Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 13 z 84 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 7 marec 2011 - 14:58

Ahojte

Som doma, trosku chorlavy, boli ma cely clovek. uzivam tri tyzdne alventu, zatial je zlepsenie len v naznakoch. niekedy sa zda, ze sa kruh anhedonie prelomi napr. pri citani, kedy ma to jeden den bavi a da sa mi citat a druhy den je to v tahu. zakolko vam zabralo AD?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 7 marec 2011 - 17:05

Matej, som toho isteho nazoru ako tvoja psychiatricka. Ja som tiez pred skuskami obtazovala moju psychiatricku necakanymi navstevami lol! Dnes sa tomu uz len smejem.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 7 marec 2011 - 17:32

Este k tym kniham... 819kuskov.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 7 marec 2011 - 17:34

Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 8 marec 2011 - 16:26

Este k tym kniham... 819kuskov.

Waau. it is perfect Ja mám asi 450 titulov doma, väčšinou dosť tenké knihy, a vo väčšine prípadov sú neprečítané alebo prečítané len niektoré kapitoly, ktoré ma z tých kníh zaujali. Držím sa totiž hesla, že stačí jedna myšlienka z knihy, ktorá ma osloví a dá mi voľačo do života, a tá kniha je dobrá. Chi. Reading

zakolko vam zabralo AD?

Mne zabrali tak za 2 týždne, niektoré za 3 týždne. Escitil, ktorý beriem doteraz, mi zabral asi do 4 týždňov naplno - rozkvet osobnosti v pravom zmysle slova. Potom po pár mesiacoch nastali problémy a zvýšili sme ho z 10 na 20 mg denne. Účinok opätovného zlepšenia sa dostavil asi do piatich, šiestich dní, ak ma pamäť neklame, čo ma často veruže aj klame, hm. indifferent

Držím palce, Lapaj, aby sa Ti z toho chorľavenia uľavilo a skoro si sa nám uzdravil. cherry

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ut 8 marec 2011 - 16:31

cauko, matej. dik za reaction. mne ta alventa zabrala, ale zatial len tak na tretinku. zajtra idem k doktorke, nech s tou chorobou spolocne zatocime. dik za prianie;)
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 8 marec 2011 - 17:14

Ahoj ľudkovia Tornado

No, ten Lexaurin je celkom kvalitná vec. Pomáha mi sa slušne upokojiť, ale má nevýhodu, že na mňa pôsobí nejak krátkodobo. Najprv ma na hodinku utlmí, potom dve hodinky som pokojný a môžem sa učiť a behom ďalšej hodiny už chytám náznaky nervozity a napätia. Úzkosť sa vracia do 5 hodín od užitia. Takže v tomto som nie spokojný. Ale nechcem si sťažovať, lebo vskutku mi pomáha - už som sa naučil 3 okruhy s rôznymi podotázkami. Ešte zostáva 27 okruhov, mnohé sú dlhokánske a niektoré aj kratšie. Beriem tie kratšie najprv, aby som bol motivovaný, ako mi toho takpovediac zrazu ubudlo. Je možné, že ešte dnes preberiem 4 takéto ľahšie okruhy a budem mať 7 až 8 okruhov za sebou. alien Teším sa. albino

Tuto, toto ešte nie je štátnica, po ktorej získam titul. Je to z učiteľskej spôsobilosti, takže je to sumár pedagogiky, psychológie a didaktiky. winking

Bolo by nezmyselné, aby som túto štátnicu sa nepokúsil absolvovať, keď už som mal toľko povinných a ťažkých predmetov pedagogicko-didakticko-prakticko-psychologickej orientácie. V priebehu 3 rokov ich bolo asi 10, alebo tak. Najťažší bol ten posledný, a síce samotné vyvrcholenie, kedy som učil reálnych študentov na praxi. Teraz sa teda pokúsim korunovať toto úsilie a "utrpenie" úspešnou "licenciou" učiteľskej spôsobilosti. clown king

Držte palce. affraid

Držím aj ja Vám. A píšte. Čítam ochotne každý Váš príspevok. Držte sa. What a Face community together

Ahoj. flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Ut 8 marec 2011 - 20:59

Ahojte kamaráti. Včera som dostal poštu zo zdravotnej poisťovne, že mi schválila návrh na kúpeľnú liečbu. Mám na výber tri kúpele a to kúpele Nový Smokovec, Štós a Vyšné Ružbachy. Vybral som si Vyšné Ružbachy, zatelefonoval som do kúpeľov a oni mi povedali, že mám im poslať schválenú žiadosť a napísať obdobie, kedy chcem nastúpiť do kúpeľov. Povedal som, že niekedy v máji a že mám to im napísať na lístoček presnejšie, že v akom období chcem mať kúpeľný potyt. Mimochodom vo štvrtok pôjdem ku psychologičke sa porozprávať a možnože už aj ku psychiatričke, lebo sa mi zdá, že sa mi pomaly lieky minuli.Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo.
pig jumping2 jumping flower elephant jocolor
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Ut 8 marec 2011 - 21:03

Milé dámy, prajem Vám všetko najlepšie k MDŽ. Robo. flower flower flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 8 marec 2011 - 21:35

filipka,
teda múdrosti doma..., kniha - priateľ človeka, veď máme marec "mesiac knihy"

Maťo,
počuj, až tak sa strašne nestresuj. Zvládneš a hotovo.

Robo,
to máš super tie kúpele, uži si ich.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 9 marec 2011 - 5:22

Ahojte všetci,
včera som mal jeden z tých blbších dní. Ráno som mal ísť na stacionár, ale bol som nejako príliš unavený. Aj som vstal na kávu a pirule, ale ledva som sa motal úplene som bol mimo. Stále bola u mňa prítomná chuť spať a ešte viac spať. Onedlho som ten nápor ani nevydržal a ľahol som si. To som ani nemal robiť. Po noci ľahkého spánku spojeným s letargickým vstávaním som pochopil, že som úplne mimo, a tak som si natočil budík na čas na zavolanie na stacionár a následne som zaspal ako poleno. Až na spomínaný telefón som spal spánkom spravodlivých až do jedenástej, a tak som vlastne stacionár prespal.

Celý deň som sa len ospalo motal, ani neviem, či s tých medikamentov, alebo podobne. Nešťastný som plnil denné predsavzatia v podobe plánu, čo sa mi aj podarilo. V noci som ešte napísal tu do spánku a hneď som zase spal.

Teraz ráno o piatej sa mi živo snívalo, že uniká plyn a po zobudení som ho aj v dozvukoch cítil. Následne som mal rýchle vstávanie spojené s kontrolov uzáverov a sporáku. Našťastie to bolo v poriadku. Bol to len sen. Prebratie je však skutočné. A tak som momentálne hore, a nič lepšie ma nenapadlo ako napísť Vám o tom.

....
....

Ahoj Matej,
ničoho sa neboj, človeče. Štúdium a hlavne skúšky sú vždy spojené s kopou stresu. Ešte Ťa čaká toho viac a tiež to bude možno "hrozné". My sme mali profesora, ktorý nám hovorieval, že "Keď neide o život, ide o ho..o". Zober si túto múdrosť k srdcu, lebo skutočne je to veľká pravda, ktorá je síce otrepaná a stará, ale jej aktuálnosť a múdrosť je živá rovnako ako Lenin, teda večne. Držím Ti, samozrejme, palce, aby si to dotiahol do úspešného konca a nebral si tak k srdcu čo nevieš, ale bol rád, že aspoň čosi vieš.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo St 9 marec 2011 - 11:05

Ahojte kamaráti. Dnes som pol na kontrole pri svojej psychiatričke, lebo mi už došiel Spitomin. Povedal som jej, že som bol vo februári v Poprade na pracovnom pohovore, ale nezobrali ma, lebo zistili, že mám znížené sebavedomie. Povedal som jej aj, že na tom liečebnom pobyte čo som bol v Hokovciach som bol s rodičmi a prvýkrát som tam stretol kamaráta z nášho diskusného fóra. Okrem Spitominu beriem ešte Leponex ,Abilify, Anafranil. Spitomin som bral 1 tbl ráno, 1 tbl na obed a 1 tbl večer, dnes ale mi lekárka dávkovanie zmenila a od teraz beriem Spitomin 2 tbl ráno a 1 tbl večer. Bola spokoná, že mi schválili kúpele. Zajtra ešte idem ku psychologičke sa porozprávať. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. pig pig elephant flower sunny
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 84 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore