Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Št 22 september 2011 - 10:07

jeee, psychojane...ty hras na gitare? to je super. a ake pesnicky (styl) hravas? alebo rozne? it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 22 september 2011 - 11:38

ako môžu ľuďom dávať dačo take jak zyprexa?

1. Nedá sa s ňou normálne fungovať
2. Pôsobí ako sedatívum pre kone
3. Rozbíja myseľ, spomaľuje duševné pochody
4. Spôsobuje hypobúliu, abúliu
5. Spôsobuje depresiu, celkové spomalenie reakcií
6. Extrémne nabúrava metabolizmus, spôsobuje obezitu, môže vyvolať až diabetes.
7. V kombinácii s inými AP vyvoláva EPS (extrapyramídový syndróm)
8. Nepoznám človeka, ktorému by zyprexa pomohla, keď ju bral.
9. Podávanie zyprexy ľuďom do 25 rokov je ničením ich mladosti.
10. Olanzapin pôsobí na receptory, ktoré u mnohých ľudí vôbec nesúvisia s ich chorobou. No kedže sa to nedá nijako zistiť, pokusy sú na mieste.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Št 22 september 2011 - 19:56

W, v podstate mas pravdu, ale nesuhlasim s bodom 8, ze Zyprexa nikomu nepomohla. Poznam pomerne vela pacientov, ktori ju beru a su podstatne "lepsi" ako by boli bez Zyprexy, pripadne na inych liekoch. Pozitivne vplyvy ma najma pri chronickych schizofreniach s progresivnym zhorsovanim stavu a castymi relapsami a taktiez pri tazkych maniach.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 23 september 2011 - 0:11

Ahojte,
vlastne sa mi nechce spať, a tak, že niečo naťukám.

......................................................

Ahoj Lapaj,
som rád, že sa takto venuješ svojej záľube. Nach Ti to aj naďalej vydrží. Kedysi som sa pol roka pokúšal zahrať na gitare, ale som v tomto veľké drevo a tak od školských čias som takýto nástroj nedržal v ruke.

......................................................

Ohľadom Zyprexy
mám zlé skúsenosti, ale len krátkodobé. Po nasadení v nemocnici ma výrazne, priam extrémne, chytali kŕče do svalstva. Nebol som dva dni schopný pohybu. Nezaberal Akineton a ani injekcie. V papieroch mám odvtedy, že u mňa je Zyprexa tabu.

...................................................

Ahoj popoluška,
tak nás poinformuj, čo máš nové.

..................................................

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Pi 23 september 2011 - 12:19

ahoj filipka

takže sa dá povedať, že zyprexa je liek, ktorý by sa mohol nasadiť iba v takýchto ťažkých prípadoch, nie ako AP, ktoré sa skúša na ľuďoch, ktorým by určite lepšie vyhovoval quentiapin, risperidon, ziprasidon, atď.?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Pi 23 september 2011 - 18:38

To urcite nie. Zyprexa je jednoducho AP na rovnakej urovni ako quetiapin, ziprasidon alebo ktorekolvek ine AP 2.generacie. Niekomu "sadne" a niekomu zas nie-rovnako ako vsetky ostatne AP. Nic viac, nic menej.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 24 september 2011 - 1:03

Zdravím Vás,
v zmysle "Ako sa máš?" je to dnes nie nič extra. Väčšinu dňa som prespal. K dlhodobejšiemu vstaniu z postele som sa donútil až niečo pred večerom. Omluvou mi je, že som bol sakra unavený. Noc som trávil v akomsi polospánku a hodnotne som zaspal až vtedy, keď už väčšina ľudí funguje denným kolobehom.

Tradične som sa venoval naplánovaným činnostiam. Predpokladám, že dnešnú noc si odbdiem, čo je po dnešku vlastne aj logické.

......................................................

Čítam tu, že sa nám rozbehol Zyprexový zápas. Osobne som už niečo napísal a viac skúseností s týmto liekom nemám. Som celkom rád, že mi ho vysadili. Pribratie sa však u mňa realizovalo aj napriek tomu, že Zyprexu neužívam.

Teraz by som potreboval schudnúť, ale akosi to je mimo mojej súčasnej kompetencie. Som aspoň rád, že nepriberám.

PA.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer So 24 september 2011 - 10:12

dobre, filipka

tak ak je zyprexa na takej istej úrovni, ako každé iné AP 2. generácie, prečo sa bavíme o nej a nie napr. o quetiapine? sama si napísala, že zyprexa zaberá hlavne pri chronickej schizofrénii, atď. a preto som ti v predchádzajúcom príspevku položil túto otázku. možno teraz napíšem blbosť, ale spomedzi ostatných AP nie je zyprexa tá, ktorá ma najviac nežiadúcich účinkov a ktorá po nasadení nesprávnemu pacientovi môže vážne uškodiť? napr. ja som veľmi zle reagoval na risperidon, no to sa prejavilo hneď a bol mi vysadený. zyprexu som bral rok a pol a nebyť hospitalizácie beriem ju pravdepodobne doteraz. z toho roku a pol nemám jednu dobrú spomienku - žil som vo svojom schizofrenickom sne a príznaky sa mi stále častejšie opakovali a zhoršovali a dostával som viac a viac zyprexy a haloperidolu. mám obrovskú machuľu na ten čas. jediné, čo viem je, že ak sa tam vrátim mám strašne zlý pocit a mrazí ma z toho. každodenné EPS-ky až telo povedalo STOP a skončil som na infúziach. no zyprexu a halo mi nevysadili, prečo by aj... rok a pol som bral lieky, z ktorých mi ani jeden nezaberal, či to bolo AD, AP, alebo xanax, no to už bola chyba lekárov, kt. mi túto kombináciu nastavili a ja som odtiaľ zdrhol, aby mi nedali šoky... moja vtedajšia lekárka mi nedokázala lieky zmeniť.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 24 september 2011 - 13:19

myslim, ze je namieste, aby ste sa s doktorkou zamerali na prehodnotenie Tvojej diagnozy, W. akuze ju mas oficialne? schizoafektivnu poruchu? nemyslim to nijak v zlom, ale ak je nespravne stanovena diagnoza, antipsychotika vo vysokych davkach mozu pacientovi skutocne uskodit very sad2
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer So 24 september 2011 - 18:25

ahoj Lapaj

hovoril som o období spred 2 rokov, ako to bolo vtedy. ale tvoja otázka ma zaujala. keď si to vezmem spätne, myslím, že na vtedajšiu dg. F60.9 Nešpecifikované poruchy osobnosti, keď sa nemýlim, mi boli AP v dvojkombinácii nasadené preventívne? áno, to znie smiešne... lenže existujú aj nejaké diferencialne dg., o ktorých z tohto obdobia neviem. AP mi boli nasadené až v nemocnici pri prvej hospitalizácii, kde si moje názory zmýlili so svojou odbornou plochosťou a práve tam mi aj stanovili F60.9. Pred hospitalizáciou som bol v psychiatrickej ambulancii 2x. Týždeň a pol som bral Zoloft a Xanax, no a v nemocnici mi pridali tie slávne AP - haloperidol a zyprexu. priznávam, že som bol v hlbokej depresii hraničiacej s psychózou a teraz neviem uviesť, či som mal aj psychotické príznaky, lebo som si ich neuvedomoval, alebo som ich nemal vôbec. ale keďže som dostal hneď v prvý deň na večeru haloperidol, tak to bude skôr tá prvá možnosť. ECT, ktoré som mal podstúpiť na onom oddelení podstupoval každý bez rozdielu na vek, pohlavie a závažnosť diagnózy. vraj to bol výskum. mal som vtedy 16, tak presviedčali moju mamu, ktorá im neskočila na odpovede typu: "ECT zabráni vzniku schizofrénie", bla bla... no ale ktovie, iste by som ich dobrovoľne v žiadnom prípade nepodstúpil. a tak som ukončil hospitalizáciu predčasne bez zrealizovania ECT s liekmi, ktoré som dostal. a potom začalo to peklo. nechcem zhadzovať schopnosti mojej vtedajšej doktorky, ale ona ma pre zmenu liekov posielala do nemocnice, kde mi to mali upraviť pod nálepkou - konzultácia liečby. asi sa bála do toho zasahovať, keď už videla, že som v otrasnom stave. tak nezasiahla a ja som trpel ďalej. ale potom mi vybavila liečebňu, kde ma postupne dali dokopy, odzákladu vymenili všetky lieky a ja som sa začal zotavovať. za to som jej vďačný, potom som od nej odišiel. odvtedy sa liečim ambulantne u iného lekára, ktorý mi dal správne lieky.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Sirius Po 26 september 2011 - 0:54

ja tiez beriem zyprexu, som z nej stale unaveny a dlho spim, ale snazim sa ako tak fungovat, teraz zacala skola, nainstaloval som si linux a programujem si veci do skoly. Tiez stale chodim na treningy, to je moj najvacsi relax. inak sa nemam az tak zle a vlastne sa mam celkom dobre.. anyway citam vas a drzte sa Smile
Sirius
Sirius
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 70
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 14.08.2011
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : BA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 26 september 2011 - 1:41

Ahoj Sirius,
pripadáš mi ako celkom žiarivý príklad. Závidím Ti ten elán s akým športuješ. Aj ja by som ho bral. Momentálne však idem aj do malých fyzických aktivít pomerne "cez zuby". Určite ešte napíš o sebe a svojich úspechoch. Ja osobne budem veľmi rád, ak tu bude od Teba viacej riadkov, aby sme viacerí videli, že to ide aj dobrým smerom.

.............................................................................


Ahoj všetci,
dnes som mal úplne voľný a príjemný deň spojený s oddychom a tentoraz bez nutného vykonania denného plánu. Vlastne som ho aj akosi prirodzene niečo spravil. Do ničoho som sa nenútil. Niečo mi povypádalo a čo ma mrzí bolo medzi tým aj cvičenie. Znamená to len toľko, že ho stále nemám ako prirodzený návyk, skôr ako nutnú povinnosť.

Inak dnešok bol skutočne fajn. Hovoril som s viacerými známymi a kamarátmi, vybehol som na terasu pubu na celkom dobré presko, trošku som sa prešiel po slnku a meste, voľne som športoval, niečo som aj prečítal, žiaľ tradične som veľa fajčil a porobil som drobnosti v domácnosti.

Tradične ma hnevá spánkový režim, tabakizmus a relatívne časté polihovanie. S patológie je u mňa prítomná občasná anxieta, mierne afektívne výkyvy počas dňa, pasivita- hlavne v doobedí, niekedy tenzia, pocity osamelosti, únava. Inak pohoda, držím sa.

S pozdravom v nočnej hodine Tuto.

Špeciálne pozdravujem viki do nemocnice a želám skorý návrat domov v kompenzovanom stave.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore