Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura So 2 júl 2011 - 16:39

Ako som sem písala,len Filipka sa ozvala.Čo som Vás nejako vystrašila?Filipka v nemocnicxi bolo ako v nemocnici,takže nič moc.Vyskúšala som aj sieťovú posteľ. Šoky mi našťastie nedávali,že mám zlé srdce aj plúca.Teraz bojujum o svoj byt,lebo bývam u našich a nechcú ma tam zatiaľ pustiť.Sľúbené to však mám,len brat zas múti vodu,nechápem prečo.NIe som schopná vypotiť tu niečo dlhšie snáď keď budete písať Vy,tak naberiem nejakú inšpiráciu.Zatiaľ sa majte,pekný víkend všetkým.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka So 2 júl 2011 - 17:58

Ahoj Laura, akosi sa vsetci odmlcali... No co, je leto, asi behaju po vyletoch. Aj ja sa uz tesim, az mi zacne dovolenka. Dufam, ze ta vasi coskoro pustia byvat k sebe, ak po tom tuzis. Trvala pritomnost rodicov je niekedy aj mierne na skodu winking , ale na druhej strane je treba pochopit, ze maju o teba iste obavy. Vsak sa to vsetko nejako utrasie. A dufam, ze ti coskoro znizia ten haloperidol.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 3 júl 2011 - 0:14

Ahoj Slnečnica,
verím, že si skúškové doklepala do konca a teraz je Ti už sveta žiť. Ja spomínam na svoje študentské časy v dobrom. Svoje povinnosti som vtedy riešil opačne ako ty. Keď sa dalo robil som skúšky ešte v predtermínoch a keď sa ostatní najviac potili pred skúšajúcim, ja som mal už pohodu.

Všetko dobré.

....

Ahoj Laura,
netešil ma Tvoj príspevok na fórum. Píšeš o neveselých udalostiach. Ukončila si vzťah, dokonca ex neskôr zomrel, navyše zhoršenie zdravotného stavu a nemocnica... mrzuté. Každopádne Ti chcem popriať (aj Slnečnici) veľa zdaru do budúcnosti. Ono, bývanie s rodičmi je problém ak sa chovajú ako k "malému". Niekedy je problematické čakať od nich akýsi rovnocenný prístup. Môže to aj rozčuľovať. Ja som dlho riešil dilemu, či sa po rozvode nasťahovať späť k našim. Mal som všetky podmienky na dobré fungovanie s nimi. Nakoniec u mňa prevážil fakt, že nechcem byť sám. Aj napriek spoločnému bývaniu mám svoj kľud, v ktorom sa môžem realizovať. Keď chcem môžem byť aj s nimi a som tomu niekedy veľmi rád. Podstatné je, že mám svoje súkromie, a do ktorého mi nikto nezasahuje. Po 1/4 roku som zistil, že to je celkom dobré. Vždy záleží na prístupe rodičov, hlavne ich zasahovania do mojích interných záležitostí. Pokiaľ sú to skôr takí milí spolubývajúci, je všetko OK. Samozrejme nastávajú aj problémové situácie, ale v zásade toto patrí k veci, je to také korenie.

V nemocnici to skutočne muselo byť problematické, teda aj tá sieťová postel. Aj napriek nepríjemnostiam verím, že do Tvojho ďalšieho fungovania to bude prospešné a neskôr nebude dôvod, aby si musela fungovať týmto nemocničným spôsobom.

......

Ahoj filipka,
ja fórum neprihlásený čítam, ale vždy nereagujem. Väčšinou na neho chodím v neskorých večerných hodinách. Myslím, že každý príspevok je čítaný, ale viacerí sú inkognito.

..........

Ahoj všetci,
bol som v stredu (je sobota) u doktorky. Kázala mi znížiť Amisulprid z 600mg na 400mg. Po troch dňoch užívania 500mg som nie veľmi spokojný. Objavili sa v mojej mysli myšlienky, že som na balkóne s cigaretou sledovaný s opačnej bytovky. Boli aj náznaky akýchsi hlasov, ktoré komentujú moje chodenie na balkón za účelom fajčenia. Dosť som s toho znervóznel a mám veľké pochybnosti o ďalšom znižovaní smerom na 400mg. Osobne neviem, či to tam mám takto tlačiť. Skúsenosti na zvládanie takýchto stavov mám, ale boj s príznakmi je vyčerpávajúci a ja osobne nemám najmenšiu chuť venovať tomu energiu. Rozmýšlam v budúci týždeň, že by som sa za doktorkou išiel ešte poradiť. Ona mi tvrdila, že mám privisokú dávku, ktorá mi môže ráno spôsobovať apatiu a únavu. Ja si však myslím, že tieto veci sú v úplne niečom inom. Ak by to bolo podľa jej názoru, tak by únava bola každý deň. No ja mám dni veľmi rozdielne. Niekedy sa cítim úplne v pohode a problémy tohoto typu u mňa nie sú. Inokedy je to des a hrôza.

Zrovna dnes mám spavý deň. Predtým noc som spal ľahko a len dve hodiny. Nasledujúcu noc som sťažka zaspal o 0.00 a hĺbka spania bola veľmi dobrá. Problém nastal ráno. Nebol som schopný fungovať. Chvíľu som sa tmolil po byte a skončilo to v posteli a ďalším spaním. Keď som sa v poobedí zobudil, zistil som, že mám odspaných 15 hodín. Konečne som si pripadal oddýchnutý a v pohode. Toto moje počínanie však vyústilo do dilemy dnešného večera a to, že som si vykoledoval pravdepodobne bdenie počas noci. Na druhej strane sú moje pocity zmiešané. Nemám problém takto fungovať, ale na druhej strane je normalita, ktorá stanovuje 24 hodinový deň a z toho cca 8 hodín spánku v nočných hodinách. U mňa toto všetko vôbec nefunguje. Mám v tom veľký chaos.

V tejto veci spánku ma pravdepodobne čaká ešte veľa práce a bojovania smerom k normalite. Verím, že to časom vyladím do primeranejšej podoby.

Práca ide akosi divne teraz. Ani sa mi k tomu nechce vyjadrovať, čo som znechutený. Je dosť možné, že by som mal začať znova hľadať. Na druhej strane som spokojný, že tentoraz nemusím nadávať na seba, ale na iných.

Písal som v minulosti o pláne, ktorý denne plním. V tomto sa mi darí a všetko je na dobrej ceste. Veľa čítam, chodím von, študujem, trošku cvičím...

Na stacionár už nechodím, ale pôjdem tam mrknúť, keď bude nutné vymeniť knihy v krajskej knižnici. Budem potešený, ak tam uvidím starých známych. Bolo tam vcelku dobre. Doporučujem.

Problémy si inak zachovávam tie isté. Pasivita, spanie a tabakizmus sú na rovnakej úrovni. Teda nič moc.

Zatiaľ sa lúčim a dajte o sebe vedieť.
S pozdravom pre všetkých. Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 3 júl 2011 - 11:54

............................... ++++ szomoru vasárnap ++++ .............................
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 3 júl 2011 - 13:58

Ahojte,

tak ja mam za sebou prvu navstevu novej psychogicky. Mrzi ma, ze sa skor zamerala na striktne plnenenie denneho planu, ktory mi stanovila ako na to, preco nie som schopna udrzat si nejaku dennu rutinu. So zmenami v liekoch je to posledne tyzdne tiez dost na nervy a citim, ze to nezvladam, okrem fyzickych problemov sa vyskytli aj psychicke ako zacinajuca paronoja a neprijemne pocity pri ludoch a v otvorenych priestranstvach. Na jesen by som mala ist do nemocnice na preliecenie. Premyslam nad tym, ci zmenu liekov neodlozim na potom, ked budem pod neustalym dohladom lekarov a bude sa to moct riesit aktualnejsie ako s mojou psychiatrickou, ktora ordinuje len raz v tyzdni.

Vsetkych pozdravujem a prajem peknu nedelu


avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Ne 3 júl 2011 - 19:16

Ahojte všetci,
Viki,to ako vieš,že pôjdeš na jeseň do nemocnice?S tak dlho plánovanou hospitalizáciou som sa nestretla.U mňa to vždy prepukne ako zápaľ pľúc,že tam musím ísť hneď sa dať hospitalizovať,ako to na mňa príde.Aspoň rodičia tak hovoria,i keď som si posledne zavolala pomoc sama.Z liekov čo beriem stále spím,Aj dnes bol na návšteve brat so ženou a neobsedela som v obývačke,lebo taká únava na mňa išla.Pritom pred tým som spala poobede a ráno do 9.15.Keď som bola chorá,tak som nemohla do tretej spať.Ja mám v lete komisiu,tak tento týždeň musím vybavovať u doktorky posudok.Dúfam,že nepôjde na dovolenku.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 3 júl 2011 - 21:44

Ahoj Laura,
aj ja som do teraz mala vsetky hospitalizacie vzdy v silnom ataku choroby. Bolo ich 5 a ani jedna nebola planovana. Teraz vsak chcem ist kvoli zmene a znizeniu liekov, pretoze ambulantne to nezvladam a tak bude ak budem pod 24- hodinovym dohladom. Mala som ist hned ale kvoli rodinnym problemom nemozem odist. Tak sme to odlozili na september.
Ak sa smiem opytat kde si bola hospitalizovana?
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomixxx Ne 3 júl 2011 - 22:21

ahojte som tu novy a chcel by som sa s vami zoznamit a podelit sa o svoje pocity.Bol som rok narkomanom a teraz sa liecim z psychozy .Dnes som mal chut zomriet.Nedokzem najst v nicom zmysel.tazko sa mi robia jednoduche ukony. To the wall
tomixxx
tomixxx
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.07.2011

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 3 júl 2011 - 23:05

Ahoj tomixxx,
vitam ta medzi nami. Neboj sa napisat viac o sebe a podelit sa s nami o svoje pocity a postrehy. Drzim palce.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 4 júl 2011 - 18:04

tomixxx a na com si bol zavisly? Tipujem marihuana a pervitin? Ako to u teba cele zacalo, o com bola tvoja psychoza?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Po 4 júl 2011 - 19:45

Viki,bola som v Pezinku.Je tam pekné okolie,krajšie ako vo Fakultnej nemocnici v Blave.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 31 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Po 4 júl 2011 - 21:20

Ahoj Laura,
ja som bola tiez v pezinku. Celkovo tri krat. Bolo mi tam lepsie ako v klasickej nemocnici. Velmi mi pomohlo prostredie a prijemny personal. Mozem zhodnotit, ze mi ta, velmi pomohli, neviem ako to vnimas ty. Aj ked to mam daleko tak myslim, ze sa mi oplatilo merat taku dialku. Aj ked bez navstev rodiny to pre mna bolo tazke.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 31 z 84 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 57 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore