa dejú, zmeny tiež, agenda sa rieši, kopečka "urobiť" sa prekladá na kopečku "urobené", pričom do kopečky "urobiť" priebežne pribúdajú ďalšie a ďalšie veci. Taká klasika. Po večeroch som bol často pasívny, prípadne v závere tohto týždňa som mal 2 "tréningy" s činkami. Všimol som si, že aj ak by som chcel už po tých 2 rokoch pravidelno-nepravidelných cvičeniach s činkami skončiť (napr. z dôvodu únavy), tak sa vždy napokon k tomu aspoň neorganizovane vrátim, lebo pokiaľ necvičím silovo viac ako 2 týždne, tak sa mi vždy zhorší moja úzkosť. Opäť mám vtedy tendenciu k červenavým vyvrcholeniam v tvári a závratom medzi ľuďmi a v otvorených priestoroch. Silové cvičenie mi to nejak drží na uzde, hoci to nie je dokonalé, ale býva to s ním o poznanie lepšie.

Včera som mal už prvý raz aj vyučovanie v tomto semestri. Mali sme teoretickú informatiku - zatiaľ taká tá teória formálnych jazykov a automatov. Pozeral som si materiály už dopredu, lebo sa mi to zdalo veľmi ťažké, ale keď som tak tých 8 hodín počúval profesora a cvičili sme si tie cvičenia, tak vlastne dokopy to až také ťažké, našťastie, nie je. Budem si musieť síce nad tým sadnúť, ale dá sa to. Potom som bol odvoliť hneď zo školy - mal som vetrovku z rána a urobil som chybu, že som si ju nechal aj poobede oblečenú. A tak som do volebnej miestnosti prišiel riadne spotený. Čo mi je však horšie, je, že ma už od obeda bolela dosť hlava a bolí ma doteraz. Už som si dal viacej paralenov, pomohli mi aspoň ako-tak prespať noc, ale teraz si budem musieť dať znova.

Príspevok som napísal asi trochu negatívny, ospravedlňujem sa. Ale v závere chcem vyjadriť určitú nádej, že sa mi veci zlepšia. Koniec koncov, naše nálady nevedia vydržať dlho a aj moje rozpoloženie a stav sa voľakedy prehupne zas do o čosi lepšej konštelácie. Verím, že je to len otázka času.

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie, a prajem Vám všetko dobré, držme sa!

S úctou
matej
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, regina, rasto and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 1 október 2023 - 9:57

@Motylek
K tej aplikácii ti za seba viem povedať, že presne obdobnú mám i ja (VšZP), kde zobrazuje vyšetrenia, rôzne predpisy liekov, upozorňuje na blížiaci sa termín prehliadky a navyše zobrazuje interakcie liekov (je to hlavne informatívneho charakteru - zvážiť prínos/riziko liečby je v kompetencii predpisujúceho lekára)
@Matej
Ahoj, asi sa budem opakovať, ale dnes si, prosím, opäť naordinuj riadny pokojový režim. Klobúk dole pred tebou, ako dokážeš skombinovať prácu so štúdiom VŠ popri chorobe... Pre mňa doslova zázrak a ôsmy div sveta si 👏
Keď na porovnanie a povzbudenie si dovolím tvrdiť, že 50 percent zdravej populácie má vôbec problém chodiť do práce alebo študovať.
Uvedená kombinácia stresových faktorov dáva riadne zaberať ako fyzickým, tak i duševným silám.
Preto sa ani nedivím, že pociťuješ výrazné
vnútorné napätie, melanchóliu a hnev. To je prirodzená reakcia na stres, u nás však vynásobená x100. Toto presne som zažíval minulý rok. Keď som bol už vyčerpaný a všetko mi pripadalo ako chaos a neriešiteľné, vrčal som doslova (čudujem sa, že mi nedarovali náhubok 😀).
A presne ako píšeš, chvíľu padá dážď, občas nastane i krupobitie - no opäť po čase vyjde slnko sunny a tak to je vlastne celý život...
Držím ti silno palce 🤞😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 1 október 2023 - 12:26

Ahojte moji mili. Ja mam nove to, ze sa stahujem, vystvali ma z tohto bytu. Moja prenajimatelka mi nasla dalsi byt, tam ma chcu zobrat, tak sa pripravujem na stahovanie. Momentalne robim doma poriadky, triedim veci a nepotrebne vyhadzujem. Vyhodila som uz kopu veci. Stahovat sa budem asi koncom oktobra. Minule som tu stretla jednu zenu ktora mi povedala ze este stale som tu? Uz som mala byt davno prec. To nepotesi. Ale tak dufam, ze v tom novom byte budem mat konecne klud. Ja som dostala vyipoved prvy krat uz pred rokom a pol, vtedy som dva dni lezala na posteli a hovorila si, ja na dalsie stahovanie nemam sily, to sa radsej zabijem. Ale momentalne sa cítim po psychickej stranke stabilizovane tak idem do toho. Za vsetko moze spravca ktory mi ten byt dal, nemal mi ho vobec davat ked tu mozu byvat len dochodcovia. Vsetko je na prd. Dufam, ze ked sa prestahujem uz budem mat konecne klud a nikto na mna nebude vyskakovat. Robia si s ludmi co sa im zachce, neberu ziadne ohlady. Je mi z toho smutno. Ten novy byt kde sa stahujem nema kuchynu, to je dalsi problem, ale kamos slubil ze mi nejaku zozenie. Niekedy davaju aj zadarmo, ja teda chcem zadarmo, nechcem do toho investovat. Kamos mi pomoze to aj zlozit a zapojit, chvalabohu, ja to vobec neviem. Tak sa drzte moji mili, nech sa vam dari.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 83 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore