Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 5 október 2011 - 0:02

Ahojte,
dnes to tu máme ako po vymetení, tak, že aspoň ja tu niečo dám.

V zásade pekný deň som doobeda strávil v posteli a ledva som sa vytrepal na obed. Následne to bolo už také fajn. Užil som si slnečného počasia a samozrejme som aj niečo urobil v prospech seba.

Na posudkovú sú papiere už poslané. Dúfam, že môžem dúfať. Prehovoril som mamu, aby išla so mnou, možno tam bude čosi platná. Ja som v komunikácii s úradníkmi taký akýsi ľavý. Možno prihliadnu na to, že je tam so mnou. Som zvedavý, za aký čas ma zavolajú. Tipujem, že snáď do mesiaca sa to zrealizuje. Bolo by fantastické, keby mi pridali na financiách a ja som mohol fungovať aspoň sčasti ako človek. Takto je to až príliš natesno. Psychiatrička je mi dosť nápomocná.

Snáď sa aj vy máte dobre. Napíšte nám o tom.

Teším sa na vaše príspevky.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 5 október 2011 - 9:01

Pozdravujem heart

Som nadšený, že občas prispejete, obzvlášť chválim Tuta, ako sa usiluje dennodenne držať fórum v chode. Je to úžasné, ste fantastickí. it is perfect

Ako sa mám ja? Včera večer som bol na prehliadke a konzultácii v jednom športovom fitness-wellness klube, že reku by som rád tam začal chodiť a chcel by som vedieť, ako to tam chodí. Konzultantka mi všetko vysvetlila a urobila mi sprievodkyňu po klube. Vyzerá to špičkovo, fakt je ten klub vybavený tými najšpičkovejšími a najkvalitnejšími strojmi. Môžem tam byť odnevidím-donevidím a koľko dní v mesiaci chcem. Jediné, čo sa platí, je mesačné členské. Problémom je vlastne iba drahé zápisné, o ktorom som sa dnes bavil s rodičmi a vyzerá to, že sú veľmi naklonení ma finančne podporiť, aby som tam mohol chodiť a robiť niečo so svojou obezitou a zlou telesnou kondíciou. Bolo by to super. I love you

Zajtra alebo v piatok tej konzultantke zavolám a pôjdeme podpísať zmluvu o prijatí za člena klubu. Vyzerá to nádejne. cheers

Čo sa týka školy, už som dve prednášky za týždeň a pol vynechal, čo je podľa mamy náznak, že sa zhoršuje moja situácia. Inak chodím do školy vlastne poctivo, pekne cestujem autobusom a plním si povinnosti. Bojím sa ich, ale začína to pozvoľna, nie sú na mňa ešte také horibilné tlaky, takže sa to dá. Je to proste práca, musím to brať ako veľmi dôležitú prácu, ktorá ma živí. Platia ma za ňu rodičia v naturáliách. Very Happy (jedlo, ošatenie, bývanie, peniažky na knihy, skriptá, cestovné...)

Tie prechádzky som zatiaľ vzdal. Lebo jednak zaberajú podstatnú časť dňa (2 hodiny a pol) a jednak ma z nich strašne bolia šľapy, päty a už aj chrbtica a driek. Keby som sa stal členom toho spomínaného Health Club klubu, tak by som presunul s radosťou chudnutie tam. cyclops

Psychicky sa mám zatiaľ dobre. Začal som si každé ráno v škole dávať jeden 0,5mg Rivotril, čo mi zjavne pomáha, lebo sa už nečervenávam tak príšerne ako v prvý školský deň. Je to celé akési lepšie. Už som aj stretol viacerých spolužiakov bývalých a rozpovedal im, že som bývalý odbor nedoštudoval, čo hodnotím ako odvážny krok. Chodím viacej von a zdá sa, že nemávam také výrazne sociálne úzkosti, ako voľakedy. Depresia zatiaľ na úzadí. Vzťahovačnosť minimálna. indifferent

Iba to počasie mi nevyhovuje. Chcel by som už nosiť drigovice, ktorých mám fúru, zatiaľ čo tričiek mám málo. Takže by som chcel skutočné októbrové počasie, nie takéto augustové. Čo už. What a Face

Prajem Vám všetkým krásne dni a pevnú stabilitu Vášho psychična. Držte sa a píšte, ako sa máte a čo robíte celé dni. alien

Ahoj!

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane St 5 október 2011 - 10:12

Ahoojte,
v poslednej dobe to tu fakt nejako zamrzlo, ale som rada, že aspoň niektorí prispievajú a máme aj nového člena. Gnoll, dúfam, že sa máš dobre.
Tuto, prajem Ti, aby sa to na tej komisii podarilo a aby Ti zvýšili dôchodok. To je fajn, že psychiatrička je ústretová.
Matej, som rada, že sa máš dobre a v škole Ti to ide. Super, že rodičia Ťa v tom športe podporujú. Aj ja mám to šťastie, že ma mamina podporuje. Dokonca so mnou aj cvičí.

Mala som prestávku v písaní, lebo som sa nemala moc dobre. Znova som sa zaplietla do závislosti a musela som znášať dosť blbé následky... Nejedná sa o klasickú látkovú závislosť, ale o tú druhú, modernú: internet a všetko /aj to hnusné Embarassed /, čo s tým súvisí. Podľa mňa to, čo som robila, už prekračovalo hranice normálnosti. A čo je najhoršie, stálo to veľa peňazí, vybielila som si účet... Na toto povie moja MUDr. že je to normálne! Čo je veľa, to je veľa! Mad No už sa mám lepšie, bojujem s tým, s Božou pomocou a s maminou pomocou. Večer pred spaním dám PC aj mobil do maminej izby a dostanem ich až ráno. Je to také nasilu, ale zo začiatku je to potrebné, kým sa neviem ovládať.
Jeden mladý muž ma nedávno pozval do reštaurácie, no a ja ako vždy som si robila hneď nádeje. Pravda zbytočne, lebo to pozvanie bolo iba z vďaky zato, že som mu niečo vybavila. Vlastne sme tam ani neboli sami. Bol to trapas. Samozrejme odvtedy už nezavolal...

Stále počujem, že lekári dávajú výpoveď. No dúfam, že v psychiatrických nemocniciach lekári neopustia pacientov, to by bol horor. affraid Som počula taký vtip v rádiu, že voľakedy mali nemocnice 7 poschodí. Na šiestich boli rôzne oddelenia a na prízemí patológia, teraz to bude opačne - 6 poschodí patológia a dole jeden urgent. haha Laughing
tak prajem pekný deň všetkým

sunny
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 6 október 2011 - 10:29

Vyslovujem Vám jedno veľké Ahoj! it is perfect

Najprv ospravedlnenie Filipke.

Sníval sa mi sen. Vystupoval som v ňom ja, Lapaj a Filipka. Všetci traja sme boli u nás doma a potom zrazu v mojej škole. Filipka a ja sme boli zapletení do strašného világošu... ja som natočil video z Jednotky ako naši hokejisti vyhrali Svetový šampionát a boli sme obaja obvinení v škole z porušenia autorských práv. Lenže filipka za to nemohla. Dostali sme rovnaký trest - vylúčili nás na 2 mesiace zo školy... ja čo som sa snažil začať poctivo študovať a ona odveká pracantka - no, trpeli sme, ale ona nezaslúžene, lebo to ja som to video vycapil na tabuľu a nechal, nech si ho pozerajú všetky triedy v škole. A cítil som, že by som sa jej mal ospravedlniť.

Hoci v inom kontexte, ale predsa ma to navňadilo, že dlhujem ospravedlnenie. Filipka, chcel som skutočne upozorniť na niečo, čo sa ma dotklo a čo by sa nebolo stalo, keby si dodržala štandardné odveké pravidlo fóra. Ale ten môj tón upozornenia bol naozaj neláskavý a útočný, čo ma teraz mrzí. Ospravedlňujem sa Ti, prepáč. Ak chceš, vráť sa na fórum a pokračuj v radách, Tvoje vzdelanie je tu mnohým na úžitok. Nuž, aj keď si už asi toto neprečítaš, aspoň som zadosťučinil skutočnosti, že som vskutku Ti dlhoval ospravedlnenie. Držím Ti palce a buď stále taká statočná, akou si dlhodobo. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 6 október 2011 - 10:59

Nuž, a teraz pokračovanie príspevku o tom, ako sa mám. Cool

Dneska som bol u doktora-psychiatra, oboznámil ma s tým, že je nové menežovanie s depotnými Risperdal Consta. Budú to vraj posúvať priamo z nemocníc, a nepôjde to cez pacienta a lekáreň. Dneska mi to ešte vstrekli bez problémov, ale bola to injekcia už prinesená z lôžkového oddelenia. Uvidíme, ako to bude nabudúce, o 2 týždne. Neutral

Čo sa týka toho Health Clubu, dohodli sme sa s rodičmi na lacnejšom riešení. Viete, tam bolo zápisné až 100 eur a potom sa platí 49 eur mesačne s viazanosťou na 1 rok. affraid Alebo tak nejak som si to zapamätal. A hoci kvalita je kvalita, nemôžeme si dovoliť také horibilné sumy dávať, veď akurát dnes som dostal od študijného, že platím školné vyše 600 eur. A je akurát taká doba výdavkov za výdavkami, za chvíľku budú zase na nás tlačiť Vianoce. Tak som sa rozhodol chodiť do iného kvalitného fitneska s kardiozónou, ktoré je trochu ďalej od mojej ulice, ale za to tam nie je žiadna viazanosť a môžem prísť hocikedy, zaplatím študentskú sumu 2,25 eura a môžem cvičiť baraj celý deň. What a Face Nevýhoda je v tom, že tých kardiostrojov je tam pomenej a býva tam dosť ľudí. very sad3 Ale ak by som chodil vo chvíle, keď je najviac ľudí v škole alebo v práci, možno by to šlo. Skúsim to hneď zajtra ráno. Dnes mám školu do štvrtej poobede, takže dneska nestíham. cat

Fyzicky som trochu nakapatý. "Soplím" s prepáčením už vari týždeň, občas ma dráždi v krku. Častejšie kýcham a slzím. Už som si kúpil sprej do nosa Vibrocil. Inak sa mi vlastne darí. Červenanie je na znesiteľnej úrovni, vzťahovačnosť minimálna, depresia stále na úzadí.

Stanovil som si tri základné zložky orientácie mojich konaní a úmyslov - 1) duchovnú, 2.) štúdie/práca, 3.) fyzično/zdravie. Duchovná zložka zahŕňa starostlivosť o kvalitný duchovný život, ktorý túžim viesť. Štúdie/práca sú o vernom plnení pracovných a študijných povinností a o celkovej proaktívnosti ako o vytýčenom životnom postoji. Fyzično/zdravie zahŕňa starostlivosť o chudnutie, cvičenie vo fitku, budovanie svalstva, neprejedanie sa.

Tak, a to je zatiaľ všetko. Prajem Tutovi, aby mu to vyšlo s tým dôchodkom. Napíš, kedy to budeš mať tú komisiu, budeme istotne mnohí myslieť. Ďalej posúvam slová objatia aj Lapajovi, W, Igorovi, Laure, Psychojane, ivetoth (nezabudni nič nevysádzať very sad3 ), tomasovi, gnollovi, a ďalším a ďalším, ktorí čítajú toto fórum a tým prispievajú k tomu najzákladnejšiemu, a síce aby malo toto fórum svoj skutočný zmysel. community together

Ahoj! heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Št 6 október 2011 - 11:14

Tomas, tá mačka na tom Tvojom obrázku je ako ja. Very Happy Sedí pri nezdravom jedle a najmä - je tučná! Tučná ako Garfield. laughing Dobré na uvoľnenie atmošky. What a Face it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 6 október 2011 - 23:30

Ahojte,
Matej nám vcelku pekne napísal. Myslím, že to fitness bolo poriadne predražené. Natriasať a rozumne jesť sa dá aj zadarmo a nie aby som za to platil horibilnú sumu. Aj ja mám problém s vyššou váhou, ale zatiaľ nemá úprimnú chuť s tým niečo robiť, teda poriadne. Je to u mňa asi tak, že si udržiavam tú nič moc hmotnosť a uvidím ako s tým pohnem do budúcnosti.

Dnes bol deň nič moc. Dal som si deň voľna z "akože povinností." Väčšinu som aj porobil akosi automaticky, aj tak som nemal čo iné na práci. Horšie bolo, že sa drvivú časť dňa len nezmyselne preležal v posteli. Doobedie som úplne zahodil a aj poobedie bolo v znamení pasivity a letargie. Dúfam, že je to do budúcnosti pre mňa výstraha. Navyše ako som tak polihoval, aj som si zdriemol. Znamená to, že zaspávanie bude sakra problém a je dosť pravdepodobné, že si noc užijem v bdelom stave. V podstate som sa s týmto už aj zmieril a pred chvíľou (je cca 23:30) som vypil energo nápoj.

Ako píšem, dnes to za veľa nestálo, nemám sa čím chváliť, skôr naopak. Našťastie mimo pasivity a únavy nezaznamenávam žiadnu patológiu v zmysle F25. Včera ma na chvíľu chytila úzkosť podmienená sociálnou fóbiou, ale znesiteľne som to zvládol. Dnes som sa ledva dostal von, čo ma dosť mrzelo, lebo bolo pomerne pekne a bola škoda byť len doma.

Zajtra očakávam tú prebdenú noc, takže možno napíšem aj do "spánku".

Iste aj vy máte v svojom živote niečo trošičku zaujímavé. Napíšte nám o tom.

..................................................................

Ahoj psychojane,
príbeh čítam a je aj zaujímavý. Tradične sa teším na pokračovanie. Zatiaľ sa drž.

PA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes maš? 3

Odoslať  regina Pi 7 október 2011 - 20:15

Ahojte,

už ked som tu, tak dám vedieť ako je to teraz so mnou. Tento týždeň som uspešne absolvovala 3 návštevy lekárov - odbery na endokrinológii, kontrolu u psychiatričky a dnes dlho odkladanú preventívnu prehliadku u gynekologičky /vlani som ju vynechala a tak som tam šla s menšími obavami/. Zvlášť dnes sa mi ťažko vstávalo a keby nie manžela, tak aj dnes tú prehliadku odložím na neurčito.

Psychiatrička skonštatovala, že kedze ide jesen a zima, smutnejsie a pochmúrnejsie pocasie, treba mi do rezervy predpísat este k 150mg Mollome 75 mg. Túto polovičnú dávku si mám pridať ked sa mi zhorší depresia - zatial pekne 75 mg Mollome odpociva na policke. Znova ma upozornovala na nocný spánok, ktorého nedostatok je u mna spústacom relapsov, no v súčasnosti so spánkom uz dlhsie nemám žiadne problémy. V súvislosti s tým nedostatkom spánku neraz myslím na Tuta. Tebe, Tuto, ten nepravidelný spánok nespôsobuje problémy? Ja akonáhle neviem prirodzene zaspať už hltám Hypnogen alebo Diazepam, niekedy oboje, ak Hypnogen nezaberá. Tutov spánkový režim by ma rýchlo priviedol na uzavreté odd. psychiatrie. Inak držím palce k tomu plnému ID, myslím ze vela zálezí od psychiatricky, co do správy napíse, takze je plus, ze je k tomu naklonená.

Ďalším spúšťačom relapsu u mna bola v minulosti i taká banalita akou je chrípka. A po tom, co virózou presla celá nasa rodina, dnes skolila i mna - takze popíjam caj, lezím a oddychujem. Dúfam ze sa to neprevalí.

Psychojane, precitala som si celú tvoju kauzu a obdivujem ako si to vsetko pamatás. Je to zvlástne, tie nase osudy...a hrozné tie nase mánie, depresie, bludy, halucinácie... a zážitky hlavne z uzavretých oddelení psychiatrie.

Uz ma zas drví zima, a tak sa idem zababušiť a Vám, priatelia, prajem pekný vecer Cool
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 9 október 2011 - 0:20

Zdravím vospolok!

Dúfam, že sa všetci máte dobre, keďže ste okrem reginy taký skúpy na napísanie pár slov. Myslím, že pár viet nikoho nezabije a ani mu neoberie z drahocenného času.

Osobne nemám nič zaujímavé a ani podnetné na chválenie alebo hanenie. Dni akosi ubiehajú a ja v nich pomaly tápem. Denne vykonávam pomerne nenáročný denný program. Občas moje fungovanie spestrí nejaká drobná udalosť. Dnes som bol zrovna na malé pivko s kamarátom. Keďže ma pozval, vyberal podnik. Žiaľ rozhodol sa pre terasu a tak sme sa tam triasli pri pohároch od zimy. Bol som na neho napálený a navyše mi začal "odporúčať" rôzne práce, čo by som akože "zvládol". Vtedy ma už išlo rozhodiť. Myslím, že takmer akýkoľvek druh práce by mi problém nerobil, nezvládam však byť zavretý niekde, alebo vymedzený na 8 hodín. Vtedy po pár hodinách kolabujem, alebo ak to prekúsnem po pár dňoch si to mierim rovno do mánie alebo depresie. Neviem či to myslel v dobrom, ale najradšej by som sa zdvihol a nech si to pivo vypije sám.

Ostatok dňa, okrem prechádzky, som bol v domácom prostredí. Je pľuha čas, tak sa vlastne vonku ani nedalo. Tak som máličko pozeral TV a trochu bol na Nete. Hlavne som dosť čítal a v rámci plánu aj študoval. Navečer bola výmena názorov kôli fajčeniu na balkóne, tak bol trocha roztrpčný. O deviatej som sa osprchoval a odvtedy behám po byte v nočnom.

Teraz sa mi akosi nechce spať (je 0:09) a neviem ako to v tejto veci bude dnes so mnou. Doobeda nebola žiadna povinnosť, tak som samozrejme skončil v posteli, záber únavy bol tiež pomerne veľký a tak som za chvíľu podriemoval a vlastne spal. Na obed som sa z pelechu sťažka vytrepal. To podmieňuje aj moje súčasné zaspávanie. Takže sú možné rôzne varianty, vrátane bdenia celú noc.

Uvidím ako ten ID, ďakujem za vyjadrenie, že mi držíte poniektorí palce.

.............................................................

Ahoj Maťo,
prosím Ťa keby si vypol v osobných nastaveniach možnosť zmeny názvu nicku. Wojacek, =W=, f.f. je tá istá osoba, ale myslím si, že to už na fóre začína byť chaotické a to najmä ak by to začali robiť viacerí. Uváž si to.
Zdravím Ťa a drž sa a napíš ako sa máš.

...............................................................

Tak sa majte a napíšte pár riadkov. Trochu ma mrzí, že viki sa nehlási z nemocnice, dúfam, že je v poriadku a nezanevrela na nás.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Ne 9 október 2011 - 12:52

Ahojte,
tak na tutove vyzvy nieco napisat som sa rozhodol napisat.
Mam sa celkom dobre vo vseobecnosti, posledne tri dni sa vsak dokopavam k robeniu zadani do skoly, uz sa musim k tomu odhodlat ale stale sa mi nechce. no dnes sa na to uz urcite pozriem.
Inak sa mam fajn, chodim do skoly, mam len dva predmety takze to nie je az take narocne. Plus chodim pravidlene na treningy kung fu, tam sa najlepsie odreagujem a zrovnam si vsetko v hlave. Tiez su tam fajn ludia takze je tam aj nejaky socialny kontakt s normalnymi ludmi co je tiez velmi pozitivne.
Inak obdivujem tuta ze presne plni svoj denny plan, to musis naozaj vela citat a to je vyborne. Smile ja ked zacnem nieco citat tak ma to vacsinou nebavi po par stranach, vynimkou je falun gong, ktory pravidlene citam a ten ma bavi. Inak citam len nejake odborne knihy do skoly, alebo vo velkom surfujem po nete a citam takmer vsetko zaujimave co sa mi dostane do cesty.
Tiez som sa rozhodol ze zacnem doma trochu posilovat, nic vazne, len kazdy den par klikov, drepov, hrazdu a brusakov lebo na tych treningoch fakt nevladzem drzat krok s ostatnymi Smile
Dnes dojde kamos, idem mu dat doucovanie z matiky, tak som zvedavy ako to zvladneme Smile

tak sa drzte fesaci, citam vas pravidelne
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 9 október 2011 - 22:45

Ahojte,
teším sa, že napísal aspoň Sirius. Páči sa mi na ňom ako funguje v rámci školy a navyše aj vykonáva telesnú aktivitu v podobe kung-fu tréningov. Priznám sa, že ma to trochu zahambuje, lebo to čo robím ja je len také slabé na výkon, skôr tak, aby čosi aj bolo. Zišlo by sa aj mne na sebe zabrať a poriadne pritlačiť hlavne po stránke telesnej námahy. Doteraz som mal denne len akési malé cvičenie pozostávajúce z klikov, činiek a rozťahovacích cvičení. Aj napriek tomu, že to nie je nejako extra namáhavé musím sa do toho nútiť viac ako mi je milé. Je pravda, že to odcvičím každý deň, ale na druhej strane sa mi k tomu nechce nič pridať, čo by však bolo veľmi žiaduce. Rád by som k tomuto zapojil aj hrazdu, ale moja hmotnosť ma nepredurčuje k veľkému výkonu na tomto náradí. Len tak ďalej Sirius. Školu tiež takto iste zvládneš a nebude dlho trvať a budeš aj promovať.

Dnes mám osobne celkom nanič deň. Podarilo sa mi zaspať až v skorých ranných hodinách a po prebudení o desiatej som bol príliš unavený na seriózne fungovanie. Vlastne sa mi nedalo inak, len znova zaliezť do pelieška a driemať. Striedavo som sa pokúšal fungovať, ale oťapelosť bola stále prítomná. Reálne som začal fungovať až v poobedí a hneď som išiel na prechádzku. Následne som sa zaoberal naplánovanými aktivitami. Celkom mi to išlo dobre. Svojím konaním v oblasti spánku som si vlastne spôsobil otras v spánkovom režime a tak vlastne neviem ako to so spaním teraz bude.

Nastávajúci pracovný týždeň nemám žiadne veľké plány. Pochybujem, že mi pošlú vyrozumenie zo Soc. pois. Dúfam, že to bude čo najskôr, aby som to všetko mal už z krku a vedel som o čom to so mnou je. Inak odhadujem, že sa celkovo zariadim podľa počasia a trochu dúfam, že ešte nejaký ten deň so Slniečkom aj bude. Veľmi rád by som išiel na huby, možno ich ten dážď trochu povzbudil k rastu.

Zatiaľ pozdravujem a držte sa. Tuto

Keď tu už budete, napíšte niečo aj o sebe.

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 10 október 2011 - 17:56

Ahojte,
dnes máme DEŇ DUŠEVNÉHO ZDRAVIA (10.10.)
(nezábudka je symbol tohoto dňa)
flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower

Osobne nič špeciálne nemám. V noci som podľa očakávania nespal, takže dúfam, že dnes po liekoch sa mi zaspať podarí. Pripadám si však až príliš čerstvý, tak si prihodím na noc Gerodorm.

Dnes bol úplne do pohody deň. O ôsmej hodine rannej som bol už hotový s naplánovanými činnosťami a ešte som aj urobil čosi navyše. Prečítal som dve celé knihy a načal som aj jednu navyše. Celkom dobre som si dnes vychádzal s rodičmi a mal som niekoľko príjemných rozhovorov. Tradične som bol na prechádzke, trochu som si zacvičil, zvoľna študoval niečo nepodstatné. Škoda, že dnes bol čas celkovo škaredý, takže môj pohyb po vonku bol pomerne obmedzený.

Vyjadrenie k žiadosti o ID stále čakám, dúfam, že v októbri mi už niečo doručia. Ďalšie fungovanie v tomto smere je vždy otázne, nik nevie, čo si na mňa vymyslia.

Hľadanie práce som pozastavil do doby prípadnej posudkovej kontroly. Po nej budem toto riešiť v závislosti od výsledkov.

Rozmýšľam ako sa vešetci máte. Dúfam, že ste všetci OK a v pohode.

S pozdravom pre všetkých Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 52 z 84 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore