Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 6 máj 2011 - 22:10

tomas napísal:Tesim sa s Tebou, Matej it is perfect

Vďaka. Very Happy


tomas napísal:... len ma trochu zaraza, ako po dvoch dnoch prisudzujes svoju produktivitu novemu AP, ktore este nemalo sancu zaucinkovat.

To preto, lebo emócie boli veľmi silné a kladné... a v mojom rozpoložení obvykle emócie víťazia nad rozumom. Teraz už mi znovu nie je zrovna do hurá-hej. indifferent Ale nie je to úplne zlé, aké to bolo. Takže som vlastne spokojný a rád. winking

tomas napísal:rovnako som sa kedysi pytal doktorky na Lecitin, ci by som nemohol dostat a argumentoval som tym, ze "moj znamy ho uziva na podporu myslenia", a na to sa zasmiala a povedala, ze to "moj znamy ma ako placebo", lebo tento typ liekov sa pouziva pri organickych poruchach mozgu

No, ... hm... však ma už poznáte tu na fóre, že sa chytím hocijakého experimentu, len aby som z toho vyžmýkal čo najviac žiadaného efektu. A ak tento efekt prichádzal na spôsob placeba, tak čo už teraz. Mám aspoň dobrú správu, že mi dnes (alebo včera?) došla škatuľka. Takže už si ďalšiu nekúpim. Hm. Ťažké ale potrebné je zbaviť sa ilúzií. Embarassed

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 8 máj 2011 - 8:36

Ahoj ľudkovia I love you

Dnes som vstal výnimočne veľmi skoro, už o šiestej. Obvykle vstávam aj po deviatej, ale odkedy beriem Kventiax (aj keď neviem, či to s ním súvisí), tak vstávam okolo ôsmej, a dnes dokonca o spomínanej šiestej. A zabuvám niekedy o jedenástej. Sleep

Zobudil som sa spontánne a v pohode. Už štvrtý deň žiadne ranné pesimum. A celkom sa mi darí napredovať v príprave na skúšky a zápočty. Aj keď výučbové obdobie už skončilo, robím súbežne aj 4 predmety prvé dva májové týždne, takže to v praxi vyzerá tak, že 20 minút robím jeden predmet, 15 minút iný, 18 minút ďalší a tak podobne. Zdá sa, že by v tom mohol byť chaos, ale zistil som, že ma takáto obmena činností motivuje a udržuje mi koncentráciu, takže nakoniec urobím toho viac, než keby som celý deň mal sedieť na jedným predmetom. Som z toho happy. lol

Čo sa týka nálady a "psychotického rozladenia", tak myslím, že je to už pomerne dobre zažehnané a cítim sa pomerne dobre. Len akurát, že už tradične meškám so školskými povinnosťami, no teraz, ako mi dekan dovolil ísť na augustový termín a že sa teda nemusím venovať bakalárke, tak to ide plynulo a dúfam, že to dobre dopadne. Je to vskutku reálne.

Takže veselo vysadzujem Abilify, už beriem ráno len 10 mg (jejda, kto to vymyslel ten systém odbaľovania tých v ústach rozpustných tabletiek??? veď to sa ani za svet nedá otvoriť, aj keď sa snažím tým rozštekom to odbaliť, no nejde to! Evil or Very Mad ). Je to fajn ten Kventiax. Som s ním spokojný, hoci po upozornení tomasom musím byť opatrný, ak chcem svoj zlepšený stav pripísať práve tomuto nového AP. Hm. cyclops

Čo sa týka hokeja, pozeral som vlastne iba ten prvý zápas, na ostatné som nemal nervy. Neviem obsedieť v pokoji pri nejakom priamom prenose. Takže som iba držal palce a keď z miestnych okolitých šenkov začali hučať, tak vtedy sme to prepli na daný kanál, aby sme si pozreli, ako sme dali gól. No včera to nedopadlo teda dobre. Keď idem po vonku a vidím na rôznych balkónoch a budovách a autách vlajky a štátny znak, tak je to krásne, nuž súhlasím s Tutom, že je toho škoda, že to nebýva takáto hrdosť a patriotizmus aj počas bežného roka. Ja mám doma trebárs furt vycapenú aj malú vlajku, aj veľkú vlajku (do ktorej sa dá zabaliť, chi Very Happy ). A zvykli sme si doma vyvesovať vlajku na štátne sviatky, ibaže teraz nám zatepľujú barák, tak nemáme to kde a ako vyvesiť, hoci bol 1. a 8. máj. affraid

Takže toľko k veci, ako sa mám. Napíšte aj Vy, ako sa máte a čo porábate celé dni. clown

Teším sa, že Vás mám. Držte sa! giving a hug

Váš Matej

rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 8 máj 2011 - 23:06

Ahoj Matej,
potešil si ma že "šlapeš" na normálnejšie obrátky. Som tomu rád, ale pochybujem, že to je tou chemikáliou, čo si začal brať. Osobne si myslím, že práve toto si Ty - Matej Skalík, ozajstný a vlastný sebe samému. Na niektoré veci je nutné brať AP, ale občas sa treba nakopnúť samostatne. Tetoraz mám dojem, že to bolo sľubovanie si kladného záberu od nového lieku. Pravdepodobný fakt zmeny je asi práve tvoje očakávanie. Osobne si myslím, že nie si bezmocný voči sebe samému a v reáli Ti stačí sa viac nabudiť.

-----------------------------

Zdravím všetkých,
ukončený víkend charakterizuje u mňa fyzická pasivita vyvolaná úrazom, ktorý sa mi stal na jednej brigáde. Mám zranenú nohu a musím byť opatrný aj pri pomalom chodení. Predpokladám, že tak o týždeň to bude vcelku OK. Čas som trávil najmä štúdiom a čítaním. Zvládol som silu textu. Prečítal som aj jednu beletriu. Vlastne neprečítal. Kniha mala asi 150 strán a zaujala ma asi tak, že som ju po 120 stranách odložil a bol som celý popudený, že som takú blbosť vôbec bral do rúk. Okrem toho som sa dal na pokračovanie mojej dlhej cesty v psychológii, takže aj tam som trochu zabral. Pozrel som sa aj na angličtinu.

Čakám tento týždeň materiály k práci, takže dúfam, že zase budem fungovať v normálnom režime. Mal by dôjsť aj prvá výplata, tak som v očakávaní príjemného výsledku zamestnania. jumping

Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Po 9 máj 2011 - 0:17

Ahojte,
je kratko po polnoci a moje lieky na spanie uz mali zaucinkovat pred troma hodinami. Ja som ale naopak cula a nabudena na nejaky extra dobry vykon. Kedze ma o tyzden cakaju matury vyuzivam tento cas aspon na studium. Okrem sedenia pri knihach nerobim nic ine. Aj tak mam pocit ze si nic nepamatam. very sad5

V stvtok mam ist pred posudkoveho lekara kvoli prehodnoteniu zdravotneho stavu na schvalenie invalidneho dochodku. Velmi ma trapi, ze moje okolie na to reaguje dost negativne. Vraj ist v takom mladom veku na ID je zahodenie buducnosti a vyuzivanie statnych penazi. Ja to ale neberiem ako celozivotne riesenie. Ak by mi ho schvalili ratam s podporou len tak na jeden dva roky. To je doba, ktoru stanovila moja psychiatricka kym budem schopna nastupit na vysoku skolu.
Viem, ze ludia chodia na ID kvoli ovela vacsim problemom. No podla mna je pre kazdeho najvacsi problem ten jeho, pretoze s nim bojuje on sam. Tato choroba u mna plne prepukla pred troma rokmi, priblizne kazdych 6 mesiacov mam silny atak, ktory bol zakazdym rieseny okamzitou hospitalizaciou. Presla som 4 roznymi nemocnicami od vychodu az po zapad slovenska. V niektorych som bola hospitalizovana opakovane. Robim co mozem preto aby sa to zlepsilo ale raz som hore a raz dolu.

Niekedy uz prestavam dufat, ze sa to zlepsi a zrazu pride jeden skvely den a mne to doda aspon stipku nadeje, ze raz to predsa musi prestat.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 9 máj 2011 - 20:30

viki napísal:Vraj ist v takom mladom veku na ID je zahodenie buducnosti a vyuzivanie statnych penazi.

Jój. Tak toto... Tak by som si zanadával.

Aké zahodenie budúcnosti? Čo sa zmení, keď budeš dostávať peniaze, mať akú takú istotu a platené odvody? Budúcnosť máš otvorenú a zároveň máš aj chabú pomoc, ak Ti bude ťažko a nebudeš môcť dlhodobejšie pracovať. Nič sa v Tvojej budúcnosti nezmení, jedine k lepšiemu, že budeš mať istotu raných rožkov a zaplateného nájmu. Inak nič. S 1/2 ID môžeš byť zamestnaná a fungovať úplne ako 100% zdravý človek. Pri plnom ID, sú už obmedzenia. Nič Ti však nebráni ísť na komisiu a prehlásiť, že ID už nepotrebuješ a nechceš. Ak Ťa následne nezatvoria hneď po tom prehlásení, a z jeho dôvodu, na psychiatriu, mileradi Ti ho zoberú.

Využívanie štátnych peňazí??? Tak to je dobre trapné. Tí ktorí toto prehlasujú nikdy nebrali rodinné prídavky alebo neboli PN? Alebo nebodaj sa chystajú do dôchodku a navyše plánujú sa dožiť vysokého veku? Sú to pokrytci. Myslím, že Ti dokonca ako chorému závidia, že môžeš niečo od štátu získať ako kompenzáciu. Hamba im. Oni by to brali plným priehrštím. Tááák by si pomastili ústa.

O dôchodok sa hlás a bojuj oňho aby si ho dostala. Nevieš, čo ťa ešte pri diagnóze stretne. Aspoň tú malú istôtku by si mala. Aj s dôchodkom to ešte bude boj o peniaze a prácu... mám s tým skúsenosť.

Ahoj a nech sa Ti ,viki, dobre darí.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Št 12 máj 2011 - 22:22

zajtra idem do TT hrat prvykrat live poker turnaj. drzte palce winner

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 12 máj 2011 - 22:40

Ahojte všetci,
akosi poriedko píšete. Ja verím, že sem postupne niečo zo svojho života dáte, veď aj o tom to tu je.

Ja sa mám relatívne štandarde. Tradične nevynechávam svoje spánkové problémy a tak sa v tejto oblasti trochu trápim. V práci je to trochu bieda, ale snáď to bude lepšie. Čakal by som viac iniciatívy zo strany môjho zamestnávateľa. Takto mi práca viazne a nie mojou vinou. Bol som dnes na stacionári. Bolo vcelku dobre. Na skupinovej terapii som hovoril aj o svojich problémoch a dá sa povedať, že mi to celkovo dobre padlo. Klasicky plním svoj plán, ktorý som si zadal ohľadom štúdia, čítania, fungovania a žiaľ len trošku aj športu.

Moje potešenie sú dve malé mačiatka, šedé a čierne, ktorých foto máte aj tu. Prichádzajú do najlepšieho veku a sú teda samá nezbeda a hra. Je to radosť ich hladiť a napomáhať im pri ich roztomilých činnostiach. Sú ta dve čertíčatá. Čierne je trochu pozadu vo vývoji oproti šedému. S oboma je však veľa radosti.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 92432162

Inak v zásade nič nové. Žijem kľudným nenáhlivým životom. Keby bolo peňazí viac, bolo by to bližšie k dokonalosti. Aj s touto oblasťou trochu pokrivkávam, ale nie je to tak strašné, aby to nemohlo byť aj horšie. Keby som sa zbavil závislosti od cigariet, mohol by som si žiť v relatívne slušnom dostatku. Práve vďaka nim sa musím viac uskromňovať a uvedomujem si, že toto je dosť výrazný kameň úrazu. Mrzí ma to, ale pripadám si bezmocný.

Po zdravotnej stránke si pripadám fit. Trochu ma trápi fyzická pasivita, ktorú neviem prekonať a teda dosť času dňa trávim skôr oddychovaním, pokiaľ nerátam, že si pritom dajme tomu čítam. Tradične spanie t.j. zaspávanie a vstávanie je problém. Spomínaná tabaková závislosť. Trochu mám úzkosť v ranných hodinách po zlom spaní. Niekedy si pripadám akýsi ohlúpnutý a to je tiež súvisí ako sa vyspím. Práve vtedy sa mi aj ťažšie čítajú odborné texty a odhadom čítam pomalšie a aj vyjadrovanie mám o čosi primitívnejšie. Niekedy sa mi chvejú ruky, viem, že je to psychicky. Občas mám nervozitu, ktorú neprekoná ani autogénny tréning. Občas ma chytí depresívna nálada a rozmýšľam nad sebou ako to so mnou bude. Niekedy sú závery smutné.

Stále však silne verím, že smerujem k lepším zajtrajškom. Myslím, že čiastkovo napĺňam aj udržateľný rozvoj. Dúfam, že v budúcnosti dospejem k vyššej fyzickej aktivite.

Ahoj. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 13 máj 2011 - 17:52

Ahoj alien

Veľmi sa mi páči, Tuto, ako štylizuješ tie svoje príspevky, ako sa vzorne zveruješ s tým, čo máš nové. Si mi v tomto opäť raz vzorom, tak sa pokúsim na Tvoj štýl nejak napísať aj ja svoj príspevok. What a Face

Čoraz viac si uvedomujem, že sa chcem vážne zaoberať literatúrou pre rozvoj osobnosti. Čo to ale presne znamená, to je v tejto počiatočnej fáze záujmu ešte skoro povedať, no veľmi by som bol rád, keby sa mi podarilo vyštudovať a potom na web napísať svoj príbeh s radami a skúsenosťami, ako môže aj človek s takýmito našimi ochoreniami pri neustálych problémoch vyštudovať vysokú. Ale to sa mi najprv musí samotnému podariť.

A veru tak - skúmam teraz podrobne popri štúdiu vec osobnej zodpovednosti. Mám takú pracovnú hypotézu, ktorú rozoberám a ktorej kladné výsledky sa snažím aplikovať na svoj život, že my schizo-pacienti sme väčšina vo svojich akútnych fázach skĺzli do autizmu, čo mi potvrdzujú aj vedecké zdroje, nielen skúsenosť so sebou a s inými. A tento autizmus spôsobil, že sa v nás fatálne narušil pocit osobnej zodpovednosti, ktorý je pre väčšinu zdravých normálnou záležitosťou, ktorá sprevádza ich chápanie povinovania. Nechcem teraz zachádzať do detailov, lebo keď to domyslím a naozaj mi to bude v mojom konkrétnom živote fungovať, tak z toho spravím článok na web. Každopádne výsledkom fatálneho narušenia pocitu osobnej zodpovednosti v istých smeroch života nebolo nič iné, než práve oslabenie vôle, a teda aj narušenie vnímania povinnosti ako povinnosti, o ktorej sa nediskutuje. Preto napr. ja nemôžem pochopiť, čo znamená, keď človek "musí" - aké to je, musieť, aké to je, keď sa niečo robí len pre povinnosť. Musí sa pracovať, musia sa umyť riady, musí sa vysávať, musí sa chodiť do školy, musí sa učiť atď. A napriek tomu just to pacient ako ja nerobí, lebo nerozumie povinovaniu, a to z dôvodu, že sa mu fatálne narušil pocit osobnej zodpovednosti.

Preto v rámci pracovnej hypotézy, ktorú som stručne načrtol, pracujem na tom, aby som si autenticky znovuvybudoval pocit osobnej zodpovednosti a prevzal opraty života opäť do svojich rúk a takpovediac si zákazal sa vyhovárať na chorobu. A hoci to často výhovorky v pravom zmysle slova nie sú (keďže ide o často objektívne znížený pracovný potenciál), rozkazujem si to prehliadať a budovať si od veci vnútornú slobodu. Viac o tom inokedy. Najprv ma musíte zbuzerovať za to, aké hlúposti som tu popísal, ale vedzte, skôr než začnete s kritikou, že u mňa to pomerne dobre funguje a to už prišli aj značné krízy, ktoré sa približne v pomere 3:1 dali nejako prekonať alebo aspoň odsunúť do škatuľky s názvom "momentálne nepodstatné".

jumping2

No a čo robím celé dni? Tak snažím sa riešiť svoj pocit osobnej zodpovednosti a následne sa učím. Mám v plnom prúde letné skúškové obdobie. Napriek tomu sa mi podarilo aktualizovať konečne webovú prezentáciu o F25. Ale nie všetky detaily. Ale prezentoval som tam "Pripravované novinky", ktoré po skúškovom hodlám do prezentácie zabudovať. Bude to, verím, krok vpred pre mňa, i pre návštevníkov môjho webu (chodí mi tam asi 30 unikátnych IP adries denne, s čím som spokojný). cherry

Spánok mám teraz trochu viac rozťahaný po celom dni. Napr. dnes som spal celú noc, aj celé doobedie. Som dosť unavený a už ani energy drinky mi nepomáhajú, skôr skúšam kávu a tá celkom zaberá zatiaľ. farao

Je 13. máj, ešte nemám za sebou žiadnu skúšku, takže je to bieda. Ale pracujem na tom pomaličky. Držte palce.

Fandím aj ja Vám. Prajem Vám, aby sa Vám darilo a boli ste každým dňom spokojnejší. Držte sa! jumping

Váš Matej

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Pi 13 máj 2011 - 19:40

Ahojte,
ako som spominala v stvrtok som bola pri posudkovej lekarke, na moje prekvapenie bola velmi mila, prekvapena som bola pretoze som od mnohych ludi pocula, ze su neprijemny. Drzala ma tam asi 45 minut a potom si zavolala aj moju mamku a ta tam bola dalsiu pol hodinku. Pytala sa vsetko do podrobnosti, zacala hned prvymi prejavmi choroby a dostala sa az k poslednym lekarskym spravam. Strasne som sa triasla a bola som ako vzdy v stresujucej situacii vydesena. Vsimla si to a kazala mi vystriet ruky pred seba, najprv som to nechapala ale ked som sa na ne pozrela ako sa trasu pochopila som co chcela vydiet.

Dopadlo to myslim, ze v pohode priznala mi 50% a kazala mi pripoistit sa aspon na jeden den aby mi vysiel vyssi dochodok. Tak som to aj urobila. Nemam s tymito vecami vobec skusenost a tak neviem ako sa v tom chodi. Robila som vsetko co mi povedali. Teraz mi kazali cakat. Nepovedali ale na co mam cakat? Vraj sa to posiela do Bratislavy. A co potom? Poslu mi z BA nejake vyjadrenie? Mozu mi ID aj napriek sprave posudkovej zamietnut? Ak sa v tom niekto vyznate prosim dajte mi vediet aby som mala dusu na pokoji.


A teraz co sa tyka mojho prezivania. Raz som hore a raz dole. Posledne dni mam pocit akoby som len prezivala nic sa ma netyka nic vo mne nedokaze vyvolat nejaku silnejsiu emociu, samozrejme okrem vcerajsieho posudzovania. Ani len strach z maturit a zostavajuce tri dni na ucenie ma nezaplnili silne nabitymi emociami. Neviem to slovami popisat ale citim ze strach mam v hlave v myslienkach v snoch ale po emocnej stranke sa zatial neprejavil. Kiezby to tak ostalo aspon by ma stres zbytocne pocas matur neblokoval. Aj ked uznavam, ze niekedy ma dokaze vyburcovat k lepsiemu vykonu.

Tak ak budete vediem odpovedat na moje otazky dajte mi prosim vediet, budem cakat na odpovede.

Viki
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Pi 13 máj 2011 - 22:37

ahoj Viki, z BA by ti mali poslat vyjadrenie, neviem aka je tam casova lehota, mozno mesiac. smerodajne je to, co ti napisala posudkova lekarka. ked ti ona napisala 50 percent, tak ti polovicny ID aj priznaju. tiez je mozne sa proti rozhodnutiu do urcenej doby odvolat (ak by si si myslela, ze mas narok na plny). nesledoval som vsetky Tvoje prispevky, takze neviem aku mas diagnozu, ale zda sa mi, ze ciastocny ID Ti momentalne vyhovuje.

o pripoisteni kvoli vyssiemu dochodku zial neviem nic, nestretol som sa s tym, nik mi nedal vediet. moja navsteva posudkoveho lekara netrvala ani 5 minut, prvykrat som bol s mamou, akurat pozrel papiere a spytal sa ma dve tri otazky. po roku som bol na prehodnoteni, to prebiehalo podobne.

drzim palce nielen na maturitach.

T.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 13 máj 2011 - 22:48

Zdravím viki,
keď Ti posudková uznala 50%, tak toľko aj budeš dostávať. Jedine, že by Ťa oklamala a do posudku dala čosi iné, to však považujem za nemožné. Jednoducho budeš na účet (nahlás si na Soc. po. - je to lepšie) alebo od poštárky dostávať niečo medzi 150€-200€. Môj odhad je niekde tesne okolo 170€. Nie si nijako pracovne obmedzená. Môžeš byť navyše zamestnaná v chránenej dielni. Zamestnávateľ v normálnej práci za Teba nebude musieť platiť tak vysoké odvody. Automaticky máš platené zdravotné poistenie, teda nemusíš sa hlásiť kôli tomu na úrade práce keď budeš nezamestnaná.

Určite si vybav, keď Ti dôjde rozhodnutie, kartičku ZTP na UPSVAR (Úrade práce sociálnych vecí a rodiny). Budeš tak mať kopec zliav. Napríklad 1/2 cestovné bus-vlak v SR, zadarmo MHD v Bratislave, zľavy v múzeách, galériach, knižniciach, kúpaliskách, plavárňach, športových podujatiach... Na vybavenie potrebuješ potvrdenie od Sociálnej poisťovni o miere postihnutia (v Tvojom prípade 50%) a ešte fotografiu do preukážky. Nie som si istý, či treba napísať jednoduchú žiadosť na UPSVAR, ale to je možné aj na mieste (v UPSVAR).

Želám veľa zdravia a uži rozumne peniažky.

.....................................

Ahoj všetci,
už zase pracovne zaberám. Konečne sa zas všetko rozbehlo ako sa patrí. Na také dva mesiace mám o zamestnanie a činnosť postarané.
Mám sa v celku dobre. Vážne príznaky choroby nemám aj keď bývam unavený hlavne doobeda. Inak OK.

Dnes som bol väčšinou doma a čo to som odrobil. Vybehol som aj s kamošom na kofolu. Vcelku sme dobre podebatili a bola taká pohoda. Teraz navečer som si pozrel hokej, t.j. poslednú tretinu Ru-Fi. Ráno som dlho driemal, tak plánujem ísť spať okolo 2:00. Dovtedy snáď niečo prečítam a možno ešte mrknem na Net.

....................................

Ahoj Matej,
neviem ako sú Ti známe úskalia literatúry na osobnostný rozvoj alebo teda motivačnej literatúry. Hlavne si treba uvedomiť, že ňou spôsobené krátkodobé nadšenie je škodlivé. Dobré je ak sa nadchneš pre drobné činnosti počas dňa a to dlhodobo (mesiace, roky). Tento druh literatúry dokáže rozhúpať psychiku. Čítaj ju, ale ber ju s nadhľadom. Nech Ťa len trošku nakopne a nie vykopne, lebo pád do reality je nepríjemný.

Tuto

Čau a napíšte. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 14 máj 2011 - 1:19

viki,
dodávam k tomasovi, že je tu tá možnosť odvolania. Ak sa cítiš na to, že zabojuješ a máš aj malú šancu na väčší dôchodok - odvolaj sa. Možno by si mohla získať viac % a teda aj vyšší dôchodok. Je to na Tebe. Nemusí to byť na stálo.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore