Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Pi 16 marec 2012 - 9:47

Ahojte,

moja skvela nalada, odisla tak rychlo ako aj prisla. Nemam pocit, ze by na mna prichadzala nejaka depresia, skor silne pocity prazdnoty spojene s obcasnymi derealizaciami. Pocas obdobia, skvelej nalady su tieto stavy skor vynimocne. Kvoli nepohode sa mi narusil aj spankovy rezim. Cize bud nespim vobec alebo potiahnem dve - tri hodinky. Su to zatial len tri noci ale zacinam to pocitovat somaticky. Tras ruk, neschopnost koordinacie, bolesti hlavy a zaludka.

Chcela som sa vas opytat ako je mozne, tak vyrazne fazovanie nalad v poslednych dvoch mesiacoch, ked sa uz zdalo byt vsetko v pohode?
Davku stabilizatora mam stale rovnaku, aj ked myslim, ze Timonil mi sedel viac ako tento novy.

Mavate aj vy caste fazovanie? Existuje pre Vas aj nejaky vonkajsi podnet, ktory vas ovplyvnuje?

Prajem prijemny zvysok dna Smile
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 16 marec 2012 - 11:55

venusa napísal:..., skor silne pocity prazdnoty spojene s obcasnymi derealizaciami. (...) Chcela som sa vas opytat ako je mozne, tak vyrazne fazovanie nalad v poslednych dvoch mesiacoch, ked sa uz zdalo byt vsetko v pohode?
Davku stabilizatora mam stale rovnaku, aj ked myslim, ze Timonil mi sedel viac ako tento novy.

Mavate aj vy caste fazovanie? Existuje pre Vas aj nejaky vonkajsi podnet, ktory vas ovplyvnuje?

Ahoj venusa,

Mrzí ma, že to zase fázuje. Cítim, že aj ja musím patriť medzi tých, ktorí zareagujú na tento Tvoj príspevok, lebo veru aj ja mám problém s fázovaním nálad. V súčasnosti už dlhodobo beriem pre mňa veľmi kvalitné antidepresívum Escitil 10 mg ráno a 10 mg na obed a myslím, že najmä vďaka nemu v čase úpadku nefázujem do depresie, ale tiež je to podobne, ako u Teba - teda isté pocity prázdnoty, nenaplnenosti, ešte sa mi k tomu pridružuje aj podráždenosť, nervozita, celkový telesný i duševný diskomfort. Derealizácie už nemávam roky.

Nechcem mudrovať zas o počasí, ale v mojom prípade na mňa z vonkajších podnet najviac spúšťa fázovanie počasie a všelijaké fronty, zmeny tlaku, prudké ochladenia či oteplenia. Voľakedy som si nechcel priznať, že ja, taký mladý človek, som taký meteosenzitívny, ale veru som. Myslím si, že aj u Teba tie všelijaké zmeny počasia môžu spúšťať fázovanie. Zmien počasia bolo za posledné dva mesiace veľa - viem to podľa toho, lebo môjho tatina, ktorý je po mozgovej príhode, vždy pri každej zmene počasia bolí hlava. A veruže ho za posledné 2 mesiace bolela hlava viac ako dosť.

Ono sa aj u mňa zdá niekedy pomerne dlhé obdobie v pohode... napríklad aj 2 týždne, možno mesiac. Ale potom sa musí nevyhnutne naplniť akýsi zákon vesmíru, že musí prísť Matejovi špatne a musí nastať v jeho psychike úpadok. Naučil som sa s tým akosi koexistovať - keď je zle, viem, že za pár dní bude dobre... a keď je dobre, viem naisto, že to nie je nastálo a že bude aj zle. What a Face

Ja beriem ako stabilizátor Orfiril Long 500 mg ráno a 1000 mg večer. Akurát teraz som sa vrátil od doktora, kde mi ho predpisoval a kde mi aj brali krv na zistenie hladiny účinnej látky Orfirilu. Voľakedy som bral Timonil aj ja, vyskúšal som aj lítium. Ale žiadny stabilizátor mi neeliminoval fázovanie, nuž pomohli aspoň v tom, že v súčinnosti s antidepresívom Escitil nie sú fázy také hlboké, dá sa hovoriť o iba napodobenine hypománie na jednej strane a o klasickej špatnej nálade na strane druhej. A tiež pomohli v tom, že moje fázy trvajú krátko, takže trebárs 2 dni mi je zle, 6 dní je super. Voľakedy, keď som sa ešte neliečil, mi trvali fázy celé mesiace a boli aj vskutku hlboké a vážne. Takto tie 2 dni horšej nálady nejak vydržím a potom hurá vykukne slniečko. sunny

Napíš, ako časté sú tie fázy a koľko trvajú. Držím Ti, venusa, palce. giving a hug

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Pi 16 marec 2012 - 14:24

Ahoj Matej,

dakkujem za reakciu, potesil si ma.

Myslim, ze do konca minuleho roka som bola stabilizovana, prispel k tomu najma, dlhy pobyt v nemocnici, kde som zo zaciatku tiez vyrazne prechadzala z jednej fazy do druhej. Posledne dva mesiace je to dost zle. Vidim to najma na reakciach okolia. Pretoze casto svoj stav neviem objektivne zhodnotit. Zacalo to hypomaniou, ktora trvala zhruba dva tyzdne. Potom som spadla na dno, davala som sa dokopy nasadenim Haloperidolu a liekov na spanie. Chvilu asi tyzden som sa mala optimalne a znova prislo obdobie hypomanie, ktore trvalo zhruba desat dni. Zo zasady mam depresivne obdobia asi dvakrat dlhsie ako hypomanicke. Zvlastne je, ze aj ked v tej euforii toho vela nenaspim obdobia spojene s depresiou su na nevydrzanie s tym, ze nespavam takmer vobec.

Co sa tka miernych pocitov paranoje su vyraznejsie v depresii. mozno ani nie vyraznejsie, len si ich viac pripustam a zacinam pseudofilozofovat a niekedy aj vytvarat bludne konstelacie. S tym su u mna depresivne fazy nebezpecnejsie, pretoze zatial som sa do nemocnice vzdy dostala len kvoli nim.

Ako stabilizatot teraz beriem Depakine chrono 500mg-0-500mg, neviem, ci to bola najlepsia volba
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 17 marec 2012 - 9:16

Fíha, venusa, no tomu hovorím zdravotný problém. Nemáš to veru jednoduché - ja to nemám také výrazné, najmä teda ako som hovoril, mi pomáhajú a dobre zaberájú Escitil a Orfiril.

Neviem, ako to presne stabilizovať, keďže tie rozhádzané neuroprenášače v Tvojom mozgu sa nedajú - ako vidím - len tak ľahko poddať. Robia si, čo chcú. Depakine som ešte nebral. Tvoj doktor alebo doktorka by mali byť práve tí praví, ktorí v rámci svojej rozsiahlej profesionálnej kompetencie môžu riešiť tento závažný problém. Nemôžem pridávať iné slová, ako tie klasické - a síce že poradiť sa intenzívne s lekárom. Vyložiť mu zo srdca celý problém.

Berieš aj nejaké antidepresívum? Ja by som ako laik Ti ho odporúčal. Potom by tie hĺbky depresie neboli také neznesiteľné. Ale zas si uvedomujem, že máš problém so spánkom, a práve AD by Ťa mohlo urobiť čerstvou ešte viac a nespala by si. Napr. môj Escitil dosť obživuje a rozčerstvuje, preto sa nemôže papať večer. Možno jestvuje také AD, ktoré tak neobživuje, a pritom lieči. Skús sa na to popýtať, prípadne pohľadaj v googli.

Inak, som bezradný. Prajem Ti, aby si čo najskôr dostala vec pod kontrolu a mala sa stabilnejšie a lepšie. giving a hug Pravidelne nám píš, ako sa to vyvíja a ako sa aktuálne máš a čo robíš. Meditation

Ahoj.

pale

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 18 marec 2012 - 19:23

Ahojte,

Matej dakujem ti za vyhadrenie a povzbudenie.

Pred par dnami som citala dlhy clanok o sile viery na Filipinach. Pisalo sa tam, ze priplizne desat ludi rocne sa da na Velky Piaatok ukrizovat. Prislo mi to ako skvely sposob olutovania vsetkych hriechov a previneni voci Bohu. Ukrizovanie casto nebyva smrtelne a dokaze vraj liecit. Ved je vseobecne zname, ze clovek cisty, ktory ma odpustene hriechy sa citi lepsie ako hriesnici. Mozno by to mi to pomohlo v tom zmysle, ze by som svoju obetu, venovala za niekoho, kto z tohto sveta odisiel a citim jeho kazdodennu blizkost tu na zemi, je preto jasne, ze mu nie je dopriaty vecny odpocinok. Jeho dusa si nezasluzi zit v tomto zlom svete.

Tymto nechcem naznacit, ze teraz sa nebodaj dam ukrizovat skor zacinam mat jasnu predstavu o podstate tejto obety. Nebat sa telesnej bolesti a obetovat ju za niekoho koho milujem. Zatial som este nenasla vhodny sposob, je mi jasne, ze sa to musi niest b konkretnom duchu obety. Bolesti som sa nikdy nebala ale teraz ked ma mat hlbsi vyznam, zacinam citit zodpovednost za to aby som skutok spachala spravne.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Ut 20 marec 2012 - 21:10

Ahojte kamaráti. Uplynulé dni od štvrtkového večera až po včerajší pondelok doobedia som prežil pár nádherných dní so svojou priateľkou, ku ktorej som cestoval na západné Slovensko. Miška mala totiž narodeniny a pozvala ma na oslavu narodenín, ktorú som neodmietol a dobre som aj urobil. Zišli sme sa tam ja, Miškiny rodičia, babka a Roman-Miškin brat. Ako darček som jej dal stromček šťastia z achátu a knihu od Táni Keleovej Vasilkovej Ranč u starého otca. Chcel som ešte kúpiť Miške nejaký kvet, ale bolo mi povedané, že na čo, že už má dosť darčekov. Dnes som smutný, lebo som chcel ísť s Miškou do kúpeľov-ona si buď v blízkej budúcnosti, alebo možno už v uplynulých dňoch podala žiadosť o kúpeľnú liečbu. Problém je ale v tom, že od apríla budem pracovať na polovičný úväzok na absolventskej praxi a kvôli tomu si teraz žiadosť o kúpeľnú liečbu nemôžem podať. Keď prejde pol roka, tak potom môžem mať 10 dní dovolenku, ale to zas využijem na dovolenku do Chorvátska. Je mi smutno, skoro som plakal a aj ľúto, že nebudem môcť byť s Miškou už v spomínaných kúpeľov. Potom ma napadla cena útechy a to taká, že by som išiel s jedným kamarátom do kúpeľov. No a nestane sa tak, lebo kamarát je hospitalizovaný na psychiatrii a tým pádom nemôže ísť v tomto kalendárnom roku do kúpeľov, z čoho som tiež smutný a čo je aj škoda, ale čo narobím, asi hospitalizácia na psychiatrii je pre neho teraz najvhodnejším riešením v jeho liečbe. Kúpele by som si dal tak, že by som išiel najskôr v októbri, ale neviem s kým známim by som išiel, lebo Miška bude v kúpeľoch možno už v máji, alebo júni... a kamarát kvôli hospistalizácii na psychiatrii nepôjde do kúpeľov. No ide ma z toho "poraziť". Ja som veľmi chcel byť v kúpeľoch s Miškou, kamarátom, alebo aj s Miškou aj s kamarátom, no to mi nevyjde. A čo sa mám teraz "zabiť", alebo čo mám s tým urobiť??? 8.marca mala babka 80 rokov a tohto týždňa bude pozvaná na mestský úrad a potom tú jubilejnú oslavu poriadne roztočíme v reštaurácii. Mal som aj pracovnú ponuku do hypermarketu TESCO, ale odmietol som ju, aj napriek tomu, že som výberové konanie vyhral. Viete, dali by mi robiť nočné, ešte by mi pred marketom dal nejaký cigán po hlave, alebo chceli ma dať ku pokladni, no keďže sa mi občas trasú ruky a vydávať peniaze z pokladne je dosť zodpovedná robota, tak som to odmietol. Síce tá ponuka bola na skrátený úväzok-teda na 20 hodín týždenne, ale pracovať vo veľkom hypermarkete dá podľa mňa zabrať aj zdravým ľuďom, nie to ešte mne... Raz som poslal aj taký e-mail, že mám záujem roznášať letáky Tesco, písali, že sa mi ozvú, no dodnes sa tak nestalo. Alebo minule nám prišli zákaznícke noviny Kaufland a tam bola ponuka rozdávania reklamných novín Kaufland v mojom meste v dvoch častiach mesta.Mňa tá ponuka veľmi zaujala, takisto tam písali, že sa mi ozvú a opäť sa mi dodnes nikto neozval. Ja už neviem, že kedy a ako sa dostanem k roznášaniu letákov a nemusia to byť letáky iba z Tesca a Kauflandu, ale aj iné reklamné noviny, možno aj regionálne noviny.Takže asi tak...Prajem Vám všetkým moji milí kamaráti dni plné pohody, optimizmu a nepoddajte sa silným depresiám. Vyhovorte sa, tak ako ja na jarnú únavu a hotovo. Takže asi tak...Majte sa krásne krásne, Robo. albino albino albino albino albino albino flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball pig pig pig pig pig pig
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Ut 20 marec 2012 - 22:44

zas sa kvoli tym kupelom nezblazni, ved si tam stale.
hypermarkety nie su ziadna vyhra, rovnako ani letaky, taku pracu by som obchadzal sirokym oblukom...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 21 marec 2012 - 20:09

spy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 22 marec 2012 - 17:32

Huge smiley

Ja si zas naopak myslím, že roznášanie letákov nie je také zlé. Nemôžeme si s našimi obtiažami - či už spoločenskými alebo zdravotnými - vyberať a už tobôž nemôžeme len tak pohrdnúť nejakou prácou. Každá práca si zaslúži rešpekt. Robo, ja som v tínedžerskom veku bol kolportér regionálnych inzercií a novín, mal som na starosti náš okruh, teda časť z môjho sídliska. Asi 11 činžiakov a zopár domov, plus jedna administratívna budova a obchody. Bola to fuška, pomáhala mi mama to baliť, lebo dovozca mi to nosil neroztriedené - každé "číslo" vydania malo niekoľko strán a tie strany mi boli dovezené každá osve. Takže ja som musel spájať a starať sa o to, aby každé číslo malo všetky patričné strany. To mi zaberalo dlhý čas. Potom som to roznášal a najviac mi vadilo, že sa musím domáhať zvonením, aby mi otvorili vchodové dvere.

Celkovo však túto prácu nevidím pre Tvoju situáciu ako zlú či nevhodnú. Mal by si stály, hoci menší finančný dodatok k Tvojmu ID, a mal by si raz za čas vyplnené dni. Je to fajn. Aj naša suseda na staré kolená na starobnom dôchodku roznáša Kaufland. Len neviem, či je z Tvojich emailov zrejmé, že za Teba platí odvody štát, aby si náhodou nemysleli, že Ty nie si študent ani starobný dôchodca, tak jeho na brigádu vziať nemôžeme, lebo to sa nám nevyplatí, keďže by sme zaňho museli platiť odvody. Laughing

Máš moju podporu v týchto snahách o brigády a práce. Sledujem tento vývoj u Teba a držím Ti palce. Čo sa týka tých kúpeľov, nelám si s tým naozaj hlavu, pravdepodobne tam opäť spoznáš niekoho, kto Ti Tvoj miestny pobyt spríjemní. A Tomas má pravdu v tom, že tam chodíš pravidelne, takže príležitosť sa objaví určite znovu. Wink giving a hug

----

Ahoj venusa. it is perfect Som rád, že sa tiež zaujímaš o duchovné témy, ja som v nich ponorený vlastne takmer stále. Len pamätaj, že by si nemala sama sebe vyvolať telesné utrpenie, taký skutok obety nie je priveľmi hodnotný, pretože je predpokladaný a na bôľ sa psychicky a dôstojne pripravíš. Oveľa viac by si pomáhala svetu, keby si obetovala Bohu to svoje utrpenie, s ktorým nesúhlasíš, a ktoré by si najradšej ani nemala. To má oveľa účinnejšiu hodnotu, keď prijmeš a znesieš to, čo na Teba bolo zavesené ako kríž bez Tvojho vlastného pričinenia. Ostatné skutky charakterizované ako skutky obety a pôstu, sú fajn, ale už len snaha prijať samého seba a svoju terajšiu chorobu (či ďalšie problémy) ako niečo, čo budem rešpektovať a s prehľadom i pokorou znášať, veriac že to má význam pre mňa alebo pre druhého, je fajn viac. Wink

Ale venusa, ak by si toto chcela rozoberať, či reagovať na túto duchovnú vec, radšej založ o tom tému v sekcii "Mystika a spiritualita". V tejto téme o tom už pomlčíme.

-----

V ďalšom príspevku napíšem ako sa mám ja. jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 22 marec 2012 - 17:59

Ghost

Ahoj. Dnes som aktualizoval niektoré časti webovej prezentácie. Tieto dni mám vyplnené hlavne prácou na bakalárke a učením sa na písomku, ktorú máme v pondelok. Písomka, ktorú sme mali v tohtotýždňový pondelok, dopadla vlastne dobre, hoci môže sa stať, že by som nemal nadpolovičný počet bodov. Ale nie som nespokojný z nej, mám z nej vlastne dobrý pocit. Dnes som venoval žiaľ dosť času aj hrám - som v tom akosi nepolepšiteľný. Ten čas je fakt premárnený, ale akoby potrebujem občas utiecť do virtuálnych fantázií a herných fantasmagórií. Navykol som si na tie hry ako na určitý druh relaxu a odreagovania sa.

Psychicky sa mám, myslím, prijateľne. Len som dnes išiel v tričku von, keďže bolo horko, a jáj, taký som vypasený. To brucho a XXL tričko, no jak tehotný. Ale už som kilo zhodil počítaním kilojoulov. Za posledné 4 dni som zhodil 14 tisíc kilojoulov, pričom 28 tisíc predstavuje 1 kg čistého tuku. Spolu s váhou stratenej vody sa to na váhe už trocha prejavilo. Na výzore postavy samozrejme zatiaľ vôbec. rabbit

Fyzicky sa mám trochu horšie, lebo mám nádchu. Zase. Razz

V učení som trochu pokročil, snažím sa využívať techniku pamäťových palácov (metóda "loci") a techniku pamäťových šuplíkov. Pomáha to, no musím si skvalitniť svoju fantáziu, lebo nejak som za posledné roky v jej rozvoji zaostal. Teraz mám veľmi vyťažujúci mesiac apríl, v ktorom definitívne musím dopísať Bc. a odovzdať to. Uf.

Možno ešte dodám, že sa na mňa sem-tam lepia depresívne pocity a jarná únava. Mal som aj stavy, kedy som si poplakal, a to hlavne kvôli červenaniu, cítim sa obzvlášť pred rovesníkmi ponížený. Veľká časť z toho poníženia je iba v mojej hlave, to viem, ale aj tak je mi to ťažké znášať. Oxazepam totiž prestáva v tejto veci nejak účinkovať. Budem to riešiť s psychiatrom až 30. marca, kedy idem na injekciu. Aj tak tam vlastne nemáme čo iné riešiť, lebo ostatné príznaky sú dlhodobo ustúpené, čomu sa veľmi teším. it is perfect

Prajem všetkým hodne zdaru. Držte sa. winter

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 26 marec 2012 - 18:54

Ahojte kamaráti,
po mesiaci liečebného pobytu na trenčianskej psychiatrii sa hlásim opäť hlásim.

Všetko tam bolo OK, teda personál, spolupacienti, jedlo aj prostredie.

Momentálne som však dosť unavený z užívaných liekov. Psychiatrička sa rozhodla mi túto dávku ponechať, čomu nie som nadšený. Som od rána do neskorého poobedia v miernej somnolencii a na konanie niečoho som nie celkom schopný. Rád by som nabehol na denný plán, ale únava a pospávanie mi to neumožňuje.

Dúfam, že sa to bude zlepšovať, lebo toto pospávanie nie je vôbec príjemné. Chcel by som chodiť na stacionár, ale desím sa toho vstávania.

Majte sa zatiaľ krásne a ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Po 26 marec 2012 - 19:29

Ahojte kamaráti. Minule som sa dozvedel, že budeme mať zo Slovenského zväzu zdravotne postihnutých výlet do Poľska, kde sa budeme kúpať a v inom meste nakupovať. Výlet bude v sobotu 31.marca, pôjdem s mamkou. Ďalšie pozvanie zo zväzu ZP a charity mi prišlo na ples, ktorý sa bude volať ples ľudí s dobrým srdcom a bude 21.apríla v mojom meste. Pracovať budem od apríla v charite. Psychicky sa cítim pomerne dobre, nepočujem hlasy, ale som vzťahovačný, všetko beriem vážne, lucídny, minule mi moja psychiatrička na nález napísala, že som aj plachý, čo mi pred tým nikdy do nálezu nenapísala, ale nevadí, nech viem, že aký som... mávam ľahké depresie a som aj dosť citlivý. Občas si niečo aj namyslím, ale potom to akosi pustím z hlavy von a už je mi lepšie. Pri minulej kontrole mi psychiatrička predpísala Akineton, lebo som jej povedal, že sa trochu trasiem. Na budúcej kontrole mi ho zrejme vysadí. Ku psychologičke sa pôjdem "porozprávať" 3.apríla. Pri našej konzultácii mi vždy dobre poradí, pomôže, niečo niekedy aj odporúča a podobne. V sobotu sme mali oslavu, oslavovali sme babkine jubileum 80 rokov. Obrad bol na mestskom úrade a potom sme išli do reštaurácie, bolo super. Dnes som bol navštíviť kamaráta-vozičkára, doniesol som mu koláče z oslavy. Zajtra sa s ním pôjdem prejsť do hypermarketu Tesco Extra. Na tej babkinej oslave spievali traja ľudia piesne, napr. Ave Maria... ktoré ma dojali, až som mal z toho slzy.Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. dog dog dog dog dog dog flower flower flower flower flower flower albino albino albino albino albino albino jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore