Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 51 z 84 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Št 29 september 2011 - 19:00

Nech vysadi Gerodorm, Trittico moze uzivat bez problemov nadalej. Niektore testy zistuju aj benzodiazepiny, kam patri aj Gerodorm. Ten by sa aj tak nemal uzivat dlhodobo.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  regina Št 29 september 2011 - 19:13

Ďakujem, Filipka za okamžitú odpoveď. Už sa snažil Gerodorm vysadiť, neberie ho dlho a teraz už berie len 1/2 tabletky. Dúfam, že sa mu to podarí a že sa konečne riadne zamestná aspoň jeden z nás. Je to bieda, ked aj nase deti musia brigádovat, aby sme utiahli ich skolu.

Niekedy to je paradox. Muž má reaktívnu depresiu a ja s F 25 mu robím psychohygienu. Sám bol prekvapený aké pozitívne zmýšľanie mám /narozdiel od neho/.

Pekný večer všetkým prajem!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 29 september 2011 - 20:26

Filipa, keď som pred dvomi rokmi písal kódex k tomuto fóru, schválne som tam dal desiaty bod, ktorý znie:

"Prispievateľ najprv pochváli, až potom kritizuje. Snaží sa kritizovať predovšetkým pomocou otázok."

Takže láskavo sa správaj v zmysle tohto pravidla. Predvídal som vtedy takéto situácie, keď jednému pripadá niečo normálne a druhý sa to ešte len učí, lebo je v danej veci pozadu vzhľadom na chorobu (ja som si prestal umývať počas relapsu). A vtedy sa človek môže druhého dotknúť, keď nepochváli pokrok a zmenu k lepšiemu, ale hneď vyjadruje negatívne emócie bez ohľadu na city druhého. Opakujem, nie každý má takú bezcitnú hrošiu kožu ako ty. Och, pardon, vlastne takú kožu, ktorá si stráži city len pre úzky okruh ľudí a inde ju ohľady nezaujímajú.

Neurazil som sa v pravom zmysle, ale jednoducho nemám rád takéto pyšné prejavy. Kódex som preto štylizoval tak, aby tu mohli pôsobiť aj precitlivelí jedinci, keďže toto fórum nie je pre ostré lakte, ale skôr pre citlivé povahy. Ak sa ti nepáči, choď na estranky alebo inde, kde sú tiež diskusie schizofrenikov. Tam ti snahu uzurpovať si právo na netaktné príspevky možno tolerovať budú. Ja nie.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 29 september 2011 - 22:16

Ahoj Matej,
nejeduj sa na tú našu filipku, veď to myslela dobre. Ohľadne toho zubára, bol som dnes. Vyvŕtal mi dva kazy a poslal ma na rongen. Silne verím, že to bude OK. Nechcem za ním behať ďalšie dva mesiace kôli výplniam koreňov a báť sa možného vytrhnutia. Dúfam...

Zuby si umývam, ráno to však odfláknem obvykle. Večer okrem kefky používam aj ústnu vodu. O zubnú niť záujem nemám. Napriek dennému čisteniu som mal toľko kazov čo ty, a navyše z jedného bola po vyvŕtaní takáááto diera. Trikrát mi do nej zubár dával blombovaciu hmotu.

..............................................................

Ahoj všetci,
momentálne pohoda. Snaha o plný ID pokračuje. Zajtra idem pre posledný papier a potom už len dať do kopy a poslať na Soc. poisťovňu.

Patologicky: doobedná únava a apatia, pasivita, občasná úzkosť, tenzia, nepokoj, problémy so zaspávaním,

Tradične ma drží tabakizmus, problémy v súvislosti so spánkom, pocity nezmyselnosti svojho bytia, obavy o budúcnosť.

Ostatné u mňa v pohode. Afektívne výkyvy v norme, psychotické pozitívne prejavy žiadne.

Pozdravujem Vás a buďme tu na seba dobrí, aj keď si myslím, že žiadne jedlo bez štipky korenia a soli nie je celkom ono.
PA.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Pi 30 september 2011 - 18:38

ZIADAM O VYMAZANIE SVOJHO KONTA A NAJLEPSIE AJ PRISPEVKOV. NEJAKY NEZRELY ****** MI TU NEBUDE ROZKAZOVAT, CO SMIEM A CO NESMIEM NAPISAT.
ZBOHOM. *****.


Naposledy upravil Matej Skalík dňa So 1 október 2011 - 9:01, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmy)
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 30 september 2011 - 20:28

Vážený dvaja rozhádaní, teda filipka a Matej.

Obaja máte veľkú hodnotu na našom fóre a na tejto stránke. Udobrite sa a neježte sa pri pár ostrejších slovách.

........................................

Sme tu na fóre veľmi rôzni. Rozdielne povahy a navyše s psychotickým základom. Vlastne kto čo čaká? Pozrite sa na ostatné diskusie, kde akože normálni prezentujú svoje podarené názory. Je to tam kompletne zahltené nadávkami, urážkami a osobnými útokmi. Jednotlivci tam však zostávajú a bojujú o svoje názory. Navyše to tam často hraničí aj s trestnými činmi šírenia rasizmu, sexuálnej perverzie, nacionalizmu, tvrdého osobného urážania... ...a funguje to.

Toto, čo tu máme je sladkosť sama. Nemá zmysel pre sprostosť sa urážať a kamsi kohosi posielať, alebo odchádzať.

Ako hovorím sme psychotici. Viem, že každý má svoje limity, ale má ich aj druhý. Správajme sa k vzájomným excesom tolerantne a nereagujme navzájom ako zvery. Už som zažil, že moje správanie také bolo v reále, tak ma to motivuje, aby sme aspoň tu ako tak fungovali ako ľudia a nie len tak ako nás v dejinách vnímala spoločnosť.

............................................................

filipka zostaň
Matej aj ty zostaň a nikoho nikam neposielaj
Buďte na seba dobrí, obaja tu máte svoje miesto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 1 október 2011 - 9:11

Tuto, mne je vždy ľúto, keď je niekto namyslený. Filipine posledné dva príspevky sršia pýchou, obzvlášť ten posledný, kde sa znížila k vulgarizmom a k ponižovaniu druhého. Je zvláštne, že sama pred dvomi rokmi odfajkla, že súhlasí s kódexom, aby sa mohla zaregistrovať, a teraz zrazu sa osopuje, že jej ten kódex nevyhovuje a uzurpuje si právo ho porušovať (mám na mysli to pôvodné porušenie, ktoré som jej pôvodne vytkol). A náhle je z toho "rozkazovanie od nezrelého" a je pod úrovňou mojej veľkosti zrelej ženy sa nechať upozorniť od správcu. To je len čistá pýcha.

Kódex vôbec nie je žiadny ťažký na dodržiavanie. Sme tu dva roky, a v podstate až na nejaké vulgarizmy spočítam na prstoch jednej ruky prípady jeho drobného porušenia, na ktoré som často vôbec ani neupozorňoval, lebo sa ma to netýkalo priamo. Teraz sa ma to priamo týka, tak som chcel upozorniť. Nemusí byť z toho hneď odchod z fóra. No ale prosím, ak veľavážená hrdosť slečny tu zostať po obyčajnom upozornení nedovoľuje, čo už.


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane So 1 október 2011 - 16:42

Ahojte,

ja úplne súhlasím s Tutom:

filipka zostaň
Matej aj ty zostaň a nikoho nikam neposielaj
Buďte na seba dobrí, obaja tu máte svoje miesto.

----

Matej, keď si veriaci, mal by si vedieť, čo je to odpustiť niekomu, kto sa ťa dotkol. Obidvaja by ste si mali odpustiť tak ako Lapaj a Tuto.

confused very sad
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 1 október 2011 - 20:52

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Kitty

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 1 október 2011 - 22:50

Ahojte,
bol by som rád trochu voľnejšej atmosfére. Posledný týždeň to tu bolo akési husté.

................................

Mám sa OK. Dnes som si spravil akože voľný deň. Skončilo to tak, že som nakoniec aj tak porobil všetko z denného plánu a vlastne sa deň off nedial. Dám si inokedy.

....................................

Ahoj filipka,
keď už si sa rozhodla odísť, želám Ti všetko naj do ďalšieho fungovania. Tvoje množstvo príspevkov pomohlo mnohým, ktorý od Teba získali vzácne rady najmä myslím z oblasti účinkov liekov. Mrzí ma, že odchádzaš a aj tvoje štuchanie sa s Matejom. Osobne si myslím, že o takto dopadnúť vôbec nemalo. Za všetkých tých, ktorým si pomohla Ti vyslovujem ĎAKUJEM.

...........................................

Nemá zmysel sa tu všeliako prekárať a za prekáračky sa oceňovať odchodmi. Tvoríme nápomocnú e-komunitu a preto sa snažme s našej spolupráce vyťažiť čo najviac. Nie je nikoho povinnosť prispievať a všetko je na báze dobrovoľnosti. Využime, že máme jeden druhého, a zároveň, prosím, chápme, že nie sme vôbec obyčajní, ale naopak veľmi špecifickí. Ja osobne čakám od každého, kto tu je, veľkú dávku pochopenia a tolerancie a to zo všetkých strán, pretože duševná choroba zasahuje nečakane, neprimerane a tvrdo.
Chápme sa a majme radi ostatných a to aj napriek tomu, že sú iní a možno až neznesiteľní.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Laura Ne 2 október 2011 - 17:38

K tomu umývaniu zubov:môj druh čo zomrel si umýval zuby len keď išiel zubárovi a to som mu ešte sama kúpila kefku a dala ju do pohára.A pritom nemal žiadnu psychiatrickú diagnózu okrem alkoholizmu,čo si nepripúšťal.Napriek tomu by som bola rada,keby tu Filipka zostala.Vie rýchlo poradiť čo sa týka liekov a ja som s ňou konflikt nikdy nemala.Taktiež ani s Matejom.V poslednej dobe sem neprispievam často,totižto nebaví ma moc ani internet a to je čo povedať lebo pred poslednou hospitalizáciou som bola veľa času na nete,čo sa týka aj iných stránok.Nie som vo svojej koži.Bývam teraz sama,no polka času som u seba v Petržalke a druhú polku týždňa trávim u našich.Bola som vačšinou v Petržalke no zachutilo mi tam veľmi pivo a mama zasiahla,lebo po telefóne sa jej zdalo,že mám vypité.Bola to pravda.žiaľ hrozí mi,že sa vrátim k našim,čo by sa niekomu zdalo prijateľné,len oni ma strašia s ústavom,keby som pila a znova sa dostala do nemocnice.Naposledy som tam bola s dvojtýždňovou prestávkou osem mesiacov.Ja viem,že pivo by som piť nemala,no je to asi jediný druh zábavy pri ktorej sa dokážem uvoľniť.Rýchlo som tomu prepadla.Keď som bola po hospitalizácii u našich na pivo som ani nepomyslela.O cigaretách už ani nehovorím strašne veľa fajčím.Keď som u našich pivo ani neliznem,lebo by cítili.Mama je na to expert,aj keby že to zajem nejakým jedlom,tak by to cítila.No fajčím aj u našich veľa.Napriek tomu som pribrala,čo ma pustili z nemocnice,je to asi 5 mesiacov,15kg.Nechcem prísť o samostatné bývanie,no je to tam ťažko vydržať bez piva.Ešte je tam jeden kvázi kamarát,ktorý odo mňa pýta peniaze na automat,že mi to vráti.Párkrát mi aj vrátil,no v poslednej dobe mi nevracia a bojím sa ísť aj do kaviarne kde chodí.Ináč okrem jednej brigády som dosť pasívna,ani moc nečítam,veľa času preležím.Ja si síce zuby umývam dva krát denne,no sprchovať a hlavu si umyť idem tiež len keď je to už nutné.Do obchodu sa musím každé ráno prinútiť.Už by som to mala brať úplne ako samozrejmosť.Taktiež som sa vzdala varenia maximálne si urobím cigánsku,praženicu,alebo nejakú pomazánku.Potom sa poriadne najem u našich keď tam prídem.Druhý by si vybrali bývanie u rodičov,no ja viem,že tiež ma majú už plné zuby a keď sa mi mama ešte priznala,že pri poslednej hospitalizácii uvažovala nad ústavom,tak jej to neviem odpustiť.Zdravím všetkých.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 3 október 2011 - 22:12

Ahoj Laura,
som rád, že si si na nás spomenula a napísala si.

Alkohol sa ma nedrží, ale dávaj si pozor aj na to pivo. My psychotici sme na závislosti výraznejšie smerovaní oproti normálu. Takisto ako ty veľa fajčím, pohybuje sa to od 19 - 26 cigariet za deň. Závisí to od toho koľko spím a teda koľko fungujem v stave bdelosti. Považujem za priam nemožné sa tejto závislosti zbaviť. Tak dvakrát mesačne si dám alkoholické pivo a mám spotrebu asi 1dl vína za mesiac. Dosť na to dbám, aby to nebolo viac, pretože veľmi dobre vidím, ako je to s tými cigaretami.

.................................................

Ahojte,
v zásade je u mňa všetko OK. Problémy sa len opakujú, ako píšem v minulosti, takže nič nové pod Slnkom. Užívam si pekného počasia ako sa dá, doobeda sa však nedá, lebo som ako mrcina.

Napíšte ako sa máte a čo nové vás postretlo.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 84 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore