Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 30 z 84 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 57 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 26 jún 2011 - 16:59

Zdravim vsetkych,

tak po obdobi, v ktorom som sa citila o vela lepsie, prislo horsie obdobie. Viedlo k tomu prave to polepsenie. Moja psychiatricka usudila, ze ak sa citim dobre je na case znizit mi lieky. Potesilo ma to, pretoze nechcem byt odkazana len na liekoch ale necakala som az take rapidne znizovanie. Neurol mi znizila z 3 mg denne na jeden, uplne vysadila atarax, z 4 mg mi zostal len jeden a depakine je znizeny o polovicu. Jedine co sa nemenilo je 150 mg trittica. Som odvtedy nejaka divna. Pasivita nabrala obrovske rozmery, mam triasku, silne bolesti hlavy a zvraciam, okrem toho na mna prisla strasna depresia. Co myslite moze to byt sposobene tym vysadzanim liekov alebo som si to len vsugerovala?
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ne 26 jún 2011 - 18:46

ahoj viki

fuuuha, to ma prekvapilo. berieš 2 druhy anxyolit, valproat a AD a AP neberieš? nič, ale ma udivuje taká kombinácia.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 26 jún 2011 - 21:48

z AD beriem trittico ale to je velmi slabe a z AP beriem rispen
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 27 jún 2011 - 14:00

okej. už chápem.

rispen som bral ako jednu z alternatív, keď mi nezabralo dovtedy žiadne podané AP (olanzapin, haloperidol, ziprasidon) a rispenom sa to ešte zhoršilo.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 27 jún 2011 - 18:19

viki, preboha, to co mas za PSYCHIATRICKU?? Dobru trubu,diletantku, neschopacku, to ti teda poviem..
1. lieky sa NIKDY neznizuju ihned, ako sa pacient chvilu citi lepsie, ale caka sa na zastabilizovanie dobreho stavu, takze davky sa NESMU menit este minimalne niekolko mesiacov
2.lieky sa znizuju POSTUPNE PO TROSKE v priebehu niekolkych mesiacov.Co sa tyka Neurolu, znizuje sa o 0,25mg za tyzden vylucne za predpokladu, ze to pacient zvlada bez problemov, t.j. z 3mg na 1mg denne by si sa mala dostat v priebehu minimalne 2 MESIACOV! To je najrychlesie mozne odporucene tempo.
3.NIKDY sa pri zlepseni stavu radikalne neznizuje niekolko liekov naraz! Opat plati zasada-POSTUPNE, POMALYM TEMPOM, jeden po druhom, vyckat nejaky cas na novych davkach, ako sa bude stav vyvijat a potom za priaznivych okolnosti mozno sa opat pokusit o znizenie!!!

Moja rada-vrat sa na povodne davky liekov cim skor, uplne vynechat mozes ale Atarax, nakolko nevidim ziadny zmysel v uzivani Neurolu a Ataraxu sucasne. Pri najblizsej navsteve jej povedz, ze si sa citila zle a nasadila si si lieky na povodne davky. Inac ti naozaj hrozi realne riziko navratu choroby.
Posledna rada-popremyslaj nad nejakou schopnejsou psychiatrickou....
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 27 jún 2011 - 21:20

ja sa liečim ambulantne u Dr. Oetkera
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 27 jún 2011 - 23:13

Zdravím,
súhlasím s filipkou, lebo takéto dramatické presuny s liekmi sú minimálne neštandardné. Osobne neviem, kde vikiina doktorka nabrala takú istotu pri ich vysadzovaní. Takéto taktiky sa obvykle používajú len v nemocnici, ale to je pacient pod stálym dohľadom a doladenie nie je problém hocikedy.

Viki, bež za doktorkou čo najskôr, aby sa Ti polepšilo. Podľa mňa by si si mala medikáciu už hneď upraviť do tej podoby, keď Ti bolo dobre.

........

Ja som momentálne v znesiteľnom stave. Stále na mňa dolieha pasivita a dosť sa s ňou nabojujem. Pozitívne je, že sa mi podarilo vyregulovať lieky na spanie, už neberiem dvojnásobnú dávku, ale len primeranú. Špekulujem ďalej ako ju znížiť na len občasné užitie. Doobedia sú stále nič moc. Zobúdzanie a preberanie je na zlej úrovni. Stále som na hranici depky, ale neprekračujem ju. V stredu mám ísť na kontrolu.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  slnecnica Ut 28 jún 2011 - 2:53

ahojte Smile nemala som doma net.. co sa tyka skoly, skuskove konci vo stvrtok a ja nemam uzavrete 4 predmety.. a najhorsie je, ze ma to vobec "netrapi", som strasne pasivna, nic sa mi nechce.. aj mi napadlo, ci ta lahostajnost nie je nejaky obranny mechanizmus, vytesnenie uzkosti, alebo co.. alebo to je novym SSRI AD ktore beriem uz par mesiacov, uz pred rokom som tak musela vysadit seroxat lebo mi sice zabral na uzkost, ale dosledkom bola uplna pasivita.. no neviem. je mi vsetko jedno, mozno by som potrebovala nejaky kopanec do zadku aby som sa prebrala. nakoniec.. okrem nedokoncenia semestra, mam aj brutalne pokuty v knizniciach, dufam ze mi povolia splatky lebo inak neviem.
co sa zatial javi ako pozitivne, vyzera to tak, ze pojdem na tyzden k moru so psikmi, som velmi zvedava ako budu reagovat na slanu vodu Smile
mimochodom, tiez beriem quetiapin (seroquel XR), ked vysadim zhorsi sa to takze ho s prestavkami (a medzi tym skusanim inych AP) beriem treti rok.
tolko "na zaciatok", musim ist spat..... zajtra idem do skoly zistit nejake veci plus vratit knihy do jednej z kniznic.. a este by som mala napisat tri eseje do skoly, kazdu tak po 3 strany, no.. vyzera to ako nic, ale ako sa poznam bude to veeeeeelka namaha.
welcome or bye
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ut 28 jún 2011 - 16:35

Ahojte,
dakujem vam za rady, tak som si uz vcera nasadila normalne davky liekov a dnes je to uz o nieco lepsie aj ked nie uplne este sa z toho spamatavam. Zajtra idem k psychiatricke, hadam ma nevykrici, ze som si to sama zmenila.

Inak nemam nic nove. Akurat, ze mi vcera prisiel list zo socialnej poistovne, ze mi schvalili invalidny dochodok a vypocitali mi okolo 170 eur mesacne. Ja som spokojna. V podstate si nemusim platit byvanie ani stravu tak mam tie peniaze akurat na lieky a na terapetku. Cize ich vyuzijem v prospech mojho zdravia. Co sa mi zvysi to si odlozim a vyuzijem ich ked ich budem potrebovat napriklad na vyske.

Chcela som sa opytat ci nahodou neviete kedy mi vyplatia spatnu sumu od priznania invalidity, ratali mi to od decembra do jula, aj mi napisali kolko to cini ale nenapisali mi kedy mi to vyplatia. Jedine co mi napisali ze prvych 170 eur od jula do augusta mi vyplatia v auguste.

Vopred dakujem, ze mi svojou skusenostou pomozete.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ut 28 jún 2011 - 17:37

Podla mna by ti tie peniaze mohli poslat spolu s ostatnym v tom auguste, ale to si len myslim, nemusi to tak byt.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Ut 28 jún 2011 - 18:56

Doteraz som si nevedela spomenúť na heslo.Iná to tu sledujem už dlhšie.Bola som skoro dlho v nemocnici a to som myslela,že sa mi už nič nemôže stať.Teraz beriem haldu liekov.Depotný Haloperidol,okrem toho tri krát denne Haloperidol,Seroquel 900mg denne,Orfiril a polku Rivotrilu.Dnes som spala od jednej do piatej poobede. Spávam pravidelne poobede,nie však toľko hodín.Úplne abstinujem.S druhom som sa rozišla a zomrel asi pred dvoma týždňami na infarkt.Teraz bývam u našich a môj byt,teda mamin je voľný.Rada by som bývala opäť sama.Mám takú lekárku,čo by mi aj ľahko znížila lieky,naši tam však chodia so mnou a vplývajú na ňu,aby mi nič neznižovala.Ja som pred tým brala len jeden Seroquel denne,nie som zvyknutá na takéto kombinácie.Nemôžem povedať,že sa cítim zle,no s tou únavou je to dosť nepríjemné.Neviem si predstaviť,že sa vrátim k činnosti,čo som robila pred nemocnicou.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 30 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka St 29 jún 2011 - 21:29

No ahoj Laura, vitam ta spat.. Pravdupovediac som sa obavala toho, ze si v nemocnici (naposledy si sa mi zdala dost paranoidna a naozaj si mala velmi nizku davku liekov na tvoje problemy). Tak snad uz bude lepsie a pomaly sa das dokopy. Je mi luto, ze ti zomrel druh, aspon dufam, ze ste sa rozisli v dobrom. Drz sa, aby to s tebou islo len k lepsiemu. Ako bolo v nemocnici? Asi nic moc, co? flower
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 30 z 84 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 57 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore