Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 55 z 84 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 26 október 2011 - 23:10

Ahoj Robo,
čítam, že žiješ celkom pekný život. Práca, priateľka a občas nejaké to spestrenie. Vyzerá to skutočne výborne. Škoda len, že nepíšeš o čosi častejšie, aby sme sa mohli potešiť Tvojmu zaujímavému a plodnému žitiu. Mne sa obzvlášť páči ako si sa chytil pracovnej príležitosti, v niečo podobné dúfam do budúcnosti aj ja. Zatiaľ sa drž a nezabudni nám napísať, tešíme sa.

................................................................

Ahoj všetci,
vidím, že husto nepíšete, čo je aj škoda.

Osobne sa mám znesiteľne, ale niektoré veci ma pomerne trápia. Spánok sa mi na čas zreguloval, ale zrovna dnes sa to akosi zvrhlo a tak, aj napriek tomu, že je už noc, nemám dôvod ísť do postele a pokúšať sa zaspať. Počas dňa som bol celý unavený a tak som aj driemal. Z toho však vyplýva pravdepodobné bdenie počas noci.

Ostatné je pomerne v poriadku. V posledné dni som najmä doma, ale občas vybehnem do mesta a prechádzky. V podstate som spokojný s momentálnou situáciou u mňa. Trochu uvažujem nad tým ID, teda nad eventuálnou posudkovou kontrolou.

Trápi ma, že môj život je v určitom zmysle obmedzený na rodinné prostredie. Rozmýšľam nad svojou budúcnosťou a aj prítomnosťou. Nevidím to príliš ružovo.

CAUTE
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 30 október 2011 - 23:13

Zdravím,
akosi je tu ticho a pusto na fóre. Nikto už istý čas nepísal. Ja sedím pri notebooku počúvam nejaké to regee, čo som si nedávno stiahol, takže taká pohodička. Doma začína kľudová nočná atmosféra a odhadujem, že za také dve tri hodiny si pôjdem ľahnúť aj ja.

Mám sa posledné dni celkom príjemne. V zásade som nejaké zvláštne pokroky v ničom neurobil, len sa menej trápim nad svojimi problémami, mojou patológiou a nepríjemnými vecami. Akosi to posledné dni púšťam za hlavu. Nie, že by som sa choval menej zodpovedne, ale je zbytočné si robiť z toho hlavu a tak si znepríjemňovať svoje žitie.

Pár zmien predsa mám. V "dennom pláne" som napred necelý deň a tak som si ho v niektorých úlohách zdvojnásobil. Teda, povinne musím prečítať min. 100 strán, nahlas prečítať cca 10 strán textu v angličtine, viac sloviek si prejsť, viac strán z encyklopedických vedomostí a takisto aj praktických vedomostí. Ostatné po starom. Chcel by som urobiť čosi s prechádzkou, pretože v tomto urobím len nevyhnutné a zvládam to len v minimálnom režime a pritom mám aj na viac a to výrazne. Cvičenie je tiež poslabšie, ale tu nemám priveľa vôle na posúvanie svojích hraníc. Pomoc v domácnosti alebo podľa situácie je strednej úrovne, veľmi to závisí od daného dňa. Pravidelne aj sledujem spravodajstvo a píšem si v rámci psychohygieny denník.

Ostatné závisí od situácie. Stretnutie s kamarátmi, rodina, kávičkovanie, nákupy... Ako som aj minule spomínal prácu momentálne neriešim, lebo sa mi bude v nasledujúcich týždňoch jednať o dôchodok, ale zatiaľ v tomto nemám zvláštne informácie.

Tradične apelujem na Vaše prispievanie. Potešte nás a možno trošku aj seba, aby sme o sebe vedeli. Možno by aj Matej aj Lapaj mohli byť určitým príkladom a prezradili nám ako sa majú tieto dni.

PA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 31 október 2011 - 10:01

Ahoj.

Súhlasím s Tutom, že by som mal nejak prispieť. Ale moc sa mi nechce, lebo mám menšiu krízu. Mám toho naozaj veľa. Ani sa mi to nechce celé rozoberať, ale ide v skratke o to, že mám príliš veľa povinností, a pritom ja na svoju psychickú aj fyzickú regeneráciu potrebujem veľa relaxovať - a tak nestíham. Seminárky, bakalárka, písomky z celých skrípt, učenie sa. Dobrou správou je, že som zvládol celú pedagogickú prax vo svojom odbore v rámci pedagogického minima. Pamätám si, ako som sa celé roky obával týchto dní, keď budem musieť učiť, a zvládol som to. Známku ešte neviem, ale horšia ako céčko by nemala byť. Celkom sa mi to podarilo.

Počas pedagogickej praxe som vôbec nestíhal nič iné, len sa na ňu pripravovať. Ešte dobre, že mám takého tolerantného vedúceho bakalárky, ktorý na mňa netlačí.

Môj psychický stav je horší. Bol som u svojho doktora a preberali sme, aké veľké tlaky sú na mňa vyvíjané. Najmä to cestovanie. Spočítal som si to a celkovo asi 3 hodiny mi zaberá denne len cestovanie tam a späť vrátane dopravenia sa na trnavskú stanicu a z bratislavskej stanice do školy. Stále iba vstávam skoro ráno, potom škola, potom povinnosti a potom spať. Nemám vôbec žiadny voľný čas; akýkoľvek mám, tak si ho musím na úkor povinností spraviť umelo. Teraz v tento posledný týždeň som si to trochu upravil a vstával som neskôr (na niektoré prednášky som proste nešiel). Musím to zvládnuť ešte do Vianoc a bude to dobré. S doktorom sme sa dohodli, že na letný semester mi napíše odporúčanie a dám si schváliť individuálny študijný plán zo zdravotných dôvodov. Aby som nemusel chodiť na každú prednášku a na každú hodinu a vstávať tak pekelne skoro. Veľmi totiž potrebujem dlhý a kvalitný spánok každý deň, inak sa sypem. very sad4

Horšie sa mám aj preto, lebo upadám do menšej malomyseľnosti, keď mám problémy s učením. Viete, mám výraznú poruchu učenia a pre mňa je učenie sa mordovanie, skutočná námaha a maximálne nepríjemná záležitosť. A to túžim byť vo svojom odbore dobrý, ale ako? Ako, keď sa neviem naučiť pár strán textu? Tak som z toho smutný a sklamaný. Neviem, ako si poradiť. very sad5 Viem, že máte oveľa väčšie problémy. Mne však keď sa nedokážem učiť, padá celá vízia toho, kým mám byť a čo by som mal v živote robiť. A teda prídu automaticky otázky, kam patrím a kam sa mám zaradiť. A zrazu som v obrovskej neistote a strácam sa. Upadám. A tak na banálnej poruche učenia stoja moje priam existenciálne problémy. very sad5

Včera som veľmi plakal na posteli. Priam zbesilý a otvorený plač. very sad5

A mám chuť aj teraz plakať. Je mi dosť smutno, keď sa pozerám na seba. Je pravda, že ma Tuto povzbudil tým, že napísal, že je zbytočné si robiť z toho hlavu a znepríjemňovať si svoje žitie. Žiaľ, neviem tieto jeho slová uviesť do praxe. Kedykoľvek si spomeniem na svoje povinnosti a na to kam kráčam, tak mi zostávajú len oči pre plač. A nikoho to vlastne nezaujíma. very sad5

Najhoršie je, že nemám čas vyplakávať. Treba robiť bakalárku, vymýšľať seminárky, robiť pedagogickú prácu, učiť sa na početné písomky, ktoré zhltnú celé stovky strán. Nezvládam to. Nezvládam život. very sad2

Tak to je asi všetko. Mám Vás veľmi rád a ďakujem že ste si to prečítali až sem. Prajem Vám, aby sa darilo a boli ste na tom stabilne a dobre.

Ahoj.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 1 november 2011 - 22:37

Ahoj Matej,
dobre, že si prispel. Tá škola je iste náročná a tak sa do nej ponor naplno. Nedávaj si žiadne dňové prestávky, ale naopak, každý deň buď súčasťou štúdia koľko sa Ti dá. Nejaké to depresívna vyplakávanie ani nemá zmysel realizovať, namiesto neho si radšej poprepisuj poznámky, niekoľkonásobne zdôrozni to, čo je podstatné, čítaj to nahlas, píš to vlastnými slovami, čítaj veľa literatúry okolo svojho oboru, možno aj nahlas... a samozrejme porob si povinnosti. Keď toľko cestuješ, priprav si na cestu najrôznejšie ťaháky, ktoré si dokola budeš opakovať a vrývať do vedomia. Využi svoj čas čo najlepšie, zúroč ho!

Držím Ti palce, na to individuálne štúdium mám taký názor, že by si ho síce mal mať, ale na druhej strane by si mal absolvovať takmer všetko čo škola ponúka, teda aj prednášky, cvičenia, semináre...

Maj sa. A napíš ako ide život...

...................................................

Ahojte,
mám sa znesiteľne, včera som vôbec nespal a dnes som si to vynahrádzal výdatným spánkom. S týmto je to u mňa nekonečný príbeh.

Mám sa vcelku dobre, dni akosi plynú, som sústredený na denný plán. V podstate mám stále niečo na robote v túto dobu. Ako som minule písal, pridal som si časovo na úlohách a tak vlastne sa viac venujem tomu, čo je pre mňa užitočné. V zásade sa venujem štúdiu, čítam, angličtina, trošku si aj zacvičím, prechádzka, autogénny tréning, trochu "administratíva", nákupy, kamaráti, kofola-káva, Internet, TV, hudba, MP3-audio books a na druhej strane aj polihovanie, driemanie, motanie sa o ničom... v podstate ako obyčajne píšem.

Súčasná patológia:
somnovalencia hodiny po zobudení, cca inverzný spánok t.j. porucha spánkového rytmu, čiastočná insomnia, tenzia, niekedy anxieta, tendencia k pasivite, ľahká unaviteľnosť, bolesti hlavy,
hlavné príznaky F25 ma obchádzajú

Čaute a keď tu budete, napíšte riadok.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 2 november 2011 - 10:12

Ahoj priatelia welcome or bye

Už mi je o čosi lepšie. Veľmi Ti, Tuto, ďakujem, že si sa k mojim starostiam vyjadril. Aj Regine, ktorá sa vyjadrila smerom ku mne v téme o chudnutí. Vďaka! Wink

V podstate, Tuto, Tvoje rady mi prídu sympatické, lebo naozaj by som chcel byť pracovitým a pre štúdium zanieteným človekom. Iba mám taký problém, že - ako som spomínal - musím veľa relaxovať. Takže nie všetko stihnem a ťažko sa mi zúročí úplne všetok čas, ktorý mám k dispozícii. Ale zas je pravda, že mnoho času premárnim. Napríklad teraz som už hore hodinu a pol a ešte som okrem hygieny a raňajok a prečítaniu si príspevkov na fóre nič nespravil. Čas mi akosi rýchlo ubieha. Viem, je to len dojem, v skutočnosti každý máme poruke presne rovnaké množstvo času. Pokúsim sa byť hneď ododnes aktívnejší a využívať svoj čas efektívnejšie.

Páčia sa mi niektoré myšlienky koučingu, psychohygieny a celkového osobnostného vzrastu. Prečítal som si o tom už pomerne dosť veľa a som tým zaujatý. Láka ma taký životný štýl, k akému vedie coaching, koučing. Myslím, že to môže pomôcť aj mnohým z nás, ktorí máme duševné poruchy. Mne to zatiaľ pomohlo v tom, že som sa zbavil negativizmu a celkového pesimizmu.

Len teraz som ovplyvnený niektorými udalosťami vo svete a bojím sa, upadám pod vplyvom niektorých politicko-ekonomicko-náboženských tendencií a interpretácií do pesimizmu. Napr. včera som mame vysvetľoval, ako sa cítim spoluzodpovedný za to, čo sa deje vo svete. Za všetko to utrpenie. Mám silný pocit, že nerobím dosť. Mám vskutku výrazné výčitky svedomia, že sa príliš málo starám o to, aby som zlepšil pomery vo svete, najmä tých veľkých utrpení, ako sú hladomory, vojny, prírodné katastrofy, sociálne a ekonomické nepokoje, turbulencie v rodinno-sociálnych rovinách a tak. Počul som, že si nemám robiť starosti o problémy, ktoré sa ma netýkajú. Ale ja akosi cítim, že minimálne cez modlitbu môžem tieto veci ovplyvniť, a keďže tak nečiním, tak mi svedomie vyčíta. No nie je to divné? very sad3 Zajtra idem na včeličku a opýtam sa na to doktora, na jeho názor.

Psychicky som na tom trochu lepšie. Rôznymi testami som zistil, že som typ učiaceho sa, ktorý preferuje kinesteticko-taktilný štýl učenia sa. Doteraz som si myslel, že som prevažne sluchový typ. Hneď som si prečítal nejaké tipy, ako zefektívniť svoje učenie a vskutku to pomáha. Včera som sa behom hodiny naučil dve strany, čo je slušný výkon na moje pomery. Ešte mi ich zostáva asi 150 a môžem ísť na písomku laughing . Uvedomil som si, že sa musím jednoducho nútiť učiť sa, že ono to pôjde, ak prekonám ten prvotný odpor a prvotnú nechuť. Uvidíme, vynasnažím sa.

A tak sa teda budem, Tuto, riadiť Tvojimi radami. Myslím, že sú dobré. Väčšinou to totiž doteraz robím tak, že si to raz prečítam, vyznačím farebne, čo je dôležité, a zopakujem svojimi slovami nahlas. A za tri minúty už neviem, čo som sa učil. Keby som to upevňoval, ako si mi to Ty navrhol, tak by som si to možno aj pamätal. clown Skúsim.

Ty si, Tuto, inak pamätáš svoje poznatky zo školy? Aj to, čo študuješ teraz v rámci denného plánu? Do akej miery bola Tvoja škola a Tvoje súčasné štúdium efektívne v zmysle, že to máš vryté do pamäti dodnes? Tým nechcem rýpať, iba ma zaujímajú Tvoje pomery, keďže moje sú veľmi biedne a efektivita môjho učenia je slabá (možno ale kvôli svojmu spôsobu učenia sa, ktorý nekládol dosiaľ dôraz na upevňovanie, fixáciu a Tvoje rady).

Ďakujem Vám za prečítanie. Prajem všetko dobré do Vašich životov. A pridávam sa k Tutovej výzve: píšte, napíšte ako sa máte, čo porábate, aj keby to bolo stále to isté. Nech sme o sebe informovaní. it is perfect

Ahoj. Cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 2 november 2011 - 11:11

Ahojte kamaráti. Mám sa na h...o, dostal som v práci výpoveď a dnes som bol pre ňu. Šéf bol v pohode, ale ten jeho zástupca, k...t. Stále nás sledoval, ako pracujeme, čo šlo všetkým na nervy. Minule som bol s mamou na Mieri a náhodou sme stretli moju psychologičku. Povedal som jej, u koho pracujem a psychologička mi povedala, že vraj je to "dobré", že ma ten pán prepustil, lebo on je proste PODVODNÍK. Vraj už šiestim ľuďom nedal za šesť mesiacov na výplatu ani jeden cent. No čo si pomyslíte o takomto človeku? Moja rodina chodila po hroboch zapaľovať sviečky pri príležitosti dňa všetkých svätých. Ja som sa vybral na Oravu, priateľka má tam rodinu a včera poobede som cestoval domov. Orava sa mi veľmi zapáčila, ešte niekedy by som na Oravu išiel. U nás v meste je každý rok Vianočný trh. Je to nádherné. Mesto je ozdobené, z kostola hrajú koledy, večer ozdoby svietia, proste nádhera. Chcel by som sa aj vás kamaráti opýtať, či sa koná vo Vašom meste Vianočný trh a či na neho chodíte? Včera sme boli ešte u nás v meste pri dedovom hrobe. Na cintoríne som bol veľmi nervózny, dlho sme stáli, bola aj pobožnosť, ale na ňu išla iba babka. Potom som popýtal mamu kľúče od auta a sadol som si do auta a čakal som na babku a mamu. Aj som si trochu namýšľal, ale potom to akosi prešlo. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 3 november 2011 - 16:59

Ahoj Robo,
nič sa netráp kôli práci. S problémami v súvislosti so zamestnaním nie si sám. Každopádne sa nevzdávaj a ďalej sa pokúšaj o nejaké nie príliš náročné zamestnanie.

.........................................

Ahoj Matej,
mne je trochu blbé radiť v štúdiu niekomu, kto je v tomto procese už roky a od detstva. Koniec koncov pripadá mi, že ty nemáš iných povinností okrem študovania a venovania sa školským povinnostiam. Môžeš sa materiálom venovať takmer každú svoju chvíľku a tak pri tom tráviť plnohodnotne čas. Zriaď si trebárs zošit, kde budeš zaznamenávať svoje denné povinnosti ohľadom štúdia a evidovať si ich a robiť takú administratívu. Dokola čítaj materiály, keď môžeš čítať fórum a chatovať, nepíš mi, že sa nemôžeš namiesto toho pozerať do papierov a robiť si aj poznámky. Keby si bol hore dajme tomu 14 hodín a 10 by si mal k dispozícii, za ten čas prečítaš pri pomalom čítaní (30s/h) 300 strán. Keď rátaš, že máš na tých 150 strán 5 dní, tak v podstate materiály prečítaš 10X a to už budeš vedieť takmer naspamäť.

+ad: Ty si, Tuto, inak pamätáš svoje poznatky zo školy?
Niečo áno, niečo nie. Chcelo by to popripomínať si veľa.

+ad: Aj to, čo študuješ teraz v rámci denného plánu?
Najviacej angličtinu a psychológiu. Inak ešte filozofiu, dejiny, a rôzne praktické záležitosti v podobe prvej pomoci, prípravu na vodičák, prvú pomoc, psychiatriu... Dávam aj encyklopedické vedomosti z lexikónov a encyklopédii.

+ad: Do akej miery bola Tvoja škola a Tvoje súčasné štúdium efektívne v zmysle, že to máš vryté do pamäti dodnes?
To už som písal pri prvej otázke. Medzi riadkami vnímam otázku na čo mi vlastne bola škola. Vzhľadom na skutočnosť, že mám výrazné problémy zapojiť sa do pracovného života, je to skôr pre ID otázka úrovne, vlastnej hodnoty, zisku kontaktov, vedomostí, zamerania na napredovanie v poznatkoch. Ked som pár mesiacov pracoval zažil som uprednostňovanie mňa ako akademicky vzdelaného pred stredoškolákmi. Samozrejme je tu aj perspektíva v podobe možnosti zamestnať sa na úradoch ako kvalifikovaná sila, takisto aj v súkromnej sfére je to o kúsok jednoduchšie

...........................................

Ahojte,
mám sa v posledné dni vclku znesiteľne. Stále čakám na vyjadrenie od SP ohľadom prípadnej kontroly. Zatiaľ nič. Sústreďujem sa na denný plán a plnenie si predsavzatých povinností. Ide mi to celkovo dobre ako som minule písal, zvýšil som si svoje nároky a celkom mi to aj prospelo. Tradične ma mrzí tá práca. Na druhej strane dosť aj polihujem a zmáha ma únava a to najmä na začiatku dňa. Patológia od minula je rovnaká, žiť sa s tým však dá resp. "musí".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 4 november 2011 - 10:43

Ahoj Pretty good

PRE TUTA

Tuto napísal:mne je trochu blbé radiť v štúdiu niekomu, kto je v tomto procese už roky a od detstva

Vôbec nemusíš mať taký pocit veru. Lebo ja napriek tomu, že chodím do školy od detstva, mám skutočne obrovské medzery v tom, ako sa učiť. Spadol som do toho proste ako z jasného neba. Si pamätám, že v druhom ročníku na ZŠ na prvouke nás zrazu učiteľka chcela skúšať. A ja som jej kládol pred celou triedou otázku na spôsob: "To vážne sa máme učiť?" Ja som totiž nevedel, že v škole sa učí tak, že sa naozaj aj my musíme "naspamäť" niečo naučiť doma. Mne mnohé veci netrknú samé. Mal som vždy veľké objavné prednášky ohľadom rôznych detailov, ale úplne prosté životné banality, ktoré sa nikde nevysvetľujú, na ne som neprišiel a nemal som na ne hlavu. Je to zvláštne, ale je to tak. Preto veľmi rád prijímam Tvoje rady, a nielenže sa mi páčia, ale ešte sú mi aj vskutku užitočné, keďže ich hodlám naozaj na seba aplikovať. Som v spôsobe učenia sa večný začiatočník, hoci som v procese už takmer generáciu. Z toho vyplýva jedno veľké ďakujem Tebe i všetkým, ktorí sa mi usilovali a usilujú poradiť, ako sa vhodne učiť, aby to bolo efektívne. it is perfect

Tuto napísal:Koniec koncov pripadá mi, že ty nemáš iných povinností okrem študovania a venovania sa školským povinnostiam.

Máš úplnú pravdu. Very Happy Keď si to tak prejdem, tak naozaj nemám nič iné na starosti, len školu. Variť si nevarím, varí mama. Tá aj umyje riady a dá do poriadku domácnosť. Do upratovania ma bičom takisto neženú. Bočné povinnosti vlastne žiadne. Všetko teda je o škole. Dobre si trafil. winking

Inak ale, už nechatujem. Som to temer úplne odstránil zo svojho života to chatovanie. Jedine s kým občas prehodím kúsok reči, je moja kamarátka na jednom z komunikátorov. Aj to raz za 2 týždne na pár minút. What a Face

Využijem Tvoje rady teda naplno. Preberal som s rodičmi túto otázku a oni súhlasia takisto s tým, aby som si to čítal aj 10krát dokola. Urobím tak. clown Ale je tu jeden problém, ktorý bol pomenovaný až včera u doktora; poviem o ňom v budúcom príspevku, kde napíšem, ako bolo na kontrole.

Tuto napísal:Medzi riadkami vnímam otázku na čo mi vlastne bola škola.

Nie, na toto som nenarážal, avšak Tvoja odpoveď ma aj tak povzbudila. Máš v tom pravdu. it is perfect

PRE ROBA

Robo napísal:Mám sa na h...o, dostal som v práci výpoveď a dnes som bol pre ňu.

To ma mrzí. Ale zároveň súhlasím s psychologičkou, že je to fajnšie, keď pre podvodníka nepracuješ, aby sa nestalo, že budeš pri ňom drieť ako taký kôň, a pritom nedostaneš ani cent. Verím, že sa zase úspešne zaradíš do pracovného procesu, a že si teda nájdeš novú prácu, ktorá by bola garantovaná už serióznejším vedením. Nehnevaj sa na nich, nevpúšťaj do seba negatívne pocity, hoci Tvoj prípadný hnev je aj spravodlivý a oprávnený. Je to ale určitá životná skúsenosť a tá Ťa posúva dopredu do nových smerov. Drž sa, prajem Ti, aby si si opäť našiel dobrú prácu. Posielam Ti tlieskajúceho smajlíka na znak Tvojej doterajšej trpezlivosti a vytrvalosti v hľadaní vhodnej pracovnej pozície. Applause

------------------------------

V ďalšom príspevku - o mojej kľúčovej včerajšej návšteve doktora.

Ahoj!

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 4 november 2011 - 11:12

Ahoj znovu Ghost

Ako som spomínal v predchádzajúcom príspevku, včera som bol na kontrole u psychiatra. Bol som tam veľmi dlho, rozoberali sme svetové ekonomicko-politické turbulencie, mali sme aj filozofické okienko. Lekár sa snažil zistiť, či sú moje názory ešte stále iba proste kresťanské, alebo či už aj psychotické. Napokon skonštatoval: Na základe doterajšej verbálnej komunikácie s Vami máte celkom dobrý kontakt s realitou. Laughing Okrem toho sme preberali môj nepokoj, triašky, nutkanie neustále chodiť, neposednosť, neschopnosť si sadnúť za PC a normálne písať povinnosti, lebo každých 15 sekúnd musím vstať a ísť sa poprechádzať po byte. affraid

Lekár mi to vysvetlil, že to je akatízia a vzniká z nedostatku dopamínu v niektorých oblastiach mozgu, čo je spôsobené zase Risperdalom Consta. Nemôže si však v tomto hektickom období dovoliť znížiť dávku injekcie (beriem 50 mg), tak mi chcel predpísať Akineton ako antiparkinsonikum na akatíziu. Ten však nie je dostať. Tak zatiaľ mám užívať na akatíziu Prothazin a na budúcej kontrole jasnejšie vyriešime, ktorý liek proti akatízii budem vlastne užívať. Shocked

Takže keď som hovoril, že nevydržím len tak sedieť a sústrediť sa na učenie, alebo ako Tuto písal, čítať 30 strán za hodinu, tak je to pravda. Proste som veľmi nervózny stále, mám silné nutkanie na motorický pohyb. A keď sa chcem učiť alebo si čítať pri prechádzaní sa, tak sa zas nemôžem riadne sústrediť. Táto akatízia je des. Som však rád, že je to konečne pomenované a že sa to dá riešiť. Veľmi by mi to pomohlo, keby sa jej vplyv dal zredukovať. Wink

Uvidíme, ako to postupne zvládnem a či vôbec. Teraz viem, že práve akatízia sa do značnej miery podpísala za pád môjho predošlého štúdia.

Inak kontrola dobrá a kvalitná. Mám sa teraz fajn a idem robiť povinnosti.

Prajem Vám veľa úspechov a držte sa!

Čaf

jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 4 november 2011 - 22:39

Nazdar Matej,
neskúsil si si prelúskať niečo z "Psychológie učenia"? My sme to mali ako jeden z predmetov v druháku a malo zmysel ho mať. Je veľa druhov a spôsobov učenia, štúdia. Základom všetkých je, že sa učivu venuješ dlhší čas. Nie je možné napchať vedomosti z jednej 300 stranovej knihy do hlavy za pol hodinu. Všetko vyžaduje čas, cieľavedomosť a trpezlivosť. Štúdium vždy predstavuje dni, týždne, mesiace nad materiálmi. Dá sa povedať, že je to pomerne drina. Čo som Ti písal o tom čítaní, je len jeden z množstva možností, dobré je to študovať aj nahlas. Naozaj, veď môžeš so skriptom aj behať, keď máš ten nepokoj. Dôležité je sa učivu venovať a pokiaľ možno čo najdlhšie a čo najintenzívnejšie.

.........................................................

Zdravím všetkých,
v zásade nemám nič extra, čo by som napísal. Plán mám sčasti nadbehnutý a navyše výraznejšie som zvýšil jeho náročnosť v tom, čo som považoval za ľahšie. V podstate 6/12 zo zajtrajších povinností mám už splnených dnes. Prečítal som viac ako 150 strán, v angličtine som nahlas prečítal cca 10 strán, pozrel som nejaké slovká, počúval som audio book, bol som na prechádzke, zľahka som študoval históriu, autogénny tréning, nejakú psychológu máličko, pomáhal som v kuchyni, bol som na kofolu, volal som so známymi, zľahka som si upratal, trochu som cvičil, potešilo ma dočítanie knihy zážitkov jedného veterinára, chvíľu som pozeral Let´s dance, mrkol som správy, bol som na Internete kôli pošte, facebook a snáď som aj niečo zabudol.
Teraz počúvam muziku v sluchátkach a píšem vám. Plánujem si ešte zľahka študovať, čítať, pozrieť seriál v angličtine. Dúfam v zaspanie okolo 2:00 v noci.
A tak. V podstate priemerný deň.

Čaute a napíšte čo je s vami. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Ne 6 november 2011 - 4:57

Ahojte.
nezvyknem sa hlásiť o tejto hodine,no nemôžem spať,lebo sa mi ťažko dýcha.Viem že mi škodí fajčenie,no za posledný čas,ako ma pustili z nemocnice v júni,som aj strašne pribrala a nevládzem vyjsť ani po schodoch.V tom byte kde bývam sama sa mi spí dobre,tam mám vyvýšenú hlavu a je tam ináč aj výťah.No mama trvá na tom aby so u nich trávila predĺžené víkendy a tam mám takú posteľ,že sa ledva na ňu zmestím.Súčasne u mamy aj viac jem,hoci ona tvrdí,že priberám z neporiadnej stravy keď som sama,lebo ja si moc toho nenavarím.Ináč v mieste kde bývam aj brigádujem,chcela som to však už aj vzdať,len zamestnávateľka ma prehovorila aby som ostala.Povinnosti keď som sama beriem ako rehabilitáciu.No do mnohých vecí sa musím nútiť.Kopu vyfajčím,len čo sa vyberiem nakúpiť a tak je to to so všetkými činnosťami.
Tuto,Ty máš výšku ukončenú ?
Ja mám necelých päť semestrov ekonómie a dve maturity.
Matej obdivujem Ťa,že sa učíš aj Teba Tuto,že sa toľko venuješ duševnej činnosti.Ja ledva prečítam časopis a to len odkedy beriem Haloperidol
Mám však dobrú správu,mám novú psychiatričku a tá mi chce vysadiť Haloperidol depot.Dúfam,že tam ona ešte bude nabudúce,lebo veľmi sa tam na obvode menia psychiatričky.Mám dostať ešte jednu injekciu a potom by mi ju chcela vysadiť.Tak uvidím.Zatiaľ sa teším,lebo Haloperidol zoslabuje aj svaly aj dýchanie.
Robo je mi lúto,že si tak dopadol s robotou,ale dobre Ti napísali,že mohlo to aj horšie dopadnúť,že by si drel ako kôň a potom by Ti to nezaplatili.
No som rada,že som sem konečne prispela i keď málom,snáď to bude pravidelnejšie.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 6 november 2011 - 11:44

Ahoj Laura cyclops

Teším sa preveľmi, že si prispela. Vidím, že sa Ti v niektorých veciach nedarí. Chcel by som Ťa povzbudiť v tom smere, že si môžeš dať za cieľ svojho najbližšieho života (pomedzi inými cieľmi, ak treba) svoje zdravie. Vedela si trebárs, že my silnejší chudneme rýchlejšie než tí štíhlejší? To je super, nie? Very Happy Odporúčam Ti túto výhodu nášho ťažkopádneho metabolizmu využiť. Metabolizmus tučného človeka potrebuje na svoj chod viac energie, preto napr. ja ako 102-kilový muž spálim za deň "len tak" 9000 kJ. Možno aj viac. A keď k tomu pridám aspoň minimálny pohyb a stravu dám nižšie (tak do 6500 až 7000 kJ), tak sa veselo chudne. U mňa to fungovalo, keď som chodil na prechádzky, avšak teraz sa mi trochu ťažšie dbá na kalorický príjem, ktorý býva u tučných oveľa vyšší než u bežnej populácie, čo je škoda. very sad2

Teraz, keď máš ten Haloperidol, tak ešte odporúčam vyčkať. Kvôli tomu dýchaniu. Ale potom, akonáhle Ti ho vysadí, tak hurá do prechádzok. Každý deň, alebo každý druhý deň si urob pomalú, možno až naozaj veľmi pomalú prechádzku všelikade tade po okolí, ako Ti terén mesta umožňuje. Nejde o to, aby si chodila rýchlo, ale skôr dlho, teda prechádzka by mala trvať aspoň hodinu, neskôr dve hodiny (vrátane času potrebný na návrat domov). Ja som takto chodil do Kamenného Mlynu, čo je taká rekreačná oblasť tu pri meste, trvalo mi to celé 2 hodiny a podľa dôsledných výpočtov som spálil aj 2600 kJ denne. To je fantastické číslo. Problém boli iba šľapy, lebo ma z topánok tlačili nožky. What a Face

Verím, že takto postupne by si mohla dať zo seba dole nejaké tie kilogramy (pri upravení stravy tak, aby si nejedla neviem aké kalorické nezdravé jedlá). Nadobudneš sebadôveru a bude sa Ti aj lepšie dýchať, kondička bude dobrá aj do schodov a nebudeš sa musieť do všetkého konania nútiť. Smile

Tak všetko dobré! Nech sa Ti darí a teším sa na Tvoj ďalší príspevok! Ahoj. it is perfect

heart kiss

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 55 z 84 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 69 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore