Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura So 23 júl 2011 - 8:27

Ahojte,
Tuto, obdivujem,ako dokážeš obšírne písať a nevynechať nikoho,koho by si oslovil.Ďakujem za Tvoje prianie k štátnici,no to už bolo pred dvoma rokmi.Odvtedy sa všeličo zmenilo.Nepísala som Vám tušim,že mi zomrel bývalý druh na infarkt.V tom čase bol už bývalý,lebo s druhom,ktorého som tu spomínala som sa krátko pred mojou dlhou hospitalizáciou rozišla.A len čo som prišla z nemocnice,čakal ma ďaľši šok:oznam o jeho úmrtí.No vcelku dobre som sa s tým vysporiadala.Po rozchode žil druh u svojej matky.Ja som stále u našich,kde abstinujem.No veď ja som aj tak pila len to pivo,ktorého som sa teraz musela vzdať.Chodím na dvojdňové výlety k sebe do bytu.No vždy tam miniem dosť peňazí,ani si tam nenavarím,len jem suché,alebo idem do reštaurácie.Prajem Viki,aby ju čo najskôr pustili z nemocnice v dobrom stave a s dobrými liekmi.
Prajem Vám všetkým príjemný víkend.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 24 júl 2011 - 1:31

Ahoj Laura,
nie je vôbec jednoduché osamostatniť sa a to výlučne len s invalidným dôchodkom. Ja sám mám túto dilemu. Život s príbuznými môže obmedzovať. Myslím, že každý by si chcel vytvárať svoj život sám. Napadlo ma, či by si ten Tvoj byt nechcela ne určitý čas prenajať a tak získať peniaze do budúcnosti. Myslím, že by Ti to pomohlo a za ten čas by si sa dala dokopy u vašich. V tomto máš pravdu, že držať náklady na energie a ostatné výdavky nie je príjemné. Všeličo sa však môže zmeniť a v budúcnosti by to mohlo byť tak ako si predstavuješ.

.....................................

Ahoj všetci,
dnes som zrovna nemal ako zámer sem napísať, ale je noc a mne sa príliš, vlastne vôbec, spať nechce. Odhadujem, že okolo tej tretej snáď zaspím.

Posledné dva dni boli akési veľmi všedné. V zásade sa neudialo nič, čo by zvlášť narušilo rutinu. Okrem denného plánu, ktorý sa v súčasnosti skladá s 12-ich aktivít, som hlavne čítal. Samozrejme som si doprial aj slabé cvičenie a prechádzku. Trápi ma chudnutie, ktoré je dosť na mizernej úrovni. Niečo som aj dal dole, ale posledný týždeň som v tomto na seba nedbal a váha zase vybehla o to schudnuté nahor.

Teší ma môj úspech s liekmi na spanie. Moja večerná dávka týchto medikamentov sa významne znížila a zatiaľ žiadnu noc som nebol úplne bez spánku. Dokonca ani jeho kvalita nie je obzvlášť otrasná. Podľa tempa znižovania odhadujem, že asi za týždeň budem úplne vonku z nočných liekov. Samozrejme, podľa okolností. Kritický bol včerajšok, ale pár hodín spania som vyžmýkal v ranných hodinách a doobedí.

Dnes je nedeľa. Od tohoto dňa tiež neočakávam nič, čo by stálo za povšimnutie. Pokiaľ by sa dalo opaľovať, rád by som túto činnosť realizoval. Žiaľ pravdepodobne sa to nebude dať skĺbiť s plávaním, lebo voda na jazere za posledné dni ochladla, a myslím, že jej kvalita je nie príliš dobrá a kaly v jazere sa potrebujú aspoň mierne usadiť.

Zatiaľ sa s Vami všetkými lúčim a želám Vám všetko naj.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Igor Ne 24 júl 2011 - 9:25

No osamostatniť sa nie je len problém finančný, ale aj osobný. Ak je človek sociálne stiahnutý, izolovaný, uzavretá, je tu aspoň rodina a človek nie je úplne sám, akoby bol, keby býval sám. A utiahnuť živobytie len z invalidného dôchodky je tiež problém, hoci prispievam do domácnosti, je to predsa len menej ako keby som býval sám.
Zo spánkom mám tiež problém, niekedy tak dlho nespím, že zaspím aj cez deň od úplného vyčerpania.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 25 júl 2011 - 1:39

Zdravím Igor,
akoby si používal moje slová. Aj ja bývam s príbuznými a čosi na domácnosť prispejem. Nedá sa to porovnať s tým, keby som mal samostatne platiť všetky výdavky spojené s bývaním a ešte je tu samozrejme strava. V mnohom by som bol s financiami buď úplne na hranici možností, ale je dosť pravdepodobné, že by som ju aj prekračoval. Dosť ma to mrzí. Nechcem byť blízkym na obtiaž, ale deje sa to. Na druhej strane nechcem byť sám. Dobre mi padne keď sa môžem každý deň aspoň môžem málo porozprávať a prehodiť nejaké to slovo. Možno práve za toto som blízkym vďačnejší ako za inú podporu. Osamostatnenie je veľký krok v živote chorého človeka. Aj keď po tom čiastočne túži, je dobré mať pri sebe pár ľudí, ktorí vedia aspoň sčasti pochopiť situáciu. Dosť často sa nad týmto všetkým zamýšľam, dokonca až denne. Mnohokrát sa po takomto uvažovaním necítim dobre.

..................................

Zdravím všetkých,
víkend je preč a nastáva pracovný týždeň. Pre mňa je zrovna nepracovný. Rád by som bol, keby to všetko bolo inak. Bohužiaľ vnímam realitu. Tá je taká, že zamestnanie momentálne nemám. Dosť ma to trápi a myslím na to. Už som tu opisoval moje patálie v súvislosti so zamestnaním a zdravotným stavom, ktorý sa v prípade osemhodinového denného pracovného času zhoršuje. Som tak odkázaný na hľadanie vedľajšieho pracovného pomeru, brigád, alebo práce na doma. Práve tieto druhy zamestnania sú v mojom okolí vzácne a je veľmi problematické niečo také zohnať. Najlepšie sú na tom brigády, ale tie bývajú obvykle len v určitý jeden deň a nič viac. VPP a domáce práce sú priam kuriozitou. Kľudne by som pracoval aj v chránenej dielni, ale ani také niečo v okolí nehrozí. Zostáva hľadať, alebo risknúť to HPP (hlavný prac. pomer). Po skúsenostiach z HPP ma však len pri spomienkach mrazí. Užil som si v nich poriadne depresie, úzkosti, derealizáciu, depersonalizáciu, totálnu únavu, vyčerpanosť. Stalo sa, že som mal zvukové halucinácie. Veľké problémy mi robil aj spánok a často som do práce chodil po dňoch nevyspania a veľmi som sa musel premáhať, aby som aspoň ako tak fungoval. Úplne iné je, keď sa jedná o občasné práce, lebo jeden-dva dni sa zuby zaťať dajú bez problémov, ale dlhodobo je to veľmi problematické. Navyše v začiatkoch boli spomínané problémy nebadané. S denným chodením do práce sa to však týždeň po týždni zhoršovalo. Spravidla to končilo tak, že som s práce odišiel a ukončil telefonicky HPP.
Nateraz sa na prácu snažím pripravovať v podobe denných povinností, ktoré plním každý deň. Aj tak by som skôr prijal VPP (vedľajší p.p.), ako HPP. Verím, že možnosti takéhoto zamestanania sa po ukončení prázdnin zlepšia. Predpokladám, že študenti opustia brigádnicke pozície a nasmerujú si to do školských lavíc. Tým sa trošku prebudí trh s voľnými pracovnými miestami. Priebežne sa samozrejme pozerám, ak by čosi bolo...

Inak cez víkend som bol hlavne v domácnosti. Bol som na prechádzke, so známymi na kofole, hral som basketbal...
Veľa som sa venoval čítaniu. Vlastne som prečítal okolo 800 strán textu od piatka. Vzhľadom na toto som ostatné činnosti robil len zľahka.

V skratke asi všetko, onedlho sa chystám zaľahnúť.
Všetkých vás srdečne pozdravujem a želám všetko naj.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 27 júl 2011 - 0:36

Ahoj všetci,
akosi je tu smutno na fóre. Už vyše dvoch dní tu nikto neprispel do "Ako sa máš?". Myslím, že aj ten najmenší riadok je hodnotný a iste mnohí ocenia, že tu svojimi príspevkami spestríte tému. Preto napíšte aspoň kúsok zo svojho života, podeľte sa o svoje starosti, alebo naopak potešte nás svojími radosťami.

Bol som rád, že som našiel príspevky od lapaja a filipky na téme "spánok - spíte dobre". V tejto veci som sa pohol dopredu. Vlastne momentálne neužívam už dva dni žiadne lieky na spanie. Spánok je tak mierne rozbitý, ale podstatné je, že je. Znamená to, že sa mi tohoto oddychu dostáva v skoro primeranej miere a predpoklad je, že v budúcnosti budem fungovať možno aj bez týchto medikamentov. Znižovanie nebolo vôbec jednoduché a bol som z toho celý nervózny. Keď som vynechal noc, teda som bdel, oddýchol som si krátkym zdriemnutím v poobedí. Momentálne je situácia taká, že sa mi obvykle darí zaspať okolo tretej nad ránom a zobudenie záleží od okolností. Dnes som spal napríklad plných osem hodín.

Mám sa celkovo znesiteľne. Svojích 12 položiek z denného plánu plním a som tomu veľmi rád. Samozrejme stíham aj to ostatné, čo treba porobiť. Vykonanie tohoto denného plánu trvá asi 5 hodín, tak tento čas trávim spravidla účelne. Aktivity si často naťahujem na dlhší čas a spravím tak aj viac v prospech tej ktorej aktivity. Vždy sa v dni nájde niečo, čomu treba venovať pozornosť aj inak. Zatiaľ tieto udalosti nepredstavovali takú prekážku, aby som svoje naplánované položky nevykonal.

Práca je zatiaľ v nedohľadne, ale dúfam, že po čase sa niečo nájde. Zatiaľ som nebol hľadať aktívne, teda od podniku k podniku, od prevádzky k prevádzke... Hľadám si zamestnanie pasívne, teda cez www.profesia.sk a www.upsvar.sk. Viem, že je to nedostatočné, ale po lete sa pustím do systematickejšieho vyhľadávania. V dohľade momentálne nie je ani žiadna brigáda.

Zdravotne som na tom pomerne dobre. Občas mávam úzkosť, s času na čas pociťujem strach s ľudí, samozrejme vo veľkom bojujem s pasivitou a únavou a to hlavne v doobedí, spánkový režim mám poposúvaný, nevyladený, problémový a niekedy pociťujem tupé bolenie hlavy v čelovej oblasti. Najvýraznejšia je práve tá pasivita. Často ma stojí veľa energia bojovať s ňou. Som veľmi rád tomu, že aj vyhrávam. Zajtra mám ísť psychiatričke, tak dúfam, že to bude OK.

Počasie je celkovo veľmi nepríjemné, vzhľadom na leto. Ledva sa dostanem na zahádzanie si na koš, lebo podchvíľu prší. Rád chodím na kofolu do neďalekého pubu. Majú tam aj čerstvé noviny, tak si prečítam, pofajčím a idem ďalej. Kamaráti sú momentálne zamestnaní svojimi záležitosťami, takže s nimi príliš nerátam. Som zato vďačný príbuzným, lebo s nimi si s chuťou podebatím a celkovo som rád ich prítomnosti.

Na záver Vás všetkých nielen pozdravujem, ale aj ponúkam týmto fórom, aby ste nám tu prispeli svojimi pár vetami.

Ahojte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 27 júl 2011 - 18:46

Zdravím Vás, priatelia it is perfect

Ako Vás tu čítam, tak som zatúžil aj ja trošku prispieť do témy. Mám nového novú dávku Risperdal Consta. Bol som v pondelok u svojho nového doktora, no mal dovolenku. Prišla zastupujúca pani doktorka a tá mi zvýšila injekciu Risperdal Consta z 37,5 mg na 50 mg. Podnetom pre tento krok sa jej stalo moje rozprávanie o zhoršenom stave mojej nálady v ostatných dvoch týždňoch. K depresii, zlému spánku sa pridali ozvláštnené myslenie a vzťahovačnosť. Konkrétne som jej rozprával o tom, ako keď mamine niečo rozprávam v kuchyni, tak sa stále každých 15 sekúnd chodím pozerať do kukátka na vchodových dverách, či niekto nie je na chodbe bytovky. Lebo mám silný pocit, že tam niekto, asi susedia, číha a počúvajú, čo hovorím mame a smejú sa na tom. Alebo prevracajú oči od pocitu, že bývajú vedľa magora. Neutral

Ozvláštneným myslením som myslel to, že som sa viacej zaoberal podivuhodnosťou tohto sveta a začal som registrovať zmenu svojej povahy. K horšiemu. Akoby mi nezáležalo, či som čestný, alebo nie. A to ma zaskočilo, vždy som si na čestnosti totiž potrpel. indifferent

Inak tá doktorka povedala, že som dobre namedikovaný. Páčila sa jej tá kombinácia Escitilu, Orfirilu a Risperdalu Consta. Napriek tomu, že mi pred mesiacom brali krv na Orfiril, tak nariadila, aby mi znovu vzali krv, aj keď som nebol nalačno. Mala nejaké podozrenie - bližšie mi ho nešpecifikovala. pale

-----------------

Mám sa teda tak akosi striedavo-oblačno. Je to ako to naše počasie. Chvíľu prší, potom je dusno, inokedy horko, na druhý deň ani mráčka, o pol hodinu lejak. Chcem sa inšpirovať Tutovým programom dňa, aby som mal aj ja nejaké pevné aktivity. Každý si tu všimol zaiste, akú má Tuto skvelú slovnú zásobu, určite sa nemýlim, ak poviem, že to je tým pravidelným čítaním. 800 strán od piatka! Fíha, to je nepredstaviteľné! cyclops Gratulujem. Ja sa snažím tiež trochu čítať, ale nejde mi to nejak zvlášť. Z beletrie lúskam Anjelov a démonov od Browna... a z odbornej voľačo z filozofie alebo teológie. Nie je to ktoviečo. Niekedy tomu dám 10 strán za deň, čo je dosť málo. Aj som uvažoval, či nemám dyslexiu alebo poruchu pozornosti ADD, ale nesedia na mňa ústredné príznaky, čo ukončilo moje hypochondrické rozvažovanie. V skutočnosti som proste lenivý. Urobím čo najviac pre to, aby sa to zmenilo. Viem, že veľa z Vás som sklamal, keď som nedokončil prvú školu - preto o to väčšmi sa budem snažiť, aby som Vás nesklamal aj s tou druhou školou a že by som aspoň ten bakalársky titul mohol obdržať. cat

Musím pohľadať, kde tu na fóre Tuto ten svoj rozvrh dňa vypísal. Hľadáčik by to mal nájsť ľahko. Inšpirujem sa, ak smiem. What a Face

Tak zatiaľ. Prajem Vám veľa úspechov v napredovaní. Všetko dobré.
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 28 júl 2011 - 7:10

Začal sa nový deň. Celkom som sa naňho tešil. Keď v noci blikla polnoc, ešte som bol hore a hneď som si predstavil, že začína nový deň, nová príležitosť, nové šance. Je to fajn. it is perfect

Mám skvelú správu - včera večer som počas troch hodín prečítal 50 strán Anjelov a démonov od Browna. Je to strašne super, pretože obvykle nedám ani 10 strán. A teraz za takú krátku dobu hneď päťdesiatka. Som nadšeny. Takto by som za pár dní mohol prečítať celú knihu. Som na 104. strane. To je pre mňa nepredstaviteľné, keďže ja a beletria sme sa nikdy nejak nekamarátili. Ale túžim si zvýšiť slovnú zásobu a zlepšiť predstavivosť, tak sa sem-tam donútim čítať. Niekedy sa mi totiž stáva, že v praxi často hovorím agramaticky (trebárs zle skloňujem, mám divný slovosled atď.). Myslím, že čítanie mi pomôže. Reading

filipka napísal:Matej, a co robievas cele dni? A co tvoja mama-uz sa vyrovnala s tym, ze jednu skolu si nechal?

Nuž, moje dni sú veľmi rôznorodé a dominuje im totálna nepravidelnosť. To ma trochu trápi. Napríklad v jeden deň celý čas len spím, na druhý deň si čítam na internete články, v iný deň zas chatujem a na ďalší deň pozerám telku alebo sa hrám PC hry. Proste je to dosť nezmysluplne vyplnený životný čas. Túžim mať pevné aktivity, ako má Tuto. Už som aj preto niečo spravil, napr. to spomínané čítanie, dnes idem na prechádzku do nákupného centra. Tiež sa občas učím, ale zatiaľ iba tak, že si veci čítam a obohacujem slovnú zásobu a svoje obzory o čítané témy a problematiky. Niekedy niečo píšem na internet.

Verím, že si postupne zvyknem na pravidelné aktivity, sledujúc ich zmysluplnosť. Človek si musí dávať nejaké ciele, kam chce napredovať. Aby rástol, budoval sa. Taký chcem byť. Túžim byť zodpovedný za svoj život. Na jednej strane ma takáto zodpovednosť desí, ale ona je vskutku potrebná. Je detinským znakom nevyzretosti nechcieť prevziať zodpovednosť za seba. Preto sa rád podujmem na aktivity, ktoré ma privedú na tú správnu cestu, cestu pokroku vo svojom uvažovaní a prijímaní samého seba. it is perfect

Mamina sa ešte nevyrovnala s tým, že som zanechal jednu školu. Ani tatino. Ale ono to prebehlo vzájomnou dohodou, vlastne som nekonal bez jej súhlasu. Veľmi dúfa, že tú druhú školu dokážem dokončiť. Veľmi ma zaskočilo, keď povedala, že zlyhala. Hneď som ostro zareagoval, že veď robila všetko možné, učila sa so mnou, skúšala ma, dokonca so mnou išla na skúšku. V takejto obete je nemožné zlyhať. Je to hlavne jednak moja chyba, a jednak chyba toho Kventiaxu. Ale to už netreba rozoberať, teraz píšem novú kapitolu svojho života, a príliš sa nechcem zaoberať minulosťou. Vítejte ve světlých zítřků! jumping

Prajem Vám všetko dobré. Majte sa krásne, nech sa Vám darí. A budujte sa. rendeer

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Št 28 júl 2011 - 15:14

Matej, ake PC hry hravas? ja som kedysi hraval strasne vela, momentalne si uz zapnem s kamosmi akurat tak multiplayer Starcraft 2 a Battlefield Bad Company 2.
(planujem update PC, kedze coskoro vyjde Battlefield 3)

btw Anjeli a Demoni su fajn knizka, ako napokon cely Brown - cital som od neho vsetko. troska zamrzi pri nom akurat taka ta jemna predvidatelnost, ked luskas uz niekolku jeho knihu.
50 stran za 3 hodiny je fajn, hoci ja som taky rychlocitac, casto stihnem aj 100 Wink

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 29 júl 2011 - 2:29

Zdravím Matej,
spomínal si, že by si chcel mať pevné aktivity. Keď som s týmto systémom začínal mal som len tri. Priznám sa, že to bol len taký pokus na týždeň. Myslím, že tam bolo čítanie 30 strán, autogénny tréning a niečo sa povenovať angličtine.

Teraz mám v dennom pláne 12 činností. Už pomerne dlhú dobu ich zvládam bez prerušenia. Je však na Tebe, aké činnosti si zvolíš. Musíš však rátať s tým, že budú aj horšie dni a Ty by si ich mal všetky vykonať. Vtedy to nemusí byť jednoduché. Na druhej strane nadplán si môžeš urobiť hocikedy. Prirodzene činnosti sa nedajú nadrobiť, a že druhý deň budeš mať voľno. Je dôležité nevynechávať. Potom a neskôr sa denný plán stáva návykom a jeho vykonávanie sa zdá byť ľahšie. Vykonanie jednotlivej činnosti občas stačí len "symbolicky", ale nemalo by to byť rozhodne pravidlom.

Tu ti dávam pár tipov na aktivity:
počet prečítaných strán
pohybová aktivita
prechádzka
štúdium:
- cudzí jazyk
- rozvoj slovnej zásoby
- nový obor (psychiatria, literatúra, programovanie, tvorba www...)
- príprava na školu
- úplne niečo nové - neznáme
výpomoc niekomu - aktivita pre domácnosť - pomoc blízkym
sociálny kontakt - minimálne krátky rozhovor mimo spolubývajúcich
písanie denníka

Dôležitá je aj priebežná evidencia vykonaných činností. Všetko toto snaženie Ťa bude postupne tlačiť dopredu. Možné, že sa budeš musieť z časti vzdať "požieračov času" akými sú TV, PC, Net. Vymenované aktivity sú realizovateľné každý deň. V prípade ďalších povinností je možné si určiť, ktoré je možné vynechať, presunúť, nadrobiť. Dôležité je vnímať denný plán zodpovedne a chápať ho ako významnú investíciu do Tvojho budúceho života.

Aj napriek postupnému zvyšovaniu činností som nevynechal ani jednu aktivitu už skoro 8 mesiacov.

..................................................

Ahoj všetci,
v prvom rade pozdravujem viki a už nech si v pohode doma. Posledné dni mám dosť únavné. Dnes som prespal 4 hodiny z popoludnia. Asi som si tým narušil spánkový režim. V dennom pláne sa držím, ale zrovna dnes to išlo ztuha. Dokončil som ho až vo večerných hodinách. Nič zásadné sa neudialo. Stále tu prší, až je to nepríjemné. V podstate prežívam rutinu a hlavne som doma.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 30 júl 2011 - 1:41

Zdravím všetkých,
dnes som mal taký poslabší deň. Pôvodne som sem ani nechcel písať, ale práve nespím a čítať sa mi už nechce.

Tento deň je u mňa charakteristický relatívnou nechuťou do činnosti. Prejavovalo sa to najmä v doobedí, keď som sa z postele dostal až v poludňajšej hodine. Samozrejme dovtedy som nič neurobil. Mal som z toho dosť výčitky svedomia a bol som rozmrzelý. Ospravedlňuje ma, že som zaspal až nad ránom a bol som dosť unavený. Následne som robil denný plán. Vonku bolo pekne, teda konečne aj nepršalo. Napriek tomu som absolvoval len krátku prechádzku. Neskôr som ešte vybehol do mesta na malý nákup. Z mojích aktivít vo vonkajšom prostredí to bolo asi tak všetko, iba ak ešte spomeniem kofolu na terase našej pizzérie.

Veľa času som strávil dnes v posteli a to hlavne čítaním. Keď to tak rátam, do teraz sa mi za dnešok podarilo prečítať celkom slušné kvantum strán. Na druhej strane ostatné činnosti v dennom pláne som si splnil len v množstvách, ktoré znamenajú, že som si plán aj splnil. Iba v čítaní som si nadbehol o čosi viac.

Rád by som bol, keby aspoň tá prechádzka trvala nad pol hodinu. Taká ako dnes, to bola skutočne bieda. Bol som s ňou hotový za 20 minút rýchlou chôdzou. Ak by pršalo, omluva by tu bola, ale to sa práve teraz povedať nedá. Spolu s krátkou rozcvičkou-cvičením to dnes po fyzickej aktivite bolo veľmi chabé.

Ohľadom chorobných príznakov som na tom momentálne vcelku dobre. Úzkosť som pociťoval dnes len v obmedzenom množstve a jej sila bola mierna. Sociálna fóbia bola tiež pomerne v norme, nemal som problém pohybovať sa vonku medzi ľuďmi a čosi som aj dnes odkomunikoval. Vzhľadom na to, že mám teraz život bez výrazných vzruchov, psychika je u mňa vyrovnaná.

Spanie je problematické stále. Môžem však skonštatovať, že je to veľmi podobné ako keď som užíval tie kvantá medikamentov na spanie. Som nesmierne rád, že som sa ich zbavil. Podstatné je, že sa aspoň sčasti vyspím. Vysadzovanie bol boj, bol som vcelku rád, ak som spal hodinu na 24 hodín, ale teraz je to už v podstate v pohode.

Myslím na Vás všetkých, že ako sa máte a čo porábate. Wojacek (=W=), Matej aj tomas nám tu už ničo napísali a teraz je rad aj na Vás, aby ste nás poctili pár riadkami. Ako čítate, ja tu už píšem, že som si dal dnes na terase kofolu, prešiel som sa... a podobné drobnosti. Ak máte niečo tomu podobné, alebo dokonca väčšie napíšte.

Taktiež som rozmýšľal o viki, či sa jej v tej nemocnici aj polepšilo. Osobne dúfam, že je to už v tomto čase OK a ona premýšľa nad tým ako bude zasa v domácom prostredí a tešiť sa spolu s príbuznými. Viki, držím palce.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa So 30 júl 2011 - 22:05

Ahojte vaetci,

Ahoj Tuto...

Na forum chodim denne a citam si vase prispevky, casto krat by so radfa reagovala ale sstrasne ma rozculuje pisat dlhsie texty na mobile.

Spanok sa mi uz relativne stabilizoval, po vyskusani par novych medikamentoch na spanie, ktore neucinkovali a po osobnom dlhom rozhovore zhodnotila ze mi na pol desiatu vecer poda 2 mg rispenu 10 mg diazepamu a 150 mg terittica teraz je to faj ustupila vecerna nervozita a lahsie zaspim. co sa tyka denneho rezimu dost zaostavam za ostatnymi spolupacientmi. zacala som aj sterapiami a tak sa tesim co nove mi zase prinesu. socialna fobia je v pllnom rpude a tak vsetok volny cas travim v izbe. pri uzkostiach sa mi rozprudila derealizacia/ depersonalizacia a tak sme pre zaciatok zacali riesit to. paranoja je silna a hlavne je vytycena na nejakych pacientov ale nemozem ju priznat, lebo mam obavy z toho, ze jma presunu natazsie oddelenie, teraz som totiz na najlahsom.

Drzim vsetkym palce .... piste vela, vzdy si rada precitam novinky

Viki



avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 31 júl 2011 - 2:05

Ahoj viki,
teší ma, že nielen fórum čítaš, ale aj prispeješ, a pritom to cez mobil nie je tak jednoduché ako cez klávesnicu.

Na druhej strane Ťa chcem upozorniť, že zahmlievanie Tvojho zdravotného stavu pred doktormi Ti nie je na prospech, ale naopak ku škode. Možno v týchto chvíľach sa Ti zdá, že následky priznania sa k paranoji sú nepríjemné, avšak... Čo budeš robiť doma, keď tvoje príznaky nebudú kompenzované? Ja sám dobre viem, že pobyt v nemocnici nie je vôbec príjemný. Je to však liečenie. Mnohí neradi absolvovávajú nepríjemné medicínske praktiky od hltania nechutných sirupov, cez infúzie a nepríjené vyšetrenia až po narovnávanie zlomenín a rôznych operačných zákrokov. Je to však nutné, aby budúcnosť bola ružovejšia. Ty si práve pre toto v nemocnici. Pre budúcnosť. Aby sa Tvoje problémy vyriešili a Ty si mohla žiť svoj život o niečo pohodlnejšie. Ako však majú doktori pomôcť Tvojmu zdraviu, keď Ty im v tom silou mocou brániš a nepovieš v čom je problém? Sústreď sa na uzdravovanie a pomáhaj svojej liečbe. Zamlčovaním Tvojej "bolesti" nedosiahneš stav kedy Ti bude dobre. V podstate tak len odďaluješ zbytočné trápenie sa. Ak máš šancu byť kompenzovaná v chorobe, tak Ti v tom nemocnica pomôže. Ja osobne verím, že postupom času sa tieto veci u Teba dajú do priaznivejšieho svetla.

.............................................................

Ahoj všetci,
u mňa v zásade nič výnimočné. Spánok problematický, denné aktivity plním, zdravotný stav dobrý, práca žiadna. Vonku prší, ulica je prázdna, ale občas prejde nejaké auto. Od zajtrajška nečakám nič extra. Dúfam, že sa vyčasí aspoň na krátku chvíľu, aby som mohol ísť kdesi na prechádzku.

S pozdravom špeciálne pre viki všetko naj Tuto, ale to isté aj ostatným.

PS: napíšte
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 84 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore