Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 16 december 2011 - 13:45

Tuto napísal:Ohľadom darčeku a pošty sa netráp, keby to náhodou nedošlo v termíne, napíš otcovi peknú kartičku zabalenú darčekovo a v nej mu jednoducho napíš, že darček je už na ceste. Každopádne ešte je nejaký ten čas na balíčky, takže sa strachuj až tak o týždeň.

Slávnostne oznamujem, že akurát dnes ráno nám zazvonil kuriér a balíček sme zaplatili a prebrali. Juchú. Very Happy Už som to aj rozbalil, či tam je naozaj to, čo som objednal, a vskutku je. A je to pekné, seriózne. Verím, že sa tatovi bude páčiť. winking Zatiaľ mám kupený teda komplet darček pre tata, pre mamu mám zatiaľ jednu láskyplnú knihu (ona má také zamilované rada), plus každý člen rodiny dostane odo mňa otváraciu pohľadnicu s akousi narážkou na kresťanský význam Vianoc, čo som volil celkom úmyselne. Ešte jej kúpim ďalšie menšie ľúbostné knihy - voľakedy keď nemala PC, tak samé takéto zamilované knihy čítala. A ktovie čo ešte, vymýšľal som že by som niekde kúpil taký stojanček na fotku, kolom-dokola ozdobený anjelmi a nejakými sádrovými stuhami. Videl som také na Nivách v BA. Postrihal by som fotku mamy a tata dohromady a vytlačil a vložil do stojančeka. Na štedrý deň by si to našli ako darček, ktorý im má pripomínať že sú manželia a odteraz sú aj spolu v ozdobenom stojančeku, s tým, že ak by si túto fotku z fotomontáže nechceli ponechať, tak sa ľahko dá nahradiť vhodnejšou. I love you Bratovi som zatiaľ kúpil niečo z kozmetiky, to sa ešte musí dačím doplniť. A najstaršiemu bratovi pôjdem kúpiť až neskôr, našťastie mi vedel povedať, čo by som mu takého mohol darovať. Hodlám celkovo minúť na tohtoročné Vianoce do 50 eur. Viac ani nemám. affraid

Tuto napísal:Silne uvažujem nad podaním žiadosti na 1/2 prac. úväzok. Práve dnes sa ukázala celkom dobrá možnosť takéhoto zamestnania a vlastne popri ňom budem stíhať aj to, čo som popisoval minule. Ale, ešte ma nezobrali. Budúci týždeň si tam zanesiem žiadosť a životopis a budem dúfať. Uzávierka tohoto konkurzu je až v januári, tak sa všetko ešte uvidí. Jedná sa o nenáročnú prácu a ŤZP tam majú dvere otvorené.

To je super. Veľmi vrúcne podporujem, že by si to skúsil. Budem maximálne držať palce a dúfať s Tebou. it is perfect

-------------------------------

Pozdravujem všetkých. heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 17 december 2011 - 21:11

Ahoj Matej,
nadchádzajúci týždeň bude typický zháňaním darčekov na poslednú chvíľu. Pravdepodobne nás dvoch to obíde. Dohovie, či sa ostatní popriznávajú ako sa im v tomto darilo. Mne sa teda podarilo všetko už nakúpiť a znesiteľne zabaliť. Dnes som už videl suseda ako valil takúúú borovicu do vchodu, má troch chalanov a chce aby už bola vianočná nálada a hlavne aby decká poslúchali kôli darčekom.

..................................

Ja nemám nič zvláštne, alebo pozoruhodné na srdci. Za chvíľu bude 9 večer a do uzavrenia denného plánu mi chýba ešte prečítať asi 40 strán textu. Keďže odhadujem, že zaspím okolo tej druhej, času bude ešte habadej. Vybehol som dnes ku kamarátovi a tak sme podebatili na chvíľku a pokávičkovali. Bol som dnes aj na kofole v neďalekom pube. Dnes tam bolo viacero chlapov tak ako ja, sami, pri káve alebo pive.

V zásade sa mi darí celkom dobre. Pseudohalucinácie sú len veľmi máličko, priam vôbec. V podstate nejaká tá únava je stále, pasivita sa ma drží pomerne silne. Často sa musím premáhať, ale v zásade to nie je tak hrozné. Skoro vždy spravím všetko, čo si predsavzem deň predtým, takže sa vlastne nemám až tak na čo sťažovať. Spanie mám tradične rozbité, stále nemôžem nájsť v tomto ten zlatý stred. Raz nespím vôbec, inokedy prespávam hodiny. Problém je so zaspávaním aj zobúdzaním. Beriem zasa pravidelne prášky na spanie. Najnovšie som vyskúšal aj homeopatikum pred spaním, ale úplne bez akéhokoľvek záberu, ešte ho tu mám na 50 tabliet a neviem, čo s nimi. Také ako melatonínavé prípravky sú mi tiež na viete čo...

Zatiaľ sa so všetkými lúčim a napíšte na tento predvianočný čas riadok.
Tuto

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 2079275
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Ut 20 december 2011 - 12:14

Ahojte,
tak sviatky sa uz blizia a s nimi aj moje stresy s odovzdavanim prac do skoly. Do vianoc mam este odovzdat plno zadani, aby som vobec mohol ist na skusku z jedneho predmetu. Je to sila, lebo som sa mu cely rok poctivo venoval a subjektivne som nad tym stravil kopec casu a nakoniec budem rad ak nazbieram dost bodov na to aby som vobec siel na skusku. Kazdopadne snazim sa, ale bol som chory alebo co, strasne ma bolel zaludok a tak som nemohol robit veci do skoly. teraz je to uz ale lepsie, tak sa idem do toho s vervou pustit.
Este som si uvedomil jednu vec, vzdy ked sa mam ucit tak bud sa ucim a ide to, ale ked narazim na nejaky problem, alebo nemam naladu na ucenie, tak sa u mna objavi akysi vzdor a potom z toho plynuce vselikae chaoticke myslienky, kedy sa zaoberam tym ci na tu skolu mam atd, co uz hranici s bludmi a schizofrennym zmyslanim. Takze tak, neni to take jednoduche sa ucit pre nas tusim.
Anyway, darceky este nemam ziadne a asi tak ako po posledne roky ani ziadne darceky nebudem riesit a nekupim nic. Viem ze to je nic moc, ale radsej si pretrpim trochu studu pri vianocnom stromceku ako ist nieco zhanat. Alebo skusim pokupovat nejake "spolocne" darceky s ostatnymi clenmi rodiny.
Kazdopadne si pekne oddychnite vsetci.
Tuto, som nad tebou rozmyslal a ty uz musis byt riadne scitany clovek, ked stale tolko citas Smile)
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 20 december 2011 - 20:36

Zdravím it is perfect

Dneska sa mám dobre. Ale zlou správou je, že som nespravil dnešnú skúšku - žiaľ kvôli mojim typickým problémom s učením, ktoré sa až priveľmi podobajú na tie Siriusove, som sa nedostatočne pripravil, resp. to odflákol. Následne som si vytiahol otázku, o ktorej som netušil nič, tak preto sa skúšajúca na mňa milo pozrela usmiata ako slniečko a povedala: "Tak sa ešte uvidíme na budúcom stretnutí." Usmiata podala mi ruku a išiel som na chodbu. Spolužiaci, zvyknutí že som vraj učenlivý, neboli vyvedení z miery, brali to v pohode. ("aspoň som im nepostavil vysoko latku, keďže som išiel ako prvý"). Rodičia boli nadšení, že som vôbec na tú skúšku išiel, veľmi ma podporovali a našťastie mi nijak nevyčítajú zlyhanie. Sirius, veru tie problémy s učením, aké máš Ty, dôverne poznám, chápem ten vnútorný vzdor a následné chaotické myšlienky. Takisto som ešte neodovzdal jednu prácu a tiež som sa neozval na dve písomky, z ktorých už asi boli aj opravné termíny. Takže trochu sa to na mňa sype.

Niekedy nevydržím tie tlaky a začnem akoby blúzniť. Tuto, aké mávaš pseudohalucinácie? Ako to vyzerá, ako to pociťuješ konkrétne? Ja som nemal vlastne žiadne zmyslové halucinácie, ale za to intrapsychických mám až dostatočne dosť. Najmä keď sa na mňa sypú tlaky, tak sa ponorím do svojej postele, zavrem sa do tmy a trasiem sa. Veľa vtedy bojujem, rúham sa, plačem, nadávam, vyhrážam sa, komunikujem so všelijakými myšlienkovými prúdmi v mojej hlave. Zdá sa, akoby sa mi niektoré myšlienkové tendencie oddeľovali v mysli od hlavného prúdu a veľmi zákerne, priam premyslene na mňa útočili. Vyčítajú mi, hrozia mi, zvolávajú na mňa zlo. Až som vlastne plakal a s každou myšlienkou, s ktorou som oficiálne nesúhlasil a dištancoval som sa vzápätí od nej, som kričal v duchu alebo do podušky: "Nenávidím sa! Nenávidím sa!"

Takto to bolo so mnou v týchto dňoch, keď som sa mal učiť na tú skúšku. indifferent

Dnes, keď už viem, že všetko stačí až po Novom roku, tak sa veselo oddávam vianočeniu. Bol som na vianočných trhoch, bol som tam s mamou, kupovali sme spolu nejaké veci. Chcel som si dať medovinu, že reku som ju nikdy nemal, a mama mi ju zakázala. Ale dali sme si aspoň špagety v neďalekej špagetárni. Chcel som dnes upratovať, aj som sa do toho trochu pustil, no napokon som skysol tu pri upravovaní vzhľadu fóra. Hodlám si tieto Vianoce dobre užiť, lebo posledné dvoje Vianoce z r. 2009 a 2010 boli zlé a bol som počas nich v riadnej kaši a depresii. Teraz si to chcem vynahradiť, obzvlášť keď som kúpil už aj dajaké darčeky (predtým som totiž nedával darčeky žiadne, vždy som sa vyhovoril na chorobu, mnohokrát to bolo oprávnené vyhovorenie sa, ale niekedy veru nie).

Zajtra idem holičke, aby som bol na vianoce čačaný čo do účesu a potom ešte pobehať nejaké obchody. Mám posledných asi 30 eur (alebo 25?), tak to treba využiť. alien

Držím pevne všetky prsty Siriusovi, aby sa mu podarilo všetko v škole tak, ako chce a potrebuje. A Tutovi tiež do boja s jeho ťažkosťami veľa sily a trpezlivosti, ktorou mimochodom Tuto oplýva priam v sýtosti (bez irónie). To je jedna z viacerých vecí, čo na ňom fakt obdivujem. it is perfect

Tak držte sa. Ahoj. rendeer

santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane St 21 december 2011 - 9:55

Milí priatelia!

Konečne tu máme trochu snehu. Už som si myslela, že tento rok nebude vôbec snežiť. Takže sa teším ako malé decko santa
Dúfam, že sa máte dobre. Ja som teraz v pohode. Už mám všetko nakúpené a nerobím si zbytočné starosti, že by to mohlo byť aj lepšie aj viac a tak... Na piatok som dostala dovolenku, aspoň môžem doma pomôcť upratovať a zdobiť stromček. Cez sviatky budem zasa v tábore pre mládež, kde budem aj silvestrovať, ale už nemám z toho strach. Aspoň budem medzi ľuďmi.
Prajem Vám všetkým príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov a do nového roka 2012 hlavne veľa zdravia, lásky a šťastia, a nech sa Vám darí.

P.S: Veľmi sa mi páči nový vzhľad fóra.


Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Animated_christmas_tree_2gif
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 21 december 2011 - 16:18

Ahoj! it is perfect

Pozdravujem psychojane, s ľahkosťou na duši som si prečítal jej svieži príspevok. Vyzerá to dobre. santa

Aj tu poriadne nasnežilo. Dnes som sa celý deň motal hore dole po celom meste v tom snehu, po tom ako som bol čačano ostrihaný. Zohnal som všetky darčeky, ktoré som chcel dať. Som takto už pripravený, stačí to len zabaliť a poslať Ježiškovi, aby sa nejak prepchal digestorovou rúrou k nám do bytu a vhodil to pod náš stromček. Ten budeme stavať v piatok.

Minul som na celé Vianoce asi 70 eur. Dosť. Ale som spokojný - sú to moje prvé vianoce po mnohých rokoch, kedy aj ja voľačo darujem. Som nadšeny. flower

Psychicky som na tom pomerne dobre, najmä za povšimnutie stojí moja dobrá sociálna adaptabilita, keďže som celý deň behal medzi húfami ľudí z obchodu do obchodu a pritom som sa nehanbil, ani necítil obzvlášť úzkosť. Dokonca som si dal medovinky nejakej orechovej, ktorá sa podobala na strašne sladkú a dosť hustú kofolu. Dal som si dve deci a trochu ma to opojenie aj destabilizovalo čo do súdržnosti kolien. Inak fajn. drunken

Hou hou hou, držte sa a píšte. winter


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina St 21 december 2011 - 18:55

Zdravím Vás,
aj u nás nasnezilo. Poctivo som dnes chodila zametat sneh z chodníkov pri dome. Horsie je, ze mi dnes ráno syn ochorel, a tak sme riesili 40stupnovú horucku. Inak sa mi podarilo dnes ukoncit vianocné pecenie. Tento rok som si pripravu na Vianoce uzivala. Uz pri umývaní okien som si pústala vianocné pesnicky. Darceky som tiez nakupila s predstihom /nejaké knihy, spolocensku hru, bizuteriu, kozmetiku.../ dufam, ze sa mi podarí vsetkých nimi príjemne prekvapit.
Pred týzdnom som bola na kontrole u psychiatricky a vravela som jej aké fajn obdobie uz dva mesiace zazívam /cítim sa úplne normálne/ a ze uz mam obavy, ze to dlho nepotrvá. Neviem cim to je, tieto lieky beriem uz 2 roky v týchto dávkach a zrazu nastalo také zlepsenie. Nasa psychika je proste nevyspytatelná.
Tesím sa z kazdého dna, takmer neoddychujem a vsetko, co robim ma baví. Zajtra mi pride domov aj dcera, pozajtra manzel a az do 9. januára budu doma, takze bude u nás veselsie. V piatok má syn narodeniny, takze pred stedrým dnom este budem chystat rodinnú oslavu, pridu mu gratulanti. Tesim sa na spolocné sviatkovanie, zas bude cas i na nejaké spolocenské hry, posedenie pri varenom vinku ci vianocnom punci, ktorý sa chystám prvýkrát uvarit.
Drzím studentom prsty aby nazbierali potrebné kredity a aspon na sviatky pustili skolu z hlavy a Tutovi prajem, aby ho do tej práce pre ZTP prijali.
Vsetkým prajem príjemné a pokojné vianocné sviatky a nezabudnite sem napísat ako sviatkovanie u vás prebiehalo a ako ste tieto dni prezívali:santa:
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 21 december 2011 - 22:40

Ahoj Sirius,
drž sa v škole, aj keď to nemáš iste ľahké. Na druhej strane vedz, že s takýmito zápasia celé masy študentov a mnohí si myslia ako im to všetko ťažko ide a ako ostatní sú na tom lepšie, alebo podobne. Keď som študoval bolo to také isté. Drvivá väčšina všetko robila až vtedy, keď bola nejakým spôsobom donútená termínom, skúšajúcimi...

Čo sa týka sčítanosti, stále si myslím, že na mňa stále čaká obrovské kvantum materiálov na preštudovanie, prečítanie. Osobne neviem koľko životov by som musel stráviť pri knihách, aby som obsiahol aspoň uspokojivý zlomok celkových vedomostí. Inak, rád čítam, a myslím, že je to v súlade s mojou životnou zásadou "permanentného celoživotného progresu." Je toho tak strašne veľa, čo by som chcel vedieť a poznať.

...................................................

Ahoj psychojane,
páči sa mi tvoje zaangažovanie vo veci mládeže. Mám dojem, že tým prospievaš nielen tým mladým, ale aj sebe. Je chválihodné, že pracuješ a v tejto veci sa Ti darí.

....................................................

Ahoj Matej,
teda medovina! Teda. Veď aj ja si výnimočne dám malé pivo, alebo deci kvalitného vína. To je tak raz mesačne, skôr tak sviatočne, aby sa nepovedalo.

Rád čítam, že si vcelku v pohode. Moje problémy sú síce v znesiteľnej miere, ale realita je taká, že sú. Najviac výrazné sú problémy so spánkom. Pýtal si sa na pseudohalucinácie. Mám ich vo forme akéhosi vnútorného hlasu, ktorý sa občas ozve a v podstate dobromyseľne komentuje moje správanie, či skôr doplňuje moje zmýšľanie smerom k potenciálnemu správaniu sa. V podstate ma to nejako neruší a nemá to negatívny vplyv, dokonca by som dokázal uvažovať o určitom kladnom vplyve. Keby som to chcel vyjadriť v zmysle psychoanalytika Freuda, jednal by sa pravdepodobne o zosobnené superego prejavujúce sa čírejšou formu v podobe práve pseudohalucinácii. Každopádne som to hovoril psychiatričke a momentálne som na zvýšenej dávke, teda 500mg Amisulpridu, jeho záber na túto vec je prakticky nulový. Fungujem tak už asi dva mesiace a v podstate to na moje behaviorálne procesy nemá žiaden a ani okolie si absolútne nič nevšimlo. Vzhľadom na čírosť tohoto myšlienkového pochodu, by sa to dalo označiť ako "hlasy", "vnútorný hlas", "pseudohalucinácie". Môj postoj k tomuto všetkému je, že "som mierne znepokojený" a "som v malom riziku v súvislosti s patológiou", "zatiaľ to dobre zvládam".

...................................................

Ahoj regina,
ďakujem za prianie v súvislosti s prácou, ešte je to ďaleko. Pohovor predpokladám niekedy okolo začiatku februára. Zdá sa mi, že si celkom veľká gazdiná a tie sa teraz nezastavia. Želám Ti, aby to bolo všetko v poriadku a na samotné sviatky už bol kľud.

..................................................

Ahojte všetci,
mám sa celkom v pohode, patológia je u mňa nezmenená, teda spánkové problémy, pseudohalucinácie, pasivita, únava. Zvládam to všetko celkom dobre, všetko, čo je nutné dôsledne splním.

Držte sa. Želám Vám všetkým krásne sviatky, veľa príjemných chvíľ a pohody.

Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 23 december 2011 - 6:29

Ahojte priatelia,
tak tu máme deň pred Štedrým dňom. Máte už všetko nachystné? U nás vládne už celkom pohoda. Mama dorába posledné zákusky, ale to hlavné je už hotové. Stromček je v obývačke a je ustrojený na svoju veľkú chvíľu. Dokonca ho pod ním krášlia aj zabalené darčeky, ktoré pripomínajú, že každý čosi dostane a príbuzní na neho mysleli. Vzhľadom na to, že aj mesto je vo vianočnom duchu a napadol aj sneh, cítiť nadchádzajúce sviatky v každom kúsku.

Vždy sa teším na tieto sviatky, aj keď síce trochu ľutujem tie gazdiné, ktoré toho majú vždy až priveľa. Toho pečenia je vždy enormné množstvo. Niekedy uvažujem, či by nebolo lepšie nakúpiť pár zákuskov v cukrárni a takto to zjednodušene vybaviť.

Viem, že každý z nás má Vianoce iné. Samozrejme Vám želám, aby aj tieto boli čo najkrajšie a plné radosti, pohody a šťastia. Na druhej strane, načerpajte atmosféry do svojich sŕdc tak, aby aj ostatne dni v roku boli v podobnom duchu ako sviatky pokoja a lásky. Vianočný čas tu nie je len preto, aby sa ľudia k sebe chovali výnimočne pekne len počas týchto dní, ale aby si zároveň pripomenuli, že je dobré a výhodné sa takto správať počas celého roka. Teda Vám aj želám, aby táto časť sviatkov vo Vás pretrvala aj naďalej a svojím postojom ste tú lásku a pohodu šírili v podstate stále.

Zatiaľ ahoj
Tuto


Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Free+download+christmas+decoration+ball+glitter+feliz+navidad+3d+gif+animation+blog
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 25 december 2011 - 22:13

Ahojte.
Ako prežívate, a neskôr - ste prežili sviatky? Práve je večer 1. sviatku vianočného a tieto dni hodnotím veľmi dobre. U mňa sú najmä v znamení rodinnej pohody v kruhu najbližších. Oba dni boli príjemné. Včerajšia večera sa podarila a aj pod stromčekom som si našiel niečo, čo ma potešilo. Okrem venovania sa rodine trávim aj viac času pred televízorom, kde je celkom fajn program. V zásade sa to v tej telke každoročne opakuje, ale zároveň niktoré filmy sa skutočne dajú pozerať viackrát. Rodičia boli tiež celkom radi bohatej nádielke a našli si pod stromčekom viaceré zaujímavé veci. Zdalo sa mi, že som u nich videl radosť v očiach.

Dnešok bol tiež do pohody. Mama si konečne oddýchla od toho dlhotrvajúceho varenia a pečenia, pretože je všetkého dosť a na jedenie stačí len prihriať stravu v hrnci, alebo panvici a je hotovo. Vlastne sa tak mohla primerane rekreovať a venovať sa oddychu. Taktiež otec, sa mi zdalo, že sa cítil dobre. Mne sa dnešok tiež páčil. Bol kľud. Mal som pár príjemných telefonátov a tak ma vnútorne toto zahrialo. Vybehol som aj na tradičnú krátku prechádzku, ale skoro pri každom kroku som si musel dávať pozor na silnú vrstvu ľadu a teda bolo problematické chodiť po chodníkoch. Bol som aj s pár známymi a zaželali sme si vzájomne podľa obyčaje.

Na nasledujúce dni sa tiež teším. Viacerí známi, rodina aj kamaráti majú voľno a plánujeme sa ja stretnúť. Dúfam, že sa to všetko podarí zrealizovať a práve toto pridá sviatkom a medzisviatočnému obdobiu ďalšiu hodnotu.

Keď na fóre budete, napíšte zopár slov, potešia.
S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 28 december 2011 - 19:04

Ahojte kamaráti. Dnes som bol navštíviť svojho kamaráta-vozičkára, telefonoval mi, aby som prišiel ku nemu trocha pokecať. Tak som prišiel ku nemu a bola pri nás aj jedna kamarátka ,ktorá je nevidiaca. Rozprávali sme sa a rozprávali, aj keď ja som bol dosť ticho, ale potom som aj ja im niečo povedal. Ináč kamarát ma 2 krát urazil, chvála bohu len kvôli somarinám, tak potom, keď som bol už doma, tak už som bol "odurazený". Mimochodom v našom meste bude Popoluška-čarovný muzikál na ľade, na ktorý som si už kúpil vstupenku a už teraz sa na tento muzikál veľmi teším. S vianočnými darčekmi som spokojný, nemusím nič reklamovať a ani vracať. Rozmýšľam ísť s kamarátkou do kúpeľov, uvidím ,či sa mi to podarí vybaviť. Dnes som sa bol ostrihať, aby som vyzeral krajšie a lepšie. Otec je teraz doma, prišiel minulý týždeň z Prahy, do roboty pôjde asi po zimných prázdninách, presný termín mu ešte oznámia telefonicky. Mamka má v škole-v robote strašne veľa práce, lebo okrem účtovníctva robí aj mzdárku. Kupujem si pravidelne mesačník BRRJK, mám už aj januárové vydanie BREJK-U, v ktorom sú napísané mená výhercov čitateľskej súťaže a moja meno tam nebolo, lebo ma nevyžrebovali a tým pádom som nevyhral nič. Knihu Miluj svoj život, ktorú som dostal pod stromček začnem asi zajtra čítať. Preletel som len tak námatkovo niekoľko strán a pozeral na nadpisy, a na jednej strane bolo napísané, že "peniaze nerastú na strome". No to by ma v živote také niečo nenapadlo. Dnes som bol kúpiť babke časopis Slovenka, ale ona nevedela, že aj ja kúpim dnes tiež tú istú Slovenku, a tak máme 2 Slovenky. Išli sme teda vrátiť časopis, ale predavačka ho už nevzala lebo vraj už mala cenu v počítači. Babka chcela ešte časopis vymeniť za druhý, ale ani s tým sme nepochodili. Nemala totiž bloček. Raz, keď som bol pri psychologičke na kontrole, tak tá mi povedala, že témy ako náboženstvo, sex a politika sú každého súkromná vec. A má aj podľa mňa pravdu. Prácu ešte stále nemám, ale vôbec sa za ňou neplaším, lebo jej niet ani pre zdravých ľudí, nie to ešte pre nás. Idem občas po meste, zbadám zaľúbený párik, ktorý sa začne bozkávať v tej sekunde, keď na nich pozriem sa začnú bozkávať a mňa ide z toho poraziť. Alebo ak idú po meste, alebo niekde nejaká skupinka ľudí a hlasno sa smejú, tak ja si myslím, že sa smejú zo mňa alebo že ma prezývajú a ohovárajú ma. Niekedy ak niekde idem pešo a zdá sa mi, že za mnou niekto ide, tak mám z toho nervy a ak sa otočím a za mnou nikto, tak mi hneď odľahne. Moja psychiatrička je spokojná, že nepočujem "hlasy". Dôchodok mi už oa januára bude chodiť na účet, doteraz som si išiel vždy po dôchodok na poštu. Síce nie som starý dedko a ani telesne postihnutý, aj napriek tomu som spokojný, že ten dôchodok už bude na účte. Dosť často si púšťam CD chorvátske piesne, lebo sa mi veľmi páčia a vedia ma aj dobre ukľudniť. Teraz si púšťam CD Peter Stašák Zlatý výber 2 a CD Jadranská serenáda. Chcel by som ísť v lete s mamkou do chorvátska-asi tak koncom augusta-začiatkom septembra. Uvidím,že čí sa mi to podarí, alebo pôjdem "len do tých kúpeľov. Tak a na záver Vám všetkým prajem veselého Silvestra a šťastný Nový rok 2012. P.F. 2012. Takže asi tak, majte sa krísne, Robo. kiss elephant flower jocolor geek rendeer queen study lol! heart pig rabbit


v
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 30 december 2011 - 20:02

Ahoj Robo,
pekne si nám napísal a teší ma, že stále sa priatelíš s kamarátom vozíčkarom. Určite pomáha, ak sa chorý človek môže hoci aj trošku porozprávať a prehodiť zopár slov s niekým blízkym. Keď budeš nabudúce písať, som zvedavý na Tvoje dojmy s tej knižky. Aj ja som ju čítal a rád si prečítam aj Tvoj názor. Podľa mňa je to podnetné čítanie a môžem povedať, že som si vďaka nej vyriešil jeden dlhotrvajúci zdravotný problém.


........................................................................................


Ahoj všetci,
o 4 hodiny nám začína nový deň, teda Silvester 2011. Užite si ho primerane a rozlúčte sa so starým rokom. My si sotva môžeme dovoliť pribujaré opojenie alkoholom, ale na druhej strane je dobre, že do roku 2012 vojdeme s čistou hlavou a pripravení na realizáciu novoročných predsavzatí.

Mne sa darí celkom fajn. Dnes som bol na mini oslave narodením kamaráta. Napadol nám sneh, ale sa aj vo veľkom topí a chodníky sú samá hnedastá kaša. Zdravotne sa mi polepšilo o čosi. Škoda, že ospalosť nie je na takej úrovni, ako by som chcel. Na zajtra som kúpil tri rímske sviece na odpaľovanie a ešte zopár petárd. Je to však len tak symbolicky, aby sa nepovedalo, že sa nezapájam do obyčajov. Odhadujem, že zajtra o polnoci sa mi tu nebude dať ani otvoriť okno a vyvetrať, pretože spálená síra zo stoviek delobuchov dosť smrdí.

Zatiaľ sa majte a napíšte.

PF: 2012! ...Tuto


Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 60 Pf2012
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 84 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore