Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 58 z 84 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 26 november 2011 - 11:26

Ahoj farao

Akurát mama odišla do obchodu, a tak že reku využijem jej PC, pri ktorom sa táák skvelo sedí (má pri ňom dobrú mäkkú fotelku), a že Vám niečo napíšem.

Prerušil som na okamih učenie. Učím sa v izbe sám na pondelňajšiu písomku. Je to opäť pokrok, využívam svoj taktilno-motorický potenciál, preto mám hlučne zapnutú hudbu a behám po izbe s papiermi, hlcem informácie. Celkom sa to dá, nie je to také strašné, len si musím dávať pozor na rozptýlenia, aké je napríklad aj toto, lebo potom sa tu rozsedím a už sa mi nebude chcieť pohnúť. rendeer

Regina, teším sa, že sa Ti darí. Je to skvelé počúvať, že niekto je rád, keď je vyťažený. Veľa vecí urobí, cíti sa užitočný a má celkový dobrý pocit z práce. it is perfect Gratulujem. cool Ďakujem rovnako za povzbudenia.

Inak Tuto má príkladný režim aj bez tej práce veru. No napriek tomu mu veľmi prajem, aby sa mu to, čo sa mu črtá, aj vskutku vydarilo. Mám pocit, že Tuto si už na svoj režim zvykol a vníma ho do značnej miery ako samozrejmosť. Ja keby som mal taký perfektný režim a takú vôľu, joj, to by bolo. Ale zas rozumiem, že Tuto má záujem rásť, čoho svedkom je, že si aj zvýšil denné nároky. Preto je tá práca preňho veľmi vhodná, tak ako aj pre nás ostatných. Tuto, veľmi Ti to prajem, drž sa! it is perfect

Moja psychika je teraz vlastne v polohe, v ktorej akceptuje situáciu a nerobí si z nej zároveň veľkú hlavu. Ide písomka, veľmi ťažká, mám deň a pol na naučenie celých skrípt, ktoré navyše mám len oskenované v PC a nemám tlačiareň, ktorá by tie jpg-éčka vedela schopne vytlačiť. No ale pomaly vkladám do hlavy informácie a učím sa. Niečo bude v hlave, niečo nebude. Možno spravím, možno nie. Ale snažím sa a uvidíme. Nevidím to katastroficky, čo je neuveriteľný posun v mojom uvažovaní. Aj Vám všetkým prajem, aby ste napredovali vo vývoji svojho uvažovania a vnímania sveta. Dá sa to, obzvlášť ak zohľadníme, že žijeme v informačnej dobe, v ktorej sú informácie na každom kroku dostupné pre každého. Vzrastajme na duchu a naplňme potenciál nášho človečenstva. winter

Ďakujem za vypočutie. Je to fajn sa takto vykecať. V reálnom živote okrem rodičov nemám nikoho, s kým by som sa mohol otvorene baviť o chorobe a zvláštnostiach psychiky. Ste mi preto vzácnymi kamarátmi. Všetko dobré každému!

Ahoj.

Lapajovi posielam: dancing

Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 27 november 2011 - 22:36

Ľudia, priatelia, vrahovia! Stala sa mi strašna vec. Rozsypali sa mi myšlienky a okrem nich predovšetkým afekty a všetky úsudky, hodnotenia reality, emócie, emotívne zafarbenia jednotlivých zážitkov, skúseností, rozhodnutí a plánov. Už som načisto pomätený. Nedokážem rozlíšiť v sebe realitu a správne ju onálepkovať tou správnou emóciou. Moja Ja je rozpadnuté, mám akoby v sebe viac osobností, už celé roky. Stále sa strieda pád a vrchol, pád a vrchol. To, ľudia, nebude len bipolárka, to je porucha osobnosti jak delo. Neviem ako sa mi to mohlo stať, asi tým psychickým terorom počas detstva. Ale prečo bratia to nemajú?

Oficiálne požiadam psychiatra, resp. pekne ho poprosím so slzami na krajíčku, aby ma vyšetril na hraničnú poruchu osobnosti. Ja už to viac nemôžem znášať. Stále také neovládanie sa, stále hádky, pády, nedokážem ovládať svoju psychiku, a najmä tie zatracené emócie! Som mimoriadne citlivý a emotívny človek. Moje emócie sú však splašené a neovládateľné. Ja vlastne ani neviem, akú mám povahu. Som stabilný vo svojej nestabilite - to je asi moja povaha. Vôbec neviem, aká je realita, aký je jej vzťah ku mne a môj vzťah k nej. Neviem ju posudzovať, určovať, vymedzovať sa voči nej. Raz som taký, raz onaký. Pár desiatok minút si myslím, že bude zo mňa skvelý chemik a budem študovať chémiu a aplikovanú chémiu, trepať sa každé ráno 6 kilometrov na bicykli do susednej dediny, kde sú katedra a učebne. O hodinu zostávam stáť ako vyoraná myš a chytám sa za hlavu, ako som mohol byť taký hlúpy a naivný, že som si také niečo myslel. Koľkokrát som už prehýril desiatky eur na všelijaké produkty po internete s tým, že raz som racionálny a viem, že mi to nepomôže, že je to dokonca organizovaný podvod, a v inej nálade tomu podľahnem bez námietok a bez výčitiek. Aj pred pár dňami ma takto nachytali a ja som si objednal za 50 eur somarinu. Samozrejme o 2 hodiny som plakal v izbe aj pred mamou, že ako som mohol tak naletieť. Ja proste neovládam svoje nálady. Mám viacero osobnosti, obvykle dve, polárne voči sebe, negatívnu a kladnú. Kladná je plná entuziazmu, neuveriteľnej naivity, až z toho v zadku štípe. Negatívna je neschopná a zaujatá voči všetkému, a vidí všetko čierne.

Ja sa strácam. Neviem, čo je pravda a čo nie. Neviem kam sa obrátiť. Neviem ktorým smerom už ísť. Už mám túto borderline poruchu veľmi dlho a je to veľmi zlé. Zlyhávam na fundamentálnych veciach.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 28 november 2011 - 3:25

ahoj, Matej

je mi luto Tvojho prezivania. I disagree

nemam pre Teba nejaku jednoznacnu radu sad and unhappy a neviem presne, co moze Tvoje vykyvy sposobovat toboz aku mas diagnozu...ta ale napokon nie je az taka dolezita. ja myslim, ze ovela uzitocnejsie je sa pozriet na symptomy choroby najprv jednotlivo a az potom komplexne a nasledne zvolit liecbu. mne sa stala inak teraz taka podobna vec, samozrejme asi nie taka zavazna ako prezivas Ty, ale...uz niekolko tyzdnov sa mam vyslovene super a zrazu predvcerom som opat dostal chut na alkohol. ze si reku zvarim vinko a prijemne si posedim. no a to som uz mal tusit, ze je zle, lebo chut na alkohol bola vzdy u mna sprevadzana zhorsenim stavu. samozrejme, nebolo to alkoholom, prislo to samo, este skor ako som sa napil, bezdovodne som sa rozplakal. ja co som cele predosle dni rozdaval radost. mozno to bolo z vycerpania, neviem. ale normalne ma napadli aj myslienky na smrt, ale iba chvilkovo a taka bezvychodiskovost, bezvyznamnost mojho zivota. potom to vsak uplne preslo a vecer som zas vypisoval kamaratom, ako sa mam super. nastastie, uz sa mi stav zase drzi v nadpriemere.

a teraz mam predsa k Tebe dve rady:1. uvedom si a povedz to aj svojim blizkym, ze ked pride na Teba zla nalada, smutok a podobne, ze to nie si Ty, ze to nie je Tvoj skutocny, normalny stav, ale stav chorobny. a povedz nech Ti to blizki v takejto situacii povedia, aby si si to uvedomil a nerobil hluposti. to iste, ked zazivas euforiu. viem, ze je to velmi tazke, preto Ti pomozu blizki

2. rada: neskusis sa opytat doktorky na leponex? mna tento liek vratil do zivota. samozrejme som mal ine problemy ako Ty, ale casto sa leponex pouziva ako najucinnejsi liek nielen pri schizofrenii ale aj pri bipolarnej poruche. nemusel by si ani brat hadam nejak extra vysoke davky. je ucinny aj na negativne priznaky. za opytanie nic nedas
vystriedal si toho uz mnoho a nic Ti uplne nesedelo

na druhu stranu Tvoj prispevok je opat trochu skresleny chorobou, pretoze si ho pisal v case zufalstva. skus sa na to pozriet s odstupom a realne zhodnotit svoju situaciu. opat viem, ze je to tazke.

drzim palce. ozvi sa. clown
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 29 november 2011 - 11:19

Ahoj.

Lapaj, veľmi Ti ďakujem za Tvoje rady a vyjadrenie. Pomohlo mi to. Opýtam sa aj na ten Leponex, idem tam v tento štvrtok.

Ja som už naozaj unavený z toho enormného tlaku rôznych vnucujúcich sa myšlienok. Mám skutočne veľký chaos v hlave, nerozumiem mnohým veciam, pravidelne sa rúham, pravidelne mám strašný tlak pocitov viny a výčitiek "svedomia". Veľmi ma to trápi a mojich rodičov ešte viac. Zvažujem, že si vybavím dôchodok a budem sa venovať vo voľnom čase nejakým tým programovaním web-stránok a možno voľačo, ak to bude dobré, aj predám. Možno nejaká brigáda. Popri dôchodku nejaké tie e-learningy s výsledným certifikátom, samovzdelávanie na spôsob Tuta, vyhýbanie sa stresu, prechádzky. Veľmi by mi to dobre padlo, hoci sa bojím takéhoto kroku, keďže moji rodičia boli naozaj navyknutí myslieť si, že ja budem mať vysokoškolský titul, aspoň bakalára. Ale ja už pri týchto tlakoch a problémoch nedokážem, nevládzem ani bakalárčinu. Prosím, vyjadrite sa, čo na to hovoríte. Mám ísť na dôchodok a žiť takto, ako som naznačil? Lebo naozaj môj zdravotný stav je opäť značne narušený a sypem sa. Bojím sa budúcnosti a neviem, ako to mám v hlave usporiadať. Strašný chaos, strašný chaos! Ó bohovia antických bájí! Je to kruté a už som veľa plakal, a už aj mama.

Som bezradný a utrápený. Nehovorím, že druhí nie sú, ale ja už na to nemám a ani nechcem mať síl. Študujem už 7 rokov a naozaj stačilo, vždy je o tom istom a vždy len samé utrpenie. very sad5

Crying or Very sad

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ut 29 november 2011 - 11:41

Ahoj Matej,

je mi úprimne ľúto, že sa máš takto blbo. Ťažko mi je radiť, lebo Ťa až tak dobre nepoznám. Určie sa o tom porozprávaj so svojim psychiatrom, dobre že tam vo štvrtok ideš. Povedz všetko, čo máš na srdci. Ja som štúdium na VŠ vzdala a dlho som sa s tým nevedela vyrovnať, ale teraz som v pohode a mám prácu ktorá ma baví, sice nemám vysoký plat, ale vyžijem. Skromne a spokojne. Ale Ty už si bol tak blízko k tomu bakalárovi, že jednak by som Ti priala, aby si to dokončil /to je jedno či na A-čka alebo jednotky alebo čo, hoci aj ako najhorší/, ale na druhej strane, zdravie je prednejšie. Ak sa cítiš tak zle ako píšeš, oddych by Ti určite prospel. To neznamená, že by si už nikdy nemohol študovať. Nikdy nie je neskoro. Ja tiež nevravím, že nikdy nepôjdem na VŠ, možno raz, ešte po tridsiatke :-) ale viem, že teraz na to nemám nervy. Musíš si prehodnotiť, čo je dôležitejšie a ako si na tom. DRŽÍM TI PALCE a myslím, že aj ostatní členovia, aj keď nenapíšu konkrétne, ale na Teba myslia.
Potom napíš, čo bolo u psych. a ako Ti je.

Ja sa mám v podtate dobre, len doma sa vždy s niekým pohádam a potom to musím dávať doporiadku. V práci je fajn a s deťmi sa pripravujeme na Vianoce. Už som objednala nejaké tie darčeky a aj kúpila, takže už len doplním a som hotová. Všetkým prajem veľa pohody a pokojné predvianočné prípravy, adventné obdobie. santa

Obzvlášť zdravím Tuta, Lapaja a Reginu - nech sa vám darí priatelia, držím palčeky. it is perfect

giving a hug
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 29 november 2011 - 22:03

Matej Skalík napísal: Mám ísť na dôchodok a žiť takto, ako som naznačil?

Ahoj Matej. Myslím, že na dôchodku si mal byť už od 18-tich, ako to umožňuje aj zákon. Vo veci financií si tak mohol byť sebestačnejší a pomôcť aj rodine a možno si aj čosi našetriť pre horšie časy.

Čo sa týka štúdia. Koľko sa Ti dá zaberaj. Nemusíš sa pozerať hodiny cez okno na sýkorky, ale sa donúť aspoň letmo študovať materiály. Ja som sa na bakalárky učil dokonca aj na akútnom oddelení a žmolil som skriptá stále. Občas sa mi vtedy stávalo, že som po mnohonásobnom prečítaní nechápal žiaden zmysel. Avšak som sa snažil. Čítal som materiály tak dlho, že som ich vedel ako básničku a strany boli celé pokrčené a ochytané, že vyzerali ako tie na odpis v knižniciach. Keď sa nedalo ani čítať, tak som po nich chodil aspoň očami a občas som vnímal zvýraznené slová. Tým som napĺňal celý pobyt v nemocnici. Keď som bol týždeň pred štátnicami doma, stačilo si len opakovať a prejsť tie výcucy, ktoré som z tých stoviek strán urobil.

Tak aj ty tie svoje materiály žmol pred očami a keď máš toľko času, niečo z toho bude.


........................................


Ahojte, dobre, že ste sa tak pekne poozývali.

Mám sa v zásade dobre. Problém mám trochu s cvičením, do ktorého sa mi absolútne nechce, už toto realizujem v malej miere. Ostatné u mňa po starom, takže by som len písal dookola, čo pred nedávnom. Máte už nakúpené darčeky? Osobne už niečo málo mám. Trochu ma trápi stále tá únava, ktorá sa ma dotýka hlavne doobeda. Keďže som mal v malej miere pseudohalucinácie, zvýšil som si Amisulprid o 100mg. Myslím, že to zabralo. Celkovo som viac doma ako by som si možno želal. Von sa idem iba ak prejsť a to na pomerne chvíľku a možno obchode.

.....................................................

Ešte mám na vás prosbu. Neviete kde by sa free dali zohnať knihy na čítačku? Rád by som najmä odborné a filozofiu. Na Ulož.to a CZshare je väčšinou len beletria. Mám Amazon Kindle 4.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 30 november 2011 - 17:37

Ahojte kamaráti. V piatok 2.decembra ideme zo slovenského zväzu zdravotne postihnutých na benefičný koncert. Peniaze z koncertu poputujú pre ľudí so sklerózou multiplex. Vystupovať bude Martin Harich zo Superstar. 10.decembra zas budeme mať asi na fare Mikuláša a mikulášske posedenie, na ktoré sa už teraz veľmi teším. V mojom meste začali s výstavbou hypermarketu TESCO, stavbu pravidelne "kontrolujem" a už sa teším na prvý nákup v novom Tescu. Pred pár rokmi sa tak Tesco otváralo v Košiciach, teraz v Košiciach otvorili AUPARK, niekedy tam asi pôjdem na nákup. Minule som išiel ku kamarátovi a v meste som stretol svoju psychiatričku, akurát vychádzala z T-Mobilu. Pozdravil som sa jej, usmial sa na ňu a ona mi odzdravila. Včera som išiel okolo jedného supermarketu a videl som 3 dievčatá, ktoré keď som obišiel a predbehol, tak sa začali smiať, že som si myslel, že sa smejú zo mňa. Som na invalidnom dôchodku, v bývalej práci som pracoval 13 dní a potom ma prepustili. Opäť som sa prihlásil na Úrad práce do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Dvanásteho decembra sa pôjdem hlásiť ku svojej sprostredkovateľke. Ináč čo sa týka počutia hlasov, tak s tým už veľký problém nemám. Pomáhajú mi pritom piesne s dobrou hudbou, robím si doma takú vlastnú muzikoterapiu. Ku psychiatričke a aj ku psychologičke chodím raz mesačne, ak by bolo zle nedobre, tak ku psychiatričke môžem prísť aj skôr-čo mi ale našťastie nehrozí. Keď navštívim svojho kamaráta-vozičkára, občas sa chodíme prejsť aj do mesta, alebo do Madaras-u-nákupného centra. Keď chodím ku psychologičke sa raz za mesiac "porozprávať", tak sa mi vždy uľaví, vie mi dobre poradiť a niekedy aj pomôcť, čo si na nej nesmierne vážim. Najbližšie idem ku psychologičke 8.decembra. V dňoch 9., 10., 11. decembra budú u nás Vianočné trhy, na ktoré sa veľmi teším, pre tú neopakovateľnú sviatočnú atmosféru. Z kostola hrajú v meste koledy, vonia skalický trdelník, ktorý si určite kúpim-najradšej mám orechový, ale zjem aj kakaový. Dám si aj trocha medoviny-dúfam, že ma s medovinou nestretne na trhu moja psychiatrička-he he. Sú dni, keď si poobede aj pospím. Pustil som sa do dvoch súťaží. V jednej súťaži som musel v predajni FRESH nakúpiť minimálne 5 výrobkov značky FRESH a na bloček napísať svoje údaje a poslať do sídla firmy.Vyhrať môžem napr. práčku, umývačku riadu, ale i bežné ceny. Druhá súťaž je z časopisu BREJK. V časopise BREJK je taká súťaž, že ak si vystrihnete z novembrového a decembrového vydania bREJK-U súťažný kupón a nalepíte ich na korešpondenčný lístok, pošlete na adresu redakcie časopisu. Hlavná cena je výlet na 13 dní na Cubu. Potom ďalšie ceny sú napr. kozmetika, robotický vysávač, oblečenie... Otec sa už začína baliť, večer odchádza do Prahy do roboty. Zapojil som sa do súťaže aj v sieti COOP JEDNOTA, čo ak máte nákup minimálne za 20€ a môžte vyhrať napr. auto a ďalšie ceny. Túto súťaž reklamujú aj v televízii. Rozmýšľam, že by som išiel s mamou v lete do Chorvátska a okrem toho by som chcel ísť aj do kúpeľov. Uvidím, či sa mi aspoň jedna dovolenka z týchto mojich úvah podarí. Mám niekedy aj ľahké depresie, aj si poplačem, a potom mi už je lepšie. S priateľkou som vždy v telefonickom kontakte, na Silvestra ju pôjdem navštíviť. Naše mesto už začali vianočne vyzdobovať, máme krásne svietiace vianočné ozdoby. Už teraz sa teším na Vianoce-štedrý deň, pre tú rodinnú pohodu. Som presvedčený, že ak moji synovci pozrú na štedrý deň pod stromček, tak im od radosti "zasvietia" očká. Dúfam, že aj mi všetci, ktorí si do tohto diskusného fóra píšeme ako sa máme budeme mať krásne, šťastné a veselé Vianoce. A napriek tomu, že som už pár rokov plnoletý, sa teším ako malé decko aj na Mikuláša, lebo viem, že som bol dobrý, a že si nájdem v "topánke" nejakú tú čokoládu. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. elephant flower sunny Basketball jumping2 bounce jumping study king farao rendeer santa dog welcome or bye kiss heart giving a hug dancing
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 1 december 2011 - 18:52

Zdravím Vás priatelia!

Verím, že sa máte dobre a nechýba Vám ani optimizmus a dobrá nálada. Vidím, že Robo nám pekne napísal, s radosťou som si jeho príspevok prečítal. Vidím, že má pomerne zaujímavý život a som rád, že ako sa mi zdá, to s tou prácou už berie ľahšie.

Mne sa v poslednej dobe až tak nepostávalo nič zvláštne. Zrovna dnes som bol veľmi spavý a realizoval som to počas veľkej časti dňa. Zato včera som nespal vôbec a väčšinu noci som si čítal. Aj napriek bedeniu to bol veľmi príjemný deď a dobre som sa cítil.

Za chvíľu sú tu Vianoce, tak dúfam, že už pociťujete atmosféru z obchodov a osvetlených ulíc. Celkom sa na ne teším.

Zatiaľ sa majte a napíšte.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 1 december 2011 - 20:02

Pekne pozdravujem cat

Robo, z Tvojho príspevku srší do značnej miery optimizmus a pokojný život. Je to super. it is perfect A Tuto, aj z Tvojho príspevku cítim akési zlepšenie nálady, mal som pocit v poslednom čase po tom, ako Ti zvýšili dôchodok, že si sa dostal do určitého náladového útlmu, akoby prišlo isté sklamanie. Ale asi sú to len moje domnienky, ktoré sa nezakladajú na pravde. Tvoj posledný príspevok veru spomínané domnienky vyvracia. Na Vianoce sa aj ja teším, objednal som tatovi dve sady DVD-éčiek, lebo on nečíta knihy, ale rád pozerá veci v telkáči a na DVD-prehrávači. Iné darčeky ešte nemám a žiaľ ani nemám nejako veľa času ich kúpiť. Ale dúfam, že to stihnem. I love you

Dnes som bol u psychiatra na kontrole a bol som uňho aj s mamou. Dobre a kvalitne sme sa porozprávali, reč bola aj o mojich stavoch nezvládania emócií, o akatízii, o vnucujúcich sa myšlienkach, o pocitoch viny a návale krutých výčitiek, na ktoré sa dokáže v mojej hlave zvrhnúť asi každá myšlienka. Tiež sme rozprávali o neschopnosti sa učiť, sledovať dlhodobejšie plánovanie, nervozite, "prepínaní", kedy mi občas šibe v tom zmysle, že sa mi zmení celý myšlienkový aparát a nálada i osobnosť - a to aj v priebehu dňa. Mama dobre porozprávala o veciach zo svojho pohľadu. Doktor hovoril, že kvôli nadmernému stresu zo školy a školských povinností, cestovania a podobne som dekompenzovaný. A pomohol nám aj viacerými ďalšími názormi a vysvetleniami. Ako hovorím, bolo to kvalitné vyšetrenie. Mimochodom povedal, že hraničnú poruchu osobnosti nemám, vraj toto všetko sa dá zhrnúť do rámca schizoafektívnej poruchy.

Rivotril mi vysadil a predpísal mi ako nové lieky Akineton na fyzické upokojenie a Oxazepam na duševné upokojenie. Okrem toho prisľúbil, že nabudúce dostanem už len 37,5 mg Risperdal Consty namiesto 50 mg, a pridá sa k tejto injekcii Leponex, ktorý však budem užívať v kombinácii s Risperdal Consta v malých dávkach. Budem chodiť na krvný obraz bielych krviniek. Takže Tomas, akineton sme už v lekárni dostali, už je dostať. A Lapaj, ja som aj zabudol v tom rozhovore s doktorom sa ho opýtať na Leponex, ale ako vidíš, on sám mi ho navrhol. Very Happy Takže paráda. pig

Som spokojný. Dnes som si dal už aj Akineton aj Oxazepam na obed. Akineton beriem polku ráno, polku na obed. Oxazepam polku ráno, na obed i večer. Zdá sa, že dnes som bol študijne činný, pracoval som na istej seminárke. Dokázal som sa na to väčšmi sústrediť než inokedy. Dúfam, že to nie je iba tým, že som si predtým pospal, ale zaúčinkovali snáď aj tie lieky.

Teším sa. Prajem všetko dobré, smelo vyrazme do nového mesiaca decembra a zostávajme v pokoji. heart

Ajoj.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 2 december 2011 - 0:28

Ahoj Matej,
čiastočne máš pravdu, že nie som celkom v nálade. Aj ten dôchodok do toho zapadol, lebo som dúfal vo väčšiu štedrosť posudkovej lekárky. V podstate ID pre mňa predstavuje významnú zložku môjho prímu a som naň odkázaný a závislý som od neho. Ak by som mal 100% je možné aby som sa mohol plnohodnotne osamostatniť od príbuzných. Takto je to stále na akýchsi hraniciach a ja som prakticky nútený zostať v stave akom som. Nie že by som nemal rodičov rád, ale za ich ústupky a benefity platím aj neporozumením a nepochopením z ich strany. Takisto ma niektoré obmedzenia rozčuľujú. Mať denne na tanieri výčitky nie je nič príjemného, na druhej strane mi nezostáva nič iné, lebo určitá materiálna závislosť tu je. Možno by som si vedel predstaviť samostatné bývanie so spolubývajúcim / ou. V prípade delenia si nájomných poplatkov v menšom byte si celkom viem predstaviť.

Ďalšou vecou je výrazný rozpad denného režimu, teda spánkového režimu. Spím úplne hala bala. Dnes som prespal 15 hodín kôli veľkej únave a samozrejme predpokladám, že v noci až do zajtrajšieho večera spať nebudem. Dosť to štve, ale som priam bezmocný.

...............................................

Ahojte,
v zásade sa mám celkom dobre, niečo som už napísal hore.

Denný plán realizujem v plnej miere. Najväčší problém je z fyzickou aktivitou - cvičením a prechádzkami. Cvičenie som zredukoval na nižšiu úroveň pretože to donucovanie ku klikom a činkám bolo priam bolestné. Prechádzky realizuje v slabšej rovine, ani si nepamätám, kedy som bol naposledy pri jazere, teda nad hodinu.

Naopak, čo sa týka duševnej obrody som na to celkom dobre. Dokonca som sa začal učiť ďalší cudzí jazyk a už som na 5. kapitole v učebnici. Ostatné štúdium mi ide celkov uspokojivo. Taktiež čo sa týka čítania nabieham už mesiac na denné čítanie minimálne 100 strán.

Ohľadom kamarátov som na tom biednejšie čo sa týja fyzickej prítomnosti. Včera som jednému pomáhal s PC, ale v zásade sú "so mnou" skôr tí, čo chodia na facebook a email. Trochu si pripadám osamelý. Taktiež si s pár ľuďmi telefonujem, ale aj tak to nie je to pravé "orechové".

Moja patológia súčasne:
pasivita, únava, pseudohalucinácie, tenzia,
Na pseudohalucinácie (hlasy) mi už trošku zaberá zvýšený Amisulprid - súčasne 500mg.

Majte sa pekne a nezabudni tu napísať pár riadkov.
Pozdravujem všetkých. Thomas už dávno nepísal.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Pi 2 december 2011 - 5:50

ahoj, matej!

je fajn, ze sa Ti podarilo s doktorom uprimne porozpravat. to je v terapeutickom vztahu snad toi najdolezitejsie. ja ked mam niekedy problem o niecom hovorit, tak to mojej pani dr. napisem v liste, ktory jej dam na kontrole.

k tomu leponexu...myslim, ze by Ti mohol pomoct. berie ho v nizkych davkach tuto aj Robo, tak sa ho popytaj, ako sa mu s nim dari oproti inym liekom. a kedze ho budes brat v nizsich davkach spolu s constou...to by mohla byt fajn kombinacia, ale do toho az tak nevidim.

drzim palce. budes potom referovat, oki?

a k tomu dochodku, skus si ho vybavit, peniazky sa zidu. ved to nemusi byt na cely zivot, ked sa Ti polepsi mozu Ti ho odobrat.

avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina So 3 december 2011 - 23:17

Ahojte,

mám sa stále fajn. Prevláda u mňa tak trochu mánia, depresiu vobec nepocitujem.
Vcera som si spravila so svojim synom výlet do vianocnej Bratislavy. Boli sme na vianocných trhoch, potom v Eurovei a u mojej priatelky s rodinou. Bolo super a tesilo ma, že som pritelku a jej rodinu po dlhsom case videla a mohla sa s nou porozpravat. Pomaly nakupujem vianocné darčeky a pripravujem sa na Vianoce. Zajtra je druhá adventná nedela. Uz sa tesim ako zapálim ráno druhú sviecku. Som na tom podobne ako Robo, hoci mám svoj vek na Vianoce sa velmi tesím.

Prajem Vám príjemnú druhú adventnú nedeľu! I love you
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 58 z 84 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore