Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 4 máj 2011 - 8:58

Ďakujem, tomas, dodal si mi nádej. it is perfect Teším sa teda, že ho užívam. Zatiaľ vskutku nepociťujem nejaké vedľajšie účinky, iba som občas trošku akoby "opojený". drunken Ale to nie je vôbec nič zlého pre mňa. Tak uvidím, ako sa to vyvinie.

---

Dnes mi je lepšie. Idem do školy za jedným učiteľom pre isté materiály. Držte palce. cherry

Pa.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 4 máj 2011 - 15:06

ahoj tomáš.

presne ako si písal o tom quentiapine a seroqueli aj mne veľmi dobre zaberá a je to taktiež bez vedľajších účinkov, ktoré som mal rovnako pri zyprexe a rispene.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka St 4 máj 2011 - 17:38

Pridavam sa k clenom quetiapinoveho klubu. Jedine dobre AP bez zavaznych NU, uzivam ho myslim od roku 2002 s jednou niekolkomesacnou pauzou. Davka 150mg je symbolicka, skor pre uzostne stavy a depresie. Moja doktorka povazuje za davku ucinnu pri psychozach az davku od 600mg/den.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 4 máj 2011 - 20:32

ale, notak, tuto, nestreckuj a uz konecne cimsi prispej winking
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  hviezdička St 4 máj 2011 - 20:59

Ahojte, tiež som v klube Very Happy . Beriem Ketilept a som s ním nadmieru spokojná. Klop, klop. Už ho beriem pomaly rok, tiež som na začiatku dosť zhodila a naspäť jojo bolo len 4 kg, takže super.... Život zo Zyprexou bol hrozný. Tiež beriem poctivo lieky, liečim sa už 7 rokov a neviem si predstaviť, že by som mala popri užívaní liekov tie príznaky, čo pred liekmi. Hovorte si, čo chcete, ja už bez liekov nechcem byť. Veľmi, veľmi, veľmi sa bojím návratu stavov pred.... . Chcem vedieť stále aký je deň, koľko je hodín, ako sa volám, že mám rodinu, že svet funguje ako má a nie som ani v nebi, ani nikto z mojich známych nie je v pekle, nechcem byť spasiteľ, ani Johanka z Arku ..... a pod. Prečo práve ja by som mala byť tá vyvolená, bol to len blud, blud, blud. A podstúpila by som znovu elektrošoky, keby som o sebe nevedela, aj za cenu krátkodobej straty pamäte. Nechcem, aby ľudia, ktorí ma majú radi, plakali nado mnou, že som spáchala samovraždu, že som bola zúfalec, ktorý nevidí iné východisko.... nechcem byť tak mimo, že si budem myslieť, že moja smrť bude vykúpením pre celý svet!!!!!!! .....a že skočím zo strechy, alebo sa znovu ocitnem pod vlakom.... veď som predsa nevedela, čo robím......hm, každý máme svoje.... ale myslím, že stavy, aké máš Ty Matej, sú o zlej liečbe....snáď Ti nový liek zaberie...Držím Ti palce... a čítam Vás stále, tak píšte... Very Happy
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 4 máj 2011 - 21:12

krasny prispevok, hviezdicka, uprimne it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 5 máj 2011 - 1:27

Ahoj všetci,
ani neviem čo napísať. Ketilept neberiem, takže v tomto info nemám.

V zásade je u mňa väčšinou OK. Práca sa mi pozdržala a tak sa poflakujem. Zajtra ma čaká fyzická brigáda, tak sa aspoň ponaťahujem. Stacionár mám zajtra - dnes (je 1:26), ale kôli spomenutej práci nezostanem celé doobedie. Mám veľa voľného času tak študujem a čítam. Počasie je pod psa a navyše sa ochladilo. Tak sa dá len čučať doma a čítať knihy. Občas mrknem na hokej, ale príliš ma to nebaví. Keď to vnímam tak, že je hambou, že patriotizmus Slovákov sa objavuje len vtedy keď sa s Kanady a USA prídu naháňať v korčuliach a vycapia si náš znak. Divím sa tomu umelému národnému uvedomeniu, ktoré nastane. Keby to bolo stále, tak to chápem. Ale je to len šport. Nič zásadné sa nemení. Zlacnie niečo? Zmení sa čosi k lepšiemu? Čo by sa vlastne stalo keby hokej nebol? Zmenilo by sa niečo?

Zatiaľ. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Pi 6 máj 2011 - 8:54

Ahojte,
ja momentalne Ketilept neberiem ale brala som ho ako prve antipsychotikum, ktore mi nasadili. Hned pri prvom ataku choroby. Mam s nim dobru skusenost, dostal ma z toho najhorsieho. Prirastok na vahe nebol ziaden aj som kilo dve zhodila ale mozno to bolo aj tou lepsou zivotospravou v nemocnici. Sice som brala Ketilept v dost vysokych davkach a prve dni po nom som bola dost omamena, po par dnoch to preslo a dokazala som normalne fungovat. Po Ketilepte mi nasadili Risperdal Consta, kazde dva tyzdne ale bola to dost nizka davka a tak sa mi ochorenie zacalo prehlbovat. Teraz som na Rispene, s nim som v podstate spokojna, mam mensie problemy s ocami a s telesnim nepokojom ale mam vhodne urcenu davku a takto mi to sedi.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 6 máj 2011 - 9:12

Ahoj ľudkovia alien

Nuž, už druhý deň sa mám pomerne dobre. Teda ten druhý deň ešte len teraz začína, ale už cítim, že nemám žiadne ranné pesimum a v pohode sa teším na nový deň. What a Face

Asi mi už ten Kventiax 150 mg začína zaberať. Ale musím to dopĺňať 10 mg Abilify ráno (reku že aby som nemal príznaky z vysadenia, tak mi to takto doktorka odporučila postupne vysadzovať). A takisto si sem-tam raz za deň dám 3 mg Lexaurinu, tiež energetické nápoje. Ako "povzbudzovače intelektu a pamäte" užívam Pirabene, Lecitin a MemoPlus - samozrejme nie vždy naraz. Možno práve Risperdal Consta v spolupráci s Kventiaxom a v spolupráci s vysadzovaným Abilify mi pomáhajú výrazne sa emočne, psychomotoricky a myšlienkovo stabilizovať. Yes

A vskutku, ľudkovia! jumping

Včera som podal skvelý výkon, spravil som asi 24 strán formátu A5, teda resp. spravil som si z nich poznámky a naštudoval to. Zo 4 rôznych predmetov. Viem, že to nie je veľa, ale na moje mentálne pomery je to fakt skvelé. Som nadšeny. cool Dúfam, že aj dnes sa mi bude dariť. Uvidíme.

Pocit odklonu od normy vnímam oveľa menej. Aj som bol v škole a stretol sa tam so známymi a s učiteľom. Cítil som sa ako normálny študent, na čo často zabúdam. jocolor Možno už dnes príde odpoveď od dekana, je 9:05 ráno, ešte sme neboli pozrieť poštovú schránku dole k výťahu. Tak som zvedaf.

Držím Vám palce a ďakujem Vám, že ste sa mi vyjadrili k tomu kvetiapínu. Zdá sa, že ani ja naozaj nemám žiadne nežiaduce účinky. Tak zatiaľ toľko. Prajem Vám úspešný čas a nech sa máte čoraz lepšie. cherry

Ahoj.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Pi 6 máj 2011 - 9:48

Priatelia, musím ešte niečo teraz dodať k svojmu predošlému príspevku!

Došiel mi akurát list od dekana fakulty! A predstavte si, schválil mi augustový termín obhajoby a štátnic a takisto aby som časovo adekvátne k augustovému termínu odovzdal bakalársku prácu! Juchúúúúúú. jumping jumping2

Viete, ja by som to nemal šancu teraz spraviť, môžem argumentovať viacerými dôvodmi, ktoré tu teraz rozoberať netreba, iba ak by niekto bol zvedavý. Takže sa môžem teraz vďaka dobromyseľnému dekanovi venovať plne dokončeniu letného semestra (fúha, je toho neúrekom). A nádej, že budem raz bakalárom po 6 rokov štúdia, vzrástla o neskutočné množstvo percent. dancing cool

Hip, hip, hurááááááááá. saint

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Pi 6 máj 2011 - 11:14

Tesim sa s Tebou, Matej it is perfect

len ma trochu zaraza, ako po dvoch dnoch prisudzujes svoju produktivitu novemu AP, ktore este nemalo sancu zaucinkovat. rovnako som sa kedysi pytal doktorky na Lecitin, ci by som nemohol dostat a argumentoval som tym, ze "moj znamy ho uziva na podporu myslenia", a na to sa zasmiala a povedala, ze to "moj znamy ma ako placebo", lebo tento typ liekov sa pouziva pri organickych poruchach mozgu, casto pri alkoholizme, a toto sa nas netyka. tolko moje "dva centy".

EDIT: teraz pozeram, ze Lecitin mi google komentuje trochu inak, ako som myslel, ale viem, ze raz som cital nejaky podobny nazov lieku v tvojom prispevku, tak to bolo nieco podobne, ak nie toto (ale zaradil si to medzi tie povzbudzovace v poslednom komente, neviem)...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Pi 6 máj 2011 - 18:29

Asi si myslel Lucetam.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore