Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Pi 16 september 2011 - 18:08

je to take obojake Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Pi 16 september 2011 - 18:12

optimálne? :-D
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Pi 16 september 2011 - 18:17

Ale napisal si, takze si si to vlastne sam poprel... alien
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 16 september 2011 - 22:07

psychojane napísal:
Tuto, ja mám tiež denný plán a aj sa ho snažím dodržiavať, ale nie vždy to ide. Niekedy prídem z práce a som taká unavená, že už nedokážem urobiť nič. Len si tak ležím, niekedy dokonca zaspím z vyčerpania, a to vôbec nevykonávam fyzickú prácu (teda väčšinou). Ráno sa už dokážem premôcť a každý deň cvičím a posilujem. (Zatiaľ nevidno, lebo v jedení sa ne

Ahoj psychojane,
trošku neskôr, ale predsa reagujem. Videla si, že sme tu mali nejaké vrčanie a dúfam, že bude aspoň na čas kľudnejšia atmosféra.

Je výborné, že sa snažíš mať svoje aktivity, ktoré sa snažíš plniť denne. Vždy je to lepšie ako robiť nič a len byť neustále pasívnym. Mám skúsenosť, že pre lepšie vykonanie takéhoto denného plánu je aj jednoduché zaznamenávanie si činností. Je to však len nápad, ktorý realizujem. Zaškrtnutie v diári nič nestojí.

Primerané naplánovanie a vykonávanie činností Ti môže nielen napomôcť k zníženiu rôznych nepriaznivých pozostatkov choroby, ale Ťa aj nasmerovať na cestu zdokonaľovania a napredovania.

Držím Ti palce, aby si svoje aktivity dlhodobo dodržiavala a taktiež Ti napomáhali v ceste dopredu.
Samozrejme plus zdravie, šťastie a pohodu nielen v práci.

.........................................

Ahoj všetci,
dnes bol do pohody deň. Inak tradične doobedie bolo napoly stratené, fajčím rovnako, žiadnu extrémnu chuť do činnosti nemám. Napriek tomu som s dneškom spokojný, hlavne sa mi páčil výlet do okolia - prírody.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer So 17 september 2011 - 13:26

no jo :-)
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Ut 20 september 2011 - 19:23

Ahoj Tuto,

ďakujem Ti za odpoveď aj za radu. Nie je to zlý nápad, mať taký kalendár, kde si zapisujem nielen udalosti, ale aj plány a činnosti. V minulosti som to aj praktizovala, myslím, že začnem znova. Viem, že to pomáha. Aj ja Ti prajem veľa zdravia a pohody Smile

Ahojte všetci, mala som pekný weekend. O to horší bol pondelok u mojej psychiatričky. Zasa sme sa nevedeli na ničom zhodnúť a hádali sme sa, odišla som dosť rozrušená. Dnes už sa mám lepšie. Našťastie lieky mi nezmenila, iba dovolila, aby som už vynechala liek na spanie. Najbližšie idem 17.10., dovtedy pokoj Razz

Pekný večer všetkým!
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 21 september 2011 - 2:00

Ahoj psychojane,
prečítal som si zverejnenú časť príbehu. Myslím, že dobre píšeš a zároveň sa Tvoja produkcia príjemne číta. Do témy Tvojho príbehu sa vyjadrím, až keď to ukončíš, aby som svojím príspevkom nenarúšal Tvoje písanie ako celok, keby bol čítaný niekým po čase. Zaujalo ma všetko, najmä však posledná - tretia časť. Teším sa na pokračovanie.

Som rád, že patríš k tým, ktorým doporúčania psychohygieny pomáhajú. Ja mám v tomto nedostatky a to najmä v uchovávaní pravidelnosti časového režimu, z dôvodu spánkových problémov.

.......................................................

Ahojte,
dúfam, že sa vám dobre darí všetkým. Občas na fórum a fórumákov myslím. Vždy si spomeniem špeciálne na viki ako je tam v nemocnici a aj napísala. =W= ty by si sa mohol aj čosi o sebe vyjadriť, nielen len také strohé komentáre mimo Teba samého.

Čo sa týka polemiky o mojích názoroch s oblasti psychohygieny, je na každom zvlášť aby si ujasnil, či takéto niečo chce sám dodržovať. Sú to v podstate len otrepané postupy, nič extra nového v tomto nie je. Stále dookola je to dodržiavanie režimu, starostlivoť o telo aj ducha, dôraz na prevenciu duševných chorôb a zameranie proti degenerácii. Mám dojem, že keď siahnete po storočnej učebnici týkajúcej sa tejto problematiky, nájdete tam podobné zásady, ako som uvádzal. "Novinky" sú podmienené najmä pokrokom v psychológii, psychiatrii, medicíne a takisto vynútené zmenami, ktoré moderný život za posledné desaťročia priniesol.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 21 september 2011 - 5:47

ahoj, Tuto. vidis, ako svojim prikladom menis ludi? it is perfect

napr. ja vdaka Tebe casto napisem...psychojane pise svoj pribeh, otvara sa...je to super, ze sa vsetci takto navzajom ovplyvnujeme it is perfect

ahoj, loptosi

mam sa dobre, dost rozpravam, vcera mi odisli hlasivky ale uz je to zas ok. rychlo sa regenerujem, lebo pouzivam regeneracny krem znacky Regener. je na prirodnej baze What a Face What a Face What a Face

vcera, ked som si hydratoval pokozku som zistil, ze je sucha, tak preto som si spominany krem zakupil a robi to divy.


inak, venujem sa naplno gitare, cvicim denne niekolko hodin...vzdy rano sa nemozem dockat kedy uz budem moct hrat, aby som nezobudil susedov a vecer rovnako.


je to krasne, hudba je krasna, ja hudbou zijem a cuduj sa svete...mam hudobny sluch. to som nevedel a dlho som tomu nechcel ani verit

ahoj. Basketball albino sunny
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  ivetoth St 21 september 2011 - 17:31

Ahojte....ako sa dnes mate?
ja nic moc....rano vstavam do prace o 5,45....chodim spavat uz o 18,30 aby som sa ako tak vyspala....hrozne ze....ja viem....neviem ci je to mojou chorobou alebo lenivostou.....som z toho smutna....inak ake mate skusenosti z abilify, aj som z toho lieku 10 dni nespala po nasadeni tak som ho hned aj vysadila....teraz prestanem brat zyprexu a budem brat nejake generikum tak aj z toho sa obavam....
ivetoth
ivetoth
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 25.08.2011
Vek : 44
Bydlisko Bydlisko : KOMARNO

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka St 21 september 2011 - 19:56

Ani sa nedivim, ze tolko spis, ked beries Zyprexu. To ti nevie dat nieco normalne, co ti umozni aj zit, nielen zivorit? Viem, o com hovorim, ja som sa so Zyprexou tiez trapila dost dlho. Az po vysadeni som zistila, ako mi vlastne tento liek ublizoval.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  popoluska St 21 september 2011 - 21:58

Ahojte vsetci,aj novi členovia.Dlhšie som sa odmlčala,lebo som mala rodinné problémy,ale už je to najhoršie za mnou,a prekonala som to bez hospitalizácie.Bude to ešte dlho bolieť,ale ćas je na toto najlepší lekár.Uzívam Zeldox,Abilify,Alventu,Rivotril ,takže všetko po starom.Prajem vám veľa síl pri boji s našou chorobou kiss
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  psychojane Št 22 september 2011 - 9:20

Ahojte všetci, prajem Vám pekný deň!

Tuto,
vďaka za reakciu na môj príbeh. Snažím sa ho písať zaujímavo, som rada, že Ťa zaujal. Čoskoro bude pokračovanie.

Lapaj,
to je fajn, že si sa našiel v hudbe. Hudba má vysoký terapeutický účinok. Ja tiež hrám na gitare, no len tak amatérsky, ale veľa mi to dáva.

Ivetoth,
mne zatiaľ Abilify vyhovuje. So Zyprexou mám zlé skúsenosti, súhlasím s Filipkou. Ale myslím si, že je to individuálne, jeden liek môže niekomu pomôcť a u druhého vyvolávať nepriaznivé vedľajšie účinky.

Držme sa community together
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore