Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Ne 4 december 2011 - 23:58

Caute,
v poslednom obdobi sa mam fajn, bol som na kungfu tabore piatok/sobota/nedela minuly tyzden, fajne som sa vybuchal, aj ma to prinutilo skoro rano vstavat a cely den fungovat ako normalny clovek, co je pre mna velke plus, ze som si to takto mohol dokazat ze mozem normalne fungovat.
inak chodim na treningy pravidelne momentalne trikrat do tyzdna. chodim poctivo do skoly, buduci tyzden mame quadterm, takze som zvedavy ze jak to zvladnem.
tiez som zacal behat, chcel by som trikrat do tyzdna behat so psom, ale strasne ma bolia lytka tak si idem dat teraz pauzu, kym sa to nezahoji trochu.
tiez som si povedal ze musim menej fajcit a aj sa mi to dari vcelku, fajcim tak do 10 cigariet denne. Sice su silnejsie, lebo si sulam tabak, ale u mna je to obrovsky pokrok, na to ze som daval jedenapol krabicky denne, ked som siel vecer do mesta tak vklude aj dve krabicky za den.
inak sa mam fajn, vizualne aj pocitove halucinacie su obcas pritomne, ale uz ich odsuam na druu kolaj a po tych rokoch co ich zazivam mi uz nepridu take zaujimave ani strasidelne. udrzujem si od nich odstup.

celkovo mi velmi pomohlo ze mi moja psychiatricka nasadila Serlift antidepresiva, odkedy to beriem (uz asi tristvrte roka) sa celkovo moj stav velmi upokojil, som schopny normalnejsie premyslat, uzkosti sa rozpustili a nasiel som znovu radost v normalnej existencii. (treningy, pohyb, skola, vztahy)
anyway, majte sa pekne a carpe diem Smile
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 6 december 2011 - 0:06

Ahoj Regina,
páči sa mi ako si nám do fóra priviala vôňu Vianoc. Veru už sa to schyľuje. Predzvesťou bola aj dnešná Mikulášska nádielka a ani sa nenazdáme budú tu sviatky. Iste všetci napíšte ako ste ich strávili a aké boli.

.........................................

Ahoj Sirius,
tie cigarety - to je čosi úžasné, že sa Ti to podarilo takto upraviť. Závidím Ti. Ja som teraz asi na krabičke, ale vzhľadom na bdenie je to aj horšie.

Aj v ostatnom mi pripadáš OK. Len tak ďalej a držím palce.


..................................................

Ahojte priatelia,
chváliť sa až tak nemám čím. Som dosť prechladnutý a mám nádchu. Tak sa snažím byť v teple, nejaké medicíny a veľa tekutín s C vitamínom. S plánu som bol tak nútený nadnes vyradiť prechádzku, asi by mi neprospela. Ostatné po starom. Pseudohalucinácie výrazne ustúpili.

Majte sa dobre. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 8 december 2011 - 23:00

Ahojte,
tak ako vidím, veľmi poriedko píšete, priam nepíšete vôbec. Nebuďte skúpi na pár ťuknutí do klávesnice a dajte nám sem pár riadkov, ktoré nám potešia našu dušičku.

V ostatnom čase sa mám celkom fajn. Zvýšenie Amisulpridu malo na mňa celkom dobrý efekt. Pseudohalucinácie nie sú u mňa prítomné, len akési vzdialené náznaky, čo však je úplne OK. Tradične spánok v úplnom poriadku nemám, takže je to, ako vždy, všeliako poprevracané a spím problematicky. Znova som musel nabehnúť na Gerodorm a zasa ho pravidelne aj užívam. Občas mi je smutno, ale depresia to ešte nie je. Trápi ma však fyzická pasivita a v mnohom sa musím dosť premáhať aby som sa k nejakému pohybu dostal. Dôsledkom je aj moja hmotnosť, ktorá nie je celkom v norme podľa výšky, skôr naopak. Mrzí ma, že som tak zameraný smerom od cvičenia, chodenia a pohybu ako takého. Stojí ma veľa síl donútiť sa k niečomu telesne namáhavému. Priam mi slza vyhŕkne, keď si spomeniem, ako som v mládežníckom veku tuho športoval a s aku radosťou mi bolo hýbať sa. Kôpka svalov sa tak po čase zmenila na súdok tuku.

Na Vianoce som už nachystaný. V šuplíku sú schované viaceré darčeky, ktoré sú aj primerane zabalené v sviatočnom papieri. Okrem tohoto nič nenasvedčuje, že by sa zimné sviatky blížili. Mesto a okolie je úplne bez snehu. Tých pár vločiek, čo sa spustilo, sa rýchlo roztopilo. Niektoré obchody síce nabehli na špecifickú výzdobu, ale v uliciach ešte nie sú žiadne svetielka a to ani náznakom.

Tradične plním denný plán. Vzhľadom na problémy s prekonávaním sa do fyzickej aktivity som vymenil cvičenie za rozcvičku s činkami a drepmi. Možno teda povedť, že v tomto som sa zhoršil. Prechádzky som zachoval a autogénny tréning je dennou záležitosťou. Činnosti duševnej obrody sú v pláne stále primerane zastúpené a s touto časťou som vcelku spokojný.

V posledné dni nemám nič zvláštne na napísanie, väčšinu času som v zásade doma, iba dnes som vybehol do knižnice a samozrejme tá prechádzka. Čo sa týka práce, som na mŕtvom bode, dúfam, že sa sľúbené rozbehne.

Želám Vám všetkým všetko naj a tradičné zdravie, šťastie a pohodu.
Keď sa tu zastavíte, prispejte svojím slovom, každé je vzácne.
S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 9 december 2011 - 9:47

Ahoj ľudkovia it is perfect

Vlastne ani ja nemám moc čo písať. Mám haldu povinností, avšak, žiaľ, keďže tradične nič nestíham a mnoho dôvodov má svoj koreň v mojej nestabilnej psychike, budem musieť využiť ospravedlnenku pána doktora. Neviem, ešte som ho nikdy o také niečo nežiadal; dúfam teda, že bude ochotný mi napísať a potvrdiť razítkom, že som zo zdravotných dôvodov nemohol to a ono urobiť či stihnúť. Konkrétne nemám šancu písať do štvrtka jednu ťažkú seminárku, pri ktorej treba sa na minimálne celý jeden deň zašiť do knižnice. Mám dve skúšky a jednu písomku behom troch dní totiž. A pri mojej pomalosti je to fakt záber. Ak by som získal tú ospravedlnenku, mohol by som tú seminárku odovzdať až po Vianociach, a to by bolo maximálne fajn.

Doktor mi povedal, že chce, aby som tú školu dokončil, "lebo vraj mám na to". Len či prosiť o ospravedlnenku na takúto vec nie je náhodou zneužívanie alebo niečo nadštandard. Je však pravdou, že keď som mal svojho druhého psychiatra, ktorý už žiaľ zomrel, tak on mi poskytoval ospravedlnenku, dokonca mi vypisoval hocikedy niečo ako pé-enku. Čiže všemožne podporoval, aby sa mi v škole aj s takýmito problémami darilo. Uvidíme, ako bude tejto veci otvorený terajší môj doktor.

Akineton a Oxazepam trochu zaberajú. Škola ma neskutočne baví, akurát že mám sklon k výraznému pseudofilozofovaniu a táraniu na spôsob odďaľovania povinností. A som aj lenivý, nezvyknutý sa dlhšie kvalitne sústrediť na čítaný text. Môj mozog si vynucuje rozptýlenie pozornosti už po 5 až 10 minútach sústredeného štúdia. Takže je to na figu. Mama mi pomáha, aj tato ma veľmi podporuje. Obom záleží, aby sa mi to podarilo, cítim z ich strany skutočný záujem - často mi pripomínajú, že to mám spraviť baraj aj na éčko, len aby som prešiel. Som sa ich opýtal, že či nie sú zvyknutí z mojej základky a strednej školy, že som jednotkár, a oni len potvrdili, že teraz je iná situácia a že mám ich plnú podporu aj ako študent, ktorý spraví skúšku sotva na éčko. Je to fajn. Samozrejme snažím sa urobiť na lepšie, avšak vždy som limitovaný svojimi ťažkosťami.

Tak to je asi všetko. Prajem Vám krásny čas a najmä pevné zdravie. flower

Ahoj.

cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 9 december 2011 - 22:10

Ahoj Matej,
rozmýšľal som nad Tebou a myslím, že si príliš pedantný a to najmä na tie školské povinnosti. Tá seminárka nemusí byť urobená na 100%, skôr to rob tak aby to "akože" bolo spravené a mal si od toho všetkého pokoj. Čo ja viem, mnohokrát sa seminárky vyučujúcimi ani len nečítajú a podstatné odovzdať pár zapísaných papierov s príslušným názvom. Samozrejme, niekedy sú aj čítané, ale v zásade seminárka je len seminárka a neviem ako budeš potom riešiť bakalársku prácu, keď Ti ale desať nezáväzných strán robí také problémy. Keby si si to rozvrhol tak, že denne napíšeš stranu, teda 30riadkov, za desať dní to budeš mať hotové a máš pokoj. Keď si to prepočítam na minúty, dám 30 minút na štúdium materiálu a 30-50 minút na písanie, tak v podstate za hodinu a pol po desať dní máš seminárku hotovú a osobne si myslím, že takáto by rozhodne patrila nutne k tým najlepším a najpoctivejším odovzdaným. Spomenutý výpočet mi však pripadá už na nejakú super prácu, ktorú by už aj vyučujúci iste ocenil.

Iste Ti želám veľa úspechu v škole a hlavne aby si si zvolil správnu cestu pri štúdiu. Znamená to denné učenie v stanovené hodniny, poctivú prípravu a pravidelnosť v návyku učiť sa.

Držím Ti samozrejme palce a napíš, keď budeš mať aspoň trošku chuť sa zveriť. Takisto som rád, že Ti lieky zabrali.

.................................................................................

Ahojte,
dnešok bol až do skorého poobedia na nič. Stále som bol dosť unavený a tak som skôr polihoval. Prebrala ma až naplánovaná prechádzka a potom už všetko išlo v rámci normálneho chodu. Prplal som sa s denným plánom, je to taký nekonečný príbeh. V podstate nemám žiadne nutné povinnosti, len čo si určím sám. Fajčenie je v koľajách rovnako ako pred nedávnom, teda stiahne asi krabičku denne. Cvičenie je veľká bieda, stále sa pohybujem v rovine rozcvičky a neviem ďalšiu perspektívu.

Na záver všetkým želám krásny víkend a samozrejme sa teším na Vaše príspevky.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 10 december 2011 - 22:38

Ahojte,
dúfam, že sa na mňa nehneváte, keď tu píšem už druhý príspevok po sebe. Navyše ani nejako noviniek nemám, len, že mám teraz navečer trochu času a tak, že napíšem pár riadkov. Emaily mám v zásade vybavené a vo veci naplánovaných činností som tiež pred nedávnom ukončil. Dnešok nebol ničím zvláštnym ani jedinečným. Zaspal som okolo tretej hodiny rannej a samozrejme som si ani neprivstal, takže vstávanie bolo žalostné, síce v doobedí. Dosť času som sa utápal v skôr pasivite a na môj vkus toho bolo veľa. Po obede som vybehol na krátku prechádzku do mesta, vlastne všeliako priečne a pozdĺž po uliciach. Akosi som nemal chuť na kofolu ani kávu, tak som si len zapálil cigaretu a pratal som zase domov. Popri priebežnom chodení na balkón kôli fajčeniu, som stíhal prečítať niečo nad 100 strán tentoraz z beletrie, ktorá sa týkala našeho historického spisovateľa. Samozrejme som nakukol aj do anglického jazyka, a to učením sa sloviek, gramatiky, náčuvom, čítaním nahlas aj potichu. Zľahka som čosi aj študoval, či skôr pozorne čítal. Dal som si žiaľ len slabú rozcvičku a po nej autogénny tréning. Navečer som pozrel správy, že čo nové doma a vo svete. Po nich som sa na pol hodinku zahrabal do ďalšieho cudzieho jazyka. Po ňom bol celkom fajn program v televízii a tak som aj pozeral.

Moje zaspatie odhadujem okolo druhej hodiny v noci. Nemám žiaden konkrétny plán na čas do spánku. Predpokladám, že v rámci možností sa budem venovať notebooku, nejakým knihám.

A ako vy prežívate všedný deň? Napíšte nám pár podnetov, nemyslím, len to zaujímavé, ale aj tú bežnú rutinu, ktorú zažívate denne. Myslím, že aj o tom, je táto téma "Ako sa máš?".

S pozdravom a želaním toho naj pre všetkých.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 11 december 2011 - 10:34

Ahoj flower

Som veru pedantný, ale vo veci tejto seminárky je to oprávnené, pretože si materiály k nej nemôžem z knižnice požičať domov. Neoplatí sa mi teda cestovať do BA na 30 minút štúdia materiálu, je to lepšie keď si vyhradím celý jeden deň na to a spíšem výsledky do práce. Ibaže teraz mám narvaný kalendár skúškami a písomkami, tak nemôžem si dovoliť sa tomu venovať. bounce

Tuto nás vyzval na opis našej dennej rutiny. Myslím, že je to skvelý nápad. Vo svojej odpovedi sa budem držať jeho schémy.

Popíšem deň, keď nie som v škole - napríklad včerajšok. Vstávam asi o 8:30, možno o deviatej. Dlho sa vyhrabávam spod periny, ešte aj 5-10 minút po zobudení "dosnívavam" bohaté a pestré sny z noci. Potom sa ponaťahujem, popraskám všetky kosti, idem na wecko, do kúpelky, urobiť rannú očistu. Potom idem papať. Väčšinou mávam nejaký ten rožok s maslom a šunkou, rajčina, a niekedy aj niečo vajíčkové, prípadne párky. O pol desiatej po spapaní liekov som pripravený začať deň. Hodinu mi trvá, kým porozprávam všetkým, čo sa mi snívalo, kým sa rozkukám, že som na svete a že žijem. Všeličo vtedy rozprávam a vediem dialógy a monológy o všetkom možnom, napr. ako spali rodičia, čo na obed navariť, či sa ide do obchodu. Prípadne pozerám na PC e-maily, nevynechám určite ani fórum, poteším sa vždy, keď nájdem nový príspevok - väčšinou si ho prečítam aj 2 až 3krát. Občas sa ešte ponechávam rozptýlený nejakou hrou, napr. autá na Driveri, alebo nejaká tá strategická budovateľská hra. Často chodí doobeda mama na nákupy, tak vtedy jaksik čakám na ňu doma a venujem sa tomu, čo som napísal. Doobeda som vždy akosi spomalený a neviem hneď zaradiť rýchlosť smerom k učeniu a povinnostiam.

Poobede okolo jednej už začínam povinnosti. Píšem výpisky na PC zo skrípt a povinnej lektúry. Keď ma to prestane baviť, tak idem na priame učenie sa, hltanie poznatkov z už vopred napísaných výpiskov. Potom zase skončím pri lektúre. Takto som včera celé poobedie sa učil a robil tieto veci. Veľmi mi pomohlo, že som si uvedomil podstatu svojej lenivosti. Tá spočíva v tom, že každý sebamenší diskomfort, nepohodlie vyhodnocujem ako bolesť, ktorej sa človek prirodzene vyhýba. A naopak človek vyhľadáva komfort, pohodlie, potešenie. Preto stačí že len trošku nesedia podmienky na učenie (napr. je príliš teplo, príliš zima, som trebárs nervózny, hladný, nesvoj, nechce sa mi a tak), tak sa neučím. A to je chyba. Kde je totiž napísané, že všetky povinnosti sa budú robiť len vtedy, keď budú príjemné?! Nikde. Život je presne o opaku. Tak som si takto do duše vynadal a pomohlo mi to prekonávať diskomfort a dosť som toho včera stihol.

Samozrejme, občas sa počas učenia aj kŕmim a pijem veľa minerálky. Včera som vypil 2 litre minerálnych vôd - pomáha mi to sa sústrediť, hoci chodím stále na wecko. Večer, ak sa mi darí učiť, telkáč nepúšťam, a ak sa mi nedarí, tak idem čumeť Simpsňákov. Správy sledujem ani nie tak v telkáči, ale skôr na internete, čítam často najdôležitejšie články na internetových denníkoch, a tak zostávam informovaný. Po ôsmej už akosi nič nerobím a od deviatej už ležím a snažím sa zaspať, čítajúc v posteli nejakú tú dobrú knihu.

Tak to je taká moja denná rutina v tomto čase. drunken

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 14 december 2011 - 16:23

Zdravím,
ako si nám posmutnelo fórum svojou osirelosťou. Príspevky sa už nehrnú v desiatkách, ale len občas sa tu ktosi zatúla. Čo sa deje? Ak ste úplne vyzdraveli, aj to dajte vedieť. Alebo či na vás nejaká pliaga sadla a vy sa od postele nedostanete k počítaču?

Iste, Matej napíš aspoň ty, keď sme tu už pár príspevkov len sami. Snáď si ešte niekto po čase aj spomenie, že sme tu a je možné napísať pár slov o sebe, možno sa aj čosi spýtať.

Momentálne sa mám celkom OK. Bol som dnes u doktorky. Bola celkom fajn, len ako vždy strohá a musel som rýchlo rozmýšľať a aj rozprávať, aby som jej vysvetlil ako sa veci so mnou majú. S receptom som sa ponáhľa do lekárne, ale ešte pred tým som si dal kávu z automatu a osladil si ju dymom s cigarety. V lekárni okrem "Lithium" nemali nič, tak musím počkať na objednávku do zajtra. Samozrejme, bez liekov nie som, určitú zásobu mám stále pod rukou doma. Lekárnička nevedela "Amisulprid" ani prečítať, tak ako to správne znie a zakoktala sa. Nakoniec ho prečítala aj správne. Navštívil som po čase aj knižnicu, niečo na prečítanie tam stále je, tak som si aj vybral.

Naplánované činnosti nezanedbávam a venujem sa im tak, ako som si predsavzal. ie pohybové činnosti sú, ako som aj minule písal, mnou robené tak pomenej a nie som z toho nadšený. Fajčím ako doteraz. S príbuznými si vychádzam znesiteľne, ale občas sa nájde nejaká zádrapka.

Mesto je už mierne ozdobené všeliakými vianočnými tretkami, ktoré svietia. Na námestí pre občanov pripravili aj prístrešok pre betlehem a chystajú sa aj vianočné trhy v malom. Sneh tu nie je žiaden, je stále nad nulou. V televízii zúria sviatočné reklamy v plnej sile.

Dlho som nebol s nejakým kamarátom v osobnom kontakte, skôr po telefóne a Nete. Asi by bolo vhodné sa aj poozývať a vybehnúť niekde von.

Zatiaľ vás pozdravujem a napíšte, či vlastne ešte sem chodíte.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius St 14 december 2011 - 19:35

Ahojte,
konecne sa nam konci semester, uz toho mam plne zuby. Objektivne ucenia nie je vela ale subjektivne to vnimam ako kvantum veci ktore treba urobit.
Nejako som ochorel vcera, asi nejaka crevna viroza, lebo beham na vecko stale, nechuti mi jest (coz je pozitivne Smile a boli ma brucho furt.
Nestiham preto odovzdat ulohy do skoly, ale sak nejak to uz zahackujem a podohadujem sa snad s profakmi.

inac sa mam dobre, tesim sa na vianoce, stale chodim na wing chun, citanie falungongu mi velmi pomaha. Uz ani psychicke stavy nie su nejako neznesitelne, takze setko v poradecku.
Smile
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Št 15 december 2011 - 18:47

Ahojte kamaráti. Minule som bol na kontrole pri svojej psychiatričke, povedala mi, že je dobré, ak nepočujem "hlasy". Včera a dnes som akýsi nervózny, napätý, dosť často sa zamýšľam, niekedy zabudnem aj to, čo chcem práve urobiť a potom ma to asi o 5 minút napadne. Včera som sa bol pozrieť na Vianočnú besiedku v jednom našom kine, vystupovali tam totiž žiaci zo základnej školy, kde pracuje moja mama a do ktorej chodí môj druhý synovec do tretej triedy. Vystupoval ako sv. Jozef. Veľmi sa teším na nedeľu 18.decembra. Pôjdeme totiž ja, mamka a babka na Vianočný benefičný koncert pod záštitou primátora mesta. Vystúpenie začne o 17:00 hod. Vystupovať bude folklórna skupina Železiar Košice, detský folklórny súbor Železiarik Košice, folklórny súbor Čačina z môjho mesta, spevácky zbor Mladé hlasy Košice a bude spievať aj Jaroslav Dvorský. Minule som sa pýtal kamaráta, že akú by mi mohla sestra kúpiť knihu pod stromček, lebo nevedela akú. Poradil mi, že stránka martinus.sk je dobrá stránka-internetová stránka a poradil mi objednať alebo kúpiť knihu s psychologickou tematikou-literatúrou.Mňa by to ani nenapadlo.Boli tam všelijaké knihy a ja som si vybral knihu Miluj svoj život, ktorú si určite od sestry pod stromčekom nájdem a budem ju čítať. Niekedy mám také myšlienky, že ma ľudia ohovárajú, smejú sa zo mňa a nadávajú mi. Ale potom to prejde, niekedy mi je aj do plaču a niekedy si taj poplačem. Pustím si dobrú hudbu a vlastná "muzikoterapia" funguje. Veľmi rád počúvam chorvátske piesne a východniarske ľudovky, ale nepohrdnem ani modernou hudbou. Kamaráta vozičkára občas navštívim, porozprávame sa a niekedy sa aj prejdeme do shopping centra. Čo sa týka mojej priateľky, tak je to na dobrej ceste. Pôjdem k nej na Silvestra, cestovať budem vlakom. Už teraz sa veľmi teším na naše najbližšie stretnutie. Oco je v Prahe, domov by mal prísť pred Vianocami. Ináč takmer každý deň-víkendy sú výnimkou mám taký istý stereotyp. Ráno vstanem, uvarím si kávu, zjem raňajky, tabletky, idem ku počítaču na internet, babka mi vždy navarí chutný obed, dosť často si aj za obedom pospím a potom poobede idem ku mame do roboty a spolu prídeme domov. Doobeda zas pre zmenu pozerám von oknom, či už náhodou nechodí poštárka a či som nedostal nejakú poštu. Máme doma psa-sučku. Je to čierny kokeršpaniel, má dessť rokov a keď začne brechať, tak to mi už dáva "signál", že po ulici chodí, poštárka, cigáni, alebo rozdávajú letáky a podobne. Psík sa volá Dina. Keď som si bol na pošte po deeembrový dôchodok aj s Vianočným príspevkom, tak ma zase presviedčala pracovníčka pošty, ale aj ostatných, čo čakali na rode na pošte, či by som si nechcel dať na účet dôchodok do poštovej banky. Ja som doteraz vždy chodil po dôchodok na poštu, minule ma to už ale nahnevalo a vybavil som si a prišlo mi aj poštou, že od januára 2012 mi bude chodiť dôchodok na účet. Tej pracovníčke na pošte som povedal, že už mi prišlo poštou, že od januára mám dôchodok na účte-ona si myslí, že v poštovej banke, ale ja ho mám v inej nie poštovej banke. Pracovníčky pošty tak lákajú ľudí, aby si dali na poštovú banku-na jej účet dôchcok-viem, že určite o tom viete, bolo to aj medializované. Ale ja som to lákanie ignoroval, predsa neprispejem poštárke sumu, ktorou by si prilepšila k výplate nejaké to euro. Predplatil som si časopis Moje zdravie, a už pár mesiacov mi prichádza bez prílohy. V jednom čísle bola príloha zubná pasta a prášok vanish, ja som ale tú pastu a prášok nenašiel, proste tam neboli. Buď mi to niekto kradne, keď roznáša časipisy, alebo neviem čo si už mám o tom myslieť. Porovnal som totiž časopis, ktorý bol v predajni s tým, ktorý mi raz mesačne donesie poštárka a rozdiel bol taký, že v mojom časopise neboli prílohy. Takže asi tak. Prajem Vám všetkým požehnané, šťastné a veselé a milostiplné Vianoce v kruhu rodiny a priateľov. A taktiež šťastný Nový rok!. Váš Robo. flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant sunny sunny sunny sunny sunny sunny pig pig pig pig pig pig
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 15 december 2011 - 19:09

Ahoj ľudkovia it is perfect

Ani neviem, ako presne opísať, ako sa mám - skúsim teda aspoň zhruba. Dnes som bol u doktora na kontrole, môj stav sa značne zlepšil oproti stavu spred 2 týždňov, takže mi doktor len znížil Constu na 37,5 mg, no Leponex nenaordinoval. Dohodli sme sa, že kým sa v januári spolu znovu nestretneme, tak budem na liekoch takto. Usúdil, že mám až príliš bohatú farmakoterapiu, takže by som vlastne nemal skĺzať do dekompenzácie. A ak skĺzam, je to len krátkodobá záležitosť pri príležitosti stresu. Povedal však, že stres je súčasťou života a niekedy sa mu jednoducho nevyhnem. Túto myšlienku som už vlastne dávnejšie akceptoval a vskutku sa učím vidieť aj v čase dekompenzácie pod stresom fakt, že je to len dočasne. clown

Plán hovorí, že sa školu budem snažiť dokončiť napriek výkyvom, ktoré sú prítomné pri každom, aj malom strese. Dlhodobá stratégia s tým počíta. Rodičia sú nadšení, že to takto riešime. Výučbové obdobie zimného semestra mi už skončilo, teraz sa venujem učeniu na skúšky a potom hurá do individuálneho študijného plánu. Už som získal 12 kreditov z 37. V pondelok a včera som mal dve skúšky, dostal som béčko a áčko. Avšak ďalšie tri predmety vrátane bakalárskeho semináru som musel odložiť na obdobie tesne po Vianociach, lebo som ich nemohol stihnúť. Využijem pritom ospravedlnenku pána doktora, ktorý ju bez problémov vypísal ešte v pondelok, ibaže tam napísal slová "je dlhodobo sledovaný našou psychiatrickou ambulanciou pre závažnú duševnú chorobu; aktuálny stav zhoršený". Čiže podľa predsudkov učiteľov môžem zrazu byť považovaný za exota alebo nejakého strašného blázna, ktorý sa dostal na vysokú len náhodou. To sú však iba moje domnienky, dúfam že budú tí učitelia zmierlivejší a menej predpojatí. Uvidíme. Rolling Eyes

Škola sa teda vyvíja sľubne. Učiť sa mi sem-tam darí, sem-tam nie, myslím že ten oxazepam je kvalitný pomocník. Aj myseľ je akosi otvorenejšia a cítim sa väčšmi ako normálny človek. Občas to však vôbec neplatí a vnucujú sa mi naozaj znepokojujúce myšlienky, ktoré vyčítajú, nadávajú, rozoberajú každý problém, ktorý mám. Som vtedy veľmi nervózny, až sa fyzicky trasiem, pričom k tomu traseniu sám dopomáham umelo, pretože ma to ukľudňuje. Takéto stavy mávam obzvlášť bezprostredne pred veľkým stresom, napríklad v utorok večer, kedy v stredu bola tá skúška. Po skúške sa náhle všetko zmení a ja sa cítim fit a v dobrom stave.

Naordinoval som si ku svojim predpísaným liekom ešte aj žltú guličku omega-3-mastných kyselín a akýsi rastlinný detox InPure. Mám z neho vetry, ale inak je to fajn. Inteligencia sa drží na prijateľnej úrovni, sociálny kontakt je bližšie k norme a spánok mávam kvalitný, hoci niekedy sprevádzaný dennou únavou. Prestal som si dávať energy drinky, lebo obsahujú veľa éčok, čo by kontrastovalo s úsilím, ktoré vyvíja ten detox InPure. Cítim tak väčšiu únavu, ale aspoň si dávam jednu až dve kávy za deň. Pamäť je úboho priemerná, niečo si pamätám, avšak dlhodobejšie zapamätanie naučených informácií je pre mňa naďalej tabu, preto neviem, ako by som sa mohol stať človekom, ktorý sa vo svojom odbore aj vyzná. Prehľad budem mať a mám, ale o odbornosti asi reč nebude môcť byť.

Na vianoce sa začnem pripravovať pomáhaním v domácnosti a kupovaním darčekov až po 20. decembri, pretože vtedy mám ďalšiu skúšku. Teraz sa na ňu pripravujem. Ale samozrejme nie som stroj, robím si veľa páuz a častokrát kecám o inom. Dlho mi všetko trvá, denne musím prejsť 3 okruhy, no dnes som prebral iba jeden. Typický ja. What a Face

Som nervózny, že darček ktorý som objednal tatovi ešte na začiatku novembra, dodnes neprišiel. Internetový obchod mi povedal, že to mešká Slovenská pošta, lebo je nával. No ale už čakám aj 5 týždňov, a pritom táto sada 6 DVD o zákulisnej politike za druhej svetovej vojny tvorí základ môjho darčeku pre tata. Bude smutné, ak to do Štedrého dňa naozaj nepríde. very sad3 (On sa rád zaoberá dejinami druhej svetovej a knihu by nečítal, skôr preferuje dokumenty v telkáči.)

Tak to je asi všetko, čo som mal na srdci. Aj ja vyzývam - prosím píšte, nenechajte toto fórum upadnúť do zabudnutia. Myslel som, že tvoríme komunitu. Ako hovorí moje heslo - keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš. Tak šup do diskusie alebo pár slov o sebe. V tomto smere ďakujem psychojane, regine, Siriusovi, Tutovi a Robovi, že naďalej prispievajú. it is perfect

Všetkým všetko dobré! Ahoj. jumping

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 15 december 2011 - 22:47

Ahoj Robo,
dobrú knihu si si vybral, mám ju zrovna doma a myslím, že sa s nej dá dobre poučiť. Neviem, či sa dá na ňu spoľahnúť úplne doslova, ale základná myšlienka môže iste pôsobiť pozitívne. Písala ju psychoterapeutka, ktorá sa vo veci vyzná a jej dielo si zaslúži pozornosť, ktorú vlastne už roky má.

Mal si tu 2X ten istý príspevok, tak som jeden zmazal.

Želám Ti dobrú zábavu na predstavení. Je prospešné, že takto konáš a zúčastňuješ sa spoločenského života.

.........................................

Ahoj Sirius,
ty si vlastne bezproblémový aj napriek Tvojej diagnóze. Si študent, športovec a máš svoje koníčky. Myslím, že patríš k žiarivým príkladom, ktorý bojuje so svojou chorobou tak, ako sa patrí. Aj naďalej Ti v tomto držím palce.

.................................................

Ahoj Matej,
nič sa neboj študuj, daj do toho svoju energiu a bojuj s nepriazňou. Ani tak nejde o to či uspeješ, ale či si do toho dal všetko v rámci svojích možností, aby si si nemusel niekedy zbytočne vytýkať.

Ohľadom darčeku a pošty sa netráp, keby to náhodou nedošlo v termíne, napíš otcovi peknú kartičku zabalenú darčekovo a v nej mu jednoducho napíš, že darček je už na ceste. Každopádne ešte je nejaký ten čas na balíčky, takže sa strachuj až tak o týždeň.

.................................................

Ahojte f.f., psychojane, tomas, slnečnica, regina, gnoll, Laura ... a iný, čo ste prispievali
potešte nás svojou vetou a konštatovaním ako sa máte a čo nové.

....................................................

Ahojte,
teší ma tento, čas, hoci nie je celkom ten pravý zimný. Občas vybehnem len tak v mikine a teniskách do mesta a je mi príjemne teplo. Pozorujem hlavne balkóny, na ktorých sa začína vynímať zdobenie. Chvíľu sa túlam pomedzi paneláky, prejdem centrom a okolo obchodov. Niekedy moje kroky vedú aj do pubu, kde si dám buď kofolu, alebo niekedy preso. Minule aj napriek tomu, že boli ten tri, už sa tam rozkrikovali nejakí tí podgurážení a tak som len vypil nápoj a išiel preč. Obvykle je tam počas takejto hodiny úplny kľud. Pár ľudkov sedí s pohárom za stolom, hrá muzika a v širokouhlej TV je zapnutý nejaký music canal. Tradične sa posadím a zapálim si cigaretu. Vychutnám si takto do sýtosti ten smog, čo mi ide do pľúc a pekne sa zrelaxujem. Pozorujem celú atmosféru, ktorá je oproti môjmu domácemu prostrediu úplne iná. Vlastne tam idem zmeniť vzduch. Taktiež preto chodím rád aj do knižnice. Cítiť tam staré tlače. Knihovníčka je spravidla príjemná. Môžem sa nekonečné desiatky minút prehrabávať v tých radoch kníh a premýšľať nad každou, či sa mi ju oplatí požičať. Skutočne, niekedy je celkom prospešné zmeniť atmosféru.

V zásade sa mám celkom dobre. Silne uvažujem nad podaním žiadosti na 1/2 prac. úväzok. Práve dnes sa ukázala celkom dobrá možnosť takéhoto zamestnania a vlastne popri ňom budem stíhať aj to, čo som popisoval minule. Ale, ešte ma nezobrali. Budúci týždeň si tam zanesiem žiadosť a životopis a budem dúfať. Uzávierka tohoto konkurzu je až v januári, tak sa všetko ešte uvidí. Jedná sa o nenáročnú prácu a ŤZP tam majú dvere otvorené.

Ostatok po starom. Predsavzaté plním k relatívnej spokojnosti. Bieda je to s pohybovými aktivitami, ale inak celkovo OK.

...............................................

Teším sa keď tu napíšete pár slov, viet aj odstavcov.
Želám Vám pekný nasledujúci víked a všetko naj.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore